Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 195

Tema: Svemir

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150

    Svemir

    Vjerujem da naslov ne objašnjava previše. Pa evo, da pojasnim. Mene osobno svemir fascinira skoro otkad znam za sebe i nadam se da ću nakon FERa dospjeti na ESA. Pa, eto pala mi napamet ova tema, možda ako ima par vas koje također fascinira svemir i istraživanje, te naravno tehnologija vezana uz to. Ja već duže vrijeme proučavam različite materijale te mi je uz GameDev.net, esa.int drugi dom . Dosad sam proučio prilično različite teme od mehanike leta, svemirskog putovanja, teorije o prostoru, vremenu i materiji (preporučam tekst od Stephena Hawkinga koji je doslovno fascinirajući hehe). Također sam proučavao teoriju relativnosti i kvantnu teoriju uz naravno osnove astrofizike, teme poput radijacije, interakcija materije i radijacije, fizika plazme i tako dalje. Ako zna netko dobru i kvalitetnu literaturu, stranu ili domaću ako može dati link gdje mogu kupiti. AKo može, da su koncentirane na teoriju izrade naprednih pogona i elektronika te robotika u svemiru. To bih najviše cijenio.

    Oni koji nemaju ništa pametno reći, nek se suzdrže od ove teme.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  2. #2
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    Brojevi 105, 106 i 107 PC PLAYa su za tebe onda

    I mene to isto tako zanima, i sa znanstvenog i sa kreativnog i fikcijskog aspekta. U glavi si već godinama slažem svemirsku operu, i svaki dan ju još malo razradim i ispoliram, dok ju ne počnem pisati kao neki omnibus ili nešto takvo...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    New Reno
    Postova
    1.374
    mene također fascinira svemir, toliko opsežan i toliko zanimljiv, i kada vidim koliko je naš svemir velik, stvarno se zapitam što sam ja na ovome svijetu

    svako ljeto promatram noćno nebo par sati i proučavam zviježđa

    kada malo uspoređujem daljine
    među zvjezdama
    kada gledam zvijezde udaljene nekoliko tisuća svjetlosnih godina
    userem se

    razmišljao sam čak da za maturu napravim rad "SVEMIR" i napišem nešto vrlo opsežno o svakom zvježđu, pojedinim zvjezdama, galaksijama i ostalim glupostima u tome radu

    tu bi se stvarno imalo o čemu pisati

    gg za topic rayd

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Hehe, ja mislio da se Boz zajebava, što ima u tim brojevima PCPlayova? Ne znam možda ste preskočili dio posta, literatura anyone?

    @Btw. Hellboy morat ćemo se sutra vozati malo po Bridge Commanderu Moj sekundarni san bi bio ostvaren kada bi Kobayashi Maru postao MMO *drool*
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  5. #5
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    ja i maloki smo razvili formulu, kojom se dobije rezultat velicine svemira.

    jah
    tarmi rićmi

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462
    svemir ne moze fascinirat samo one osobe koje zive u potpuno materijalistickom smislu i koje od svemira ne vide profit, dok mi obicni smrtnici svemir dozivljavamo kao ''UBER 1337''... trenutno citam jednu knjigu od jacka mcdevitta - omega, i moram priznat da je tematika vrlo interesantna... omega se zovu oblaci koji se smatraju svemirskom tvorevinom i imaju neku vrstu inteligencije, kao neka prava supreme stvorenja koja u principu idu od civilizacije do civilizacije i frknu ju u kameno doba, blago receno... kad covjek razmisli i skonta koliki je svemir, zapita se, da li slicne stvari postoje i probudi se u tebi ono nesto suspicous kad pogledas u vedro nocno nebo...

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao pomahnitaliZLAYA
    svemir ne moze fascinirat samo one osobe koje zive u potpuno materijalistickom smislu i koje od svemira ne vide profit, dok mi obicni smrtnici svemir dozivljavamo kao ''UBER 1337''... trenutno citam jednu knjigu od jacka mcdevitta - omega, i moram priznat da je tematika vrlo interesantna... omega se zovu oblaci koji se smatraju svemirskom tvorevinom i imaju neku vrstu inteligencije, kao neka prava supreme stvorenja koja u principu idu od civilizacije do civilizacije i frknu ju u kameno doba, blago receno... kad covjek razmisli i skonta koliki je svemir, zapita se, da li slicne stvari postoje i probudi se u tebi ono nesto suspicous kad pogledas u vedro nocno nebo...
    Hehe ali to je samo fikcija, ovo nije SF rasprava, barem se nadam da ju tako nisam zamislio
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462
    al stvar je u tome sto mi ne znamo sta se sve osim svemirskih tijela nalazi u svemiru, mislim ono, u svemiru se mogu nalaziti stvari kojih nas nivo fikcije ne moze zamisliti... da pojasnim, kada god nesto zamislis da ce se desiti, da postoji, a da nisi uopste siguran u to, onda je tu 99% sanse da se to NECE dogoditi i da to NE postoji... ev kad bih ja sada rekao da covjekolike kifle postoje negdje u svemiru (ali mi to ne znamo) tu ti je odmah onih 99% da to ne postoji, JER NEMA DOKAZA NITI NAZNAKA.. zakljucak mog posta - expect the unexpected

    i mislim da bi se na ovaj topik mogle izlagati fikcije, da ne bi smo sutradan od nekog pametnog vidjeli temu fikcije jer su ga ovi postovi zainteresirali

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao pomahnitaliZLAYA
    al stvar je u tome sto mi ne znamo sta se sve osim svemirskih tijela nalazi u svemiru, mislim ono, u svemiru se mogu nalaziti stvari kojih nas nivo fikcije ne moze zamisliti... da pojasnim, kada god nesto zamislis da ce se desiti, da postoji, a da nisi uopste siguran u to, onda je tu 99% sanse da se to NECE dogoditi i da to NE postoji... ev kad bih ja sada rekao da covjekolike kifle postoje negdje u svemiru (ali mi to ne znamo) tu ti je odmah onih 99% da to ne postoji, JER NEMA DOKAZA NITI NAZNAKA.. zakljucak mog posta - expect the unexpected

    i mislim da bi se na ovaj topik mogle izlagati fikcije, da ne bi smo sutradan od nekog pametnog vidjeli temu fikcije jer su ga ovi postovi zainteresirali
    U svemiru je sve moguće jer se tamo stapaju vrijeme i prostor, hrpa artefakata i anomalija nastaje. Veoma je moguće da nešto nalik omege oblaka postoji u svemiru ali ovdje je koncentracija na mogućnost karijere u svemirskoj "industriji", literatura i potraga za znanjem kao i moguće rasprave o različitim teorijama. Ne idemo nigdje tako daleko ^^
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  10. #10
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    Od malena sam frik za zvjezdama, svemirom i svemu u sredini. Tajne, u tome je caka. Puno tajni se krije vani, a ja volim tajne.
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636
    Decki, kako je reko Denise Richards(nadam se da sam dobro napiso):

    "Svemir je jedan veliki kompjuter"

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462
    karijera u svemirskoj industriji... pa znas sta, dosta ce jos vremena proci dok se covjek ne zaputi u razvijanje ''industrije'' u svemiru, to bi nam pomoglo mnogo jer velika je prednost imati tvornice teske industrije na mjesecu i odpustat CO2 u svemir umjesto na zemlju, naravno u tom slucaju materijal bi se donosio sa zemlje i veliki bi troskovi bili u gorivu. zbog toga, ovakav vid razvoja industrije mogu zamisliti tek nakon sto se ljudi okane ovog stetnog goriva i ne nadju bolje rjesenje.... al ono sto vidim da ce se skorijoj buducnosti desiti (al fkt uskoro, jos koju godinu, dvije max) jest svemirski turizam! vgg, al to ce biti skupo i nece biti namjenjeno nama obicnim smrtnicima...

    i da, u slucaju razvoja tih svemirskih nauka, u iducih 50 godina ce se vjerovatno razviti impulsni pogon, znam znam ogame stuff ali je ovo ustvari vrlo moguce jer ipak pricamo o prostoru gdje nema gravitacije...

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Eh baš sam sad dosta čitao o svemiru, to me nekad zna fascinirati i razmišljam satima o tome, zagolica maštu šta bi rekli.

  14. #14
    Svemir je onoliko velik koliko ga daleko vidiš.
    al dobro,inače ja mislim da je svemir dosta velik ali da niej beskrajan nego da je kao "okrugao" i da ako ideš daleko lijevo doćieš na desno od početne pozicije

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    ...mora imati granice...a ja želim znati što je iza njih...
    Najtamniji dio svemra u kojem ništa ne postoji te u tom trenutku ne možemo znati u kojem smo vremenu?

  16. #16
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Svemir je prostor koji se širi, dakle da ti kojim slučajem dođeš do granica svemira nastavio bi širit taj prostor.

  17. #17
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    a širio bi se čime?

    EDIT: Tojest, da bolje formuliram - u čemu bi se širio?

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Svemir je prostor koji se širi, dakle da ti kojim slučajem dođeš do granica svemira nastavio bi širit taj prostor.
    OK, ali on mora imati neki izvor pomoću kojega se širi?

  19. #19
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    znači toliko je zakrivljen da se vratiš na početak? zanimljiv pogled...ono što mene zanima je što je iza granica svemira...sigurno nije beskrajan...mora imati granice...a ja želim znati što je iza njih...

    ma šta ja znam,sutra će napraviti zaključak da je beskrajan i to će kao biti opće prihvaćeno i za 100 godina će nešto novo dokazati koje će totalno razbiti tu teoriju,ne kužim se u višu fiziku tako da zapravo to ej samo moje osobno mišljenje,a njega prepuštam da dokaže neki fizičar pomoću neke lude formule koju skoro nitko ne shvaća

  20. #20
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    = Citat = Izvorno postao Recon Killer

    OK, ali on mora imati neki izvor pomoću kojega se širi?
    Veliki prasak. Sav svemir se širi iz točke velikog praska.

  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    [quote=Neven <R>]
    = Citat = Izvorno postao "Recon Killer":1rrkpevt

    OK, ali on mora imati neki izvor pomoću kojega se širi?
    Veliki prasak. Sav svemir se širi iz točke velikog praska.[/quote:1rrkpevt]

    Ali, mi naravno ne znamo gdje se ta točka točno nalazi.

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    pomahnitali, hehe tvornice, to će definitivno doći sa vremenom. Mene ne zanima izričito da postanem astronaut. Što mene zanima jest znanstveno-istraživačka strana svemira. LASERska tehnologija će vjerojatno prva napraviti veći udar na putovanja svemirska. Light amplification by Stimulated Emmisions of Radiation ili kraće laser je definitivno breaking point. Svi ste upoznati sa laserima, u biti tvore veoma intezivnu usmjerenu zraku elektromagnetskog zračenja (čitaj svjetlost) koja je monokromatska i koherentna (čitaj in-phase radijacija). Dakle, kako ovo može pomoći razvoju modernih pogona. Pogonski sustav koji je baziran na laserskoj tehnologiji u teoriji sadržava svjetlosni kolektor čija je svrha sakupljanje svjetlosti od "bliskih" objekata u svemiru, Star trekovci ga mogu zamisliti kao B-collector sa warp nacella, laser naravno, zrcala, jedno obično i drugo polupropusno (samo 5% propušta) i to u akciji bi trebalo omogućiti nešto slično impulsnom pogonu. Dakle, ništa od subspacea još no ima par tehnologija koje ću kasnije pojasniti
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  23. #23
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Naravno da ne, kad je to samo teorija.

  24. #24
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    Ako ćemu uzeti teoriju velikog praska, svemir se u tom slučaju i dalje širi. Što želim reći jest, veliki prasak i dan danas praska.

    Naravno, što se više širi to su granični dijelovi sve napušteniji i napušteniji (čitaj; sve manje zvijezda itd.)
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    2.491
    A sto kazete na paralelne svemire?

  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.022
    = Citat = Izvorno postao RIPtheREAPER
    A sto kazete na paralelne svemire?
    U jednom sam vjerojatno oženjen sa Albom i imam lepi auto.

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao RIPtheREAPER
    A sto kazete na paralelne svemire?
    Pošto je vrijeme prilično misteriozan i zanimljiv faktor našeg postojanja, ja bih se usudio reći da postoji više stvarnosti, svaka se vrti u vlastitoj domeni, neovisna o drugoj. Najlakši način sastajanja sa dvije stvarnosti (kojih vjerojatno ima milijun u kojoj se naše odluke (i drugih rasa) odvijaju na milijun različitih načina, ma bezbroj skoro i spajaju tvoreći paralelnu stvarnost) jest kroz crvotočine. Crvotočine su poput tunelaste regije u prostorno-vremenskom kontinuumu koje omogućuju teoretski prolaz iz jedne regije svemira u drugu nevjerojatnom, gotovo instantnom brzinom. Također povezivanje crvotočina kroz tkz. multiverse otvorio bi portal ka drugim paralelnim svemirima te čak i mogućnosti putovanju kroz vrijeme.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.022
    Da, ja zamušljam paralelne svemire, bar jedan dio, kao da su poredani u vremenskom kontinuumu, pa da je u svakom za mali djelić, recimo nanosekunda ili manje, vrijeme unaprijed ili unazad. Tak da tehnički, ak bi se mogli kretat kroz jednu takvu crvotočinu, onda bi to bilo putovanje kroz vrijeme, i to precizno, ako se odredi pomak, a ne ono random, stisneš gumb pa završiš u kamenom dobu.

  29. #29
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    ...

    Right.

    Enivej, da, zanimljiv mi je svemir. Najviše me zanima da li ćemo morati tražiti druge planete nakon što ovu do kraja uništimo...
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    ...

    Right.

    Enivej, da, zanimljiv mi je svemir. Najviše me zanima da li ćemo morati tražiti druge planete nakon što ovu do kraja uništimo...
    Ne smijemo ovu planetu uništiti. I kad bi preživjeli više ne bi vrijedili jednako. Ovo je naš jedini istinski dom. Nije to kao selidba iz kuće u kuću. Nostalgija će biti puno veća.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

Slične teme

  1. Svemir - Prezentacija
    By rudeboy95 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 24-11-2010, 17:52
  2. Odgovora: 25
    Posljednji post: 02-11-2010, 14:30
  3. Svemir
    By RayDX in forum Alt-F4
    Odgovora: 194
    Posljednji post: 12-12-2008, 19:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •