Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Problem sa slikom u igrama

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Problem sa slikom u igrama

    U zadnje vrijeme počele su mi se događati dosta čudne smetnje u igrama koje su mi prije radile bez problema.
    uglavnom, da sad ne opisivam, evo screen iz mount & bladea:



    problem su ove kockice i razne amomalije (ne znam kako bih to nazvao) na ekranu i javlja se u svim igrama koje imam instalirane.
    instalirao sam i najnovije ATI drivere... ništa

    kad izađem iz igre, te smetnje nekad ostanu neko vrijeme i na desktopu.
    ako itko zna o čemu bi se moglo raditi, bio bih zahvalan.



    EDIT: zbog laga mi je napravilo 2 teme
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  2. #2
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Grafa se pregrijava?

  3. #3
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Problem sa slikom u igrama

    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    Grafa se pregrijava?
    ja sam prije imao problema, upravo radi toga
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Problem sa slikom u igrama

    istina, počelo je sad sa ovim vrućinama i ja sam sumnjao na to pa sam otvorio kućište i usisao prašinu što je čak malo i pomoglo. Nego, ne razumijem kako mi je prošlo ljeto sve normalno radilo. Ima li netko prijedloga što da radim? da skinem bčni oklopac kućišta? prebacim pc u neku hladniju prostoriju? kupim novo/dodatno hlađenje ili što?
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  5. #5
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Obično se kod pregrijavanja javljaju artefakti raznorazni i počnu pucati teksture, i onda sve stane. Bar je tako kod mene. Ali Predrag ima više iskustva, pa...

    Ništa, kad je temperatura u sobi veća od 25C skini stranicu kućišta i nek netko maše s njom da hladi utrobu
    Ili možeš probati s mineralnim uljem.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Problem sa slikom u igrama

    nakupi se prasine u rilicama coolera pa radi toga...pokusaj spustit preko riva tunera malo taktove grafe pa vidi...ak je do toga onda se pregrijava(ako je to slucaj predlazem u slucaju garancije da ju vratis u suprotnom novi cooler)

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Ako ocistis i dalje su ti takvi problemi onda memorija grafe polagano odlazi u daleke vode...

  8. #8
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Meni se to događalo isto na pocetku, a kasnije jos gori artefakti tipa, pojavljivanje raznih kvadratica na teksturama u kricavim bojama. iskakanje poligona....itd.itd.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Problem sa slikom u igrama

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    Meni se to događalo isto na pocetku, a kasnije jos gori artefakti tipa, pojavljivanje raznih kvadratica na teksturama u kricavim bojama. iskakanje poligona....itd.itd.
    Da, upravo tako. Ono na slici je bio blaži oblik. Dogodi se i da mi poligoni iskaču. Nego, Feanor, reci mi što se dalje dogodilo s grafičkom?
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  10. #10
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Zamjenio sam je za svoju ultra fensi-smensi nvidia xfx 8800 gtx hahah... Hmmm ako se dobro sjecam to je bila ati x800 gto,pregrijavala se(ili se usljed pregrijavanja nesto sprzilo na njoj, neznam nisam hardver guru, ali probao sam je dodatno hladiti, artefakata je bilo manje ali ih je i dalje bilo), probao sam je izvaditi, rastaviti ispuhati prasinu pa opet sloziti.To bi smanjilo pojavljivanje artefakta na ekranu(na neko vrijeme)
    .Ili recimo probaj tokom igre promijeniti Antialiasing postavke, meni se događalo da bih igrao neko vrijeme i onda bi se poceli pojavljivati kvadratici, pa bi promjenio antialiasing i onda bih opet mogao igrati nekih recimo pola sata bez artefakata(recimo sa x4 na x2, i onda opet kasnije na x4).Kasnije bude sve gore i gore.
    Sad, ima par programa koji kao mogu dijagnosticirati pojavljivanje artifakata, bar za ATI postoji jer znam da sam probao testirat graficku, ali nije mi izbacivalo da postoji ikakva greška s njom.Neznam kako se taj program tocno zove ali proguglaj malo.

    BTW-igrao sam ja tako s tim ''problemima'' jednio pola godine igre heheh, ali katastrofa.

    EDIT: Ja kad sam promjenio graficku u gore navedenu za svaki slucaj sam stavio i novo napajanje i jos jedan ventilator i sad radi ko švicarski sat... dobro malo je glasniji komp, al hebiga..
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  11. #11
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Problem sa slikom u igrama

    8800 ima bolje hlađenje?

  12. #12
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Neznam, ali kao sto je C rekao u ovom istom topicu samo izbrisanom, jer su se slucjano dva stvorila, artifakti znače da je GPU od grafičke na izdisaju, sad neznam jeli to zbog pregrijavanja ili čega već, a i ako nije vjerujem da nije zdravo da ti je grafička konstantno na 80'C tako da.....
    Pa sad neznam na koliko mi se grijala ATIjevka nisam nikad provjeravao, ali 8800 mi neide preko 65'C preko ljeta...preko zime bude na ugodnih 45-50'C.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  13. #13
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Problem sa slikom u igrama

    moja grafulja ide maksimalno do 75 stupnjeva preko ljeta i to samo zato jer imam pasivno hlađenje na njoj. Iako do sada nisam imao nekih vecih problema. To sranje s pregrijavanjem sam imao prije na staroj grafickoj
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Imam ATI HD 2900XT. ne piše mi nigdje temperatura grafičke ali su temperature CPU-a i kućišta prosječne. sinoć sam malo čistio ralice ventilatora na grafičkoj pa ću sad probati kako ide.


    EDIT:S

    očistio sam i ista je stvar. dakle nije do prašine. znači li to da će mi grafička uskoro crknut ili štaveć?
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  15. #15
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Problem sa slikom u igrama

    PA ja mislim da je vec prilicno mrtva xD...Počmi skupljat pare....
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Problem sa slikom u igrama

    u devetom mjesecu 2007. je kupljena tj. prije godinu i po dana.
    koštala 3 000 kn. razočarala me odmah na početku sa lošim driverima... stotinu problema

    ironično je to što garancija vjerojatno vrijedi 2 godine, a ja sam otvarao kućište pc-a i pri tom morao iskidati najlepnicu čime garancija više ne vrijedi



    na drugom pc-u imam Nvidia 5900 XT i još radi savršeno... nakon 5 godina

    što god uzimao, ne uzimam više ATI (dobro, ako bude "best buy"... možda)
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Rekao sam ti u onoj drugoj temi o čemu je riječ. Ne kužim zašto ste svi pravili temu od toga.

    = Citat = Izvorno postao C
    Nisam čitao post, jer čim vidim sliku, znam da je riječ o artifaktima. Grafička ti, ili nije dobro OverClockirana, ili joj rikava memorija/GPU.
    I zaobišao sam da može biti zbog pregrijavanja, jer to je samo 5% šanse da je do toga.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Ne vjerujem da je problem sa overclockiranjem jer nisam ništa mjenjao. Prije godinu i po dana, konfiguracija je sastavljena u trgovini u kojoj su komponente naručene. Ja sam nisam povećavao nikakve radne taktove, a ne vjerujem ni da su oni to radili.

    Dakle, recimo da joj odlazi memorija/GPU. Isplati li se servis (je li uopće moguć) ili da ju bacim/uvalim... prodam nekomu?
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Problem sa slikom u igrama

    Zavisi, ako popravak dođe 100 KN, onda ju popraviš, a ako popravak dođe duplo više nego nova VGA, onda kupiš drugu.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Problem sa slikom u igrama

    ok, hvala svima
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

Slične teme

  1. Problem sa slikom na PSP-u
    By THUNDER_DINIX in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 10-09-2009, 10:05
  2. Problem sa slikom u igrama #2
    By Insert in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 13-06-2009, 12:35
  3. Problem sa slikom u igrama
    By Insert in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 01-06-2009, 19:18
  4. Problem sa slikom
    By Plexihack in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 12-04-2008, 21:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •