Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 93

Tema: Laptop?

  1. #31
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Malo? Moja HD3200 je sebi odrezala još 256 MB radne tako da sad koristi pola gigabajta memorije kad joj zatreba. A HD3200 je slabija od Bozove grafe. Besides, da količina vRAM-a određuje snagu grafe već bi netko složio grafu sa više gigabajta radne nego što ja imam gigabajta na HDD-u.

  2. #32
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop?

    Zato što su te slabe grafe brže sa manjom količinom vrama. Da ima 512MB vrama, vjerojatno bi dala slabije performanse nego model sa 256MB vrama. Tako je bilo sa svim grafama do cca 8800 serije ili HD3870 (više/manje). Tek se od tih serija na dalje isplati uzimati grafu sa više vrama...

  3. #33
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop?

    Odgovorno tvrdim da su lap s HDMI izlazom, solidan LCD TV, konzola nove generacije i prostrana eksterna diskara najbezbolnija kombinacija za uzivanje! "Gdje mi je pamet bila?" jos se i danas pitam to. Fali mi sada dobra vila, za kajanje je prekasnooo...


  4. #34
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Mmmmm...nadam se da će mi za koji dan stići onaj HDD od tekoma. That would be phun. I još samo da iskopam nekakav A/D pretvornik da mogu uspješno spojiti TV na laptop (imam VGA izlaz na laptopu i slika nije baš bajna - i dalje izgleda kao standardni zemaljski program na HD ready TV-u - zrnato i loše) preko HDMI izlaza. I jedina konzola koju bih htio je Wii. I moram si kupiti staru plejku (jedinicu, nostalgije radi).

  5. #35
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop?

    Note to myself, kupi laptop sa HDMI izlazom

    Pa prvo to pogledaš, a tek onda jel ima procesor

  6. #36
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Prioritet mi je bio jače računalo koje možem nosati okolo bez da moram tegliti cijelu kantu i periferiju. ovako fino mogu kod frenda, ponesem moj mrežni kabel, punjač, miš i sluške i ja spreman za akciju ako se umrežimo.

    Inače, jel moguće uopće konvertirati analogni signal sa VGA izlaza u digitalni signal dostojan HDready TV-a? Viđao sam nekakve sprave koje to rade, navodno:




    Jer slika na TV-u izgleda ubitačno loše sa standardnim analognim signalom. Izgleda dobro dok je slika mirna no čim krene pokret izgleda kao SD Youtube video razvučen na fullscreen.

  7. #37
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Laptop?

    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    Malo? Moja HD3200 je sebi odrezala još 256 MB radne tako da sad koristi pola gigabajta memorije kad joj zatreba. A HD3200 je slabija od Bozove grafe. Besides, da količina vRAM-a određuje snagu grafe već bi netko složio grafu sa više gigabajta radne nego što ja imam gigabajta na HDD-u.
    Ma znam to i to vrlo cesto moram nabijati frendovima na nos ali danasnjim obicnim grafama je vec standard 512, a laptopi vecinom imaju 256, a rezeama monitora ugl nema neke rezlike. I laptopi su veliki

    Znaci i ako je grafa odvojena moze koristiti obican ram za vRAM?

  8. #38
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Sumnjam da će u tom slučaju moći koristiti radnu memoriju sustava. HD3200 je onboard grafika i zato može. Doduše negdje vidjeh da se u moju bebicu može dodati i jedna HD3450 što bi sigurno učinilo stvari...zabavnijima.

  9. #39
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop?

    Ja imam AMR 3450 u svom i nije nista specijalno. FlatOut UC radi koma i zasad mi jedino HoMM V radi zadovoljavajuce. Ma nije to to. CoD 2 isto radi li~la i nije mi ugodan za igranje, a i nisam tip kojemu je na laptopu ugodno igrati ista osim strategija i slicnog gdje se igra s misonjom i nekih voznji ili sportskih di se za igranje koristi gamepad.


  10. #40
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Well, onda ti nešto ne ide kako spada. HD3200 gura igre poput Fallouta 3 na low-med detaljima (imam malo radne memorije pa sam morao rezati detalje), Bioshock je automatski upalio sve osim FSAA i GL-a i igra ide savršeno fluidno, STALKER gura bez problema na medium detaljima, Oblivion ide na high detaljima (bez FSAA)...

  11. #41
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop?

    Staviču danas navećer folaut tri i instalat fraps pa puknuti ss da vidis. Malo mi vonja da 2 GHz sipiju poput T3200 more da pogura to na 1280 puta osamsto i jos da se mice nesto po skrinu. Sve je postimano po peesu i jedino tebi mozda vindows wista ubrzava igre kad imas duplo manje rama i slabiju grapicku. Ume xp profesionalni s tretjim servisnim pogoni tride igre! Mozda mi ekran trokira pase pikseli sporo farbaju po matrici?


  12. #42
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Daj govori hrvatski jebem te mutavog.

  13. #43
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop?

    Ne znam brate. Mene su vaspitali dok sam bio malo cedo da je sve ovo Srbija i da ce onaj tko kaze da nije leteti u vazduh. Btw. Na kojoj ti rezi igras, bez zajebancije. Nekako mi je neverovatno da tako zahtevna igra kao Fallout 3 ume da radi na takvim prenosnim racunarima. Cemu bi onda raja kupovala jace racunare. To mi je naprosto neverovatno bre i neverujem, al probacu da se licno uverim...


  14. #44
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    800x600. I većina slidera je bila na lijevoj strani uz poneki na sredini. Imaj na umu da me manjak radne sputava. Isto tako, frend ima laptop sa 4GB radne i identičnim ostatkom konfiguracije i primjerice Oblivion gura kao od šale sa uključenim svim živim tričarijama. Kako je HL2 fan instalirao je igru i opizdio sve na apsolutni maksimum uključujući i FSAA i FPS ne ide ispod 40. Preispitaj svoju kantu. Nešto ne valja.

  15. #45
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop?

    Ne da mi se igrati na 800 x 600 i radije cu igrati ono sto radi na XXX postavkama. Stignem odigrati ovo zahtjevnije na kompu. Igrat cu opet Morrowind i ekspanzije.


  16. #46
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Ah gle, od gigabajta radne, grafa je uzela 256MB, Vista guta još dodatnih 500-600, tako da mi ne ostaje previše radne za akciju. Očekujem bolje rezultate kad si uzmem još radne.

  17. #47
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Laptop?

    Sumnjam. Ja sam presao sa 512MB na 2GB i nisam u igrama dobio ni frejma. Samo mi se mape brze ucitavaju, brze izlazi iz igre i rad u windowsu je puuuuno ugodniji.

  18. #48
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    I opet, frend koji ima 4GB radne na laptopu (u odnosu na moju trenutnu jednu gigu) tjera jedan Left 4 Dead na skoro pa maxanim detaljima dok sam ja kod sebe, na identičnoj konfiguraciji (osim naravno po pitanju memorije) morao rezati detalje da mi igra ne postane slideshow kad navale deseci zombija kad "netko" slučajno upali alarm na autu. Razlika u performansama je ogromna. On ima dovoljno memorije da mu ostane i neiskorištene. Moja bude zagušena do pakla i natrag.

  19. #49
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Laptop?

    Dobro u tim situacijama lag gotovo nestane. Npr. mozes bez straha sa C4 raznjet 7 auta i sve to jos i snimiti ali setanje po mirnoj mapi ostaje nepromjenjeno. Barem meni.

  20. #50
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop?

    Hellboy daj kupi taj ram i prestani plakat vise...


  21. #51
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Tko plače? You sir, are an idiot. Sve što radim je uspoređujem performanse. I čekam da dođe modul koji trebam u lokalni Vemil.

  22. #52
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop?

    Se sjecas one emisije "Modul 8" koja se vrtila davno na HRT-u?


  23. #53
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Laptop?

    OMG pa jel svaki drugi post mora biti tvoj?

    hellboy @ ja sa 3 gotine starom kantom left4dead vrtim na apsolutnom maximumu

  24. #54
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    Eh...guraš li Vistu na gigabajtu radne od kojih ti je ukradeno 256MB na njemu pa ti ostaje nekakvih 100-200MB za igranje?

  25. #55
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Laptop?

    Eh. L4D zauzme 350MB rama a bas sad da komp nemoze neku komponentu windowsa od 150MB za to vrjeme dok igras... :/

    btw. glupa rasprava. Zar ne?

  26. #56
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop?

    Spameri, pretvorili ste Boži temu u chat

    Ali ajde, platit ćete mi čevape i praviti ću se da nisam ništa vidio

  27. #57
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    283

    Re: Laptop?

    Bože! Pretvorili su ti temu u chat!
    Phenom II X6 1055T Gigabyte GTX460 768Mb 2X2Gb Kingmax DDR3 1333MHz Asrock EXTREME3 770 Samsung SpinPoint F3 500Gb, 16MB cache

  28. #58
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Laptop?

    Ne isplati se kupiti Laptop u hrvatskoj, svaki je preskup s obzirom na bilo kakve segmente i na konfiguraciju. A i konfiguracije su nam, neću reći zastarjele, ali trebaju jedan veliki update, u nas još nemaš kupiti laptopa sa grafičkom iz serije 9000 od geforcea. Uglavnom, za 5000 kn preko Ebaya možete dobiti zlato od laptopa, da, završiti ćete sa američkom tipkovnicom ali opet, zlato!

  29. #59
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    283

    Re: Laptop?

    = Citat = Izvorno postao Bara
    Ne isplati se kupiti Laptop u hrvatskoj, svaki je preskup s obzirom na bilo kakve segmente i na konfiguraciju. A i konfiguracije su nam, neću reći zastarjele, ali trebaju jedan veliki update, u nas još nemaš kupiti laptopa sa grafičkom iz serije 9000 od geforcea. Uglavnom, za 5000 kn preko Ebaya možete dobiti zlato od laptopa, da, završiti ćete sa američkom tipkovnicom ali opet, zlato!

    Slažem se, potpuno!
    Trenutno su u prodaji laptopi sa serijom iz ATIa 4xxx, npr 4650, dok se kod nas još uvijek prodaju oni sa 3650, koja je po svim testovima DUPLO slabija od 4650... pa se ti odluči...
    Phenom II X6 1055T Gigabyte GTX460 768Mb 2X2Gb Kingmax DDR3 1333MHz Asrock EXTREME3 770 Samsung SpinPoint F3 500Gb, 16MB cache

  30. #60
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Laptop?

    = Citat = Izvorno postao Bara
    Ne isplati se kupiti Laptop u hrvatskoj, svaki je preskup s obzirom na bilo kakve segmente i na konfiguraciju. A i konfiguracije su nam, neću reći zastarjele, ali trebaju jedan veliki update, u nas još nemaš kupiti laptopa sa grafičkom iz serije 9000 od geforcea. Uglavnom, za 5000 kn preko Ebaya možete dobiti zlato od laptopa, da, završiti ćete sa američkom tipkovnicom ali opet, zlato!
    Netko je tu na forumu danas uzeo polovni laptop sa grafom iz Nvidijine 9xxx serije. Kupljen prošle godine.

Slične teme

  1. Laptop
    By Kistra in forum Mobilno
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 27-03-2013, 08:24
  2. Laptop
    By Totoro in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 04-04-2011, 16:11
  3. Laptop
    By duhsveti in forum Mobilno
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 22-07-2009, 17:36
  4. Laptop
    By unknown in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 09-09-2008, 13:54
  5. Laptop...
    By unknown in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 09-09-2008, 09:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •