Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Stuck pixel??

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Stuck pixel??

    Pozdrav,

    Imam LG LCD Flatron W2242T i primjetio sam da kad je skroz crna pozadina da vidim jednu veoma sitnu zelenu točkicu na ekranu. Samo se vidi kad je crna pozadina. Sumnjam da je to stuck pixel.


    Isto tako sam skužio kad uzmem screenshot da je nema.

    Zanima je jeli ovo znak da se radi o "zaglavljenom" pixelu i koliko je šansa da ga mogu popraviti ili da će otići sama od sebe?

    Upravo ću sada pokušati neke softverske tehnike, no nemam iskustva na ovom području pa eto tražim mišljenje i savjet. Gledao sam neke slike tih zaglavljenih pixela i na tim slikama su oni puno veći, šteta što se na screenshotu ne vidi. No ipak naravno takve me i sitne stvari zasmetaju.

    Eto, thx.

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: Stuck pixel??

    ako je zelene boje znaci da je zapela na toj boji...brijem da je "mrtav" ili je samo mrtav kad je crna boja na ekranu uglavnom ne vjerujem da ce se popravit samo od sebe

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    = Citat = Izvorno postao Shaka
    ako je zelene boje znaci da je zapela na toj boji...brijem da je "mrtav" ili je samo mrtav kad je crna boja na ekranu uglavnom ne vjerujem da ce se popravit samo od sebe
    Zar nije mrtav pixel kad se vidi na bijeloj boji?

    btw. vidim ja tu malu tockicu i na drugim boajma ali se tesko vidi jako...

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Stuck pixel??

    Probaj ga oziviti pritiskom na ekran. Ako neide, zaboravi ga. bit ce ti lakse

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    Nadam se da će se neki ekspert javiti još pošto mi se čini da je jedan crni skočio u desnom dijelu ekrana...

    Koristio sam softverske programe s ovih stranica :

    http://udpix.free.fr/

    http://flexcode.org/lcd.html

    http://www.jscreenfix.com/



    Zanima me jeli moram obavezno imati cijelu pozadinu crnu kad koristim takva riješenja?

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    Ispričava, se. Ovo crno nije bio niti stuck niti dead pixel, no ostaje ovaj mali 1x1 zeleni koji se vidi na crnoj površini.

  7. #7
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Stuck pixel??

    popil si mrtav pixel, jbg...

    mozes pokusat sa tim softwareima, mozes ga "fizicki" masirati prstima, ali rijetko kad upali...

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    popil si mrtav pixel, jbg...

    mozes pokusat sa tim softwareima, mozes ga "fizicki" masirati prstima, ali rijetko kad upali...
    Nije mrtav i nisam ga popio. Radi se o zaglavljenom pixelu.

    Ali očito te to veseli...

  9. #9
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Stuck pixel??

    isti vrag... x)

    i ne, ne veseli me... -.-"

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    isti vrag... x)

    i ne, ne veseli me... -.-"
    Nije isti vrag, zaglavljeni pixel se može odglaviti a mrtvi je gotov, de facto, zica, cold as dead, no tommorow.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    Može li mi itko dati ikakav kontakt LG-a Hrvatska, broj telefona ili mail? Nisam mogao naći ništa na njihovim stranicama.

    To mi je potrebno jer čitam po netu da ovaj monitor ima trogodišnju "0 dead pixel" policu.

  12. #12
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Stuck pixel??

    vjerujem da si ovoSveć našao, a ako ne želiš popunjavati formu, mozes probati pitati u trgovini u kojoj si kupio monitor za kontakt od LG ovlaštenog servisa ili eventualno u samoj trgovini pokušati ostvariti garanciju no to će mislim ići teže, makar bi po zakonu oni trebali preuzeti monitor... jer ako ti imaš 0 bad pixel garanciju 3 godine onda je ona ista kao i svaka druga garancija (jamstvo) i po zakonu se ostvaruje kod trgovca...

    edit: link ne vodi do forme, uglavnom odabereš Europe, pa Croatia i onda na ovom sajtu na koji te odvede 'Contact Us'

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    btw. bas sam gledao neke video tutoriale kako maknut zaglavlavljene pixele i uvijek skoro na svakom videu njihov pixel je vec. Jel mi netko moze reci ako se radi o više pixela na jednom mjestu ili je ovaj moj pixel manj zato jer je rezolucija dosta visoka (1680 x 1050).

    Isto tako ako pritisnem oko "zaglavljenog pixela" on jos uvijek stoji...

    Upravo sam spustio rezoluciju na 800 x 600 i taj "zeleni pixel" je još uvijek tamo. No stvar je u tome što je on još uvijek iste veličine (veoma sitan) kao i kod 1680 x 1050 rezolucije!

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Stuck pixel??

    Ne pritisneš oko pixela nego što točnije pogodiš baš taj zaglavljeni pixel i malo ga promrsiš


    PS: Nemoj se bojati malo jače stisnuti, ali opet, pazi da ne pretjeraš. Normalno je da se boje počnu preljevati prilikom stiska LCD ekrana, neka te to ne plaši... Jebiga, nemrem ti opisati koliko jako smiješ stisnuti Tako da radi na vlastitu odgovornost.


    PPS: Neki ljudi to čak rade i sa kemijskom olovkom (mali tupi vrh) tako da preciznije pogode pixel, ali osobno ne znam koliko je to pametno

  15. #15

    Re: Stuck pixel??

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Nije mrtav i nisam ga popio. Radi se o zaglavljenom pixelu.
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    To mi je potrebno jer čitam po netu da ovaj monitor ima trogodišnju "0 dead pixel" policu.
    Mislim da si sam sebi odgovorio na pitanje "pokriva li to garancija?".

  16. #16
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Stuck pixel??

    ma gle, probao si - nisi uspio srediti taj pixel, ako kazes da monitor ima 3 godine 0 bad pixel garanciju bolje ti je da reklamiraš nego da uspijes popraviti ovog... zašto? pa recimo zato jer ukoliko ti zamijene monitor i daju novi, imas ponovno 3 godine garancije na njega, znači iz nova... novi proizvod = novo jamstvo od trenutka kada ga preuzmeš 3 godine... i ako ga uistinu reklamiraš nedaj se preveslati jer tako stoji u zakonu i nikakve izjave i kaj ja znam kakve pisane obavijesti od strane trgovine ne mogu pobiti ono što stoji u zakonu... samo se trebaš zauzeti za sebe, malo povisiti ton u dučanu, biti kulturan, ali siguran u sebe i svoja prava i da vidiš... eto

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    ma gle, probao si - nisi uspio srediti taj pixel, ako kazes da monitor ima 3 godine 0 bad pixel garanciju bolje ti je da reklamiraš nego da uspijes popraviti ovog... zašto? pa recimo zato jer ukoliko ti zamijene monitor i daju novi, imas ponovno 3 godine garancije na njega, znači iz nova... novi proizvod = novo jamstvo od trenutka kada ga preuzmeš 3 godine... i ako ga uistinu reklamiraš nedaj se preveslati jer tako stoji u zakonu i nikakve izjave i kaj ja znam kakve pisane obavijesti od strane trgovine ne mogu pobiti ono što stoji u zakonu... samo se trebaš zauzeti za sebe, malo povisiti ton u dučanu, biti kulturan, ali siguran u sebe i svoja prava i da vidiš... eto

    A moram nekako provjeriti jeli ima tocno tu policu "osiguranja" pošto to inače i trgovci i proizvođači skrivaju "kao zmija noge"... trebam potvrdu o tome, osim toga neznam jeli ta "polica" vrijedi isto za zaglavljene i za mrtve pixele.

    @ Bartuc radio sam ja to (lupkao tocno po njegovom sredistu) i masirao i svašta, ne brini no vidio sam kako jedan tip "testira" tako da oko njega ispipa pa se nakratko taj zaglavljeni pixel makne.


    E stari kako mi ovo nije trebalo. Mrzim kad mi je nešto na LCD-u

    lKJcBx9c ... annel_page

  18. #18
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Stuck pixel??

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    lol, samo sam čekao kad će izgubiti živce i razvaliti ga s tom palicom... šteta

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    Tako cu i ja pa ce sve letiti u 3 p.m. i onda cu kupiti novi monitor.

    Ako netko zeli potpuno ispravan monitor bez ogrebotine, 22" LG usčuvan (picajzla sam, čuvam hardver kao oči ) za nekih 500kn ( inače je 1200) s garancijom neka samo kaže

  20. #20
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Stuck pixel??

    Nedaj ga ispod 700-800 kuna.

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Stuck pixel??

    Ok Bartuc

    Može li mi samo neki ekspert reći koja je razlika (pošto je ja nemogu naći) između ova dva skoro pa identična modela (osim 100 kuna razlike).


    btw. kako mrzim kad jednom modelu daju puno ime a drugima samo LG ili slično, nemožeš niti na netu provjeriti specifikacije

    http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=156790

    http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=158093

Slične teme

  1. Zeleni pixel na monitoru!!!!!
    By Grim Fandango in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 27-12-2007, 10:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •