Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 96

Tema: Symbian aplikacije

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Symbian aplikacije

    Ziher ima ljudi na ovom forumu koji koriste Symbian operativni sustav na mobitelima, pa sam mislio da u ovoj temi napravite listu programa koje koristite i opišete ih u par riječi. Na taj način možemo skupljati dobre programe jedni od drugih. Ima takvih tema i na stranim forumima ali tu bi bila baza programa koje koriste ljudi sa "hrvatskog jezičnog prostora" Navedite i na kojoj verziji Symbiana koristite programe.


    Evo moje liste za Symbian OS 9.2, S60 rel. 3.1:


    1. JBak TaskmanS- Link

    - besplatan TaskManager, fenomenalan program za upravljanje aplikacijama koje se vrte u pozadini.

    2. Y BrowserS- Link

    - besplatan FileExplorer, također fenomenalan program za baratanje fajlovima na mobu i memorijskim karticama.

    3. Opera MiniS- Link

    - besplatan InternetBrowser, jako dobra aplikacija, brza i lagana za koristiti. Puno bolja od klasičnih Symbian browsera.

    4. Best BirthdayS- Link

    - program koji se sinkronizira sa vašim imenikom i izlista sve ljude kojima ste unijeli datume rođenja. Program je fenomenalan, prikaže ime kontakta, datum rođenja, koliko godina ima, u kojem je znaku rođen... Također nudi opcije da osobi odmah iz programa pošaljete čestitku u obliku SMS-a kojega možete prethodno generirati ili da osobu nazovete.

    5. Flip SilentS- Link

    - za mobitele sa akcelerometrom. Kada vas netko zove, samo okrene display prema stolu i mob ili prelazi u bešumni profil ili prekida poziv, ovisno kako ga namjestite.

    6. Screen ShotS- Link

    - program za pucanje SS-ova sa vašeg ekrana na mobitelu. Korisna stvarčica.

    7. CalciumS- Link

    - odličan kalkulator, lagan za korištenje.

    8. Best TorchS- Link

    - program koji pretvara vaš mobitel u baklju. Kada nestane struje, može poslužiti kao izvor svijetla.

    9. Nokia MapsS- Link

    - program za GPS navigaciju, još ga ne znam kak spada koristiti ali ne djeluje loše, a i besplatan je.

    10. G-MailS- Link

    - fenomenalna i besplatna Googleova aplikacija, drito imate G-Mail na mobu kao i na kompu, sa svim funkcijama.

    11. Remote ProffesionalS- Link

    - program instalirate na komp i na mob te možete preko kompa upravljati mobitelom ili na kompu gledati što na mobu radite. Dobro za prezentacije ili za korištenje mobitela putem PC periferije.

    12. N-Gage v1.20.1459S- Link

    - nova verzija N-Gagea, za igranje N-Gage naslova.

    13. VBagX v1.25S- Link

    - emulator za GameBoyAdvance (GBA) igre, također fenomenalna aplikacija.




    Eto, to to je što za sada imam gore. Dajte svoje liste pa da si natrpamo mobitele najboljim aplikacijama koje je net vidio

    @Hellboy, ne brini, čekati ćemo te dok ne popraviš ekran na mobu

  2. #2
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Symbian aplikacije



    Moram pregledati HDD na kompu da vidim što sve imam od aplikacija tamo.

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Symbian aplikacije

    Google MapsS- Link

    -Google Earth u malom...



    eBuddyS- Link

    -odličan multi-network messenger (MSN, Yahoo, GTALK, AIM, FACEBOOK, MYSPACE, ICQ)



    YoutubeS-Link

    -praktično gledanje videa sa youtubea putem mobitela




    Pohvale na temi, Bartuc.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  4. #4
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Symbian aplikacije

    Ima li tko kakvih zgodnih appsa za S40? Ja koristim samo java...

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    = Citat = Izvorno postao Insert
    eBuddyS- Link

    -odličan multi-network messenger (MSN, Yahoo, GTALK, AIM, FACEBOOK, MYSPACE, ICQ)

    To se povežeš na WLAN i besplatno chataš sa ljudima? Zvuči jebenica.



    @cham3leon, upiši u google "s40 applications", bez navodnika... Ziher ćeš nešto naći. A možda se i ovdje netko javi tko koristi tu verziju Symbiana.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Symbian aplikacije

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao Insert
    eBuddyS- Link

    -odličan multi-network messenger (MSN, Yahoo, GTALK, AIM, FACEBOOK, MYSPACE, ICQ)

    To se povežeš na WLAN i besplatno chataš sa ljudima? Zvuči jebenica.
    možeš i web n' walk. troši jako malo prometa a, ne moraš tražit hotspotove uokolo.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Uspjedoh

    Isprva sam nešto zeznuo ali sada radi fenomenalno


    Imam plugin za micanje WLAN-a, Share-a i Search-a sa ekrana ali kalendar sam micao pomoću editiranja hex koda s time da me isprva prčio pošto nije radio kako spada. Prije sam ga maknuo sa ekrana ali nisam smio imati podsjetnike u kalendaru jerbo bi mi oni zblokirali ActiveStandby ekran, ALI sada radi. Nema ništa na ekranu, a najnormalnije mogu imati unose u kalendaru koji se prikažu na zaslonu samo kada dođe dan u koji su uvršteni


    S---


    Fenomenalno.

    Ako netko ima Symbian OS 9.2, S60 rel. 3.1, onda možete iskoristiti ove pluginove i hex patchić Trebalo bi raditi na svim Nokia navedenim sustavima, ali ništa ne garantiram "Kalendar fix" radi samo ako koristite mob na hrvatskom jeziku!!!

    ReadMe i sve je unutar arhive, pa ako nekome treba... - http://www.2shared.com/file/5884202/c71 ... CPlay.html

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Symbian aplikacije

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ima li tko kakvih zgodnih appsa za S40? Ja koristim samo java...
    dosta aplikacija koje smo ja i bartuc naveli su u javi. Opera Mini i eBuddy sigurno mogu na tvoj mobitel






    Hellboy, čekamo...
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  9. #9
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Da, vidiš, zeznuo sam se. Opera Mini je java aplikacija Sorry, nisam uopće razmišljao. Opera Mobile je ako se ne varam Symbian aplikacija.

  10. #10
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Symbian aplikacije

    Java aplikacije, kao i S60 aplikacije možete naći na dotsis siteu.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Symbian aplikacije

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Da, vidiš, zeznuo sam se. Opera Mini je java aplikacija Sorry, nisam uopće razmišljao. Opera Mobile je ako se ne varam Symbian aplikacija.
    Pa, symbian podržava i javu tako da tu nema problema.

    Nego, ja sam govorio chameleonu da su neke od dosad navedenih aplikacija pisane u javi. Recimo, ja sam operu mini i eBuddy prije koristio na k750i.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  12. #12
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Pre genijalne teme Pogotovo ova prva

    Sve teme možete naći i skinuti od ovog frajera - http://www.symbian-freak.com/forum/view ... &start=180SIli vam ih uploadam, sve jedno...



    S

    S

    S

  13. #13
    Senior Member Ninja hurdle grizli's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    daruvar
    Postova
    894

    Re: Symbian aplikacije

    za teme ja preporucam ovo

    http://www.pizero.net/

    aplikacije:

    skyfireS- neki ga smatraju najboljim browserom za symbian meni nije nesto secial al ako se nekome svidi neka izvoli

    waterboxS- zabavna aplikacija koja zahtijeva accelometar mobitela te oponasa reakcije tekucine na okretanje, drmanje..... fora je u drustvu i pokazivat prijateljima ( citaj K*rcit se )

    PhoNetInfoS- koristan program pokazuje skoro svaki hw detalj mobitela tipa preostalo baterije, IMEI, IMSI, ......




    budem kasnije dodao jos samo moram pronaci besplatne stvari koje se smiju dat tu

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    @Hellboy & Grizli, kako vama radi taj Skyfire!? Meni se crasha čim se pokušam spojiti... Normalno idete na net preko WLAN-a? Se treba štogod naštimati prethodno?


    Volio bi njega isprobati pošto mi se čini boljim od Opere Mini...

  15. #15
    Senior Member Ninja hurdle grizli's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    daruvar
    Postova
    894

    Re: Symbian aplikacije




    evo kako to kod mene radi

  16. #16
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Preko WLAN-a?

  17. #17
    Senior Member Ninja hurdle grizli's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    daruvar
    Postova
    894

    Re: Symbian aplikacije

    da wlan i jedino koristim posto su rijetki dani kad imam na racunu XD

  18. #18
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Symbian aplikacije

    Skyfire radi apsolutno savršeno. Nema stranice koju ne može otvoriti. Yotube filmovi idu savršeno glatko. Morat ću probati neki HD video na jubitubiju odvrtjeti kad sredim mob. Tek toliko da vidim hoće li ići.

  19. #19
    Senior Member Ninja hurdle grizli's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    daruvar
    Postova
    894

    Re: Symbian aplikacije

    evo pokrenuo sam ovo :

    mxW7OGND7so&fmt=22

    obratite pozornost da sam dodao &fmt=22 tak da bude HD i na moju radost 7 zalost na mobu mi ide fluidno dok na kompu steka :S no to ne bi bilo sve da full screen na skyfire-u radi, bar meni ne zeli otvoriti preko cjelog ekrana :S

  20. #20
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Symbian aplikacije

    Aweome, N95 dekodira HD videe. I just came. BTW, probaj defaultnim browserom. On otvara jubitubi u Real Playeru. Tamo ide full screen.

  21. #21
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Reinstalirao sam ga i sada radi ali mi je Opera Mini puno puno bolja


    I sa Operom Mini možeš gledati YouTube, pokrene ti sve u RealPlayeru, a uz to je program višestruko brži pošto se stranica renderira na serveru i onda dobiješ full optimiziranu verziju na mobitel. Tako da je full brz, a sučelje je daleko intuitivnije nego na Skyfireu.

    Evo SS-a kako izgleda Home Page i Hellbačov post na Operi Mini Sve ti je pri ruci, url adresa, google search i bookmarksi, PERFEKTNO


    S---

  22. #22
    Senior Member Ninja hurdle grizli's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    daruvar
    Postova
    894

    Re: Symbian aplikacije

    yup ide fluidno iako se vide kockice i meni bas ne izgleda na HD :S ali na kraju videa sam stavio &fmt=22 tako da bi trebala bit max kvaliteta, svi HD videi su mi u wmv formatu tak da ih ne mogu otvorit ali ako nađem ikakav koji mogu onda cu isprobat XD

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Haha, do jaja tema xD






  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Symbian aplikacije

    kako zumiram stranicu u skyfire browseru?

    Edit: sukžio sam

    tek sad radi verzija za E63 i e71 pa ga taman isprobavam. do sad je u redu.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  25. #25
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Symbian aplikacije

    Imate Symbian mobitel opremljen Bluetooth tehnologijom? Imate računalo koje je također BT ready? Želite imati naizgled ukleto računalo i prepadati prijatelje nasmrt kad im odjednom kursor krene šetati i klikati okolo? Želite pokretati i kontrolirati playere, glasnoću i sve ostalo na vašem računalu iz daljine jer kvragu, ne da vam se ustajati kad završi film kojeg gledate na TV-u povezanom na vašu pilu? Well then, ovo je odgovor koji ste tražili:
    http://blueshareware.com/bluetooth_remote_control.asp
    Nekoliko sshota:




    Tu i tamo se program malo zbuni pa da crno bijelu sliku. Isto tako kad je zoom na najmanjem nivou program prikaže sadržaj zaslona računala u deformiranom obliku (landscape ne pomaže), no to je sve sitno uzevši u obzir koliko zla možete nanijeti ovime.

  26. #26
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Pre fenomenalno


    Ne radi mi preko bluetootha, napiše mi da se nemre povezati sa kompom, nešto tipa "correct service not found...". Čitam da dosta ljudi imaju taj problem, a to me niti ne čudi kada imam govno od bt pimpaća. Neki od Epoxa koji sam dobio prije 10 godina sa matičnom pločom


    ALI, zato radi preko Wireless-a Spojim se na svoj router i preko njega upravljam kompom. Sada mogu na ulazu zgrade upravljati kompom koji je na četvrtom katu Samo podesiš sve wifi postavke, IP adresu od svog kompa i zaštitiš sa pass filterom. Odlično je. Super korisno kada si legnem na krevet i pustim mjuzu na kompu, pa se ne moraš dizati sa kreveta da stišaš zvučnike ili prebaciš na neku dragu pjesmu... sve možeš preko mobitela. Probao sam na Winampu, trebao sam instalirati ActiveWinamp plugin i radi FENOMENALNO. Probao sam PowerPoint, upravljanje mišem i naravno resetiranje kompa


    Možda je i bolje upravljati preko WiFia nego preko BT-a. Ne moraš imati pimpać spojen na komp, veći je domet, a i sigurnija je veza pošto je teže hakirati WiFi nego BT.



    Mana:

    Program je dosta trzav, valjda zato što je riječ o Java programu. Radi on dobro ali nije full fluidan, nešto je sporiji. Tako da ću još probati naći neku fluidniju alternativu prije nego ga spremim u kolekcijski CD. Možda ima baš full symbian aplikacija sa istim ili barem sličnim funkcijama.



    Hvala Hellboy.

  27. #27
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Symbian aplikacije

    Isus Bog, pa to je JAVA!!!11

    I meni bi radilo!!! Imam MIDP2.0

    Odmah skidam i instaliram. Čim završim instalaciju nove grafičke kartice, tj.

  28. #28
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Da, vjerojatno će ti raditi. Ali ako nemaš WLAN, postoji mogućnost da će te BT zezati kao i mene. Da se nebi razočarao previše.

  29. #29
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Symbian aplikacije

    Nemaš pojma koliko sam uporan. Imam i drugih bluetooth aplikacija za bluesnarfanjeSkoje ponekad ne rade kako treba

  30. #30
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Symbian aplikacije

    Cjebate, sjedim kod staroga u sobi i upravljam winampom


    Hellboy, sredi si WLAN rađe nego BT. Nije bitno koliko je tvoja antena u kompu udaljena od mobitela, već koliko je router udaljen pošto se na njega spajaš Tako da je domet ogroman, koliko ti mobitel ograničava pošto je on slabiji od routera...


    Staviti ću ipak ovaj program u MustHave kolekciju, mislim da neide bolje od ovoga..

Slične teme

  1. web 2.0 aplikacije
    By Deadwalker in forum Software
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 08-11-2009, 13:38
  2. Symbian OS format?
    By TheBorg in forum Mobilno
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 09-09-2009, 19:39
  3. Symbian 40 teme
    By Om3G@ in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 08-10-2007, 01:09
  4. Symbian # OS & Software
    By 100EURO in forum Software
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 20-09-2007, 09:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •