Stranica 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 263

Tema: Overclocking

  1. #31
    Guest
    diži napon!

  2. #32
    Senior Member It lives by night Y0$$1p's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    kutina
    Postova
    706
    Ako misliš na napon procesora jesam na maximum ne ide više od 1.45 V

  3. #33
    Guest
    kako neide??inače barem na 1.6...do 1.85 max!

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    = Citat = Izvorno postao Ivek
    kako neide??inače barem na 1.6...do 1.85 max!

    gle dizanje napona nije preporučljivo raditi ako se ne razumiješ uber jako u overclockin
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  5. #35
    Senior Member It lives by night Y0$$1p's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    kutina
    Postova
    706
    dobro probati ću pa ti sutra javim

  6. #36
    Senior Member It lives by night pHo3nyX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    504
    Imam amd 2000+(1.67 ghz). grafu radeon 9000 pro 128 i 256 rama (266mhz). E mogu kaj klokat i kakvi mi hladnjaci trebaju.

    Gdje mogu pročitati uputa za klokanje navedenog.
    MBO:ASUS P5KC // CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz, 6MB Cache // RAM: Kingmax 4x1 GB 800 Mhz // HDD: Seagate 320 GB, 16MB Cache // VGA: ATI HD3870, 512 MB, 256 bit // Napajanje: Chieftec 550W //

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    preporučujem Zalman CNPS7000-AlCu za 180 kn + Arctic Silver (5 ili Ceramique) termalnu pastu

    sa tim hlađenjem sam uspio ovo:

    P4C Northwood 2.8 @ 3.6 GHz (14x 257MHz), BUS 1028MHz, voltaža 1.625V

    RAM DDR400 @ 412MHz, 2.5-3-3-8 (FSBRAM omjer je 5:4), voltaža 2.65V

    Radeon 9800Pro 378/676 @ 410/700, hlađen Zalmanom VF700-Cu
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  8. #38
    Senior Member It lives by night Y0$$1p's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    kutina
    Postova
    706
    probao sam dići napon ali ne ide ima li tko kakvih drugih ideja

  9. #39
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bač
    Postova
    918
    Imam sledece:
    AMD Athlon 3000+ 64 (1.81GHz)
    MSI NX7600GT 256mb sa Heat-pipe hladjenjem
    MSI K8N NEO4-fi nForce 4 ultra
    1GB 400 (ne znam tacno koje)
    Frontier napajanje 400w koje se dobija uz Aurora kuciste
    Pioner DVD/RW 111D i LG 52x cd rom
    WD 300GB ATA
    Sound Blaster Audigy

    Zanima me koliko max mogu da ubrzam proc i graf bez kupovanja dodatnih kulera i kako to uraditi (ne razumem se u voltaze u biosu,niti u overc memorije(latency ili slicno))
    Pa ako bi neko bio ljubazan da mi pomogne...!!!!
    AMD Athlon64 3000+\\MSI K8N Neo4 - FI\\2 x 512MB PC400\\300GB HDD\\MSI NX7600GT 256MB\\Creative Audigy LS\\LG L222WS\\Genius SW-5.1

  10. #40
    Senior Member Lord of The Fleas emperror's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    454
    Imam AMD athlon 1700+ (1.43ghz)
    e sad, na koliko bi ga ja mogo dic?

    sadasnja tempa na procu je 39 stupnjeva

  11. #41
    Guest
    za sve vas tri i ostale po neznam koji put...pročitaj i rokaj!!

    SVE ŠTO JE NAPISANO U OVOM ČLANKU RADITE NA SVOJU ODGOVORNOST, tj. ne preuzimam odgovornost na nastale štete vašeg hardvera ni softvera.

    Neki tvrde kako ništa ne znači to što Vam piše 2000 Mhz umjesto originalnih npr. 1463 Mhz, no ovdje ću Vam detaljno prikazati da li ima smisla ili ne.

    Razlog overclocka ?

    Brže kodiranje i dekodiranje, brže računanje kompliciranih matematičkih operacija, brža grafika i dr.

    Pročitajte sve prije nego išta pitate, ili radite ili ....

    Prvo morate znati koji procesor imate (ne morate znati, no bolje je, jer možete očekivati neke određene rezultate).

    Ako imate XP, provjerite da li je Tbred B (iako svi noviji jesu). Da bi to provjerili morate znati serijske brojeve s procesora.

    npr. AXDA1700DLT3C (dakle AXDA znači da se radi o 0.13 um tehnologiji). 1700 znači da se radio 1700+. DLT3C (D i nije toliko važan tj. znači da se radi o OPGA ...), L znači da se radi o 1.5V, T označava maksimalnu temperaturu od 90°C, 3 označava cache od 256 KB i C označava brzinu sabirnice 266 Mhz.



    Ovdje ću opisati 2 načina, koja su usko povezana.

    AKO se bojite da možete oštetiti kompjuter, za vas je 1. način (bezbolan), dakle bez dizanja voltaže. Taj postupak je važan i za 2. način, jer se pomoću prvog točno zna kolika je maksimalna frekvencija sabirnice i procesora za određenu voltažu (to je dobro znati ! )

    Kao što se vidi, za najbolje performanse kompjutera je bolji viši FSB, frekvencija sabirnice, koja je usko povezana s memorijom, najbolje je da rade u omjeru 1:1. Naravno isto tako se i vidi, da ovisi i o Latenciji memorije, (RAS, CAS, ...), moje postavke su 3-2-2-2.0 (na 217 Mhz FSB). To je po prilično dobro. Na nekom drugom sustavu, npr. King MAX memorija, ili Samsung, ili PQI, to će biti sličnije 7-3-3-3.0 (2.5) i slično tome. U biti i meni s Corsairom BIOS tako postavi po defaultu kada stavim visoki FSB. No može se regulirati ručno, pa sam ja stavio na navedene postavke.

    Naravno da se do najboljih postavki ne dođe odmah iz prve. Ide se nekim redom. Ako ne dižete napon, temperatura ne raste, tako da se ne morate bojati da će nešto otići, naravno još je jedna stvar u igri, a to je brzina PCI utora, koja mora biti zaključana na 66 Mhz (ili tome slično, no 66 je dobro, default).

    Default napon mog 1700+ je 1.5 V, što se vidi iz postavka (DLT3C). Dakle za overclock su bitne serije procesora.


    Najbolje je da procesor radi na 1.5 V i da je Tbred B (to je jako dobro):

    1. manje se grije,

    2. podignete napon na 1.6 V i radi kao neki drugi procesor kojem je defaul 1.6 V, ali na većoj frekvenciji.

    Svi pitaju kako overclockati memoriju ili procesor ili .. Ako se ukupna frekvencija mijenja mijenja se dakle i frekvencija procesora bilo da ste dirali samo multiplikator ili brzinu sabirnice.

    NAJVEĆI FSB

    To provjerite tako da stavite multiplikator na neku malu vrijednost kao što je 8 ili 9 (10, 11, ovisi da li možete manje). FSB podižete za 5 Mhz ili manje. Najviši do kojeg ste došli da radi pa podignete još jednom, pa podignite malo voltažu memorije, nemojte preko 2.7 V (ako nemate extreme memoriju ili neku koja je pouzdana ili znate da će raditi). Kada dođete do krajnje frekvencije FSB na 2.7 V, zapišite to. Iznad te frekvencije vam neće raditi bez boljeg hlađenja ili uopće neće iznad raditi. Spustite se za koji Mhz i to je NAJVEĆI FSB na kojem može raditi vaš sistem.

    NAJVEĆA FREKVENCIJA

    Možete raditi i na DEFAULT NAPONU (no to neće biti onda maksimalni overclock). Predlažem da ovo napravite jednom i brzo (ZA ONE KOJI SE BOJE PODIZATI NAPON)

    Nakon maksimalno FSBa dobro je provjeriti maksimalni Overclock procesora. To se najbolje provjerava tako da se FSB stavi na default postavke (ili manje) i diže se multiplikator i voltaža procesora, naravno voltaža tek nakon neuspješnog bootanja do windowsa. Kao što piše kasnije voltažu NE DIZATI iznad 1.8 V na ZRAČNO hlađenje, te ne preporučam iznad 1.7V. (ovisi o temperaturama, ali maksimalnim dok je procesor pri 100% opterećenju). Da skratite ovaj postupak probajte odmah staviti na 1.7V (ako vam se ne grije inače previše procesor) te podiži te multiplikatore redom. Kada dođete do neke frekvencije na kojoj ili dođe do Win i sruši se. Vratite se za korak ili 2.

    Poslije ova 2 testiranja zapišite dobivene rezultate, trebati će vam.

    Ono što povezuje oba načina overclocka je to da trebate dobiti što veći FSB i doći što bliže maksimalnoj frekvenciji (za napon koji ste provjerili) !

    1. NAČIN (nema zagrijavanja):

    Dižete malo po malo. Dakle počnite s FSBom jer više dobivate. Dižete po 1 ili više Mhz. Za početak postavite latencije na default. Ako imate memoriju na 333Mhz, moći ćete negdje otprilike do 180 Mhz, ovisno o matičnoj i memoriji, ako imate 400 Mhz memoriju ovisno o matičnoj da li ćete moći do 200 Mhz i malo preko. Poslije svakog podizanja memorije resetirajte kompjuter te provjerite da li se digne skroz do windowsa, tako dižete dok se ne resetira ili stane ili sl. U slučaju da ne dolazi do BIOSA postoji način da se dođe do biosa, na EpoX-ovim pločama to je restart uz držanje tipke Insert, isto je i s Abitom, no negdje se treba resetirati BIOS ručno, tj. s baterijom ili jumperom na 100 Mhz. Kada ste došli do neke maksimalne, npr. 172 Mhz gdje se resetirao, a na 171 ili 170 Mhz se nije resetirao tu stanete (osim ako želite na 2. način (opisan gore)). Provjerite još stabilnost ili uz pomoću PCMarka 2002 (memory test). Postoji mogućnost da se resetirao ili sato radi procesora, no većina od navedenih ide i preko 2300 Mhz, pa na 11x170 (1870 Mhz) ne bi smjelo resetirati radi procesora, pogotovo ne Barton kojem je default 166 Mhz.

    Nakon ovoga se dižu voltaže, o tome pročitajte ovdje:

    2. NAČIN (veće grijanje):

    Ovdje neću raspravljati o coolerima, ako mislite da imate dobar, ili još bolje, ako vam temperature sada nisu preko 45°C (na max i sl.) onda nećete imati problema s pregrijavanjem, dok će ostali primijetiti da su odabrali loš cooler.

    Temperatura je vrlo važna. Dakle ako želite potpuni overclock i što bolje performanse trebate imati pristojno hlađenje. Naravno pri podizanju napona mora doći do povećanja disipacije topline tj. većeg grijanja. Ni ovdje nema nekog velikog rizika ako imate noviju opremu, jer će jednostavno kompjuter za blokirati ako je temp. prevelika, no sve je objašnjeno.

    Obavili ste 1. dio, dakle došli ste do najvećeg stabilnog FSBa i provjerili za defaultni napon najveću frekvenciju procesora. Sada probajte podignuti voltažu za 0,5 V (s 1.5 na 1.55, 1.6 na 1.65 i tako dalje). I nakon toga dižite još FSB, svaki puta kada zapnete, dignite za 0.5 V, NEMOJTE DIZATI VIŠE OD 1.8V ili ako je temperatura procesora oko 50°C (idle).

    Npr. Memorija 400 Mhz, procesor Barton 2500+, a vi ste stali na 11x170, možete podići napon procesora i ići dalje, gdje god da zapne memorija vi možete dalje ako je maksimalna frekvencija veća od vaše trenutne.

    Defaultna voltaža procesora je 1.5 V (DLT3C procesori kod 1700+), te 1.6V (DUT3C), Barton je uglavnom na 1.6 V. Memorija je na 2.5 V, no ide i na 2.7V svaka, a 2.9V Corsair (XMS) i ako vjerujete u memoriju, ne preporučam za početnike..). Možda nemate ove postavke u BIOSU, ili možete manje podizati napon, onda ostavite na default.

    Ako imate ploču npr. Abit NF7-S možete regulirati i chipset voltažu, stavite na maks, nema problema jer cooler koji se nalazi na NB je dovoljan. FSB bi mogao ići i do 220 tako da ako ne ide, stvar je u memoriji.

    Još jednom : Voltažu procesora nemojte dizati previše, do 1.8V na zračno hlađenje i ako vam temperatura ne prelazi 60°C na full opterećenju.

    Kada zapne nakon restarta, podignete malo voltažu. Preporučam da pronađete najveći overclock pri 1.7V jer se tu procesor ne grije previše ako imate imalo bolji cooler ...

    U slučaju da memorije ne ide, a znate da procesor ide, proces je obrnut. Tj. nakon što ste našli maksimum do kojeg ide FSB idete s multiplikatorom, koji je default na 11 kod AMDa. Dakle stavite ga na 11.5, pa resetirate i tako dalje, naravno dižete voltažu procesora kao što je gore opisano.

    Jedna stvar. Nakon uspješnog overclocka shvatit ćete da je najbolje naći neku srednju vrijednost FSBa kod koje će latencije memorije biti niže. Tada će performanse biti bolje. Npr. kod mene 11x217 (3-2-2-2.0), a 11x225(4-3-2-2-2.0) će imati iste rezultate u 3Dmarku ( no to je program koji pretežno testira grafičku), te će o Grafičkoj najviše ovisiti score. No ako grafičku ne diramo vidjet ćete da je 11x217 i 11x225 isto. No za neke druge aplikacije kod kojih je bitna propusnost memorije biti će apsolutno bolje 225. Zato morate znati za što overclockate kompjuter.

    To bi bilo sve. SRETNO !

    Procesoti (i AMD-ovi i Intelovi)klokaju se iz miosa matične, povećavanjem frkvencije FSB-a (Front Side Bus) i/ili mjenjanjem množitelja.
    Radni takt procesora se računa po formuli

    FSBxMnožitelj = xxxxMHz

    npr.(moj proc - celeronD) 188MHz x 18 = 3384MHz

    Važno je napomenuti kako se kod većine Inteovih procesora ne može mjenjati množitelj (osim kod Engeniring Sample primjeraka i nekih novijih sa Presscott jezgrom).
    Kod nekih AMD-ovih procesora množitelj je također zaključan ali ga je moguće otključati spajanjem mostića (no to je za one koji bas vole ekperimentirati).

    Želite li izvući maksimum iz proca, morat ćete dizati i voltažu procesora (također u biosu).No, tu stvarno nemojte pretjerivati jer se može dogodit sa spržite proc.Nemojte voltažu dizat više od 0.2V od defaultnog.Povećanjem voltaže dobiva se na stabilnosti, ali nusprodukt je veće zagrijavanje.

    Overclockani procesori se više griju pa im je zato potrebno osigurati dovoljno dobro hlađenje (posebno preskotu Very Happy ).


    Kod starijih matičnih(starije od 5-6g) u biosu nećete naći opcije za klokanje.Oni se klokaju pomoću jumpera(kratkospojnika) na matičnoj.Tu vrijedi ista formula, samo se fsb i množitelj mijenjaju raznim kombinacijama jumpera.

    I to je TO!!!! Nije bilo tako teško, zar ne??



    za grafe

    Klokanje grafičkih kartica obavlja se iz Windowsa (ili nekog drugog operativnog sustava) pomoću raznih programa.Neki proizvođači matičnih ploča stavljaju u bios matične mogućnost klokanja no ipak je bolje iz win-a.
    Važno je napomenuti da se klokane grafe više zagrijavaju pa vam ne bih preporučio da klokata ako na grafi imate pasivni cooler.Nikad nemojte pretjerivat sa frekvencijama jer tako možete trajno oštetit grafu.

    Nvidia grafe

    Za klokanje nvidijinih grafa preporučio bih vam RivaTuner(univerzalan), iako nije loš ni PowerStrip (također univerzalan ali nije besplatan,smrc.)

    Pronađite opcije za podizanje taktova memorije i gpu-a.Počnite postepeno podizati frekvenciju memorije u razmacima od 5 do 10MHz.Nakon svakog povisivajna takta odvrtite kojih 20min neki od 3DMarkova ili svoju najdražu igru.To radite dok ne primjetite neke crte, razlijevanje boja i slične nepravilnosti - artifakte.Ako primjetite artifakte znači da ste našli maksimalni tekt memorije, ostavite memu na toj frekvi ili smanjite za kojih 5-10MHZ (da budete sigurni da je sve ok).isto ponovite i za gpu.KOd nekih novijih grafa serije GF6 moguće je otključati i dodatne cjevovode (popularno pajpove) i vertex jedinice, no o tome drugi put.

    ATI grafe

    Tu bih vam preporučio ATI Tray Tools koji dolazi s Omega driverima za ATI.Odličan je i ATI Tool, ali meni je draži ATI TT.Ako imate Radeon 9000,9200,9550,9600 i ako su zaključane(da se ne da ju klokat) koristite ATI Tool jer on ima mogućnost da makne zaštitu protiv klokanja.
    I ATI Tool i Tray Tools imaju zanimljivu opcije Find MAX GPU i MEM - jednostavno kliknete na gumbić i program sam nakon nekog vremena pronađe maximalne taktove, samo što nekad znaju biti manji nego oni dobiveni "klasičnim" načinom klokanja.(koji je opisan kod Nvidije

  12. #42
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    ja sam klokao intel celeron 2.60 GHz na 3.12 GHz bez dizanja napona, pa me zanima da li slobodno održim tu brzinu od 3.12 GHz?
    Jack is back

  13. #43
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    = Citat = Izvorno postao fisher
    ja sam klokao intel celeron 2.60 GHz na 3.12 GHz bez dizanja napona, pa me zanima da li slobodno održim tu brzinu od 3.12 GHz?

    ako je komp stabilan i temperatura u redu onda možeš
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  14. #44
    Senior Member It lives by night Rope's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Planeta Zemlja
    Postova
    542
    Ovako: Drug mi ima Bartona 2500+,i zanima ga na koliko ga sme kloknuti sa stock kulerom i bez dizanje napona i sl. "naprednjih" sranja ...tj. koji je najlaksi nacin da se to klokne preko FSB-a (znaci ako je bilo 100/30 ili kako vec, na koliko da to sada stavi) ???
    "Lako je nac druga kad se pije i slavi, a gde su ti pravi jarani kad nastupe teski dani ?
    Bili su sa tobom dok si bio prva liga,
    sad si na dnu dna i njih boli briga"

    Frenkie
    And14eva

  15. #45
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    s stock coolerom ga može clockat do određene temperature koja nebi smjela izositi više od 57 celzija
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  16. #46
    Senior Member It lives by night Rope's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Planeta Zemlja
    Postova
    542
    = Citat = Izvorno postao g@mer4life
    s stock coolerom ga može clockat do određene temperature koja nebi smjela izositi više od 57 celzija
    A jel znas otprilike na koju bi se vrednost (FSB i mnozitelj) moglo odmah postaviti da dobije ono 3200+ ??
    "Lako je nac druga kad se pije i slavi, a gde su ti pravi jarani kad nastupe teski dani ?
    Bili su sa tobom dok si bio prva liga,
    sad si na dnu dna i njih boli briga"

    Frenkie
    And14eva

  17. #47
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    sorry neznam jer nikad nisam imao taj procesor
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  18. #48
    Guest
    fsb stavi na 200 jer je orginal na 166...mora bez dizanja napona tako radit....a množitelj možeš mijenjat samo ako ti je proc otključan!

  19. #49
    Senior Member It lives by night pHo3nyX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    504
    Imam ati tray tools i grafu radeon 9000 pro 128 mb. kak da znam kolko je mogu overclockat???

    E se može overc. memorija i s kojim progr.
    MBO:ASUS P5KC // CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz, 6MB Cache // RAM: Kingmax 4x1 GB 800 Mhz // HDD: Seagate 320 GB, 16MB Cache // VGA: ATI HD3870, 512 MB, 256 bit // Napajanje: Chieftec 550W //

  20. #50
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    252
    Koji je najbolji program za overclockat grafu (Radeonku).....??

    Samo da vidin vaše mišljenje...

  21. #51
    Senior Member It lives by night Y0$$1p's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    kutina
    Postova
    706
    e ivek ja sam probao ono što si ti rekao i ne ide

  22. #52
    = Citat = Izvorno postao hellrider
    Koji je najbolji program za overclockat grafu (Radeonku).....??

    Samo da vidin vaše mišljenje...
    S


    po meni kolko ja znam i koristim riva tuner..

  23. #53
    Senior Member Respawned sorcerer g@mer4life's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    u lijevom pikselu desnog oka
    Postova
    1.332
    = Citat = Izvorno postao Buha
    = Citat = Izvorno postao hellrider
    Koji je najbolji program za overclockat grafu (Radeonku).....??

    Samo da vidin vaše mišljenje...
    S


    po meni kolko ja znam i koristim riva tuner..

    da zaaš bolje znabi da je riva tuner samo za nvidiu a ne za radeonke
    Mbo-GigabyteGA-K8NF-9
    Cpu-AMD Athlon 64 3000+
    Gpu-Gf 7600GT 256 Mb GDDR3
    Ram-kingmax 1GB
    HDD-segate barracuda 120GB
    Plextor 712A
    Logitech MX 518
    Logitech zvučnici
    _______________________________
    Thoroughbred B-najveća legenda koja nažalost više nije na forumu

    profile.php?mode=viewprofile&u=527

  24. #54
    Senior Member Nuke me please DJ Ass Kicker's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    ZNAM DA MOGU SVE ŠTO HOĆU SVE ŠTO RADIM RADIM NOĆU ŽIVOT VRTIM KAO PLOĆU JER OD NJEGA PUNO HOĆU...
    Postova
    281
    Ne ozbiljno s kojim programom se mogu clockat radeonke ja bi svoju 9550GT clocknuo da napravim GTI od GT-a...

    Takodjer care sa 9000Pro sa 128MB (neupamtih ti nick) kupi bar jos 256MB Ram-a...

    Dobronamjerno predlazem... jer cemu clockat graficku kad ti je memorija na MBO-u jedva u dovoljnoj kolicini da ti Windows XP radi bez trzanja...
    *SOLTEK SL-85SD-C
    *INTEL Pentium 4 (Willamette) 1.4GHz, 256KB L2 Cache
    *1x 512MB PC133 SDRAM
    *GECUBE ATI Radeon 9550 128MB DDR (OC) Edition
    *SEAGATE Barracuda ST3802110A, Ultra ATA/100, 80GB, 7200RPM, 2MB Cache
    *LITE-ON DVDRW SOHW-1693S
    *SAMSUNG SyncMaster 793DF
    *MICROSOFT Wireless Optical Desktop 2.1
    *SONY Headphones MDR-XD300

  25. #55
    Za clockanje radeona koristite ati tray toolshttp://www.guru3d.com/article/atitraytools/189/
    ili ati tool http://www.techpowerup.com/atitool/

    Veću prednost dajem tray toolsima jer imaju mogućnost auto 2d/3d overclocka i veću mogučnost podešavanja opcija ali time i povlače više znjanja stoga oprezno.
    Također ne uzdajte se 100% u njihove ugrađene artifact testove nego odvrtite 3dmark ili neku igru za provjeru stabilnosti.

  26. #56
    Senior Member It lives by night Y0$$1p's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    kutina
    Postova
    706
    ne znam za vas ali ja sam s riva tunerom overclockirao i ati radeon 9100 SE i radilo je normalno

  27. #57
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    252
    = Citat = Izvorno postao OUTLAW
    Za clockanje radeona koristite ati tray toolshttp://www.guru3d.com/article/atitraytools/189/
    ili ati tool http://www.techpowerup.com/atitool/

    Veću prednost dajem tray toolsima jer imaju mogućnost auto 2d/3d overclocka i veću mogučnost podešavanja opcija ali time i povlače više znjanja stoga oprezno.
    Također ne uzdajte se 100% u njihove ugrađene artifact testove nego odvrtite 3dmark ili neku igru za provjeru stabilnosti.
    Evo instalira san ATI tray tools ali mi se pojavio neki error.Za više o tome pogledaj na:

    http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=4765

    Pa mi plzzzz....odgovori ako znaš šta ne valja...

  28. #58
    Senior Member Nuke me please DJ Ass Kicker's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    ZNAM DA MOGU SVE ŠTO HOĆU SVE ŠTO RADIM RADIM NOĆU ŽIVOT VRTIM KAO PLOĆU JER OD NJEGA PUNO HOĆU...
    Postova
    281
    Dajte mi preporucite neku dobru zvucnu karticu koja dobro podnosi overclocking jer kad clocknem proc u Windowsima nemam zvuka, a sve drugo mi dobro radi... Ps. Jel dobra Creative Audigy SE (treba mi kartica s dva izlaza)
    *SOLTEK SL-85SD-C
    *INTEL Pentium 4 (Willamette) 1.4GHz, 256KB L2 Cache
    *1x 512MB PC133 SDRAM
    *GECUBE ATI Radeon 9550 128MB DDR (OC) Edition
    *SEAGATE Barracuda ST3802110A, Ultra ATA/100, 80GB, 7200RPM, 2MB Cache
    *LITE-ON DVDRW SOHW-1693S
    *SAMSUNG SyncMaster 793DF
    *MICROSOFT Wireless Optical Desktop 2.1
    *SONY Headphones MDR-XD300

  29. #59
    Senior Member Nuke me please DJ Ass Kicker's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    ZNAM DA MOGU SVE ŠTO HOĆU SVE ŠTO RADIM RADIM NOĆU ŽIVOT VRTIM KAO PLOĆU JER OD NJEGA PUNO HOĆU...
    Postova
    281
    Daj ljudi odgovorite please!!!
    *SOLTEK SL-85SD-C
    *INTEL Pentium 4 (Willamette) 1.4GHz, 256KB L2 Cache
    *1x 512MB PC133 SDRAM
    *GECUBE ATI Radeon 9550 128MB DDR (OC) Edition
    *SEAGATE Barracuda ST3802110A, Ultra ATA/100, 80GB, 7200RPM, 2MB Cache
    *LITE-ON DVDRW SOHW-1693S
    *SAMSUNG SyncMaster 793DF
    *MICROSOFT Wireless Optical Desktop 2.1
    *SONY Headphones MDR-XD300

  30. #60
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao Ass Kicker
    Dajte mi preporucite neku dobru zvucnu karticu koja dobro podnosi overclocking jer kad clocknem proc u Windowsima nemam zvuka, a sve drugo mi dobro radi... Ps. Jel dobra Creative Audigy SE (treba mi kartica s dva izlaza)
    dobra je, samo je meni počela stvarat probleme nakon godinu dana. nestajalo je zvuka u nekim situacijama. driveri suxaju
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

Slične teme

  1. Overclocking!
    By deathadder in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 10-04-2010, 07:37
  2. Overclocking X1650pro
    By Blacky_123 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 29-03-2008, 17:01
  3. Overclocking guide-ovi
    By Lord Jambrek in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 08-09-2007, 18:38
  4. Overclocking
    By dino123456789 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 17-09-2006, 20:19

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •