Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Trebam pomoć oko MaxADSL-a i telef. priključka (3 utičnice)

  1. #1
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Trebam pomoć oko MaxADSL-a i telef. priključka (3 utičnice)

    Uveo bih MaxADSL T-Comov doma pošto je jedini dsl tamo dostupan.

    Problem je u tome što imamo jednu telefonsku liniju, ali telefone na 3 mjesta u kući.
    Dakle na jedan telefonski priključak spojeno je tri telefona na različitim mjestima u kući,
    na tri utičnice. I sve tri utičnice su drugačije (jedna s tri utora i dva ona za modem,
    druga s nekim širokim utorom, a treća telefon spojen nekakvom vanstandardnom starom
    njemačkom utičnicom).

    Problem je u tome, kako spojiti splitter jer on ide u telefonsku liniju, a u njega telefon i ruter,
    a da pri tome ostanu ostanu funkcionalni svi telefoni na svojim lokacijama i da se pri tome
    ne ometa rad routera ili linije?

    Uzeo bih samoinstalacijski paket, znam ga postaviti kad je jedna utičnica, al ne znam mjenja li
    se šta kad je jedan priključak a više utičnica. Ne trebam valjda žrtvovati 2 telefona, kuća je velika...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #2
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Trebam pomoć oko MaxADSL-a i telef. priključka (3 utičnice)

    mogu ti samo ovo reci... ja imam splitter pred telefonom na jednoj uticnici, te na drugoj uticnici (na katu, ista linija) modem, bez splittera... i sve radi normalno...
    [zapravo trenutacno sam bez modema, jer cekam ove iz optime da mi ga donesu, ali 5 mjeseci je na tcomu tako sljakalo sasvim normalno... ]

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Trebam pomoć oko MaxADSL-a i telef. priključka (3 utičnice)

    U kući nađeš glavni vod od telefona...ako je zračni kabel onda je na tavanu a ako je ormarić na fasadi od podzemnog ulaza onda je glavni dovod negdje u nekoj od razvodnih kutija. Na tom glavnom čvorištu montiraš spliter tako da dolazna linija ide u line a iz phone izlaza spojiš instalacije prema telefonskim aparatima .Jednu instalaciju odvojiš i spojiš na dsl izlaz ,onu utičnicu na koju misliš spojiti modem .Na toj utičnici će ti raditi samo adsl a telefon više ne .

    To ti je ispravan ali komplicirani način .Imaš i jednostavan ali neispravan način.

    Uključiš modem u utičnicu u koju trebaš i to bez splitera a na utičnicu gdje imaš telefon staviš spliter .Nadam se da imaš barem jedan bežični telefon pa spliter spojiš na njega .Ostale telefone obavezno isključiš iz telefonskih utičnica , ponavljam , obavezno. Taj bežični telefon nosiš gdje ti treba .A ako mora biti više telefona onada kupiš bežični telefon na kojeg se mogu bežično priključiti dvije-tri dodatne slušalice ...njih rasporediš po kući a kopčaš im samo punjače u strujnu utičnicu dok su telefonski vezani bežično sa tom jednom bazom.

    Ako ostaviš uključen neki telefon a da nije uključen u spliter možeš očekivati pucanje veze .

  4. #4
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Trebam pomoć oko MaxADSL-a i telef. priključka (3 utičnice)

    ...ili uzica tcom jos 2 splittera ili ih kupi sam?

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Trebam pomoć oko MaxADSL-a i telef. priključka (3 utičnice)

    Sumnjam da ce se ista na taj nacin promjeniti (ali moguce je).


    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    mogu ti samo ovo reci... ja imam splitter pred telefonom na jednoj uticnici, te na drugoj uticnici (na katu, ista linija) modem, bez splittera... i sve radi normalno...
    [zapravo trenutacno sam bez modema, jer cekam ove iz optime da mi ga donesu, ali 5 mjeseci je na tcomu tako sljakalo sasvim normalno... ]
    I ja sam imao isto tako spojeno i kad mi je riknila mrezna na maticnoj, kupio sam novu i od onda vise nije htjelo raditi na traj nacin

  6. #6
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Trebam pomoć oko MaxADSL-a i telef. priključka (3 utičnice)

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    ...ili uzica tcom jos 2 splittera ili ih kupi sam?
    kolko sam ja upoznat kupiti naći se mogu jako teško u slobodnoj prodaji...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

Slične teme

  1. Trebam pomoć oko konfiguracije HITNO
    By M.Mario in forum Konfiguracije
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 27-09-2010, 13:56
  2. Trebam pomoć oko grafičke kartice.
    By str1k3r in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 09-06-2009, 18:06
  3. Trebam pomoć
    By Bonina was here in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 07-09-2007, 18:23
  4. Trebam pomoć jačih gamera
    By Daniel666 in forum Gaming općenito
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 13-04-2006, 19:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •