Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Modifikacija winXP korisničkog sučelja+prijedlozi dobrodošli

  1. #1
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Modifikacija winXP korisničkog sučelja+prijedlozi dobrodošli

    Pozdrav,

    Trebao bih prijedloge programa i savijete što trebam napraviti kako bih prilagodio korisničko sućelje
    Windowsa XP i podigao ga na višu i jedinstveniju razinu.

    Htio bih tako srediti Windowse da ubijaju monotoniju koja je večini servirana već koliko ono, 8 godina.
    Da, XP je toliko sa nama. Vjerojatno duže nego ijedni drugi Windowsi...

    Sad ću vam napisati kakve bih zahtijeve poduzeo.
    - Promjenio bih izgled start trake -> htio bih cijeli drukčiji koncept; možda čak i prozirnost.
    - Stavio bih drugačiji set ikona -> nešto modernistički, dostojno pravog igrača i bakalara.
    - Dodao bih neku dodatnu funkcionalnost -> volio bih dodati neke korisne stvari što npr ima MacOS/Linux/Vista a nema u XP.
    - Rado bih stavio neki fora wallpaper -> nešto moderno, gamerski ali ne reklama za neki naslov, generalno.
    - Volio bih imati i neke efekte -> onaj WOW osjećaj.
    - Drugačiji sistemski zvukovi mi nebi smetali -> dapače, promjena je dobrodošla
    - moderizam, futurizam, SF, gaming i naravo rad, učenje i net ->to je na kompu

    Sad kad sam naveo kakve bih zahvate rado poduzeo, navesti ću neke programe s kojima sam se susretao:
    - AlienGuise -> poznati Alienware alat za promjenu tema Windowsa - nije mi baš bogat i može uzrokovat nestabilnost.
    - WindowsBlinds -> Promjena sučelja i tema windowsa -> ima dobrih fora ali i dosta resursa troši
    - TuneUP Utilities 2009 -> TuneUP Styler -> za promjenu boot skina, ikona itd, dosta učinkovito a ne troši resurse
    - Windows Vista Transformation pack -> alat napravi XP vrlo sličan Visti, ali u puno toga smanji performanse.
    - AeroShake -> Mali alatić koji po uzoru na win7 kad se prozor protrese stavlja minimizira sve ostale aktivne prozore
    - ObjectDock -> stvara "dock" s ikonama; ništa posebno ali lijepo izgleda -> nisam baš siguran oko potrošnje ress...
    - ObjectBar -> moram probat, nisam koristio a navodno je fora
    - Fences -> organiziranje ikona i njihiovo sakrivanje ->izvrstan dodatak Windowsima.
    Najbolje da pogledate trailer na youtube. Ne troši resurse, bespaltan...

    E sad, kad ste već upoznati što bih radio, volio bih da mi napišete i valstite preporuke alata kako bih što bolje uspio u
    svome naumu. Naravno da ću svoje stećeno znanje podjeliti s vama čim mi nešto pođe po ruci.

    E da; Komp je onaj Athlon XP 3200+ iz potpisa. Nebih volio da mi modifikacije smanje performanse ili izazovu nestabilnost.

    Zahvaljujem na svim savjetima i pomoći.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  2. #2
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    78

    Re: Modifikacija winXP korisničkog sučelja+prijedlozi dobrodošli

    Jesi razmišljao o prelazu na Vistu,ja sam pokušavao na milijun načina dobiti barem približan izgled pa nije išlo,a to je ono što sam dugo htio,dobrodošla promjena bi ti bio i RocketDock,program koji kad instaliraš ne moraš više imati iritantne ikone po desktopu,ja sam sa Samsungovog 22" LCD prešao na 32" Toshiba tv pa stvarno vidim veliku razliku u kvaliteti slike na Visti,razmisli o tome.
    The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?

  3. #3
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    78

    Re: Modifikacija winXP korisničkog sučelja+prijedlozi dobrodošli

    Ups,sad tek vidjeh količinu rama kojoj raspolažeš sa ovom konfom pa odmah i neopozivo povlačim prijedlog sa Vistom,pardon
    The world is full of people who talk the talk,but how many of us walk the walk?

  4. #4
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Modifikacija winXP korisničkog sučelja+prijedlozi dobrodošli

    Ma bila je Vista na njemu već. Radi bez problema, samo što se onda osjeti razlika u igrama i drugom ali malo.
    Da je dvojezgreni proc i 2GB ram nebi bila tolika razlika XP i Vista, ali ovako je.
    Znam to po laptopu svome; igre mi jednako na njemu rade i na Visti i na XP, al na tom starom stolnom bolje XP.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Odgovora: 300
    Posljednji post: 10-05-2014, 19:44
  2. Traži se programer sučelja za PC Play i VIDI DVD-e
    By W1k1n6 in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 06-05-2010, 20:54
  3. Prijedlozi,prijedlozi,i samo prijedlozi!
    By Assasin`s in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 01-03-2009, 23:41
  4. mainstream konfa-savjeti dobrodošli
    By ivan in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 20-09-2006, 08:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •