Stranica 52 od 76 PrvaPrva ... 242505152535462 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.531 do 1.560 od 2269

Tema: iPhone

  1. #1531
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: iPhone

    Zašto bi itko htio uništiti savršenu cjelinu nefunkcionalnim OS-om?

  2. #1532
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Zašto bi itko htio uništiti savršenu cjelinu nefunkcionalnim OS-om?
    Isus Bog, ja ne vjerujem. Pa zar nisi rekao prije par mjeseci da ćeš prestati trollati, više nema smisla, i ovako smo prvi na googleu. Kak te uopće nije sram reći da je Android nefunkcionalni OS? Uđi malo u korak s vremenom, Android već sada ostavlja iOS u magli, a postoji tek 2 godine. Ne da krade ogroman dio Appleovog kolača, već će ga u skorije vrijeme totalno potisnuti u kut pošto ljudi vide gdje leži budućnost, a to trenutno nikako nije sa iPhoneom i njegovim zatvorenim sistemom zbog Jobsove maloumne politike...

  3. #1533
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: iPhone

    Android je već godinama obična beta koju Google još uvijek testira. Sigurnosne propuste, bugovitost i nefunkcionalnost distribucije aplikacija proizvođači moraju sami maskirati vlastitim korisničkim sučeljima. Što ima više uređaja na tržištu, to ga je sve teže prilagođavati.
    Google pere ruke od bilo kakve podrške korisnicima, jer proizvođači moraju sami raditi nadogradnje, što nije slučaj sa starijim telefonima jer je cilj prodati nove.

    Lako je zaključiti kuda vodi Android. HTC i Samsung testiraju Android na jeftinim telefonima (Tattoo npr.), te pokušavaju od perspektivno dobrog operativnog sistema napraviti smartphone sa ekipu plitkog džepa. Android je mogao uspjeti samo da je Google napravio ekskluzivni OS za Nexus One i njegove nasljednike. Android će ići na sve manje cjenovne razrede, skupi modeli će biti kante s preko 4 inča koji zbog veličine nemaju nikakvu funkciju kao telefon.

    Ogroman problem Androida leži u činjenici da nikad nije zamišljen kao tablet OS, mada ga mnogi guraju na tablete. Google je obećao da će Android prilagoditi njihovoj formi, no to se neće dogoditi do verzije 3.0. Tada će Android trebati prilagoditi jeftinjarijama, skupim telefonima, tabletima raznih veličina, te će se OS srušiti pod prevelikim ambicijama, tim više što će biti nemoguće kontrolirati proširivost. Kako optimizirati aplikaciju koja treba izaći za mob od 1000 kuna s ekranom 2 inča, ogromnim smartphoneom od 4 inča i fizičkom tipkovnicom i tabletu od 10 inča?

    Imao sam velike nade u Android, no isti će potonuti nakon prevelikog uzleta.

  4. #1534
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    To ne stoji. Jedina mana Androida će biti gaming i to baš iz razloga koje si naveo te na tom polju vjerojatno neće tako skoro konkurirati iPhoneu. Teško će biti prilagoditi igru za toliki spektar uređaja. Ali jačina, brand, ekran, to nema veze pošto će slabiji uređaji biti limitirani na starije verzije sustava. Recimo, danas najslabiji HTC Tattoo može bez problema doći do Enclaira i tu će vjerojatno stati, a trenutno je Enclair sustav rame uz rame iOS 4.1, u nekim stvarima ga čak i šiša. Froyo je doslovno preskočio iOS koji pokraj njega izgleda kao neozbiljna igračka, a samo što nije izašao Gingerbread sustav. Oni će dalje razvijati Androida, a koju verziju će koji uređaj dobiti, to ovisi o HW-a i o proizvođaču uređaja.


    Osim toga, iOS/iPhone se updatea otprilike jednom godišnje i nikad ne donese nešto za što bi mogao reći da je novo. Android je u svojih 2 godine postojanja napravio 4 updatea sustava, 5. je na izlasku, a 6. (Honeycomb) je najavljen početkom sljedeće godine. Na sustavu se konstantno radi, i to ne bilo tko, već jedna od najperspektivnijih tvrtki današnjice.


    I da, da se vratimo na to kako Android ide na stotine različitih uređaja, a iOS samo na iPhone, iPod i iPad... Kako to može biti loša stvar za tržišnu dominaciju? Apple nudi samo High End uređaje i nema nikakvu ponudu za srednje i male korisnike, a u njima leži zec. Android sa druge strane ima ponudu za svakoga - HTC Tattoo za 300 kuna u 100% pristupačnoj tarifi, pa sve do recimo GalaxyS ili jačih uređaja koji već sada nude sve što i iPhone (osim gaminga) i puno više od njega (bluetooth prijenos, storage mode, flash web, punokrvni multitask, "sustav bez Jobsa")!

  5. #1535
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Osim toga, iOS/iPhone se updatea otprilike jednom godišnje i nikad ne donese nešto za što bi mogao reći da je novo. Android je u svojih 2 godine postojanja napravio 4 updatea sustava, 5. je na izlasku, a 6. (Honeycomb) je najavljen početkom sljedeće godine. Na sustavu se konstantno radi, i to ne bilo tko, već jedna od najperspektivnijih tvrtki današnjice.
    To je mana Androida, a ne prednost. Umjesto da naprave jedan konkretan OS, oni naprave hrpu polovičnih koje poslije proizvođači moraju prilagođavati, što ne rade.


    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    I da, da se vratimo na to kako Android ide na stotine različitih uređaja, a iOS samo na iPhone, iPod i iPad... Kako to može biti loša stvar za tržišnu dominaciju? Apple nudi samo High End uređaje i nema nikakvu ponudu za srednje i male korisnike, a u njima leži zec. Android sa druge strane ima ponudu za svakoga - HTC Tattoo za 300 kuna u 100% pristupačnoj tarifi, pa sve do recimo GalaxyS ili jačih uređaja koji već sada nude sve što i iPhone (osim gaminga) i puno više od njega (bluetooth prijenos, storage mode, flash web, punokrvni multitask, "sustav bez Jobsa")!
    Apple po broju uređaja ima oko 15% udjela tržišta smartphoneova. Po zaradi - oko 85%. Vjeruj, sve im ide u prilog.

  6. #1536
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Apple po broju uređaja ima oko 15% udjela tržišta smartphoneova. Po zaradi - oko 85%. Vjeruj, sve im ide u prilog.
    Source?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  7. #1537
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: iPhone

    Za igre na androidu bi mogli staviti opcije podešavanja kvalitete prikaza. I onda tko ima slabiji mob nek koristi niže detalje. xD
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #1538
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    To je mana Androida, a ne prednost. Umjesto da naprave jedan konkretan OS, oni naprave hrpu polovičnih koje poslije proizvođači moraju prilagođavati, što ne rade.
    Kakva mana i kakvi polovični OS-ovi? Od verzije 2.1 pa na dalje je kompletniji sustav od iOS-a. Eclair se još može mjeriti sa iOS zbog nedostatka flasha, no opet nudi više od iOS-a (ponavljam - bluetooth prijenos, storage mode, multitask, 3rd party apps, live wallpapers pa čak i videopozivi preko 3G-a - što je smiješno kada se iPhone reklamira kao uređaj sa FaceTime glupostima, a podržava samo WiFi).

    U 2.2 verziji izlazi totalno izvan lige i ostavlja iOS iza sebe sa podrškom za flash (koji ne unosi nestabilnosti u uređaj pošto nije ograničen Safarijem) i podrškom za WiFi tethering itd. U sljedećoj verziji (gingerbread) je najavljen redizajn sustava, bolje animacije istoga i dodatno ubrzanje svega, no nisu otkrili sve sočne detalje, tako da ćemo morati pričekati još malo do izlaska...


    Sustav je postao cjelina gotovo bez mane. Što god možeš poželjeti od smartphonea, Android ti servira na pladnju. Kako to može biti polovičan OS? Po meni je iOS polovičan zbog nedostataka koji u današnje vrijeme nebi smjeli postajati na jednom smartphoneu. Istina da se dobar dio njih riješi jailbreakom, ali Android radi čim ga izvadiš iz kutije.



    EDIT:


    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Apple po broju uređaja ima oko 15% udjela tržišta smartphoneova.
    Istina, ali i tu ga Android već šiša. Ovo nakon 4 godine su predviđanja i naravno da se uzimaju sa rezervom, ali Android raste, iOS pada... drastično!


  9. #1539
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: iPhone

    Kako ovaj vedran mulja pa to nije normalno. I još je jedini na ovom forumum sa takvim mišljenjem i on i dalje neodustaje. Nevjerojatno.
    U potpunosti se slažem sa bartucom, koi je uvjek realan i ljudina je od covjeka
    Wedran

  10. #1540
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPhone

    Koliko kužim, Android mobiteli ne valjaju jer su jeftiniji od iPhonea. Lol.

  11. #1541

  12. #1542
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPhone

    Nemojte zaboraviti i da Open iBoot ne služi samo za dizanje Androida na iDeviceovima, već instalaciju i bootanje raznih drugih sustava. Ako se ne varam, vidio sam bootanje Linuxa na iPod touchu prve generacije u jednom YT videu. Ne sumnjam da će biti i toga, pogotovo uzevši u obzir kako Linux dobro radi na mobilnim uređajima zbog manje gladi za hardverom.

  13. #1543
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    661

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao MoD
    Odustao sam od upgrade-a budući da je bilo jako puno žalbi na Froyo, od samih korisnika. Doznao sam da ima preko 350 sistemskih pogrešaka i oko 90 sigurnosnih propusta. Upravo zbog toga je Samsung povukao update sa svojih servera, te ga više nije moguće instalirati preko Samsung Kies-a. Froyo, sam po sebi, dodaje zanimljive postavke i mogućnosti... Ali opet se ne isplati mučiti sa programiranjem da bi, na kraju, imao okaljašeni 2.2. Tako da; sve dok Samsung ne izbaci valjanu i provjerenu, odnosno sigurnu i potpuno funkcionalnu verziju, ja neću instalirati 2.2 update (Froyo).
    To sam napisao u Samsung Galaxy S i9000Stemi, pa se sada, povodom ove rasprave, citiram i ovdje... Toliko o tome koliko Android ima kvalitetne update-ove.

  14. #1544
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: iPhone

    Eto sve više ima IPHON-ova 3G po 1000kn i manje a jako dobro očuvanih. Pitanje je dal se to uopce isplati uzimati s obzirom da takav mob nema garancije, wi-fi-ja, kamere, pitanje je stanje baterije....

    Kad pogledaš i sve zbrojiš iphone se ne isplati kupiti ni rabljeni, a kamoli novi : ))

  15. #1545
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: iPhone

    ja sam kupio rabljeni 3gs za 2000 kn a dobio sam sve kupljen je u 6 mj a ja sam ga kupio u 10 garancija cak ni one naljepnice nisu korsitene..to sve kako se uhvati prilika

  16. #1546
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: iPhone

    jel mogu obrisat one fileove u installous nakon sto instaliram to sto sam htio?

  17. #1547
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    661

    Re: iPhone

    Pretpostavljam da misliš na instalacijske datoteke koje se tamo spreme nakon što se skinu, a tek kada ih instaliraš ti se "vani" pokaže ikonica. Te datoteke koje pokazuje Installous možeš komotno pobrisati...

  18. #1548
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: iPhone

    da te instalacijske datoteke koje pokrenes da bi instalirao i dobio onu ikonicu vani.Hvala

  19. #1549
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: iPhone

    ima neko neku dobru preporuku za neki program koj sluzi kao task manager? trazio sam na app storeu al nisam nasao. treba mi nesto sto ''ubija'' one pozadinske aplikacije sto rade?

  20. #1550
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: iPhone

    A šta bi to to trebalo raditi u pozadini pa ti neda mira?

    Predpostavljam da nemaš 4.1 verziju OSa?

  21. #1551
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao Viper33
    ima neko neku dobru preporuku za neki program koj sluzi kao task manager? trazio sam na app storeu al nisam nasao. treba mi nesto sto ''ubija'' one pozadinske aplikacije sto rade?
    http://www.funkyspacemonkey.com/remove- ... -processes

    naravno, prvo ti je potreban opcenito sb settings...
    ima i aplikacija s kojom poslozis koje aplikacije zelis da ti se odma ubiju nakon closeanja, ili kada zakljucas, koje zelis da uvijek rade itd i jos 100 shema, ali sam zaboravio kak se zove....

  22. #1552
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    Što ako imaš JB-an uređaj, a kupiš original aplikaciju preko App Storea? Jel ima to kakve veze? Ja bi ga JB-ao zbog tih par jebačkih Cydiinih aplikacija (winterboard, sb settings i sl.), ali bi vjerojatno kupio ostale aplikacije preko AppStorea (igre itd.)...

  23. #1553
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: iPhone

    vjeroavtno nema al s JB dolazi i installous i ostalom tako da..
    btw: hvala Karlo
    EDIT: da imam iphone 4.1 i ono kad dvaput kliknem home button i poajvi se dole one aplikacije i kad drzim njih krenu se trest i gore je mali crveni znakic jel to isto ko i task manager ? msm jel tako isto gasim pozadinske aplikacije?

  24. #1554
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: iPhone

    @viper: da...
    @bartuc: prilikom prvog kopcanja iphonea na komp i syncanja itunesa ponudit ce ti da napravis itunes acc, sa ili bez kreditne (u tvom slucaju sa, pretpostavljam)... jednom kada kupiš aplikaciju preko tog računa, mozes još i 3 iphonea i 10 ipod toucheva promijenit, tu aplikaciju više ne budeš morao platit, sve dok "registriraš" uredaje na taj račun... nema ama baš nikakve veze s JBom... aplikaciju mozes najnormalnije kupit, koristit i updateat preko itunesa ili appstorea...

  25. #1555
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    ...
    Ažuriraj potpis; L33T Razer je odavno prošlo...

    A iPhone ko iPhone, sad će najaviti sljedeći. Navodno iPhone i4u.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  26. #1556
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: iPhone

    nije iphone related,ali koliko vidim,ne postoji glavna apple ili ipod tema pa cu postat ovdje:
    http://kck.st/al8N3p


    Kako predobro izgleda,sad ozbiljno razmišljam o kupnji novog nanoa,osim toga,ovo bi moglo poslužit i kao šalabahter.
    Samo da lik napravi bluetooth transmitter integriran u sat.

  27. #1557
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: iPhone

    E ovu temu sam otvorio prije godinu ipo dana kad sam kupovao iPhone a sad ga prodajem pa mi opet treba pomoc

    Eo ovako ekipa. Prodajem (tj mjenjam) svoj iPhone 3G 8GB i sada bi trebao reinstalirati OS nanovo (da nema mojih brojeva, poruka itd itd..) i zatim unlockati da coek normalno može stavti svoju karticu.
    Naravno neradi mi WiFi pa bi trebao što manje koristiti megabajte sa kartice (imam stotinjak MB na raspolaganju).

    Dakle prvo reinstalacija a zatim jailbreak i unlock. Trenutna verzija OSa je 4.1 i opet bi htjeo staviti tu da covjeku mobitel manje šteka.

    Ajde pomagajte kako got znate i umijete pliz

  28. #1558
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    Samo da kažem, predbilježio sam se za iPhone 4 u T-Mobileu, za svaki slučaj Ako je dobavljiv, uskoro idem po njega Model od 16GB će me koštati 198 kuna, tako da uopće niti neću prodavati svoju N82 kako sam planirao


    Kako to?


    Do 31.12 imaju akciju da poslovnu tarifu plaćaš sljedećih 12 mjeseci u pola cijene. Tako da će stari na 12 mjeseci preći sa tarife 300 (koja ga sada košta cca 400kn) u tarifu 500 (koja će ga od sada koštati 250kn) i mobitel ću dobiti ne za 1300kn kako sam planirao, već za jebenih 198 kuna


    Ajme, emocije me pucaju Jedino što može poći po zlu je to da uređaj ne bude dobavljiv do 31.12, u tom slučaju nek sve ide u pizdu materinu


    Smajli attack xD

  29. #1559
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPhone

    Treća ili četvrta generacija?

  30. #1560
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    iPhone 4 sa 16GB, piše

Slične teme

  1. P: iPhone 5
    By thonchek in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 09-11-2013, 00:25

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •