Stranica 11 od 76 PrvaPrva ... 9101112132161 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 301 do 330 od 2269

Tema: iPhone

  1. #301
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Meni je žao, ali to naprosto nije istina. Jesi li ikada koristio Symbian S60 OS?

    na moju žalost imam ga i na moju sreču jedva cekam da ga prodam

  2. #302
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPhone

    Onda navedi nekoliko argumentiranih razloga zašto je iPhone OS bolji, odnosno zašto je S60 lošiji.

  3. #303
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503

    Re: iPhone

    jednostavaniji,brzi,vise user friendly

  4. #304
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPhone

    Nedovoljno. Za nekoga user friendly mnogo znači, netko pak, tko voli mnogo opcija i mogućnosti će cijeniti S60.

    Nisi naveo ni glavnu prednost, AppStore, što znači da ni ne znaš koliko je moćan iPhone OS, a vjerojatno ni Symbian S60.

  5. #305
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503

    Re: iPhone

    app store me nezanima...a ono sto me zanima se nesmije spominjati na ovom forumu...btw nokia je smece i stvarno bi bilo dosta gadit temu s tim poluproizvodima veličine bloka....I phone nema konkurencije i to dokazuju prodajni rezultati

  6. #306
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: iPhone

    S60 je starac za razliku od AppleOS-a.
    Ali taj starac u sebi ima više života neko AppleOS.

    Sam apel na to da je Safari najbolji browser, je neutemeljen.
    Prvi Wedran tvrdi da je opera najbolja, pa da je Safari najbolji, vjerovatno je prije 12 godina tvrdio da je IE najbolji etc...

    Gdje je bila Opera/Safari prije 12+ godina? Nigdje.
    Firefox je prvo dijete pokojnog nam Netscapea, i još uvjek je vrh (daje najviše, jest da je malo tromiji, ali daje se tšo čovjeku treba).

    Ako ćemo još malo u povijest, Apple OS bi trebao biti free. Zašto? zato što temelje vuče iz Linuxa, a Linux je OpenSource,
    i kao takav se nebi smio prodavati.

    Pored jednog SuSe-a, Minta i mnogo drugih distribucija, Apple OS se može sakriti.

    A naplaćivanja Apple OS-a (koji je u suštini Linux, izvorno temeljen na Linux-u i Unix kodu) bi bilo kao da ja uzmem kilogram blata,
    zamotam ga u celofan i prodajem pod burek za 10 kn.

    Usput, evo par klipova:





    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  7. #307
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503

    Re: iPhone

    i uzalud ti sav taj trud i veličanje te ružne cigletine kad se iphone proda u 1mj ko sto ta ciglica nece nikada

  8. #308
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPhone

    Ispravak netočnog navoda, Kihot. Mislim da je MacOS nastao iz Unixa, ne baš iz Linuxa, ali nije ni bitno. I jedno i drugo je OpenSource. Međutim to je ljepota OpenSourcea. Ja sad mogu uzet jednu linux distribuciju, modificirat je i prodavat okolo.

    @F@n: Onda očito nemaš pojma. Vanjski izgled i dizajn je samo jedan, i to uglavnom sporedan (za korisnika) element mobitela (kao i bilo čega drugog). Kupovanje iPhonea samo zbog dizajna a ne njegovih krasnih mogućnosti je suludo. Osim sebe upoznao sam još jako mnogo ljudi (di si Hellboy?) koji jako cijene Nokiu i Symbian (koji usput sada i JEST open source i praktički besplatan) i koji će taj telefon iskoristiti do krajnjih mogućnosti. Spomenuti Hellboy je svojevremeno postao ovdje svoje rezultate emuliranja Windowsa 3.11 na nokiji N95, spajanje iste s TV-om i slično. Da ne spominjem video onog lika koji je s istim mobitelom hakirao semafor na nekom kolodvoru?

    Ako ti i ne znaš ili ne želiš cijeniti Nokiu i iskoristiti sve njene mogućnosti, mnogi drugi ljudi mogu, pa je zaista neopravdano da je nazivaš smećem zbog - pazi sad - vanjskog izgleda. Prije 10 godina ti vjerojatno nije smetalo što je svaki mobitel bio ko cigla.
    Usput, jednom sam se zajebo što sam kupio Motorolu V3 koja je izgledom bila lijepa, ali po mogućnostima grozna.

  9. #309
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    503

    Re: iPhone

    huh na iphone mos emulirat windows 95 tako da je opet korak naprijed...meni je bitno da je touch screen,to nokia ima samo na n97 i na onom laptopu n900 koliko znam..

    zasto iphone...brdo besplatnih aplikacija i stvarno korisnih,jednostavan i najbitnije jako brz,touch screen kakav nijedan mob nema,dizajn,odlican internet i odlicno surfanje,i go my way navigacija i ostalih brdo stvari koji su prepoznali milijuni ljudi diljem svijeta ali ne i par geekova koji uvijek teraju po svome...

    ok volite nokiu,al nas ostale boli zato briga i ovaj gore sto stavlja ove linkove...ma lol neda mi se vise...

  10. #310
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: iPhone

    Ja bih prije rekao da si u manjini. Meni je iPhone isto super stvar, ali Nokia mi je ipak bolja.

    Touchscreen, i to poprilično dobar ima i 5800XM, internet je svuda isti, samo su browseri drukčiji, s time da ne znam je li iPhone ograničen na korištenje Safarija.

    Također, geekovi bi trebali znati bolje od prosječnih korisnika, zar ne?

  11. #311
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: iPhone

    1. usporedivati non-touch s touch mobitelom je glupo. LIVE WITH IT!
    2. imam nokiu e51. probao sam razno razne omnije, pixone, cookie, IkspresMjuzike... iphone 3g je ostavio u SAMOM RADU I PONASANJU... znaci nikakvim specifikacijama na papiru... MENI najbolji dojam...

    takoder... nisam nikakav symbian hater... doduse... volim ga... na njemu mi je sve savrseno logicno i sve kako treba... cim sam ga primio u ruke osjecao sam se kao doma... neki nakon i godinu dana se ne snalaze na njemu... ali on meni roxxa... ali osjecam se doma i na iphoneu...

  12. #312
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: iPhone

    @DonKihot
    Mozes pljuvat koliko god hoce po iphone, ali pored faila iz nokie kao sto je n97 to je smijesno. OS je smece za touch screen, mobitel je veca cigla, a procesor od 437MHz je daleko sporiji od iphone-ovih 600MHz, a uz sve to su u svoje top mobitele(n97, n900) su stavili resistive touchscreen.

    Btw. Sve koje zanima multitasking na iphone-u, a jailbreak-an im je pogledajte ovo
    8lgoopIhYgE
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  13. #313
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: iPhone

    Koja glupost, moraš raditi kriminalne radnje (jailbreak) da bi dobio osnovnu funkciju staru 6+ godina kod Symbiana.
    Multitasking!!!!

    OMFG!
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  14. #314
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPhone

    Da, nokia ima puno mogućnosti za pretvorit je mikrovalnu, teleportacijski uređaj ili nešto treće. Ljudima to sve treba. Razgovor i slanje poruka padaju u drugi plan, nažalost.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  15. #315
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    = Citat = Izvorno postao =PcP=F@N
    huh na iphone mos emulirat windows 95 tako da je opet korak naprijed...

    N82/95 i sl. Nokie već godinama mogu na sebe instalirati Win95/98, Win3.11, a i nešto se priča da pokušavaju na njih staviti i Vistu samo sam prestao pratiti razvoj toga. Da ne pričam o Quake 3 Areni (PC verzija) koja se savršeno vrti na N82/95, samo je nešto duži load time.








    Symbian možda nije ispoliran kao iPhone OS, ali opseg onoga što Symbian može je svjetlosnim godinama iznad onoga što će iPhone ikada moći. S time da realno korisnik Symbiana ne može u potpunosti iskoristiti, jednostavno je pre moćan da iskoristiš sve što on nudi. Dok u drugu ruku iPhone OS nudi uglavnom taman onoliko koliko korisniku treba ukoliko korisnik nije pre zahtjevan (ako ti treba nešto van multimedije, može biti problema).

    iPhone OS ima hrpu mana, Symbianu je jedina mana nešto sporiji rad što i nije mana kada pogledaš što sve nudi. Tako da bez razmišljana mogu reći da je Symbian bolji OS, a što se uređaja tiče, to je priča za sebe. Nokia ima svoje prednosti i "klijentelu", iPhone svoje.

  16. #316
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: iPhone

    iPhone OS ima hrpu mana
    ?

  17. #317
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPhone

    Al uspoređivat touch mobitel i non touch...mislim ono, sve je rečeno
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  18. #318
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: iPhone

    Zašto bi touch mobiteli trebali biti neka posebna kategorija izvan/iznad ostalih?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  19. #319
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPhone

    Pa nisu, al uspoređvait os koji je specifično rađen za touch sučelje, za lakoću i brzinu te ugodan rad na njemu te jedan modabili i usporeni symbian, mislim ono. Pretpostavljam da nitko od nas nemože ni zamilsit kaj sve treba maknut ili stavit u neki os da bi radio ok na jednom i na drugom mobu.

    Ova rasprava je samo glupo favoriziranje određenih modela, totalno bespotrebno. Svatko nađe kaj mu paše, ovak i onak ne postoji na svijetu komad tehnike koji bi zadovoljio sve potrebe korisnika. Ja npr. ne volim sporost na mobitelima bilo koje vrste nego fluidnost i apsolutni gušt korištenja, razgovora, slanja pokojih poruka te surfanja netom, a za to iphone služi savršeno. A nekome pak služi za obrisat guzicu. Nokia je par orijentirana pomalo drugačijim korsnicima, ništa drugo. Da sad ne uplićem i druge marke.

    A najviše od svega je žalosno kad se ide pljuvat nekaj kaj je uspjelo globalno u svijetu. Dal je to zavist, ili ljudska narav da se pljuje sve što je broj jedan ili blzu vrha, neznam. Ja se jednostavno prepustim užitku i ustari koristim tu spravicu, a ne dodajem plusiše i minusiće pored nje. Dobro mi je žena rekla kao teta u vrtiću, ovo je pravi dječji vrtić, moj je veći od tvog i te fore. To ko da idem hvalit svoj audi a vozim još i bwm.

    Nikad nećete naći osobnu satisfakciju u tome niti uspijeti dokazati suprotnoj strani da je nešto bolje ili lošije od nekog trećeg. Kad to shvatite možda i bude nešto od tih mobitela. Nismo svi pali s istog drveta.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  20. #320
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    Jebiga, ja sigurno ne pljujem po niti jednom, samo iznosim činjenice. Imam Symbian i znam da je savršen, a želim iPhone zbog multimedije... baš zbog toga sam u stanju razmišljati bez favoritiziranja Symbiana ili iPhone OS-a - pošto sam rastrgan između oba


    Ali to je od korisnika do korisnika. Meni je multimedija na prvom mjestu i tu je iPhone bolji izbor (zato i razmišljam da si ga kupim krajem godine), ali za ozbiljniji uređaj se kupuje ozbiljniji OS (kako kome treba)...

  21. #321
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPhone

    Pa no, kako kome treba. Mislim, ako mob ima tu mogućnost onda ga dio ekipe valjda i želi iskoristit, a to je onak 5% sveukupnih ownera tih mobitela. Kupi oba dva pa si sretan ^^

    Ja isto nemam niš protiv jednog ili drugog moba, al symbian nemrem smislit a iphone ima pak neke svoje nedostatke da je to za popizdit. I jel se oni trude to ispravit, pa fala bogu da ne. Treba se samo prilagodit i sve će svakom pasat. Ovdje je u igri više ljudska ljubomora i zavist na te i određene marke nego sama rasprava. Ma idemo u rat zbog toga, to je najbolje, nemetni mi svoje mišljenje i ja sretan. Ono.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  22. #322
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: iPhone

    Mene jedino živcira pljuvanje po Apple proizvodima kod ljudi kojima je jedini argument "pa to je Apple". To dođe na isto kao i pljuvanje po nVidia ili ATI karticama, ovisno čiji si "fanboy".


    Apple možda nema toliko fleksibilnosti kao ostali uređaji (PC), ali imaju svoju klijentelu kojima ne treba više od onoga što Apple nudi, a ono što Apple nudi, nudi kvalitetno! Ako ti ne paše što nudi, nemoj kupit, nemoj pljuvat... Kao da pljuješ po Audiu S5 zato što ti treba terenac poput Lade Nive

  23. #323
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: iPhone

    Kvaliteta kao takva se MORA koristiti u kontekstu omjera kvalitete i cijene. Ako gledamo na takav način, Apple nije kvaliteta.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  24. #324
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPhone

    Sva sreća pa to skoro nikad nije slučaj, pogotovo u današnjem svijetu.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  25. #325
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: iPhone

    Zaboravljaš da je sve relativno. Tvoja tvrdnja ne stoji.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  26. #326
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPhone

    Naravno, isto tako ne stoji i tvoja. A i rekao sam skoro, znaći jedino postoji u malom broju slučaja. Al ipak postoji. Smiješno je to, dok je ljudi nikad si nećemo to moći dokazati ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #327
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: iPhone

    Ne kužiš što sam mislio reći... Koji god Apple uređaj postojao, za iste i/ili manje pare postoji uređaj sa jednakim ili boljim mogućnostima. Bez iznimke.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  28. #328
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: iPhone

    Ali taj isti uređaj nema na sebi jabuku (kojoj, BTW nedostaje dio.). Osobno smatram da upravo ta jabuka predstavlja ono čime Apple pokušava prodati nešto što je precijenjeno, ispodprosječno na polju performansi i jedino čime se može istaknuti jest dizajn, no opet, ni tu nije sve bajno uzevši u obzir kako, opet osobno, smatram da dobar dio njihovih proizvoda i nije tako estetski privlačan. Omjer uloženo-dobiveno definitivno ne ide u korist Appleovim proizvodima no svejedno ta jabuka ima svoju klijentelu koju nekim čudom drži iako na tržištu postoji beskonačan broj proizvoda koji ju nadmašuju po performansama te u isto vrijeme dolaze po nižoj cijeni.
    Onak, moja dva centa

  29. #329
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: iPhone

    Jebote led ovaj se vratio
    Opet
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  30. #330
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: iPhone

    @The Boz: Aha, to misliš. Pa to postoji za svaki mogući proizvod, uvijek postoji jeftinija i bolja alternativa ^^ Da tog nema ne bit ni bilo ovih skupljih stvari, u ovom slučaju iPhone. Neznam, meni ne bi bio problem dat više lova da imam ono kaj hoću, ak je to u dosegu mojih mogućnosti. Uostalom, prije mjesec dva sam imao opciju ili uzet iphone ili s8000jet, rađe sam uzeo jeta, bez ikakvog posebno razloga. Da se razumijemo, nisam fan applea, niti bilo kojih drugih marki, ovdje sam ubacio samo par postova na uzaludno opravdavanje da je iphone lošiji ili bolji od bilo koje druge marke. Ono što je nekoj osobi prednost drugoj je mana. A kad postaneš globalni trend i budeš globalno popularan naravno da te se gleda pod povećalom te se ti nedostaci i prednosti potenciraju još nekoliko puta. A ruku na srce svih top5 proizvođaća mobitela se može gledat na taj način, apple i iphone nisu nimalo drugačiji. Samo je drugačiji odnos kupaca, korisnika i kritičara prema njemu.

    @Hellboy: Neznam tko ima bolje performanse, možda na papiru da, al iphone, barem iz mog iskustva, dere sve od reda. Barem po browsanju samog moba, surfanju netom, igranju igara, izvođenje zadataka, tranzicija menija i sl, brži mob nisam vidio.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

Slične teme

  1. P: iPhone 5
    By thonchek in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 09-11-2013, 00:25

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •