Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 67

Tema: Laptop ili notebook?

  1. #31
    Guest

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Zapravo je prijenosnik.
    zašto mi se čini da nitko nije skužio tvoj komentar
    Jer nije vrijedan komentara?

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Inače, Sickamnoo&co. kad smo već kod preporuka, imate li (naravno uzmete li u obzir one moje natuknice) kakvu preporuku za do 3000 kn ?
    Možda nešto ovakvoga - http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=029700

    Dvije jezgre, 2GB rama, 160GB HDD, solidna grafa za starije igre... Dolazi sa Linuxom, treba provjeriti da li podržava Windowse normalno
    Ima crni model?

  3. #33
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop ili notebook?

    Ne vjerujem, Aceri su baš sexy tako u bijeloj boji

    Probaj nazvati, ja sam ga našao prema odličnim specifikacijama za stvarno nisku cijenu. Nisam obraćao pažnju na boju

  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    Ok, samo dajte ovakve primjere do 3000 kn.

  5. #35
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Laptop ili notebook?

    Reiko, nebudes nasao nista bolje od tog Acera sta je Bartuc spomenuo za do 3 soma kuna...

    Ipak spomenuti prijenosnik ima dvojezgreni proc, 2gb rama i 160gb, sto ga cini sasvim solidnim multimedijalnim strojem

  6. #36
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop ili notebook?

    Da, u tom rangu ti svi ostali strojevi imaju jednojezgrene procesore i manje memorije.

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    Zelim crno decki.


    Nazvat cu ih no...siguran sam da bi pisalo na sajtu.

  8. #38
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop ili notebook?

    Onda ćeš imati jednojezgreni laptop što ti danas i nije neka sreća. Iako vjerojatno ne koristiš programe koji koriste obje jezgre, daleko je ugodniji rad na dual core stroju, imaš dojam da je čitav sistem rasterećen.

    Tako da je možda bolja solucija da si dodaš još nešto novaca za skuplji crni model, ali da opet ne gubiš na performansama stroja...

    Jedino ako te ne smeta kombinacija sivo/crno, u tom slučaju je ova Toshiba za svoju cijenu daleko ispred konkurencije - http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=033265

    2 jezgre, 2GB rama, 200GB HDD i Vista


    Ali obrati pozornost da za tako male novce NE možeš dobiti 17" laptop, samo 15,4" verzije koje ti nemaju numeričku tipkovnicu. Da bi imao 17" zvijer, trebao bi se približiti ili preći granicu od 4000 kuna.

  9. #39
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    Zaboravio sam napomenuti da mi je veoma važno i na listi prioriteta vrijeme autonomije.Što veće - to bolje

    Numerička tipkovnica mi nije problem, a nije mi problem niti dodati 100,200 ili 300 kn iznad 3000.


    Ova Toshiba mi izgleda super, ne smeta me sivo-crna kombinacija. Home Premium Vista nema ograničenja u pogledu pokretanja više od jedne aplikacije i slične stvari?

  10. #40
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Laptop ili notebook?

    Reiko, shvacam da zelis proci najbolje sto se moze, ali bolje se proci nemoze...

    Toshiba od Bartuca je super lap za te pare i bolje nebu islo sa dodatnih 100-200kn, vec eventualno moze sa kojih 500-700kn....

    A i potpis na sve sto je rekao...

  11. #41
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Reiko, shvacam da zelis proci najbolje sto se moze, ali bolje se proci nemoze...

    Toshiba od Bartuca je super lap za te pare i bolje nebu islo sa dodatnih 100-200kn, vec eventualno moze sa kojih 500-700kn....

    A i potpis na sve sto je rekao...
    E pa zato ti i kazem, nije mi problem dati dodatnih 299 KN za ovu Toshibu...

    Samo trebao bih malo bolje evidentirati postoje li kakve "nuspojave" u obliku autonomije od samo jednog sata ili Home Premiuma koji je oderan do kože (ne radi više aplikacija odjednom itd. - ili je to samo home?)

    Uglavnom slažem se s tobom u vezi Toshibe.


    Ne zelim 17" laptop. 15" mi je sasvim dovoljno.

  12. #42
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop ili notebook?

    Neka te ne zamara to što laptop dolazi sa Home Premium Vistom, lako je makneš i staviš si Vistu Ultimate ako to smatraš potrebnim. Mada smatram da jako malo ljudi zna iskoristiti sve extrase koje Ultimate pruža te da su i "slabije" Viste dovoljno dobre za prosječnog korisnika. Evo ja NE koristim ništa što Ultimate pruža i imam je isključivo zbog lijepog imena

  13. #43
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Laptop ili notebook?

    Reiko, malo budeš se još strpio s tim prijenosnikom. Osnovna cijena prijenosnika je u zadnje dvije godine jako pala. Prije dvije godine je niska klasa bila oko 5-6 tisuća, dok je prijenosnik za tri tisuće kuna bila znanstvena fantastika.

    Danas je jedini problem u tome da je 3-3.5k entry klasa, a za 4 i više tisuća ulaziš u tek malo skuplju, a daleko napredniju klasu. Tu su prijenosnici puno kvalitetnije izrade, dužih garancija, dvojezgrenih procesora i boljih ekrana.

    Acer trenutno drži tržište, no njihovi prijenosnici odišu nekvalitetom. Čak i one skupe linije za 15 tisuća kuna izgledaju jednostavno loše i jeftino. Pumpaju komponente i režu cijene za žrtvu kvalitete izrade.

    BTW, ovo je ok stvar.
    Super procesor i grafika, dosta rama, duga garancija.
    http://www.svijet-medija.hr/msi_ex600x- ... 5,154.aspx

  14. #44
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Reiko, malo budeš se još strpio s tim prijenosnikom. Osnovna cijena prijenosnika je u zadnje dvije godine jako pala. Prije dvije godine je niska klasa bila oko 5-6 tisuća, dok je prijenosnik za tri tisuće kuna bila znanstvena fantastika.

    Danas je jedini problem u tome da je 3-3.5k entry klasa, a za 4 i više tisuća ulaziš u tek malo skuplju, a daleko napredniju klasu. Tu su prijenosnici puno kvalitetnije izrade, dužih garancija, dvojezgrenih procesora i boljih ekrana.

    Acer trenutno drži tržište, no njihovi prijenosnici odišu nekvalitetom. Čak i one skupe linije za 15 tisuća kuna izgledaju jednostavno loše i jeftino. Pumpaju komponente i režu cijene za žrtvu kvalitete izrade.

    BTW, ovo je ok stvar.
    Super procesor i grafika, dosta rama, duga garancija.
    http://www.svijet-medija.hr/msi_ex600x- ... 5,154.aspx
    Thanks, kuzim sto hoces reci - valjalo bi se strpiti da vidimo kako ce se razvijati cjenovna situacija poslje ljeta. Tu imaš zaista pravo, no volim uvijek ispipati što je trenutno OK, da se lakše orijentiram kasnije.


    Za Acere sam i ja isto čuo, naravno i ja bi volio jednog kvalitetnog Dell-a za kojeg bi bio siguran da se neće "rastvoriti" ( ) no do sada sam naučio da je sve vezano uz informatiku jedan veliki kompromis - nemoze biti sve kako zelis

  15. #45
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop ili notebook?

    Strašno dobar laptop ovo što je Weki linkao. Barem prema specifikacijama i cijeni. Za kvalitetu ne znam pošto nisam nikada niti taknuo MSI-ev laptop, ali specs su odlične.


    PS: Ne znam koliko ti je bitno niti koliko košta takav laptop, ali nije loše imati HDMI izlaz na njemu. Što zbog filmova što zbog igri na velikom TV-u...

  16. #46
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    Inače W3DR4N, Acera ne uzimamo više u obzir pošto nam je sad fokus na ovoj toshibi.


    MSI mi se kao marka iskreno baš ne dopada, i cjena je nešto veća no sasvim sam siguran da je laptop kvalitetan.

  17. #47
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Laptop ili notebook?

    Ja i dalje mislim da je onaj Dell (Studio 1537) koji sam dao kao prijedlog (a i sam ga koristim) najbolja opcija. Lap ima sve potrebno. Dualac na 2 GHz, HD 3450 grafu, e-SATA, HDMI i 36 mjeseci garancije. Jedina mana su mu disk od "samo" 160 GB i "samo" 2 GB memorije, ali za svoju cijenu nudi uistinu mnogo i uz to lijepo izgleda, kvalitetno je napravljen i stvarno mu ne vidim niti jednu manu. Takodjer, nadogradnja memorije i diska je krajnje jednostavna, jer skidanjem straznjeg poklopca sve postaje dostupno. Punjac je jedan od kvalitetnijih (dodje tek malo manje od 100 € kad se zasebno kupuje) i za njega imam samo pohvale. E da, skoro pa nisam spomenuo da dobijes i daljinac kojeg mozes spremiti u kuciste od laptopa. Mislim stvarno, sta ce ti bolje od toga...


  18. #48
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao h3@dhunt3r
    Ja i dalje mislim da je onaj Dell (Studio 1537) koji sam dao kao prijedlog (a i sam ga koristim) najbolja opcija. Lap ima sve potrebno. Dualac na 2 GHz, HD 3450 grafu, e-SATA, HDMI i 36 mjeseci garancije. Jedina mana su mu disk od "samo" 160 GB i "samo" 2 GB memorije, ali za svoju cijenu nudi uistinu mnogo i uz to lijepo izgleda, kvalitetno je napravljen i stvarno mu ne vidim niti jednu manu. Takodjer, nadogradnja memorije i diska je krajnje jednostavna, jer skidanjem straznjeg poklopca sve postaje dostupno. Punjac je jedan od kvalitetnijih (dodje tek malo manje od 100 € kad se zasebno kupuje) i za njega imam samo pohvale. E da, skoro pa nisam spomenuo da dobijes i daljinac kojeg mozes spremiti u kuciste od laptopa. Mislim stvarno, sta ce ti bolje od toga...
    Uglavnom i taj tvoj Dell dolazi u obzir skupa s Thosibom, no prije detaljnijeg uvida u sve treba baš napraviti ovo - odvojiti žito od kukolja i onda analizirati pojedinog i donjesti odluku, ili kako je Weki rekao - pričekati.

  19. #49
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao h3@dhunt3r na 1. stranici tvog topica
    Ja ti predlazem da upises Megatrend u Google i bacis oko na ponudu laptopa. Uzeo sam od tamo Dell Studio 1537 (crni) i prezadovoljan sam (36 mj. garancije u startu bez nadoplate).
    + nabava.net: http://www.nabava.net/trazilica.php?q=d ... lla-search


  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    http://www.megatrend.com/index.php?page ... Itemid=308


    btw. fora mi je kako su boldali ove "važne" faktore poput CPU-a itd

  21. #51
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Laptop ili notebook?

    http://www.megatrend.com/index.php?page ... Itemid=308
    http://www.megatrend.com/index.php?page ... Itemid=308



    buduci da imaju dvije stvari pod razlicitim p/n sigurno imaju i non-pink verziju...

  22. #52
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Laptop ili notebook?

    Po meni je taj Dell isto odlican laptop, ali sad smo vec presli sa 3k kuna na 4k kuna, a tu se vec da izabrati jako dobar laptop

    MSI sam jednom prilikom koristio, tocnije poznam samo jednog lika sto ga ima i covjek mi se zalio na uzasno lose hladenje. No opet on ima MSI "Gaming laptop" (nesjecam se tocno modela,neki GX je u pitanju) sa 9600M grafuljom pa nije tak jako ni cudno da se grije ^^

    EDIT:

    Osobno bi razmotrio i Lenovo...

    npr:

    NB LENOVO N500 NS74BCD / CoreDuo T3200, DVD±RW DL, 3 GB, 250GB, GMA 4500M, 15.4'', BT, HDMI, Kamera, DOS

    za Cijena: 3.799,00 kn iz linksa...

    Zvjer za multimediju

  23. #53
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    Business je prioritet man

  24. #54
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Laptop ili notebook?

    Evo kako i ne crni laptop može biti sexy




    Rotiraš ga, zatvoriš ga "naopačke" i možeš ga koristiti kao TabletPC zahvaljujući TouchScreen ekranu Acer rula

  25. #55
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Business je prioritet man
    A Business ti je pisanje sto ti moze omoguciti polovni laptop za 500kn ^^

  26. #56
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Business je prioritet man
    A Business ti je pisanje sto ti moze omoguciti polovni laptop za 500kn ^^
    Pa i nije baš kad uzmeš u obzir sve natuknice koje sam naveo

  27. #57
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    Samo da još podignem temu,

    htio sam pitati jeli se po vama isplati strpiti do poslje ljeta za kupovinu prijenosnika ili time neću ništa dobiti? Caka je u tome da mogu čekati do tamo poslje devetog mjeseca pa me zanima informacija hoće li padati cijene i jeli isplatljivije pričekati malo pa ugrabiti nešto bolje? Mišljenja.

    Hvala.

  28. #58
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: Laptop ili notebook?

    kupi prije ljeta kad su akcije
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  29. #59
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Laptop ili notebook?

    Cijene ti uvijek padaju. Za par mjeseci ces moci samo bolje kupiti.

    Jedino ako dolar naglo jako skoci, sto sumljam...

  30. #60
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Laptop ili notebook?

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Cijene ti uvijek padaju. Za par mjeseci ces moci samo bolje kupiti.

    Jedino ako dolar naglo jako skoci, sto sumljam...
    Ok onda tebe smatram dežurnim prijenosnoznalcem krajem devetog mjeseca.

    Važi?

Slične teme

  1. notebook
    By Madox in forum Mobilno
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 23-11-2010, 06:15
  2. notebook
    By Madox in forum Mobilno
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 15-01-2010, 11:41
  3. Flyer notebook
    By Gwin in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 05-10-2007, 21:41
  4. notebook
    By Madox in forum Konfiguracije
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •