Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 110

Tema: A kamo sad?

  1. #61
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Ne nego sam uplatio na žiro račun a onda greška u slanju a oni ne vjeruju ali zamisli ista greška 2 puta
    lol
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  2. #62
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Koju mi od ovih knjiga preporučite tu ću kupiti:
    C++ Primer Plus (5th Edition) by Stephen Prata
    C++ for Dummies by Stephen Randy DavisAccelerated
    C++: Practical Programming by Example (C++ In-Depth Series) by Andrew Koenig and Barbara E. Moo
    Starting Out with C++: From Control Structures through Objects (6th Edition) (Starting Out With...) by Tony Gaddis
    C++ in a Nutshell by Ray Lischner
    C++ How to Program (6th Edition) by Harvey & Paul) Deitel & Deitel
    Ivor Horton's Beginning Visual C++ 2008 by Ivor Horton
    Nekak ću ju kupiti makar mi to bilo zadnje!
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  3. #63
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: A kamo sad?

    @fps - knjiga je dobra za programera koji želi savladati ili ponoviti sintaksu C++a i bolje usvojiti C++ovski način razmišljanja, i u tome je stvarno dobra. Ima i nekoliko poglavlja posvećenih OOP dizajnu uz C++ (premda je to tek uvod u dizajniranje aplikacija). Ali nije dobra za ljude koji imaju malo ili nemaju iskustva s programiranjem.

    @asd - C++ for dummies izgleda ok, ove druge preskaču osnove, to nije dobro
    Izbjegavaj naslove koji uključuju "by example", "in 21 days" ili koji te pokušavaju usporedno naučiti još nešto (npr. programiranje igara). C++ je dovoljno kompleksan sam za sebe

    Kad bolje pogledam, hr. knjige su kvalitetnije, i dalje preporučam da kupiš neku našu.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  4. #64
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Dummie skidam!

    Ujak mi je danas kupio knjigu "Demifisticirani C++" dal netko zna dal je ta knjiga dobra? A?
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  5. #65
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: A kamo sad?

    Ja znam da ti je rečeno da ne radiš double post

    Isto tako, neznam zašto stalno pitaš koja je knjiga dobra, umjesto da to radiš - počmi učiti.

  6. #66
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Više nije bilo edit sorry
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  7. #67
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: A kamo sad?

    da, dobra je knjiga (ako imas matematiku 5) idi uči
    It's time to kick some ass...

  8. #68
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: A kamo sad?

    = Citat = Izvorno postao fps_gamer
    da, dobra je knjiga (ako imas matematiku 5) idi uči
    Zašto? Osim u rijetkim primjerima, razumljiva je svima
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  9. #69
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    )Imam matematiku 5
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  10. #70
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: A kamo sad?

    @Luka - a svugdje se bune ovi iskusni da se previse forsira s matematikom u knjizi
    @asd - pa imas iq 157, jesam li drugacije mogao ocekivati?
    It's time to kick some ass...

  11. #71
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: A kamo sad?

    = Citat = Izvorno postao fps_gamer
    @Luka - a svugdje se bune ovi iskusni da se previse forsira s matematikom u knjizi
    @asd - pa imas iq 157, jesam li drugacije mogao ocekivati?
    Pa, ja sam pročitao od početka do kraja, i gotovo da nema matematike, osim one nužno potrebne.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  12. #72
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: A kamo sad?

    onda zajeb moj vjerojatno...

    ali on ima 157iq pa mu svejedno...
    It's time to kick some ass...

  13. #73
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Danas prelazim na indentifikatore ova dosada sam skužio bez poteškoć ako ovao nastavim knjiga je nešto najbolje!
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  14. #74
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: A kamo sad?

    = Citat = Izvorno postao asd
    Danas prelazim na indentifikatore ova dosada sam skužio bez poteškoć ako ovao nastavim knjiga je nešto najbolje!

  15. #75
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Joooj stigla je škola pa baš nemogu toliko učit programiranje ali ću se svejedno potruditi naći vremena ako negdje zapnem prvo ću se vama obratii za pomoć!
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  16. #76
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Oprostite zbog double posta (više nije bilo urediti)
    Jedno pitanje: Dok naučim C++ (2-3 godine) onda ponovno moram učiti DiretctX ili kako to ne razumijem?
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  17. #77
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Mostar/Мостар
    Postova
    1.014

    Re: A kamo sad?

    samo ti ovo uci pa ce lako ostalog, manje planiranja vise ucenja

  18. #78
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: A kamo sad?

    = Citat = Izvorno postao asd
    Jedno pitanje: Dok naučim C++ (2-3 godine) onda ponovno moram učiti DiretctX ili kako to ne razumijem?
    Da. Neće ti trebati 2-3 godine do onda, i za godinu ćeš imati dovoljno znanja za početi DX.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  19. #79
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Moj prvi samostalni program koji ima svrhu nisam koristio niti jedan tutorial ni ništa!
    Program prvjerava dali je broj paran ili ne.

    Code:
    #include <iostream>
    using namespace std;
    
    int main()
    {
    	int a,b;
    	cout << "Upisi broj za koji ce program provjeriti dali je paran ili ne: ";
    	cin >> a;
    	b = a%2;
    	if (b!=0)
    		cout << "Broj je neparan!" << endl;
    	else
    		cout << "Broj je paran!" << endl;
    	return 0;
    }
    ===============================================
    Sada dolazin na dio kvadratnih jednadđbi koje nisam učio i neznam ih kako da to rješim?
    Ti su primjeri samo da ilustriraju korištenja elseif i ugnježdavanja naredbi if koje ja znam iz QBasica da to preskočim jer neznam svrhu toga jer ne razumijem te kvadratne jednadžbe?
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  20. #80
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: A kamo sad?

    Mogao si ono riješiti i bez varijable b. U ifu si direktno mogao ići na
    if(a%2==0)

    Što se tiće kvadratnih jednadžbi i elseifa, ne znam šta da ti kažem. Nađi neki drugi primjer, gdje nemaš kvadratnih jednadžbi, ili nauči kvadratne jednadžbe pa idi po tome.

    if(asd.Znanje.KvadratneJednadzbe.Nauci())
    asd.Primjer.Slijedi();
    else if (!(asd.Znanje.Kvadratnejednadzbe.Nauci()))
    asd.Primjer.TraziNovi();
    else
    asd.Znanje.ElseIf = null;

  21. #81
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Hvala na primjeru na ovom sam skužio o čemu se radi i čak bi mogao napisati mali program s tim naredbama:

    Code:
    #include <iostream>
    using namespace std;
    
    int main()
    {
       int a;
       cin >> a;
       if (a==1) cout << "Varijabla a ima vrijenost 1";
       elseif(a==0) cout << "Varijabla a ima vrijednost 0";
       else cout << "Varijabla a nema vrijednost ni 1 ni 0";
       return 0;
    }
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  22. #82
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: A kamo sad?

    I nebi valjalo. Jer ne postoji naredba elseif, nego else if. Razlika je - probaj kompajlirati.

  23. #83
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Znam zabunio sam se...

    Da. Neće ti trebati 2-3 godine do onda, i za godinu ćeš imati dovoljno znanja za početi DX.
    Rekao si mi da c++ može ici sa XNA zasto onda uciti DX???
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  24. #84
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: A kamo sad?

    To je pitanje osobnog odabira. Ako te ne smeta nešto manja brzina i puno zahtijeva, XNA je ok.

    Kv. jednadžba je jednadžba oblika ax^2 + bx + c = 0; uvijek postoje točno 2 x-a koji zadovoljavaju takvu jednakost. Ti x-evi se računaju po formuli (-b +- korijen(b^2 - 4*a*c)) / 2 * a. Kod prvog x-a "+-" je "+", kod drugog x-a "+-" je "-".
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  25. #85
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: A kamo sad?

    on je 7. ako se ne varam, i nece to kuziti uopce jer se potencije i korijeni rade tek u osmom...
    ne kuzim ni ja koji sam radio ovo gore... ali niti me ne interesira pa mozda zato
    It's time to kick some ass...

  26. #86
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    = Citat = Izvorno postao Luka
    To je pitanje osobnog odabira. Ako te ne smeta nešto manja brzina i puno zahtijeva, XNA je ok.

    Kv. jednadžba je jednadžba oblika ax^2 + bx + c = 0; uvijek postoje točno 2 x-a koji zadovoljavaju takvu jednakost. Ti x-evi se računaju po formuli (-b +- korijen(b^2 - 4*a*c)) / 2 * a. Kod prvog x-a "+-" je "+", kod drugog x-a "+-" je "-".
    Dobro znači DX ali ovo gore sad se kužim objasnio si mi da bih dobio 1 x3 i tako an dvije potencije što god to bilo
    A što je s onim GDK? To nije DX ili kako već to može pojašnjenje?
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  27. #87
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: A kamo sad?

    = Citat = Izvorno postao asd
    objasnio si mi da bih dobio 1 x3 i tako an dvije potencije što god to bilo
    Napisao sam u žurbi i loše sam objasnio, ali kako si ovo izvukao

    = Citat = Izvorno postao asd
    = Citat = Izvorno postao Luka
    A što je s onim GDK? To nije DX ili kako već to može pojašnjenje?
    DX = API;
    Što se tiće grafike, DX će ti pružiti osnovnu funkcionalnost koja je potrebna za renderiranje modela, spriteova i teksta. Premda je DX vrlo složen i nudi mnogo, ipak postoji brdo drugih stvari koje su ti potrebne u igrama, a koje DX neće napraviti za tebe. Taj "viši sloj" se pakira u obliku enginea/frameworkova. GDK je primjer za to. GDK, internalno, koristi DX, ali prilikom rada s njim ćeš vjerojatno malo misliti o DX-u jer GDK pakira sve te funkcionalnosti u nešto više user-friendly okruženju.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  28. #88
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    DX = API;
    Što se tiće grafike, DX će ti pružiti osnovnu funkcionalnost koja je potrebna za renderiranje modela, spriteova i teksta. Premda je DX vrlo složen i nudi mnogo, ipak postoji brdo drugih stvari koje su ti potrebne u igrama, a koje DX neće napraviti za tebe. Taj "viši sloj" se pakira u obliku enginea/frameworkova. GDK je primjer za to. GDK, internalno, koristi DX, ali prilikom rada s njim ćeš vjerojatno malo misliti o DX-u jer GDK pakira sve te funkcionalnosti u nešto više user-friendly okruženju.
    Hvala zar nije onda ovo lakše za početnika sa godinom iskustva? (to nije još sad valjda će biti)
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  29. #89
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: A kamo sad?

    Možda, ali nije dobra ideja. Učenjem DX-a imaš osnove, pa onda slobodno koristi enginee. Bolje ćeš i razumijeti zašto uopće postoji GDK (ili Ogre, Unreal, id Tech) ako počneš s "primitivnijim" pristupom.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  30. #90
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: A kamo sad?

    Znam dosta osnova pa mi je rekao učitelj da napišem tutorial sa skroz čistim osnovama... pa evo da i objavim!

    za početak...
    Code:
    #include <iostream>
    using namespace std;                                                                
    int main()
    {
       cout << "Bravo uspješno ste prepisali kod!";
       return 0;
    }
    Da pojasnim->
    Code:
    #include <iostream>
    C++ sadrži jako malo naredbi te sa tim naredbama se nemože napraviti (isprogramirati) niti jedan program jer čak ne posjeduju niti naredbe za izlazo-ulazni tok dakle na ekran nemožemo niti ispisati slova praktiki nemožemo ništa! Stoga svaki kompajler (provjerite ostale teme na tu temu da ne objašnjavam previše) sadrži skup određenih biblioteki (skupa naredbi) koje olakšavaju rad sa C++-om. Uglavnom biblioteka <iostream> sadrži naredbe za upis i ispis podataka kojeg smo koristili u našem programu.

    Code:
    using namespace std;
    Taj dio u C++ uveden je tek kasnije zbog toga da bi se izbjeglo pisanje iostream.h". Znači
    Code:
    using namespace std;
    Sje dio programa koji u svakom programu morate napisati! To je dovoljno da znate o tome.

    Code:
    int main()
    U ovom se djelu poziva funkcija main() svaki C++ mora imati ni manje ni više nego jednu main() funkciju. Svaki program uvijek počinje od main funkcije. U tijelu main() funkcije je glavni dio programa. Iz njega se pozivaju ostale funkcije ali o tome u nekom od sljedećih tutoriala (ako ih bude a ja se nadam da hoće). Uglavnom još jedan dio koji mora imati svaki program. (ovaj int znači da će funkcija vratiti cjelobrojčanu vrijednost)

    Code:
    {
    Tu zapravo počinje program! Unutar tih vitičastih zagradi je sav kod programa koji mi želimo da se izvrši. dakle ono što je unutar tih zagradi će se izvršiti u programu koji smo napisali.
    Code:
    cout << "Bravo uspješno ste prepisali kod!";
    Ovaj redak na ekran ispisuje tekst Bravo uspješno ste prepisali kodScout si prevedite kao ispiši << ovo prevedite kao "na ekran" i ono što je unutar navodnika prevedite kao "ovo što je tu ide na ekran" a ovaj točka zaraz na kraju ( označava kraj naredbe.

    Code:
    return 0;
    Ovom naredbom program javlja računalo da je kod uspješno preveden (na jezik poznat računalu) te da program završava.

    Code:
    }
    SOva zagrada označava kraj funkcije a u našem programu i kraj programa.

    Nadam se da vam je ovaj tutorial pomogao u shvačanju osnova kao što je meni pomogao u utvrđivanju znanja.
    I ne želim da nakon ovog netko izgleda ovako nego da mu ovo bude poticaj da nastavi dalje!


    P.S da napravim temu za daljnje tutoriale ili da nastavim ovdje?
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

Slične teme

  1. Što radite i kamo idete za blagdane?
    By Chupacabra in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 08-12-2010, 23:24
  2. kamo bite voljeli otputovat?
    By Dreamer Deceiver in forum Alt-F4
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 19-11-2006, 16:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •