Stranica 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 409

Tema: Kolonizacija svemira

  1. #61
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Kolonizacija svemira

    Ne, obratno. Masa je svojstvo tijela i nepromjenjiva je. Inercija je efekt mase tijela koji o istoj ovisi.

  2. #62
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Wiki
    Tromost ili inercija je jedno od osnovnih svojstava svih čestica u svemiru koje imaju masu, tj. masa je mjera tromosti tijela
    http://hr.wikipedia.org/wiki/Inercija


  3. #63

    Re: Kolonizacija svemira

    Ja i dalje ne vjerujem u vakum.

  4. #64
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Kolonizacija svemira

    Eh sorry što ne pratim od početka al... Čisto sumnjam da ćemo ikad nastaniti Mars, Mjesec ili tako šta. Nema tamo jednostavno uvjeta za život niti će ikad bit... Ukratko

    Zemlja je posebna po tom što se nalazi u ekosferi, i ima elemente i uvjete koji su potrebni ljudima ili općenito živim bićima za život... Tako da - ništa od naseljavanja drugih planeta (moje mišljenje)

  5. #65
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    Ofc, ti znaš da je moguće izgraditi bazu koja će biti potpuno zatvorena?

  6. #66
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    Ofc, ti znaš da je moguće izgraditi bazu koja će biti potpuno zatvorena?
    Da a i kakve to veze ima? I šta onda bit unutra u Vakumu?

    Ne kontam

    Malo je gloop Lorlon nemojte mu zamjerit...

  7. #67
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    Potpuno izolirana od vanjskih utjecaja. Nikad nisi čuo za projekt Biosphere 2?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Biosphere_2

  8. #68
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kolonizacija svemira

    E da, zaboravio sam spomenuti. Naime, da bi opce ista kolonizirali(a Mars je za sada prvi na listi), treba doci s ljudima s njega. Za sada postoje 3 bitna problema. Kao prvo, u otvorenom svemiru letjelica ce biti podlozna opasnom suncevom zracenju, smrtonosnom za ljude ofkors jer tamo nema zemljinog magnentnog polja da ih stiti. Citao sam nesta nedavno da su znanstveni koncipirali magnetni stit koji bi se u buducnosti mogao koristiti za manje objekte kao sto je space shuttle npr pa cemo vidit. Dalje, drugi problem je nedostatak gravitacije kojoj bi austronauti bili podlozni 6 mjeseci na putu za Mars. Na taj nacin bi izgubili skroz kondiciju koja im je preko potrebna za tezak rad na Marsu.(tu bi se trebala osmisliti neka umjetna gravitacija). I trece je samo gorivo. Naime, za put do Marsa i natrag treba uzasno puno goriva pa su u NASI dosli na ideju da im daju goriva do Marsa, a na Marsu bi si uz pomoc sofisticiranog stroja iz osnovnih elemenata proizveli gorivo za put kuci.
    Ima jos tu dosta problema tipa psiholski sok tj. totalna izoliranost od ljudske civilizacije, komunikacijski problemi itd.
    Treba jos dosta toga napravit da bi se opce razmisljalo o nekakvom odlasku na drugi planet...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #69
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    Gravitacija u putovanju bi se mogla riješiti nečim poput Stanfordova torusa. I zašto bi im trebalo puno goriva kad samo trebaju potisak da se odvoje iz naše orbite i inercija će napraviti svoje kad krenu. Samo trebaju stati u Marsovoj orbiti.

  10. #70
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    Gravitacija u putovanju bi se mogla riješiti nečim poput Stanfordova torusa. I zašto bi im trebalo puno goriva kad samo trebaju potisak da se odvoje iz naše orbite i inercija će napraviti svoje kad krenu. Samo trebaju stati u Marsovoj orbiti.
    Stanfordov torus? prvi put čujem. Idem proguglat.

    Btw, wikipedia je onda u krivu. Kakvog li iznenađenja, zar ne? Masa je nepromjenjiva za neko tijelo, a inercija je ono po čemu se prepoznaje masa, odnosno efekt kojim se masa uočava i mjeri.

  11. #71
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Kolonizacija svemira

    A ček ako se ne varam jel nebi mi svi izgorili na Marsu od UV zračenja budući da nema Ozona (O3)?


  12. #72
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: Kolonizacija svemira

    hellboy je rekao nešto par redaka gore...
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  13. #73
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Kolonizacija svemira

    Da al opet neko treba sagradit to čudo, izložen svim tim sranjima...

  14. #74
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    Gravitacija u putovanju bi se mogla riješiti nečim poput Stanfordova torusa. I zašto bi im trebalo puno goriva kad samo trebaju potisak da se odvoje iz naše orbite i inercija će napraviti svoje kad krenu. Samo trebaju stati u Marsovoj orbiti.
    Stanfordov torus? prvi put čujem. Idem proguglat.

    Btw, wikipedia je onda u krivu. Kakvog li iznenađenja, zar ne? Masa je nepromjenjiva za neko tijelo, a inercija je ono po čemu se prepoznaje masa, odnosno efekt kojim se masa uočava i mjeri.
    Ok, definirajmo masu.
    http://www.glenbrook.k12.il.us/gbssci/p ... u2l1b.html

    @Lorlon - Prve posade ne bi bile ljudske.

  15. #75
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Kolonizacija svemira

    Ahaaaaaaaaaaaaaa

    E sad si mi sve reko



    *Nije sarkazam

    EDIT: Al čekaj, na putu do te pizdarije, treba jebte doći do tamo da te Sunce ne sprži

    OK zajebavam se sad

  16. #76
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    Da bi neku masu potjerao brzinom svjetlosti, treba ti beskonačna količina energije jer joj proporcionalno sa brzinom raste i inercija, a kako je inercija = masa, tijelo koje se kreće brzinom svjetlosti ima i beskonačnu masu. Zamisli čovjeka koji putuje brzinom svjetlosti. Sam se u sebe urušava. Jedine tvari koje putuju brzinom svjetlosti su nekorposkularne čestice koje tvore elektromagnetne valove poput primjerice fotona koji ne ulaze u područje standardne fizike zbog svojih svojstava. Jedini način da natjeraš neko tijelo da ide brzinom svjetlosti je da mu ukloniš inerciju u potpunosti. Isto tako, što se same brzine tiče, kada bi u teoriji išao u vagonu koji putuje brzinom svjetlosti i pritom ispalio metak iz pištolja u smjeru kretanja vagona, zbog samih zakona fizike koji djeluju pri toj brzini, taj metak ne bi išao brže od samog vagona iako bi pri manjim brzinama bilo suprotno i metak bi prestigao vagon. Isto tako ne možeš ni napraviti brod koji će ići brže od brzine svjetlosti. Ono što bi donekle i bilo izvedivo je svijanje prostora, no opet i za takvo što bi bile potrebne ogromne količine energije (iako ni blizu onima za postizanje c-a). but then again, to je samo teorija.
    Trebam donacije da ju istestiram.
    Gledao sam jedan zanimljiv dokumentarac o putovanju kroz vrijeme,svijanju prostora i to.Bilo bi kul kad bi razvili tehnologiju da napravimo crvotočinu(ako uopce postoje) i tako putujemo kroz svemir.Bio bi stvarno razočaran da je putovanje na udaljenosti od samo par svjetlosnih godina nemoguće,onda nikad nebi imali priliku istražit svemir i nac prostor pogodan za život.

    Što se tiče putovanja na Mars,mislim da su ljudi sad puno spremniji da idu na Mars nego što su bili tijekom puta na Mjesec.Nekako se to brzo odvilo,prvi čovjek u mijesecu i onda samo par godina kasnije putovanje na mjesec.

  17. #77
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Kolonizacija svemira

    meni bi bilo fora da ljudi slete na mars i to...
    ali tamo vjerojatno nebi mogli živjeti, ne zbog toga što ima/nema vode, kisika, etc.
    nego baš zbog gravitacije i takvih stvari koje se razlikuju od onih na zemlji, na ljudima bi se razvijali razni poremećaji i bolesti (moje osobno mišljenje)
    npr. kad neko iz afrike provede nekoliko godina u sibiru, i kad se vrati u afriku u roku od nekolko godina umre od zaraze nekom bolesti (to je mala promjena uvjeta okoliša) a zamislite tek da samo tako odeš živjeti negdje u svemir gdje su uvjeti skroz drukčiji
    ako ne nađemo planet gotovo isti ko zemlja (takvih ima sigurno, al su predaleko ili ih još nismo ni otkrili), nećemo se seliti nikud dok ne uginemo ovdi na našoj maloj slatkoj čistoj zemljici koju tako brižno čuvamo (baš ko'da ih ima još stotine, pa nas boli briga oćemo ju uništit il ne)
    al opet...perhaps...

  18. #78
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    Meh, svemir je toliko velik da mora postojati još planeta poput Zemlje. No isto tako vjerojatno su zauzeti. ^^
    A i ako nisu, trebat će nam stoljeća da dođemo do njih. Što opet postavlja problem - graditi generacijske brodove, ili staviti putnike u stazu? I kako će zatim javiti Zemlji jesu li našli nešto?

  19. #79
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Kolonizacija svemira

    jel bi vi htjeli, u slučaju da vam se pruži prilika, putovati u svemir? (onak, ozbiljno pitam, nemorate sad vikat JEJEEE JA SAM FACAAAAA IŠO BI U SVEMIR NISAM PIČ*KIC*)

    ja bi išo, al ne još, mlad sam, nebi se baš htio razletit u tisuću komadića kad se na spejs-šatlu nešt smrda, neg sa nekih 40 god...50 možda

  20. #80
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    To mi je san. Gledati Zemlju iz orbite. Gledati kako se udaljava. Otići tamo gdje stvarno nikad prije mene nije bio. (Star Trek, much?)

    Odmah sutra bih išao. Jest da bih se vjerojatno zasrao, no mislim da bi bilo vrijedno toga.

  21. #81
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    Strebat će nam stoljeća da dođemo do njih.
    Jok... Najbliža Zvijezda je Alpha Centauri, udaljena 4.37 svijetlosnih godina. Na Zemlji nema dovoljno resursa do pola puta i natrag... A sad i da ima resursa, računaj da je to putovanje od 4.37 godine brzinom 300 000 km u sekundi(ne na sat)... Znači i da ima resursa, ne gine jedno milenij da se dođe do tamo (recimo brzinom 25 000 km/h) i to bi trebo bit brod gdje će se promjenit generacije ljudi... I isto tako vrlo vjerojatno neće ništa pametno naći kod AC-a

  22. #82
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    Well, ne vrijedi čekati ekipu iz svemira koji će se parkirati iznad svjetskih metropola i ispucavati neko zeleno sranje tek toliko da nam pokažu tko je gazda.

  23. #83
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    To mi je san. Gledati Zemlju iz orbite. Gledati kako se udaljava. Otići tamo gdje stvarno nikad prije mene nije bio. (Star Trek, much?)

    Odmah sutra bih išao. Jest da bih se vjerojatno zasrao, no mislim da bi bilo vrijedno toga.
    To bi i ja,a ako budem imao para,vjerovatno hoću.Svemirski turizam je tek u svojima počecima,ako je sad cijena 200000$ za otic u orbitu i 4 minute bestežinskog stanja,računam da bi za nekih 30-tak godina mogla biti 10000$ ako ne i manje a to nije bas tako veliki iznos za takvo iskustvo.

  24. #84
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Kolonizacija svemira

    Eo našo podatak

    Kad bi putovo brzinom od 56,000 km/h...

    Do najbliže zvijezde (4.37 svijetlosnih godina) trebalo bi... Ra ta ta ta!!! --> 81,000 godina


  25. #85
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    Što znači da odlazak na piknik kamp kućicom za prvi maj na tamošnje odmorište otpada.

  26. #86
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772

    Re: Kolonizacija svemira

    mislim da je odgovor stvaranje kruženja tvari u prirodi na marsu: otopili bi ledenjake koji bi napunili nekadašnja korita i doline te bi se stvorile rijeke i oceani, pa bi to isparavalo, stvaral bi se kiša itd. sad, gledao sam dokumentarac di su smislili kako zagrijati mars do te mjere da voda isparava ali se ne sjećam kako. ugl, ako bi to stvorili bilo bi i atmosfere, biljke bi bile moguce, pa tako i kisik, a tako i ljudi.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  27. #87
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao LorlonWarrior
    Eo našo podatak

    Kad bi putovo brzinom od 56,000 km/h...

    Do najbliže zvijezde (4.37 svijetlosnih godina) trebalo bi... Ra ta ta ta!!! --> 81,000 godina

    mogao si i izracunat
    brzima svjetlosti : 299,792,458 m/s
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  28. #88
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kolonizacija svemira

    a ja mislio da necu naci na ovom forumu nadobudne za ovakvu raspravu ...svaka cast
    Ma ja bi samo htio vidjeti u buducnosti covjeka na Marsu ili otputovati na međunarodnu svemirsku postaju kao turist. Valjda ce to biti u iducih 20-30 godina...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  29. #89

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Insert
    = Citat = Izvorno postao LorlonWarrior
    Eo našo podatak

    Kad bi putovo brzinom od 56,000 km/h...

    Do najbliže zvijezde (4.37 svijetlosnih godina) trebalo bi... Ra ta ta ta!!! --> 81,000 godina

    mogao si i izracunat
    brzima svjetlosti : 299,792,458 m/s

    Krivo.

  30. #90
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    To mi je san. Gledati Zemlju iz orbite. Gledati kako se udaljava. Otići tamo gdje stvarno nikad prije mene nije bio. (Star Trek, much?)

    Odmah sutra bih išao. Jest da bih se vjerojatno zasrao, no mislim da bi bilo vrijedno toga.
    O, romantični svemirski pustolov.

    Ja baš i ne bih išao do Marsa, ali kad bi me netko pozvao na turu sa SpaceShipOne-om (ili je već dvojka na redu?), rado bih prihvatio

Slične teme

  1. Marsovci čuvajte se! Kolonizacija počinje!
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 30-11-2011, 17:06
  2. Pronađen DNK iz svemira!
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 14-08-2011, 03:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •