Stranica 14 od 14 PrvaPrva ... 4121314
Prikazujem rezultate 391 do 409 od 409

Tema: Kolonizacija svemira

  1. #391
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kolonizacija svemira

    gravitational equivalent of a magnetic field
    String theory <3

    Aha, da odmah pojasnim fishamsteru:
    Postoji teorija da sve glavne sile u Svemiru potječu iz jedne. Pošto mi se ne da pisati i nisam 100% siguran kako ide podjela, evo ti link: http://en.wikipedia.org/wiki/Force#Fundamental_models

    E, sad, po string teoriji sve te sile bi se mogle prikazati kroz jednu jedinu super badass mofo silu.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  2. #392
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Kolonizacija svemira

    Uglavnom rjesili smo taj problem, smao trebamo malo vise vremena

    A sad nazad na pogon! Ja glasam za solarna jedra !

  3. #393
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Kolonizacija svemira

    Gledao sam nedavno jedan dokumentarac s legendarnim Michiom Kakuom, baš je bila tema koji bi se pogoni mogli koristiti za daljnja svemirska putovanja. Raketni pogon je odmah izbačen, jer je totalno neupotrebljiv na dalje destinacije. Jedna mogućnost bila su već spomenuta solarna jedra. Na mjesecu bi se izgradili nekakvi topovi koji bi sunčevu svjetlost usmjeravali na ta jedra i tako ih pogonila. Problem toga je to što jedra moraju biti velika i problem povratka.

    Druga opcija bio bi brod koji bi pogonio motor pokretan fuzijom vodika. Takav brod bi sakupljao vodik koji slobodno lebdi svemirom te bi ga koristio za pogon, to bi praktički pogonilo brod zauvijek. Problem toga je što je znanost što se tiče fuzije vodika još uvijek samo na teorijama.

    Treća opcija je već poznati warp, dakle, savijanje prostora da bi se prije došlo do željene destinacije. Taj motor pokreće energija koja se dobiva sudarom materije i antimaterije. Za takva putovanja potrebna je mala količina antimaterije, no problem je u tome što su i za proizvodnju te male količine potrebna ogromna financijska sredstva. Npr. SAD bi bankrotirao da proizvede žličicu antimaterije.

    Postoji i još jedna opcija. U svemiru ima čestica koje se zovu tahioni. Njihova najmanja brzine je brzina svjetlosti. Da bi se brod pogonio tom brzinom, potrebne su neizmjerne količine energije. No jedan znanstvenik je uspio dokazati da bi se brod mogao kretati tom brzinom ako bi stvorio nekakvo polje oko sebe koje bi utjecalo i na prostor oko njega (nisam baš siguran oko ovoga, ako je netko gledao, neka me ispravi). Ove brzine stvarno daju bezbrojne mogućnosti, no s druge strane su i najteže za postići.

  4. #394
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Kolonizacija svemira

    Svaki pogon koji energiju ne crpi iz icega zemaljskog i sunceve je validan. E sad vi ga pronadjite ... Naravno postoje, ali su preskupi ili prespori... Zadatak nam je poboljsati to!

  5. #395

    Re: Kolonizacija svemira

    Možda malo nevezano za temu ali bil je jedan dobar tekst na National Geographicu pred koji dan a govoril je o crnim rupama i teoriji kak bi one zapravo mogle biti portali u nove dimenzije.
    Malo je poduži bil ali ako koga interesira nek si pročita, dosta ovak zanimljivo to sve zvuči.

    A za pogon zasad mislim da bi ovo s vodikom bila jako dobra i najprije ostvariva ideja (kaj nisu ono jedno vreme govorili da budu uskoro auti na vodik?).
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  6. #396
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Kolonizacija svemira

    Da, ali mi se čini da je negdje pisalo da tog vodika u svemiru ima premalo da bi se njime pogonio motor.

  7. #397
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Kolonizacija svemira

    Dovoljno ima vodika, ali problem je u tome što znanstvenici još nisu razvili fuziju vodika, sve je još samo na teorijama.

  8. #398
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao keko
    Gledao sam nedavno jedan dokumentarac s legendarnim Michiom Kakuom, baš je bila tema koji bi se pogoni mogli koristiti za daljnja svemirska putovanja. Raketni pogon je odmah izbačen, jer je totalno neupotrebljiv na dalje destinacije. Jedna mogućnost bila su već spomenuta solarna jedra. Na mjesecu bi se izgradili nekakvi topovi koji bi sunčevu svjetlost usmjeravali na ta jedra i tako ih pogonila. Problem toga je to što jedra moraju biti velika i problem povratka.

    Druga opcija bio bi brod koji bi pogonio motor pokretan fuzijom vodika. Takav brod bi sakupljao vodik koji slobodno lebdi svemirom te bi ga koristio za pogon, to bi praktički pogonilo brod zauvijek. Problem toga je što je znanost što se tiče fuzije vodika još uvijek samo na teorijama.

    Treća opcija je već poznati warp, dakle, savijanje prostora da bi se prije došlo do željene destinacije. Taj motor pokreće energija koja se dobiva sudarom materije i antimaterije. Za takva putovanja potrebna je mala količina antimaterije, no problem je u tome što su i za proizvodnju te male količine potrebna ogromna financijska sredstva. Npr. SAD bi bankrotirao da proizvede žličicu antimaterije.

    Postoji i još jedna opcija. U svemiru ima čestica koje se zovu tahioni. Njihova najmanja brzine je brzina svjetlosti. Da bi se brod pogonio tom brzinom, potrebne su neizmjerne količine energije. No jedan znanstvenik je uspio dokazati da bi se brod mogao kretati tom brzinom ako bi stvorio nekakvo polje oko sebe koje bi utjecalo i na prostor oko njega (nisam baš siguran oko ovoga, ako je netko gledao, neka me ispravi). Ove brzine stvarno daju bezbrojne mogućnosti, no s druge strane su i najteže za postići.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Interplane ... rplanetary

    Znam da nije čisti vakuum, ali ja tu nigdje ne vidim da vodik pluta uokolo. Helij bi mogao, ali vodik? Ono, od kuda je došao?

    Nije sudar materije i antimaterije, nego čisto spajanje, ali ok

    Tahijoni su još uvijek hipotetske čestice, isto kao i gravitoni i još par njih. Also, warp ti stvara polje oko sebe, različite gustoće naprijed i natrag.

    Sve što si nabrojao ti nekako baš i ne stoji
    = Citat = Izvorno postao Wishmaster
    Možda malo nevezano za temu ali bil je jedan dobar tekst na National Geographicu pred koji dan a govoril je o crnim rupama i teoriji kak bi one zapravo mogle biti portali u nove dimenzije.
    Malo je poduži bil ali ako koga interesira nek si pročita, dosta ovak zanimljivo to sve zvuči.

    A za pogon zasad mislim da bi ovo s vodikom bila jako dobra i najprije ostvariva ideja (kaj nisu ono jedno vreme govorili da budu uskoro auti na vodik?).
    Vodik gori, ali za putovanje između planeta kemijska reakcija za proizvodnju energije ti nije dovoljna, treba ti nešto na puno manjoj razini. Znaš kako Sunce proizvodi energiju?

    Četiri atoma vodika se spajaju u jedan atom helija-4 + jedan pozitron. Cilj je to postići umjetnim putem, onda ćemo moći letati uokolo
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  9. #399
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Kolonizacija svemira

    Znam da malo mutavo zvuči, malo sam i pozaboravio što je sve bilo, vjerojatno sam i neke važne dijelove ispustio. Budem probao naći taj dokumentarac pa još jednom pogledati.

    EDIT: Našao, dokumentarac se zove Universe, a to o svemirskom putovanju je 8. epizoda druge sezone.

  10. #400
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Kolonizacija svemira

    Koliko ja znam, sudar antimaterije i materije daje samo reakciju u obliku eksplozije ili nešto. Ne znam kako bi to trebalo iskrivljavati prostor. Prava pretpostavka je da bi se mogao konstruirati takav pogonski stroj kojem bi napajanje bio antimaterijski reaktor, tako da.

    Znači, pričamo o pogonu, je li? Ionski motori any1? Solarna jedra zvuče interesantno ali mislim da su malo nepraktična. U kombinaciji sa drugim oblicima pogona bi možda mogla biti korisna. A ako je čovjek već naučio manipulirati gravitacijom, možda ju može iskoristiti kao pogon?

  11. #401
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Koliko ja znam, sudar antimaterije i materije daje samo reakciju u obliku eksplozije ili nešto.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Annihilation
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    A ako je čovjek već naučio manipulirati gravitacijom, možda ju može iskoristiti kao pogon?
    Ovo što su znanstvenici dobili u laboratiruju je reda veličine milivolta, a nama treba struja za cijeli svijet
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  12. #402
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Kolonizacija svemira

    Anihilacija, točno. Ali to ne znači da ona iskrivljava prostor/vrijeme.

    Što se ovoga drugoga tiče, svjestan sam tog problema, ali i vritnjak je korak naprijed

  13. #403
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kolonizacija svemira

    Ne iskrivljuje ona ništa, ali se oslobađa čista energija i nemaš nikakve gubitke
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  14. #404
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Kolonizacija svemira

    http://danas.net.hr/znanost/page/201...9/0852006.html
    Vaša mišljenja? Može li netko tko se dobro razumije u kemiju reći da li vodik zapravo daje puno energije?

  15. #405
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Kolonizacija svemira

    Pa daje, čuj, ali svakako je nemoguće da motor funkcionira tako da uliješ vodu i dobiješ energiju. Za tu elektrolizu treba prvo uložiti dosta energije. U konačnici za svaki put koji želiš prijeći moraš uložiti neku minimalnu energiju.

    Ali sad kad smo već kod elektrolize, čuo sam da je moguće koristiti ju kao vrlo isplativ način za dobivanje vodika ako se elektrolizira strujom čija je frekvencija dovoljno visoka da pogodi rezonantnu frekvenciju molekule vode. Opinions?

  16. #406
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kolonizacija svemira

    Vodik gori, činjenica. Stvar je da u tome da je elektroliza energetski užasno zahtjevna tako da sumnjam u isplativost toga
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  17. #407
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Kolonizacija svemira

    http://shiftboston.blogspot.com/2010...n-capital.html

    Vaše mišljenje? Ima li uopće koja država ili tvrtka na svijetu financije i tehnologiju da se upusti u tako nešto?

  18. #408
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Kolonizacija svemira

    Ja bih se rado upustio u tako nešto, kad bih imao milijardu sati vremena i dolara. Ključ svega je, ja mislim, u modularnosti. Mislim da je pokušaj dizajniranja cijelog grada u toliko stranom okolišu jednostavno pogrešan.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  19. #409
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Kolonizacija svemira

    Jos jedan od dokaza da su Rusija i Zapad bliski po stavovima o mnogim globalnim problemima danasnjice
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

Slične teme

  1. Marsovci čuvajte se! Kolonizacija počinje!
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 30-11-2011, 17:06
  2. Pronađen DNK iz svemira!
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 14-08-2011, 03:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •