Upravo sam pogledao na History chanellu jedan jako dobar dokumentarac o kolonizaciji Marsa pa dođoh na ideju da otvorim jedan ovako "znanstveni i SC topic" pa da malo raspravimo...
Naime, želim cuti vase misljenje o konolizaciji svemira, da li je to moguce? Za kolko godina cemo imati prvo naselje van nasega planeta i sl i sto opcenito mislite o tom koraku za covjecanstvo? Da li se to podrazumijeva kao sljedeci korak u ljudskoj evoluciji ili ipak mislite da je svemir samo za istrazivanja i znanstvenike?? Eto, par osnovnih pitanja pa lijepo svi zainteresirani neka se oglase...
Jos samo zelim reci da sam danas prvi puta cuo nesto novo o mogucem ljudskom boravku na Marsu(prvi puta sam citao o tome u Pcplay-u ). Naime, ako niste znali, trenutno se pokusava odgovoriti na jedno osnovno pitanje. Vjerovali ili ne Mars ima samo jednu trecinu zemljine gravitacije te sada znanstvenici pokusavaju dokuciti da li je ona dostatna da kosti i misici covjeka budu zadravi jer ako nije moguce, duzi boravak na Marsu nece biti moguc...zanimljivo, zar ne!?
Eto, molim sve zainteresirane neka napisu nesta(Boz-a bi volio pogotovo cuti )