Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 409

Tema: Kolonizacija svemira

  1. #1
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Kolonizacija svemira

    Upravo sam pogledao na History chanellu jedan jako dobar dokumentarac o kolonizaciji Marsa pa dođoh na ideju da otvorim jedan ovako "znanstveni i SC topic" pa da malo raspravimo...
    Naime, želim cuti vase misljenje o konolizaciji svemira, da li je to moguce? Za kolko godina cemo imati prvo naselje van nasega planeta i sl i sto opcenito mislite o tom koraku za covjecanstvo? Da li se to podrazumijeva kao sljedeci korak u ljudskoj evoluciji ili ipak mislite da je svemir samo za istrazivanja i znanstvenike?? Eto, par osnovnih pitanja pa lijepo svi zainteresirani neka se oglase...
    Jos samo zelim reci da sam danas prvi puta cuo nesto novo o mogucem ljudskom boravku na Marsu(prvi puta sam citao o tome u Pcplay-u ). Naime, ako niste znali, trenutno se pokusava odgovoriti na jedno osnovno pitanje. Vjerovali ili ne Mars ima samo jednu trecinu zemljine gravitacije te sada znanstvenici pokusavaju dokuciti da li je ona dostatna da kosti i misici covjeka budu zadravi jer ako nije moguce, duzi boravak na Marsu nece biti moguc...zanimljivo, zar ne!?
    Eto, molim sve zainteresirane neka napisu nesta(Boz-a bi volio pogotovo cuti )
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    2.168

    Re: Kolonizacija svemira

    Pa u sljedećih 100 godina vjerujem da ćemo se negdje naselit ali ne sigurno na marsu nego nedje di je prikladnije za živjet.U glavi imam maštu kako ćemo se sa malim zelenima boriti u vezi teritorija u svemiru te će svaki planet biti jedna država,jebeno!

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Mostar/Мостар
    Postova
    1.014

    Re: Kolonizacija svemira

    a cuj, smatram da ce se te planete moci potpuno kolonizirati cim istraze detaljnije modificiranje nasih gena, ili da prilagode planet

    nesto od to dvoje se sigurno mijenja

    a osim toga, svemir je velik, naci ce kad-tad planet koji jako, jako slici na Zemlju ( slika svemira postaje sve veca i veca, a transport je sve laksi i laksi ) i samo tako ce ga naseliti bez velike zajebancije

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Kolonizacija svemira

    Samo je pitanje vremena kada će početi naseljavanje na druge planete.
    Samo, problem je što sumnjam da ću to doživjeti. Ali eto, tko zna koliko brzo će se tehnologija razvijati u budućnosti?

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    2.168

    Re: Kolonizacija svemira

    Da bi kolonizirali neke planete u budućnosti morat ćemo putovat brzinom svjetlosti,samo ne kužim kako ćemo to postić.

  6. #6
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kolonizacija svemira

    Eh da, gledao sam prije jedno 2 tjedna jedan dobar dokumentarac o misiji Apollo 8. Naime oni su prva misija koje je dosla do mjeseceve orbite, kruzila oko njega i slikala ga. I da, prva slika Zemlje kao male loptice u svemiru dosla je upravo od njih. Tek su tada(1968. godine ak se ne varam) vidjeli ljudi kako nas planet izgleda kada si na Mjesecu i kako smo mi zapravo samo jedna mala buha u golemom svemiru. To je bio sigurno jedan od vaznih trenutaka za covjecanstvo jer su ljudi konacno mogli steci malo drugaciji stav o cijelom nasem postojanju. Znate, 1 slika, 1000 rijeci a ta slika je sigurno mnoge tada potaknula na razmisljanje...

    slika Zemlje iz misije Apollo 1968. god
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #7
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: Kolonizacija svemira

    I sad, nakon što sam vidio sliku, pitam se (i drugi su se pitali) gdje su zvijezde??

    Iz toga je proizašla cijela teorija da amerikanci nisu bili prvi na mjesecu (zastavica se vijorila na mjesecu, wtf.) već su to sve izrežirali kako bi prestigli, tada najveće rivale u svemirskom istraživanju i putovanju, ruse!


    Što se tiče naseljavanja novih planeta, pa neznam, doći će i do toga samo je pitanje kad!
    Ili ćemo (ljudska rasa) zbog prenapučenosti biti prisiljeni otići s ovog planeta i tražiti bolji život na nekom planetu (prvi koji naleti, i koji bude koliko-toliko pogodan za život) ili ćemo otkriti neki planet prije svih problema koji bi mogli zadesiti ovaj naš planet i koristiti ga u turističke svrhe, a kasnije i za masovno bježanje s Zemlje na taj planet (nešto kao kad su europljani bježali u novootkrivenu ameriku)!

  8. #8
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Frky
    I sad, nakon što sam vidio sliku, pitam se (i drugi su se pitali) gdje su zvijezde??
    Iz toga je proizašla cijela teorija da amerikanci nisu bili prvi na mjesecu (zastavica se vijorila na mjesecu, wtf.) već su to sve izrežirali kako bi prestigli, tada najveće rivale u svemirskom istraživanju i putovanju, ruse!
    cuo sam nesta o tome, al mislim da je to sve bullshit. Nekima je dosadno u zivotu pa izmisljaju razne teorije zavjere. Prema raznim dokumentarcima koje sam gledal, ljudi koji su bili gore, sumnjam da bas lazu...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #9
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: Kolonizacija svemira

    Neznam, ali po nekoj logici i zdravom razumu, trebale bi biti zvjezde na toj slici!

  10. #10
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kolonizacija svemira

    Pa dobro, slike onda bas i nisu bile u HD rezoluciji, vidi se da je onak dost mutna i onda se tek pocelo u coloru. Tak da si brijem da je to do toga. A uostalom, ko da je bitno, samo sam htio reci kakav je efekt onda izazvala ta slika i opce poimanje na bit covjeka i njegovi opci znacaj u svijetu i svemiru. Al ak onda nisu bili na mjesecu(kao sto neki tvrde) bit ce sigurno u blizoj buducnosti. Ja se samo nadam da cu dozivjeti vijest da su ljudi sletjeli na Mars...

    I da, bilo bi nam puno bolje da se silni novci koji se ulazu u vojsku i naoruzanje, umjesto toga ulazu u razvoj znanosti i istrazivanja. Vec bi sigurno imali nekakvu bazu na mjesecu...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  11. #11
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Kolonizacija svemira

    Ti stvarno misliš da bi napravili tako lošu režiju?

    Nisam upućen pa se ne bih miješao, ali:

    "No. The image is exposed to show the Earth and the lunar surface, which are many, many times brighter than the stars. The stars are simply so underexposed that they are invisible. Go out some night when there is a full Moon and take a picture of it. You won't see any stars in the image.

    If they set the gain on the camera high enough to show stars, the Moon and Earth would both be completely blown out."


    Pa sad, procijenite sami.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  12. #12
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    Vjerujem da je kolonizacija sljedeći logičan korak u razvoju, što tehnološkom, što samom evolucijskom a i što se tiče resursa. Zemlja je već sad na rubu nekih reusrsa i samo je pitanje vremena kad će zbog porasta populacije početi nestajati ti resursi. Što se tiče "lažnih" slika sa Mjeseca, vjerujem da je to notorna glupost i kretenizam ljudi poput Ickea i Hubbarda koji, potpuno ludi, zagovaraju svoje teorije ili su barem zagovarali iste.

  13. #13
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Kolonizacija svemira

    Bez zvijezda slika izgleda kao da tama polako guta zemlju... epic .

    Kaj se tiče koloniziranja planeta... koloniziranje marsa je samo pitanje vremena. Najveća je prepreka to što je na marsu nulta gravitacija jer duža izloženost nultoj gravitaciji dovodi do propadanja kostiju i mišića te pješčane oluje koje mogu uzrokovati teško oštećenje ili uništenje letjelice koja slijeće na mars. Također se slažem s deadwalkerom... bolje da se novci troše na istraživanje nego na razvijanje silnih oružja.

  14. #14
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Kolonizacija svemira

    prije ćemo se pobit nego nastanit drugi planet

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao flander
    prije ćemo se pobit nego nastanit drugi planet
    Potpis
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  16. #16
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Raz1
    Bez zvijezda slika izgleda kao da tama polako guta zemlju... epic .

    Kaj se tiče koloniziranja planeta... koloniziranje marsa je samo pitanje vremena. Najveća je prepreka to što je na marsu nulta gravitacija jer duža izloženost nultoj gravitaciji dovodi do propadanja kostiju i mišića te pješčane oluje koje mogu uzrokovati teško oštećenje ili uništenje letjelice koja slijeće na mars. Također se slažem s deadwalkerom... bolje da se novci troše na istraživanje nego na razvijanje silnih oružja.
    Na Marsu postoji gravitacija. I na Mjesecu postoji gravitacija. Samo što su slabije nego na Zemlji, no uz prilagođavanje i vježbanje, ne vidim zašto bi to bio neki problem.

  17. #17

    Re: Kolonizacija svemira

    Eh, prilagođavanje... kakvo? Na genetskoj razini ili eksternim uređajima? Stvar je upravo u tome da je ljudsko tijelo takvo da optimalno funkcionira pri Zemljinoj gravitaciji, i drugim faktorima, a ne na Marsu ili gdje već. I da, koji je ovo put da je slična tema napravljena?

  18. #18
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    Kakvo god prilagođavanje je potrebno. Inače, ah well, barem nekakav oblik rasprave bez da neki isus nekog drugog isusa zove Srbinom i slično.

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Kolonizacija svemira

    Mislim da bi bilo super da naprave znanstvenici neku bazu na marsu koja bi služila kao stanica prije nekih duljih putovanja,a bas teraformiranje planeta bi bilo kul i vjerujem da bude moguce kroz nekih 500 godina.

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Kolonizacija svemira

    Iskreno se nadam da nikad neće doći do kolonizacije Marsa ili ostatka svemira, da svojom glupošću ne sjebemo još jedan planet/e.

  21. #21
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Kolonizacija svemira

    Čitao sam negdje da u slucaju koloniziramo Mars i zivimo tamo neko vrijeme nakon sta se "priviknemo" na gravitaciju tamo da se jednostavno nebi nikada vise mogli vratiti na Zemlju jer bi odmah "rikli" zbog omeksavanja kosti i tako neceg... ne sjecam se tocno imam tu dvd s dokumentarcem moram pogledat ponovo pa cu vam rec
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Kolonizacija svemira

    što se tiče naseljenosti drugog planeta sličnog zemlji, to je vrlo teško jer mi smo na savršenoj poziciji... da smo par stotina ( ok, malo veći broj ) napred ili nazad, naš planet bi bio ili pretopal ili pre fakin leden za živjeti

  23. #23
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Ti stvarno misliš da bi napravili tako lošu režiju?

    Nisam upućen pa se ne bih miješao, ali:

    "No. The image is exposed to show the Earth and the lunar surface, which are many, many times brighter than the stars. The stars are simply so underexposed that they are invisible. Go out some night when there is a full Moon and take a picture of it. You won't see any stars in the image.

    If they set the gain on the camera high enough to show stars, the Moon and Earth would both be completely blown out."


    Pa sad, procijenite sami.
    Ok to sa zvijezdama,ali kako to da se zastava vijori na snimci mjeseca,a koliko ja znam,tamo nema vjetra...
    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Iskreno se nadam da nikad neće doći do kolonizacije Marsa ili ostatka svemira, da svojom glupošću ne sjebemo još jedan planet/e.
    Na drugim nama poznatim planetima ionako nemamo šta sjebat,a svijet razdoblje gluposti polako napušta.

    Ja smatram da bi prije kolonizacije mjeseca trebalo doći do ujedinjenja Zemlje u jednu konfederaciju sličnu SAD-u,jer u suprotnom očekujem da bi se moglo dogoditi nešto slično kao i s osvajanjem Novog Svijeta.U početku bi trebalo na drugim planetima uspostaviti kolonije gdje bi ljudi kraće boravili i često se izmjenjivali (ako je planet donekle pogodan za život),pa bi tamo crpili sirovine potrebne na Zemlji i vršili istraživanja,dok bi se na za život nepogodne planete trebalo poslati robote da ga istražuju i crpe sirovine.Usporedo s tim bi se planeti teraformirali,tj. njihova bi se klima učinila sličnijom Zemljinoj kako bi ljudi na njima mogli živjeti.

  24. #24

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao Dreamer Deceiver
    što se tiče naseljenosti drugog planeta sličnog zemlji, to je vrlo teško jer mi smo na savršenoj poziciji... da smo par stotina ( ok, malo veći broj ) napred ili nazad, naš planet bi bio ili pretopal ili pre fakin leden za živjeti


    Postoji jedan problem s time,da ima drugačiju poziciju,živa bića neće nestati,nego bi se razvila u tome "smjeru".

  25. #25
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Ok to sa zvijezdama,ali kako to da se zastava vijori na snimci mjeseca,a koliko ja znam,tamo nema vjetra...
    Nema vjetra ni u "studiju".

  26. #26
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Kolonizacija svemira

    Na drugim nama poznatim planetima ionako nemamo šta sjebat,a svijet razdoblje gluposti polako napušta.
    Lol.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  27. #27
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Kolonizacija svemira

    [quote=Hellboy v2.0]
    = Citat = Izvorno postao "The Great Duck":3vv7rwss
    Ok to sa zvijezdama,ali kako to da se zastava vijori na snimci mjeseca,a koliko ja znam,tamo nema vjetra...
    Nema vjetra ni u "studiju".[/quote:3vv7rwss]
    Pa kako se onda zastava vijori?A i ne mora biti pravi vjetar u studiju,može biti ventilator,ili vjear može ući kroz neki otvor...

  28. #28
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Kolonizacija svemira

    I stvarno misliš da je američka vlada lažirala takav projekt i dopustila da joj se tako očita greška provuče? U gornjem dijelu zastave je još jedna šipka, kraća od same zastave koja stvara dojam da se zastava vijori:

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Kolonizacija svemira

    Ta teorija o lažiranju spuštanja na mjesec je jedna od najglupljih i smiješnijih teorija zavjere ikad.

  30. #30

    Re: Kolonizacija svemira

    istina
    moja stara je neko vrijeme vjerovala u to

    ogame će bit stvarnost u budućnosti

Slične teme

  1. Marsovci čuvajte se! Kolonizacija počinje!
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 30-11-2011, 17:06
  2. Pronađen DNK iz svemira!
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 14-08-2011, 03:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •