Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 39

Tema: Matična ploča za 1200 kn?

  1. #1
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Iza cikotable
    Postova
    284

    Matična ploča za 1200 kn?

    Iman Intel Core 2 Quad Q9550, Sapphire 4870 Toxic 1GB i Corsair Dominator 1066 MHz 2x2GB i tribala bi mi matična ploča do 1200 kn. Pa mi dajte preporuku koja bi mi bila najbolja za ovakvu konfiguraciju. Mislin malo overclockati i bilo bi poželjno da matična ima 2 x G-Lan ali nije obavezno. Ja se mislim oko Asus P5Q-E ali još ne znam iako me dosta privukla sa svojim specifikacijama...

  2. #2

  3. #3
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Gigabyte X48-DS4

  4. #4
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Iza cikotable
    Postova
    284

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Samo da kažen, ima ova ploča na aukciji u Linksa http://www.links.hr/index.php?option=au ... 50.306.325Spa bi li mi bilo bolje da se negdi do 1200 kn natječem za nju ili da kupin normalno neku drugu?

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao Invisible Man
    Samo da kažen, ima ova ploča na aukciji u Linksa http://www.links.hr/index.php?option=au ... 50.306.325Spa bi li mi bilo bolje da se negdi do 1200 kn natječem za nju ili da kupin normalno neku drugu?
    A natjeci se

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    di ces bolje i jeftinije od ove preljepe i predobre zvjerke

    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=6289

    best buy od svih navedenih ..



    baci oko i na ovo http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=038579

    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  7. #7
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2008
    Postova
    245

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    kakav je MSI ????? u usporedbi sa gigbaytom i asusom

  8. #8
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao borlic5
    di ces bolje i jeftinije od ove preljepe i predobre zvjerke

    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=6289

    best buy od svih navedenih ..
    borlic5. Nadam se da imas neke razloga zasto je ta maticna bolja od recimo spomenute Gigabyte X48-DS4?

  9. #9
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao borlic5
    di ces bolje i jeftinije od ove preljepe i predobre zvjerke

    http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=6289

    best buy od svih navedenih ..
    borlic5. Nadam se da imas neke razloga zasto je ta maticna bolja od recimo spomenute Gigabyte X48-DS4?
    ne .. nije bolja .. al po review-ovima se piše sve najbolje za tu ploču što se tiče oc-a hlađenja crosfire-a i svega ostalog
    koš kad uzmeš u obzir cjenu po meni best buy ..

    po meni što je bolje kod ove msi ploče je bolji raspored svega na ploči i bolje hlađenje .. to što ćeš dat 200kn više za 20mhz više je totalno glupo i neisplativo kad za 1000kn imaš bombu
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  10. #10
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Iza cikotable
    Postova
    284

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Dali ove dvije Asusice P5Q-E i P5Q-Pro imaju PCI-E 2.0 (16x) na oba slota ili samo na jednom?

  11. #11
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao Invisible Man
    Dali ove dvije Asusice P5Q-E i P5Q-Pro imaju PCI-E 2.0 (16x) na oba slota ili samo na jednom?
    pro ima za ovu drugu nisam siguran .. ja bi ipak za 200kn razlike išo na MSI
    čako možda od svih ima najbolji raspored na ploči
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Ova MSI je čista brutala...dobim želju za prelazak na Intel-a kada vidim ovako nešto...nije ni preskupa s obzirom na hlađenje kakvo ima.

  13. #13
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Iza cikotable
    Postova
    284

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    A ća velite na ovu http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmprodu ... &mode=view. Vrlo zanimljiva i još je k tome X 48 chipset koj podržava DDR2...

  14. #14
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao Invisible Man
    A ća velite na ovu http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmprodu ... &mode=view. Vrlo zanimljiva i još je k tome X 48 chipset koj podržava DDR2...
    ako je cjena do 1200kn kupuj to je slična ploča kao i gigabyte x48 a ako nemisliš rušit rekorde u oc-u uzimaj MSI ili očito nekužiš neke stvari da nećeš 5% dobit bolje rezultate za tih 200kn .. moje mišljenje definitivno MSI ..tvoj novac radi snjim što hoćeš meni se neda više te nagovarat i pisat u vjetar
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  15. #15
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Iza cikotable
    Postova
    284

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao borlic5
    = Citat = Izvorno postao Invisible Man
    A ća velite na ovu http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmprodu ... &mode=view. Vrlo zanimljiva i još je k tome X 48 chipset koj podržava DDR2...
    ako je cjena do 1200kn kupuj to je slična ploča kao i gigabyte x48 a ako nemisliš rušit rekorde u oc-u uzimaj MSI ili očito nekužiš neke stvari da nećeš 5% dobit bolje rezultate za tih 200kn .. moje mišljenje definitivno MSI ..tvoj novac radi snjim što hoćeš meni se neda više te nagovarat i pisat u vjetar
    To sve spada borlic kako kažeš ali mi se baš layout te ploče ne sviđa a i da ti pravo kažen za taj MSI nisan siguran jer neznan nikoga ko je ima ploču od njih pa da mi lipo kaže tako da samo u obzir dolaze od sada DFI ili ASUS.

  16. #16
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    MSI ploče su uvijek bile pri vrhu ponude.. ne nužno uvijek po performansama, ali po pouzdanosti imaju sjajnu reputaciju..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    MSI ploče su uvijek bile pri vrhu ponude.. ne nužno uvijek po performansama, ali po pouzdanosti imaju sjajnu reputaciju..
    di je bio jedan asus kad je msi radio ploče .. sjećam se u vrijeme solteka msi je bio najveći vrh onda

    danas je to odlična firma za ploče kao i prije samo što u hrvatskoj nema baš više toliko njihovih ploča kako je znalo nekad bit

    ploča je ista kao i gigabyte i asus i sve ostalo .. kvaliteta je neupitna MSI je uvjek bio pri vrhu kako kaže pinGwin

    evo malo povjesti



    Founded in August 1986, MSI has continued to uphold a business philosophy that stresses "Award-winning product quality and outstanding customer service." MSI specializes in the design and manufacture of mainboards, graphics card, add-on cards, servers/workstations, iPC, barebones, communication devices, CE products, Notebooks, and car PC products.

    "Quality Products Create Faithful Customers" is a motto that guides all that we do at MSI. For this reason, MSI goes all out to be the best of the best in research and development. Currently, 2,500 experienced engineers staff our research and development department. This talented team carries out its work with the latest research equipment, continuing to raise the bar on product quality and innovative product features.

    At MSI, we put our motto -- "Quality Products Create Faithful Customers"--into living practice. In 1995 and 1996, we received ISO-9002 and ISO-9001 product quality certification, respectively. In 1999, MSI received ISO-14001 environmental certification, affirming our commitment to the environment. Furthermore, MSI products undergo rigorous quality control testing, attaining a 99.6% quality rate, a level far higher than the industry standard. MSI's superior product quality has garnered exceedingly favorable coverage from the global media, countless awards, and a very enthusiastic customer response.

    In recent years, MSI has aggressively expanded into mainland China to meet the needs of our global customers. In the first quarter of 2001, the Baoan Plant in Shenzhen started production, vastly increasing MSI's production output as well as revenue. Aside from the Baoan Plant in Shenzhen, MSI has also established production facilities and a research and development center in Kunshan, China in 2003. The mainboard annual production is expected to reach 20.8 million units and the annual graphics card production is expected to reach 11.8 million units. Combined with the production from Taiwan, MSI is now becoming one of the biggest mainboard and graphics card manufacturers in the world.

    To keep abreast of the global market and offer our customers the best service, speediest product delivery, as well as sales and technical support, MSI has established subsidiaries in mainland China, Czech Republic, Hong Kong, Japan, Korea, India, Taiwan, the U.S.A., Canada, Brazil, Germany, France, Australia, the Netherlands, Turkey, U.K., Russia, Ukraine, Serbia, and Poland.

    To broaden our global market and to build a good image, we keep striving on marketing promotions, for example, posting advertisement on some reputed media, releasing news information, improving product box design, holding many promotion activities and attending all important PC exhibitions in the world. Apart from developing the mainboard, graphics card, server/workstation, and barebone, MSI has also introduced the communication, CE, Notebook, iPC, and car PC products to bridge the transition to the post-PC world. MSI adopts a diversified business model, and is transforming itself into a leader in the Consumer Electronics age.

    Together, we are entering a greatly-accelerated world. Let MSI be the first to welcome you into this exciting new Digital Universe!
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  18. #18
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Iza cikotable
    Postova
    284

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Ma do sad san surfa na netu i odlučija sam da iden na x48 chipset ali da bude DFI ili Asus. Bolji mi je raspored na dfi pločama tako da bi moga uzeti neku ali po forumima kažu da DK serije nisu baš nešto...

  19. #19
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao Invisible Man
    Ma do sad san surfa na netu i odlučija sam da iden na x48 chipset ali da bude DFI ili Asus. Bolji mi je raspored na dfi pločama tako da bi moga uzeti neku ali po forumima kažu da DK serije nisu baš nešto...
    200kn više za 1% bolje preformanse .. tvoja lova kupuj što god misliš da ti treba
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  20. #20
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    ljudi previse mjesaju potrebu i zelju...

  21. #21
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Iza cikotable
    Postova
    284

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Matična ploča je kupljena: ASUS P5Q-E tako da ova tema more biti lockana i zahavaljujem svim sudionicima ove teme.

  22. #22
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao Invisible Man
    Matična ploča je kupljena: ASUS P5Q-E tako da ova tema more biti lockana i zahavaljujem svim sudionicima ove teme.
    zašto ne volim baš asus ?

    zato jer su pre pre pre skupi i pre pre pre cjenjeni a nisu najbolji u nijednom segmentu kojeg proizvode
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    di je sad marko1997
    vaik ludlo

  24. #24
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Mslim da bi sad objesio borlica... a u potpunosti se slazem sa njim, pogotovo jer imam neke asus komponente i nikad vise nebi uzeo nista od njih... kvaliteta im nije na razini...

  25. #25

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Mslim da bi sad objesio borlica... a u potpunosti se slazem sa njim, pogotovo jer imam neke asus komponente i nikad vise nebi uzeo nista od njih... kvaliteta im nije na razini...
    asus komponente su trenutno vrh od matičnih do grafičkih a šta je bilo prije neznam,ali to je svijet tehnike i elektronike i ako si nekad bio dobar ne znači da si i danas,šta se nemože reć za recimo tržište automobila

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Mslim da bi sad objesio borlica... a u potpunosti se slazem sa njim, pogotovo jer imam neke asus komponente i nikad vise nebi uzeo nista od njih... kvaliteta im nije na razini...
    asus komponente su trenutno vrh od matičnih do grafičkih a šta je bilo prije neznam,ali to je svijet tehnike i elektronike i ako si nekad bio dobar ne znači da si i danas,šta se nemože reć za recimo tržište automobila

    na vrhu je al njihovi high proizvodi nisu bolji recimo od dfi-jevih što se ploča tiče a skuplji su .. grafičke ? što se tiče ati-a sapphire je najači što se tiče nvidie nisu bolji od bfg-a i xfx-a

    msi je nekad a i danas je na vrhu što nekažem da nije tako i za asus,al zašto recimo ne uet MSI samo zato jer asus ima bolju reklamu a isto sranje samo drugo pakovanje kao recimo i gigabyte koji danas ubija sve ostale trvtke s količinom i kvalitetom a i best buy pločama

    al u hardveru za razliku od automobila ima proizvoda koji su recimo već 20godina jedni od najboljih

    nek ti bude primjer jedan seasonic koji je počeo 1975 ili jedan pc power koji je počeo sredinom osamdesetih
    a jedan soltek koji je prije bio dobar a sad je propo

    negovorim da su uvjek oni na vrhu al oni su već toliko i toliko godina pri samom vrhu što se tiče njihovih proizvoda a tako je i MSI

    ova tema baš i nema smisla više al pokušavam objasnit neke stvari nekim ljudima tako da sicko ako poželiš lockat slobodno lockaj
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  27. #27

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao borlic5
    Scut by BartucS
    a nije baš isto,asus je najbolji u high end sektoru matičnih a gleda se osim matične i dodatna oprema,a i sve high end grafičke prvi izbacuje asus

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    = Citat = Izvorno postao borlic5
    Scut by BartucS
    a nije baš isto,asus je najbolji u high end sektoru matičnih a gleda se osim matične i dodatna oprema,a i sve high end grafičke prvi izbacuje asus
    nikad nisi čuo za DFI,SAPPHIRE I BFG KAO I XFX .. molio bi ostale da malo komentiraju ovo
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  29. #29
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Mogu komentirati grafiče... Tu NE postoji najbolji proizvođač. Najbolji je onaj koji daje najviše garancije, te kao drugi čimbenik, onaj koji daje najbolji boundle. Grafička je vlasništvo ATI-a odnosno nVidie, oni diktiraju specifikaciju grafe, a ovi distributeri rade sitne varijacije koje gotovo da i nemaju značaja.


    Dok je sa matičnim pločama druga priča. ASUS nije loš, ali je daleko od najboljega.

  30. #30
    Guest

    Re: Matična ploča za 1200 kn?

    Zaboravio si i kvalitetu hladnjaka..

Slične teme

  1. Matična ploča za Phenom II X4 960T
    By Shepard in forum Komponente
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 01-03-2012, 10:53
  2. Matična ploča
    By god of war in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 05-06-2008, 21:40

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •