Stranica 2 od 38 PrvaPrva 123412 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 1115

Tema: Mobiteli...

  1. #31
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    N95 se otključava jednom jedinom aplikacijom nakon koje instaliraš što želiš. Ili koristiš BiNDPA kit: http://www.megaupload.com/?d=FN9GV2ZU
    ili koristiš potpisani HelloOX
    http://www.megaupload.com/?d=U2QJRQ1H
    no trenutno je nezgodno potpisivati aplikacije jer je site za dodavanje certifikata ograničio registracije na nekomercijalne mailove (probao sam desetak servisa, od poznatih do divljih i ne prima ni jednog). Što se tiče samog uređaja, lik od kojeg sam ja uzeo N95 više nema ni jednu i ne znam hoće li ih opet uzimati. Inače, na Njuškalu možeš naći polovne uređaje koji nisu klonovi. Klona je lako prepoznati čim ga uzmeš u ruke ako znaš išta o pravoj N95.

  2. #32
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    Ma vidio sam na njuškalu, al ne stavljaju svi sliku svog uređaja, lopovčine.

    Jebemu ja sam liku prodao HDD od 160GB, bez garancije, i hard je crknuo nakon 15ak dana, i vratio sam mu novac dok mu nisam našao drugi HDD.
    Nisu svi jebiga pošteni, imaš seronja na svakom uglu.

    Ono, tipa "mob je super u vrhunskom stanju", a dođe mi sav poderan, izlizana i razbijena maska itd.
    Pa reci ko čovjek "izlizana je maska i puko je poklopac od baterije", pa smanj cjenu u iznosu nove maske il kupi novu masku i šalji.
    Al ok, ima i poštenih ljudi, svaka čast.

    Usput:
    http://cer.s603rd.cn/

    kakva je ova adresa? To si stavio prije, al ja ne kužim o čemu se radi, sve ćirilica brate!

  3. #33
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Zato dogovoriš susret ako je prodavač u blizini pa pogledaš uređaj prije kupovine.
    Inače taj site služi za dodavanje certifikata aplikacijama no napisan je na kineskom pa se moraš regati na Symbian Freak forum i pogledati njihov tutorial o tome kako potpisati aplikaciju koristeći to čudo (potpisati HelloOX, jer nakon toga više to ne moraš raditi.) Isto tako, za firmware ispod 31.0.017 koristi onaj BiNDPA kit jer je jednostavniji i nema zafrkancije oko potpisivanja aplikacija.

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    Jebiga, to ti meni moraš malo bolje objasniti, jer ja tebe čitam "kineski".
    BiNDPA,HelloOX i još par pojmova "ne špreham"...
    Imaš kakav link na tut o tome "šta je to i čemu služi",
    ili možeš ukratno u par crtica, bar za taj N95 uređaj...

    (mobile phone n00b, jebiga, ne sramim se)

  5. #35
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Ok, dakle, BiNDPA kit ti služi za otključavanje N95-1 (klasična, ne 8GB verzija) do firmwarea 31.0.17. Firmware 31.0.17 je do nedavno bio nemoguć za hackanje i samim time je bilo nemoguće otključati ga i instalirati aplikacije bez certifikata. Tu u priču ulazi HellOX koji nakon što mu dodaš certifikat (preko onog sitea) otključava mobitel. Da bi otključao mobitel koristeći BiNDPA kit, moraš prilikom instalacije označiti stvari vezane za tvoj uređaj (prvi na listi i zatim sve što ima 9.2 u imenu). Da bi ga otključao HelloOX-om, moraš ga znači potpisati (dodati mu certifikat) i zatim ga instalirati i pustiti ga da obavi svoju magiju. Ovo je samo ukratko. Registriraj se na Symbian Freak forum. To je najveći Symbian forum na svijetu i baza mu je u ovim krajevima (glavni admin se zove Teo i iz Hrvatske je) te nakon reganja dobijaš pristup Modding sekciji u kojoj ćeš vidjeti hrpu tutoriala za sve što te zanima a i uvijek možeš otvoriti temu i pitati nekog stručnijeg od mene što i kako dalje. Čak imaju i podforum za hrvatski ako ti engleski ne leži.
    Znači idi na:
    http://www.symbian-freak.com/forum
    i regaj se. Dalje ćeš vidjeti sve divote koje Symbian pruža i zašto sam se zaljubio u moju N95.

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    Mogu sa tim software-om trajno zahebat mob?

    Mislim radije tebi dam 50-100kn da mi to napraviš nego da ja zajebem.
    Zvuči glupo kad znam flashati GPU iz DOS-a na slijepo, a ovo mi je prekomplicirano...
    VJerovatno nekakav unutarnji strah, jer što ne mogu otklopit i lemit, držim dalje od sebe.

    Idem se regati na forum, malo čitati...
    Neću još kupovati mob, 14.4. letim za SAD, možda tamo nekog upecam jeftino (oni su svi tribrand, 900/1800/1900 zar ne)?

  7. #37
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Da, samo što u SAD-u imaju problema sa 3G-om na nekim mrežama, no kako mi guild master u WoW-u uzima novi mob i njemu sam preporučio N95 i čujem da je tamo jeftinija. Uglavnom, nikako ne možeš sribati mobitel softverskim otključavanjem. Apsolutno nikako. Moja N95 čak ima instaliran ROMPatcher aplikaciju koja mi dopušta da izvodim gluposti po mobitelu tipa re-bindanje tipki kako mi odgovara što izravno zadire u sam firmware uređaja, no svejedno mobitel i dalje apsolutno stabilno radi.

  8. #38
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    Ma nejdem ja za stalno u SAD, samo na par dana...

    I nebi ja bindao tipke, meni je dovoljno da mogu instalirati teme, poneku igru, i alternativne browsere (da bar ima firefox bilo bi super).
    Evo regao sam se na onaj foru, sad malo čitam...
    PS - Vidi kod.


  9. #39
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Kek, dobar kod. Uglavnom, osim foruma, imaju i download sekciju (klikni na njihov banner na vrhu da odeš na portal) koja je prepuna fenomenalnih stvari, od Python, accelerometer do ostalih aplikacija poput najnovijeg dodatka u mojim aplikacijama - programčića koji preuzme kameru i fotka u .raw formatu zbog čega izvlačim fenomenalnu količinu detalja iz iste kamere.
    EDIT:
    Beta Firefox Mobilea je navodno vani, no zasad koristim Skyfire koji je fenomenalan.

  10. #40
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    Ima tu finih stvari...
    Samo me zanima jel smijem zatražiti kupnju N95 na tom forumu, jer sam brzo preletio forumom i nisam vidio buy/sell odjeljak...
    Još bi bilo bolje kupit odavde, pa onda još netko otključa mob prije prodaje...

  11. #41
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Imaju Coffee house u kojem možeš pitati. Kako su sad zaokupljeni 5. verzijom S60 uređaja (5800 i N97), cijena N95 ne bi trebala biti visoka, no imaj na umu da je to međunarodni forum. Možda bi u [CRO]SMiscellaneous bilo bolje upitati.

  12. #42
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    E pa budem upitao, i naveo da je CRO only...
    Al prvo da malo pročitam, ima dosta štiva za pročitati...
    Ak ništa budemo tog Tea nažicali da nabavi jedan uređaj...

  13. #43
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Dosta štiva? Ovo je ugrađeni priručnik u N95-ici. Obrati pažnju na broj stranica u desnom gornjem uglu.

    Dosta štiva je žešći understatement.

  14. #44
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    Ajme cool.
    A kako napraviš SS na mobitelu?
    Ajde pokreni travian, regaj se na bilo koji server i napravi SS.

  15. #45
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Screenshotove radiš aplikacijom inovativnog imena - Screenshot.

    Evo Travian sshota:




    Kako Travian nije prilagođen mobitelima, otvara stranicu kao da je riječ o računalu te dobijaš povećalo umjesto kursora kojim možeš kontrolirati zoom nekog dijela stranice i zatim tek dobijaš kursor (pravi kursor, kao ovaj kojim izvodiš radnje na računalu). naravno, N95 podržava dual-slide i možeš pogurnuti zaslon dolje prilikom čega slika prelazi u landscape mod i izgleda još bolje za browsanje. No onda si ograničen kod unosa teksta, no to ionako ne radiš često, a i kad radiš, vratiš zaslon u portrait mod dok ga ne uneseš i zatim se vrtiš u landscape.

  16. #46

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao mamlaz
    I da, skoro sam zaboravio, bitno je da se mobitel lako otključa, jer ne želim nekakav uređaj kojem otključavanje košta 500kn.
    (tu je opet hellboy jak)

    Pa čak ako se mora hardware-ski nulovati (resetirati), i to ću prihvatiti, nije problem, samo mi trebaju sheme.
    Al radije kao na NOKIA telefonima, da sa software-om otključam...
    Mogu samo pitati na što misliš kada kažeš "otključa"? Na to da radi na svim mrežama (VIP, T-Mobile itd.) ili nešto drugo?

  17. #47
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: Mobiteli...

    Da ne otvaram novu temu evo idem po novi mob pa mi recite šta da uzmem Nokia 5610 XpressMusic ili Nokia 5310 XpressMusic meni se nekako više sviša Nokia 5610

  18. #48
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao Gorila
    = Citat = Izvorno postao mamlaz
    I da, skoro sam zaboravio, bitno je da se mobitel lako otključa, jer ne želim nekakav uređaj kojem otključavanje košta 500kn.
    (tu je opet hellboy jak)

    Pa čak ako se mora hardware-ski nulovati (resetirati), i to ću prihvatiti, nije problem, samo mi trebaju sheme.
    Al radije kao na NOKIA telefonima, da sa software-om otključam...
    Mogu samo pitati na što misliš kada kažeš "otključa"? Na to da radi na svim mrežama (VIP, T-Mobile itd.) ili nešto drugo?
    Otključavanje as in dopuštanje instalacije aplikacija koje nemaju certifikat. Symbian je izrazito sigurna platforma za koju postoji relativno malen broj virusa i inih gadarija. Jedna od metoda zaštite je i zahtjevanje od aplikacije da ima certifikat koji će ju uređaju predstaviti kao nešto iz sigurnog izvora. Primjerice, Nokia aplikacije imaju Nokia certifikat i bez problema se instaliraju na zaključane uređaje. Programi koje sam naveo na predhodnoj strani tjeraju uređaj da misli da svaka aplikacija koja na njega ide ima svoj certifikat. Iako to ima svoje mane u vidu smanjene sigurnosti, ujedno i dopušta korisniku da instalira i pokrene na svom mobitelu što god poželi. Inače, što se tiče otključavanja za sve mreže, za to postoji metoda koja zapravo čuva garanciju koja se gubi prekodiranjem uređanjem. U Zagrebu se može nabaviti TurboSIM kartica - dodatak standardnoj SIM kartici u koju i ide standardna SIM kartica i zatim to sve ide u uređaj i tako se zaobilazi blokada drugih mreža ako je uređaj kupljen kodiran. Nakon što se TurboSIM izvadi, uređaj je opet kodiran i još ima garanciju.

    @5310 vs 5610:
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone1=2087
    Odaberi koji ti se više sviđa u ovoj usporedbi.

  19. #49

    Re: Mobiteli...

    Onda sam dobro posumnjao da nije riječ o dekodiranju mobitela Ajde, sada bar znam na što se moram pripremiti ako kupim nokiu.

  20. #50
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Mobiteli...

    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  21. #51
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: Mobiteli...

    Nokia 5610 mi se čini bolja i ljepša pa zato uzimma nju hvala na pomoći.

  22. #52
    Senior Member Ninja hurdle grizli's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    daruvar
    Postova
    894

    Re: Mobiteli...

    imam 2 warninga za buduce nokia n-series mobitele

    1. u vecini slucajeva baterija
    2. kada uzmete drugi mob u ruku imat cete osijecaj da imate igracku u rukama XD

  23. #53
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: Mobiteli...

    A bratić mi ga je kupio kad je izašo dao je 300€ i mobitel je zakon stvarno je dobar funkcije su zakon sve...

  24. #54

    Re: Mobiteli...

    jel zna neko kako flashat v640i
    na neki drugi (više awesome) softver

  25. #55
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone1=2125

    Jedino je moguće mijenjati firmware između ova dva modela, no razlike nisu neke velike.

  26. #56
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao sabbath32
    jel zna neko kako flashat v640i
    na neki drugi (više awesome) softver
    Nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi moddaju low end mobitele. Kao da ce postici nesto ekstra s tim...


  27. #57

    Re: Mobiteli...

    koju ću razliku dobit

  28. #58
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Isprike, tek sad vidjeh tvoj post, daklem, razlike vidiš na linku kojeg sam gore dao. Flashanjem ćeš zaobići firmwareom zaključane fičrse. Jedino što eventualno nećeš dobiti su stvari koje sam hardver ne podržava no u osnovi riječ je o 2 hardverski jednaka uređaja koje razlikuje firmware koji jednog čini jeftinijim modelom.

  29. #59

    Re: Mobiteli...

    mene oči varaju il ja vidim da je moj model dobio veću ocjenu u performanceu od ovog k630

  30. #60
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Uzmi u obzir da su glasali vlasnici tih uređaja neovisno jedni o drugima, glasovi su pretežno subjektivni i nema ih jednako za oba uređaja.

Slične teme

  1. Mobiteli ubijaju pčele
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-06-2011, 18:35
  2. Mobiteli, podforum
    By RA7R in forum PC Play Web Portal
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •