Stranica 1 od 38 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 1115

Tema: Mobiteli...

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Mobiteli...

    Helboy malo se ovdje aktiviraj...

    Dakle, uskoro idem u nabavu nove N95.
    Sad me zanima pr stvari:
    - Koje sve slušalice mogu na nju prikopčati?
    - Koji sličan/sukladan mobitel preporučavate za iste novce (samo ne iphone i 5800EXEM)
    - Ima li tko tut za software-ski otključavanje?

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mobiteli...

    To za slusalice imas na Nokia web stranici (Nokija Jurop) u specifikacijama od N95, a ako slucajno nema pogledaj koje sluske idu uz nju (u paketu) pa vidi po tom kakav jack ide u N95...

    Mislim da stara N95 ima utor za nekakav Nokia only jack s koma slusalicama, a da N95 8GB ima kao i majne N81 utor za klasicni 3.5mm jack...

    Nikad vise necu uzet mob ako nema utor za 3.5mm jack...

    Free izbor slusalica za mob FTW!

    EDIP: Koliko rapa mislis dat za N95 i di jeskupu?


  3. #3
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao mamlaz
    Helboy malo se ovdje aktiviraj...

    Dakle, uskoro idem u nabavu nove N95.
    Sad me zanima pr stvari:
    - Koje sve slušalice mogu na nju prikopčati?
    - Koji sličan/sukladan mobitel preporučavate za iste novce (samo ne iphone i 5800EXEM)
    - Ima li tko tut za software-ski otključavanje?
    N95 podržava i Bluetooth i standardne sluške jer ima 3,5mm jack na lijevoj strani uređaja.
    Ovisi za što ga trebaš, N82 ju pere po kameri primjerice. No N95 (classic ili 8GB) su daleko moćniji strojevi. XPERIU ti ne bih preporučio zbog slabog mehanizma, a N96 je potpuno neisplativa.
    Za softversko otključavanje ti treba samo jedna aplikacija, ovisno o verziji firmwarea - za verzije ispod 31.0.017 za classic verziju ti treba BiNDPA kit
    http://www.megaupload.com/?d=FN9GV2ZU

    Dok ti za 31.0.17 verziju treba potpisani HelloOx
    http://www.megaupload.com/?d=U2QJRQ1H

    Potpisuješ ga tako da se regaš na Symbiansigned site ili da odeš na http://cer.s603rd.cn/Si pratiš njihove upute. Isto tako, ako koristiš BiNDPA kit, moraš ga postaviti, ovisno o tome koji FP (feature pack) ti je na mobu:

    Ovdje vidi koji mobitel podržava koji feature pack:
    http://en.wikipedia.org/wiki/S60_platfo ... ed_devices

  4. #4
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mobiteli...

    Po cemu je N95 mocnija od N82?


  5. #5
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Hardverska akceleracija grafike. Iako oba uređaja imaju hardverom ubrzanu grafiku, ne izvode ju jednako dobro. Pravilno podešena N95 pere čak i N96, neovisno o činjenici da N82 ima više radne memorije od N95.

  6. #6
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Mobiteli...

    Moj savjet mamlazu je da priceka da ovoSdodje kod nas...



  7. #7
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Indeed, taj mobitel mi se mnogo sviđa. Zbog njega sam odlučio pričekati sa uzimanjem iPhonea da vidim što će ekipa koja ga prva uzme reći o njemu,

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: Mobiteli...

    Uzmi Nokiu 1200 šta imaš za zvat i to je to

  9. #9
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Mobiteli...

    Za koliko se para moze kupiti neki polovni N95 ?

    mrsko mi googlat, a i nezelim da me zeznu

  10. #10
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Oko tisuću-tisuću i 200, no pazi da ne naletiš na klona.

  11. #11

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    Oko tisuću-tisuću i 200, no pazi da ne naletiš na klona.
    Pa tako se i p1i kreće, od 1000 do 1500 kuna. Tako da nije loša ideja da si i ja razmotrim kupnju n95 umjesto p1i?

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao mamlaz
    Helboy malo se ovdje aktiviraj...

    Dakle, uskoro idem u nabavu nove N95.
    Sad me zanima pr stvari:
    - Koje sve slušalice mogu na nju prikopčati?
    - Koji sličan/sukladan mobitel preporučavate za iste novce (samo ne iphone i 5800EXEM)
    - Ima li tko tut za software-ski otključavanje?
    Iskreno, ne znam zašto bi iko kupovao staru Nokiju N95 pored Samsung INNOV8, koji je lepši, bolji, sa boljom kamerom, stabilniji, a manje košta.

  13. #13
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    Iskreno, ne znam zašto bi iko kupovao staru Nokiju N95 pored Samsung INNOV8, koji je lepši, bolji, sa boljom kamerom, stabilniji, a manje košta.
    INNOV8 je oko 4k kuna dok je N95 2.5k?

  14. #14

    Re: Mobiteli...

    O bože, kada si vidio Samsunga da nešto valja? Svaki vlasnik samsunga, koji je probao sonya ili nokiu se upitao koji mu je bio vrag kada je kupovao taj brand

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao Gorila
    O bože, kada si vidio Samsunga da nešto valja? Svaki vlasnik samsunga, koji je probao sonya ili nokiu se upitao koji mu je bio vrag kada je kupovao taj brand
    -1

    Probao sve marke valjda mobitela sto postoje i najzadovoljni sam sa Samsungom, jer sam pakljav i svaki cas mi mobite padne u vodu, a Samsung voli vodu

  16. #16
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Jedno vrijeme sam koristio Samsunga i bio sam prezadovoljan njime. Iako je imao VGA kameru, fotke su ispadale prekrasno. Bio je brz, predobar zvuk je imao, kristalno čistu sliku, signal i u podrumu i najbolje od svega - bio je preklopni mobitel koji je imao ugrađen servo motor koji je po potrebi mogao dizati poklopac
    _NOFDrgMz6c

    I još uvijek radi samo moram kupiti punjač za njega no nikako da ga nađem. Jedine mane su mu bile nekompatibilnost IrDA porta sa ostalim mobitelima i manjak memorije te nemogućnost puštanja bilo čega osim .midi zapisa.

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao Gorila
    O bože, kada si vidio Samsunga da nešto valja? Svaki vlasnik samsunga, koji je probao sonya ili nokiu se upitao koji mu je bio vrag kada je kupovao taj brand
    stereotip.

  18. #18

    Re: Mobiteli...

    Ja koga sam god pitao (od prijatelja koji koriste Samsunge), rekli su da im je mobitel lijep i sve je to ok, ali nitko nije od njih bio zadovoljan sa softwareom od mobitela. I sam sam probao nekoliko Samsung modela te su mi pokraj Nokie i Sonya bili loši. Probao sam U600, U700, D600, X680 i J700, niti jedan me nije očarao. Istina nisu to neki mobiteli sa vrha Samsungove ponude, ali opet, svaki od njih mi se nije dopao zbog softwarea koji pogoni taj uređaj.

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Mobiteli...

    pa dobro, sve zavisi od tipa uređaja koji ti treba, sigurno nisu za istu publiku D900 i N73 na primer... ali INNOV8 je stvarno vrhunski telefon, baš zato što se oslonio na Nokiju i "kako to ona radi"...

  20. #20
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Da, INNOV8 je vrhunski telefon, jedini problem su mu cijena i tendencija da se smrzava par puta dnevno. Inače je zvijer od uređaja.

  21. #21

    Re: Mobiteli...

    Jako lijepo izgleda taj INNOV8, možda i najljepši mobitel kojega sam do sada vidio. A i ime je originalno, Innovate



  22. #22
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Mobiteli...

    = Citat = Izvorno postao Gorila
    Ja koga sam god pitao (od prijatelja koji koriste Samsunge), rekli su da im je mobitel lijep i sve je to ok, ali nitko nije od njih bio zadovoljan sa softwareom od mobitela. I sam sam probao nekoliko Samsung modela te su mi pokraj Nokie i Sonya bili loši. Probao sam U600, U700, D600, X680 i J700, niti jedan me nije očarao. Istina nisu to neki mobiteli sa vrha Samsungove ponude, ali opet, svaki od njih mi se nije dopao zbog softwarea koji pogoni taj uređaj.
    Softwarea se da nać modanih tako da nije to veliki problem. Ali ja imam U900 i nisam ga uopće ni modao ni flashao i super mi je.
    Btw. probao sam razne SE, Nokie i LG-e, ali eto, na kraju mi Samy ispao najbolji. Nema svatko iste kriterije

    EDIT: INNOV8 stvarno izgleda odlično
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  23. #23

    Re: Mobiteli...

    A istina i to što kažeš, ispričavam se ako sam nekoga uvrijedio burnom reakcijom na Samsunga.

  24. #24
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Jest, stvarno je prekrasan, osobito mi se sviđa zeleno-crna kombinacija boja na sučelju i to što kamera, točnije aplikacija koja koristi kameru otvara poklopac na leći koji ju štiti (kod N95 je obrnuto, otvaranje poklopca na leći pokreće samu kameru). I naravno 8MPix kamera, mnogo RAM-a i podržane storage memorije.


    BTW sjaj na ovim fotkama je fejkan...jeftino fejkan.

  25. #25

    Re: Mobiteli...

    8mpx, strašno, stvarno brutalne fotoaparate stavljaju na te mobitele. Samo ne znam koliko je tih 8mpx zapravo kvalitetno pošto se 8mpx kamera na mobitelu ne može nikako mjeriti sa 8mpx kamerom na fotoaparatu (bez optike ili zooma) pošto je sama specifikacija objektiva nebo i zemlja. Ali opet, mogu se samo nadati da ću jednoga dana imati novaca za takvo čudovište

  26. #26
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Mobiteli...

    Ja nikad nisam uvidio razliku izmedu fotke u 3 mpx i 7 mpx (fotoaparat)

  27. #27
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    Jer te fotke budu resizeane pa se ne vidi koliki je zapravo gubitak detalja ako ju gledate 1:1

    Primjerice N95 resizeane fotke izgledaju izvrsno uzevši u obzir da se radi o mobitelu koji po defaultu nema optički zoom, no samo dok su resizeane. (Moguće je kupiti zaseban objektiv)
    Ako ih pogledate u 1:1 omjeru, vidjet ćete koliko je fotka zapravo loša zbog prejake kompresije u mobitelu. (zato i fotkam u.raw formatu od danas)
    Evo primjera:
    Resizeana fotka:


    Original (pogledati u punoj veličini):

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    Meni treba mob obavezno sa WIFI-jem.
    Dao bi do MAX 1200kn (N95 se kreće od 100 do 1300 polovna).

    Mobitel bez WIFI-ja me ne zanima, također modeli sa malim display-em na kojem ne mogu igrati travian križam.

    Vidio sam da je N95 super za travian, tako da mi je ona prvi izbor.

    Hellboy je dobro upućen u vezi mobitela, ja nisam jer ne pratim to tržište (više kemijam sa elektronikom, hardwareom i lemilicom).

    Dakle ovo su preduvjeti:
    - Max 1200kn (nova ili polovna, svejedno mi je)
    - WIFI
    - ILI 2GB memorije, ILI mogućnost dodatne kartice (micro SD)
    - Mogućnost igranja traviana i surfanja općenito (preko WIFI-ja)

    To je uglavnom to, ostalo ne znam na što da pazim. Samo znam da iPHONE je preskup.

    Svaki prijedlog ću uvažiti i proučiti, tj. dati malo vremena da proučim i istražim uređaj.

    I da, skoro sam zaboravio, bitno je da se mobitel lako otključa, jer ne želim nekakav uređaj kojem otključavanje košta 500kn.
    (tu je opet hellboy jak)

    Pa čak ako se mora hardware-ski nulovati (resetirati), i to ću prihvatiti, nije problem, samo mi trebaju sheme.
    Al radije kao na NOKIA telefonima, da sa software-om otključam...

  29. #29
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Mobiteli...

    I opet, N95 polovnu nađeš za te pare, softverski ju otključavaš, podržava microSD kartice do 8GB, spaja se na WLAN, ima ekrančinu za browsanje, podržava javascript, ima flashlite, real player pa možeš i youtube gledati (zumiraš na video ako koristiš Skyfire browser, fenomenalan rezultat).

  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Mobiteli...

    Super, nabavit ću ga čim prije (ili ako ti imaš kakvu vezu, jer strah me da mi netko ne uvali za 1000kn kopiju, jer onda sam hebo ježa u leđa, ato bode, a neda mi se šakama tražiti pravdu).

    Još ako ti imaš nekog i da otkljčaš, pa da mi ga pošalješ a ja ti pare uplatim, mnogo dobro.

Slične teme

  1. Mobiteli ubijaju pčele
    By W1k1n6 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-06-2011, 18:35
  2. Mobiteli, podforum
    By RA7R in forum PC Play Web Portal
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •