Prikazujem rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Crossfire pitanje

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Crossfire pitanje

    Koliko mi je isplativo uzimati još jednu HD4870 u crossfire? Koliko FPS-a mogu očekivati? Kolika je optimalna cijena kartice?

    AMD X3 720BE
    HD4870 512 DDR5
    4 GB DDR2 1066

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Crossfire pitanje

    Najbolje ce ti Gwin reci. No u tvojem slucaju je ono vise isplatljiva nego neisplatljiva jer imas ako se nevaram zvjer od monitora...

  3. #3
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Crossfire pitanje

    isplativo je relativan pojam

    taj procesor je po čistoj CPU snazi tu negdje sa mojim 9950BE, gledano po matematičkim testovima, tako da mi nije problem povuć paralelu.

    ja se igram na 1920x1200, odbijam ić ispod toga
    skok u frejmovima neće bit drastičan.. može se očekivat nekih 30-50% u prosjeku. s time da neke igre vole CF (GRID), a neke ne i jednostavno ignoriraju drugu jezgru (Cryostasis).
    i za osobu koja ne pati od max-detaljo-hondrije kao ja, druga kartica nema smisla.

    no, tamo gdje CF briljira je AA i AF.
    primjerice, Crysis na 1920x1200, 0AA, 0AF, high detalji se vrtio na cca 45-50 frejmova
    no, uključivanje 8AA, 16AF pri istih 1920x1200 je spustilo framerate na i dalje solidnih 35-40 (izazivam bilo koga da to napravi sa jednom radeonkom)

    UT3 recimo, 1920x1200, dx10, max detalji, forsan 8xAA, 16xAF se igra sa uključenim vsyncom, inače ima stabilnih 70fpsa
    od novih igara me samo Cryostasis bacio na koljena, na 1920x1200, max detalji nije htio ići iznad 25fpsa

    CF je čudan.. i generalno gledajući ima lošije, ponekad iste, performanse nego jedna X2 kartica
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  4. #4

    Re: Crossfire pitanje

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Najbolje ce ti Gwin reci. No u tvojem slucaju je ono vise isplatljiva nego neisplatljiva jer imas ako se nevaram zvjer od monitora...
    zvjer od monitora? pa zar nije isti kurac šta se tiče performansi ako imaš monitor 22" sa rezolucijom 1920*1200 i monitor od 50" sa istom rezolucijom 1920*1200

  5. #5
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Crossfire pitanje

    samo kaj su 22" monitori jako rijetko 1920x1200, za razliku od wedranovog 28"
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  6. #6

    Re: Crossfire pitanje

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    samo kaj su 22" monitori jako rijetko 1920x1200, za razliku od wedranovog 28"
    znam ali valjda znaš šta sam htio reći

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Crossfire pitanje

    @Jack

    Jel se takvi ko ti prirodno rode ili genetski modificiraju?

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    2.168

    Re: Crossfire pitanje

    Haha...Po mom mišljenu trenutno se ne isplati ići na cf jer se možeš igrat i s ovom sasvim solidno još godinu dana sigurno.A kasnije ako je moguce upariš s još jednom HD4870 ali od 1GB verzija pošto imaš 28 monitor

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Crossfire pitanje

    Ako već imaš 28'' TV (mislim za mene to nije više monitor),
    onda potraži na PC-E polovnu 4870X2 za nekih 2500kn, to staviš u cross pa si miran...

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Crossfire pitanje

    mislim da bi to bilo bacanje para, previše uloženih novaca, a brzo bi zastarilo. Već ako se ide na CF mislim da ovo što ima gwin je dovoljno. Čak bi se i sa 4850 uspio provući.

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Crossfire pitanje

    Dali bi se onda kad spojim dve kartice u CF memorija VRAMa zbrajala (znaci imo bi 1GB) ili bi opet imao 512 (kao kad akomulatore (npr100A) spojim seriski pa imam opet 100A, a kad spojim paralelno imam 200A)?

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Crossfire pitanje

    Imaš zbroj memorije, jer svaka kartica koristi svoju...

  13. #13
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Crossfire pitanje

    Aha. To bi onda znacilo da jedna kartica ima pristup memoriji druge kartice jer nemoze svaka kartica u sebe spremit 1GB textura.

    Il bljezgarim gluposti?

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Crossfire pitanje

    Ne znam točno kako rade memorije, ali znam da postoje više principa rada.
    Ili da se monitor podjeli na sektore, pa svaka grafa radi svoj dio, ili da se podjeli na parne i neparne linije, pa svaka svoj dio računa, i još par kombinacija toga.
    Al mislim da svaka koristi svoju memoriju, s tim da ako razmisliš da svaka računa pola displaya, to je kao da imaš jednu od 1GBda računa cjeli display...

  15. #15

    Re: Crossfire pitanje

    = Citat = Izvorno postao mamlaz
    Ne znam točno kako rade memorije, ali znam da postoje više principa rada.
    Ili da se monitor podjeli na sektore, pa svaka grafa radi svoj dio, ili da se podjeli na parne i neparne linije, pa svaka svoj dio računa, i još par kombinacija toga.
    Al mislim da svaka koristi svoju memoriju, s tim da ako razmisliš da svaka računa pola displaya, to je kao da imaš jednu od 1GBda računa cjeli display...
    bravo

  16. #16
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Crossfire pitanje

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    = Citat = Izvorno postao mamlaz
    Ne znam točno kako rade memorije, ali znam da postoje više principa rada.
    Ili da se monitor podjeli na sektore, pa svaka grafa radi svoj dio, ili da se podjeli na parne i neparne linije, pa svaka svoj dio računa, i još par kombinacija toga.
    Al mislim da svaka koristi svoju memoriju, s tim da ako razmisliš da svaka računa pola displaya, to je kao da imaš jednu od 1GBda računa cjeli display...
    bravo
    jack .. skuzilo smo da znas o hardveru ko moja cura zato bi bilo bolje da ne spamaš bzvz gluposti i ne ismijavaš druge dok ne skužiš što si ti valjo neki dan za I7
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  17. #17
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Crossfire pitanje

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    bravo
    Vrlo konstruktivan i mudar odgovor. svaka cast. Treba ti dati mod mjesto
    = Citat = Izvorno postao mamlaz
    Ne znam točno kako rade memorije, ali znam da postoje više principa rada.
    Ili da se monitor podjeli na sektore, pa svaka grafa radi svoj dio, ili da se podjeli na parne i neparne linije, pa svaka svoj dio računa, i još par kombinacija toga.
    Al mislim da svaka koristi svoju memoriju, s tim da ako razmisliš da svaka računa pola displaya, to je kao da imaš jednu od 1GBda računa cjeli display...
    SLi radi na principu da podjeli ekran na pola, a CF na nacin da si napravi sahovnicu, svaki kvadratic ima 32 (moj nick ) pixela, i na taj nacin gotovo idealno jednako opterecije obe kartice.
    Samo, ti mrdnes misem malo prema gore... a nemoze grafa u trenu ucitat 512MB u svoj ram. Mora svakao imat svih 1GB textura u svakom trenu, a to mora ucitat u 512MB svoje memoriije (sto je naravno nemoguce) ili ocitat iz druge kartice.

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Crossfire pitanje

    imam nekoliko pitanja na koja bih volio znati odgovor.
    Koliko je isplativ crossfire?
    Dali se isplati stavljati dvije različite grafe u CF (HD 3850 i 3870)?
    Volio bih isprobati croddfire, pa me također zanima dali je ovo moje napajanje dovoljno jako (cors 400w CX)?
    Znam da neću dobiti neki boost u performansama, te također znam da sve ovisi o tome koliko je igra optimizirana za CF, ali sam jako znatiželjan kako je to imati dvije grafe u računalu. Čak sam razmišljao staviti dvije HD 3850, ali sad mi je došla prilika gore navedena 3850+3870. Pa vas molim savjete, rewiew sam gledao.

  19. #19
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Crossfire pitanje

    Pa ako mozes dobiti drugu karticu za male pare i vec imas CF maticnu onda se mozda i isplati donekle. Al sad kupovat novu maticnu da bi spojio te 2 medium kartice, e onda se bas i neisplati.

    Gwin ce ti vise reci...

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Crossfire pitanje

    pa ploču već imam, sad samo je pitanje dali će napajanje izdržati, te koje grafe upariti, dvije 3850 ili 3850 i 3870.

  21. #21
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Crossfire pitanje

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    Koliko je isplativ crossfire?
    Ovisi. Ovisi koje su graficke u pitanju. Ovisi koji monitor je u pitanju. Al opcenito je vise nekoristan nego koristan, jer niti jednim CF nedobijes 100% snage dvije graficke...

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    Dali se isplati stavljati dvije različite grafe u CF (HD 3850 i 3870)?
    Ne. Jer ce ti u tom slucaju HD3870 raditi kao HD3850. Znaci imat ces 2xHD 3850....

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    Volio bih isprobati croddfire, pa me također zanima dali je ovo moje napajanje dovoljno jako (cors 400w CX)?
    Bash i ne. Neki minimum bi bio po meni Corsair 550W. Makar su ljudi drzali HD4850 u CF na Corsairu 450W...


    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    Znam da neću dobiti neki boost u performansama, te također znam da sve ovisi o tome koliko je igra optimizirana za CF, ali sam jako znatiželjan kako je to imati dvije grafe u računalu. Čak sam razmišljao staviti dvije HD 3850, ali sad mi je došla prilika gore navedena 3850+3870. Pa vas molim savjete, rewiew sam gledao.
    Vec sam ti napisao. Bolje ili dvije HD 3850 ili HD3870... Takoder ako imas 19" monitor CF ti je nikako isplatljiv...

  22. #22
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Crossfire pitanje

    ja sebi nikada ne bi stavljao CF... kada metnes cf, to znaci redoviti vapaj za novim driverima kako bi igrao nove igre, kako biti radio powerplay kako spada sa novim driverima (a nove drivere moras metnut ako planiras igrat "najnovije" igre), kako ovo kako ono...

    tek od 24''+ bi razmislio o CF...

  23. #23
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Crossfire pitanje

    Evo da ti ja velim nedavno sam uzoj oš jednu 3850,al taj cross nebude još dugo pio vodu kolko ja vidim , mislim dosta mi je pomogao da na 22 mon. zaigram naslove koje baš i nebi mogel sa samo jednom al mislim da niš od toga za dugo...
    a i zna dić tlak ako je neka igra nova pa nema cross profil , tipa ko što mi je bilo u fear2 demo , al do nabavka cijele driver je izašo sa profilom na sreću
    Pitam se dali bi dobio bolje perfe da uzmem jaći proc?
    Jooj boli me glava od sveg hardwarea matićna mi se više nebudi neznam kaj joj je sad ću na reklamaciju a ak nema iste lagano sam u qurcu bez kompa sam već skoro tjedan dana
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  24. #24
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Crossfire pitanje

    errm.. o čem pričate vas dvojica?? pa crossfire ne radi softverski i nije ovisan o profilu igre. Cf radi na hardverskom nivou..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  25. #25
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Crossfire pitanje

    Ja sam 100 % ziher da mi u fear2 demo crossfire nije radio, na fudzilli sam procitao da je sa neznam tocno kojom verzijom catalysta proradio , i stvarno kad sam instaliro full igru sa novim driverom frame je bio cca duplo veci.
    Sad dal je to bilo do igre neznam.
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Crossfire pitanje

    = Citat = Izvorno postao Xeno Zero
    Ja sam 100 % ziher da mi u fear2 demo crossfire nije radio, na fudzilli sam procitao da je sa neznam tocno kojom verzijom catalysta proradio , i stvarno kad sam instaliro full igru sa novim driverom frame je bio cca duplo veci.
    Sad dal je to bilo do igre neznam.
    da se nadovežem pa da samo kažem bolje bolja kartica nego dvije srednje a skuplje

    uvjerio sam se u to sa 2X 8800GT SLI .. rezultati gotovo identični u vrijeme kad je 22" bio oko 1500kn najmanje
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Crossfire pitanje

    mislim da ću ipak uzet cf i to dvije 3850, znam da iskoristivost neće biti neka prevelika, ali opet dva gpu-a su dva. Također zavisi i o igri. Jer mi je uletila neka ponuda, pa ću još vidjeti.

Slične teme

  1. HD 6870 Crossfire ili HD 7870
    By IGoR_2803 in forum Komponente
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 31-01-2013, 19:41
  2. Crossfire
    By SkunK in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 20-03-2009, 20:39
  3. Sli ili Crossfire?
    By prcko in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 19-06-2008, 20:35
  4. Crossfire
    By BINUX in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 08-01-2008, 13:29

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •