Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 70

Tema: Phenom II

  1. #1

    Phenom II

    1. Dali bi phenom II x4 920 bio isplativa kupnja u odnosu na intel quadove te cijene ? Komp bi bio najvise za igranje
    2. Vidim da svi preporucaju x3 720 pa me zanima jeli on jaci od x4 920 ili je samo jeftiniji?

  2. #2
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Olso novn as Cherry <3
    Postova
    6.225

    Re: Phenom II

    x4 920 za svoju cijenu naspram Intelovih procesora je vrijedan svaku kunu.
    [centern4txjf6]
    We&#39;re gonna bring that back!
    HA HA HO HA HI HO
    HA HO HA HA HI HI

    [/centern4txjf6]

  3. #3
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Phenom II

    x3 ti je isplativiji u većini situacija.. svega nekoliko igara će profitirat od četvrte jezgre..
    a x3 manjak te jezgre nadoknađuje drukčije

    osim ako se imaš namjeru bavit nečim što je cpu zahtjevno, obrada slike i zvuka i slično, što profitira od puno jezgri..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Phenom II

    1. Da
    2. Nije jači, ali sa 790GX/FX pločom, i proc iz 4. i 5. tjedna 2009. dobijaš trojezgraša sa ispravnom 4. jezgrom koji ide 3.8GHz samo sa stock hladnjakom.
    On je bolja kupnja od 920ice ako nemaš novca za 940icu. Al uostalom, 720 je AM3 proc te je po tome u prednosti nad 920/940, radije onda 910/930 koji su AM3 (ali i skupi).
    Pikni 720 slobodno..

  5. #5
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Phenom II

    1. Da
    2. 720 je u igrama podjednak, ako ne i bolji od 920, a uz to je i odlican clocker. Uz malo srece uz 720 mozes dobit i cetvrtu jezgru, a uz sve to jos je i jeftiniji.

    EDIT: evo i 1 review http://www.overclockersclub.com/reviews ... _am3/9.htm
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  6. #6

    Re: Phenom II

    Znaci x3 720 je bolji u igrama od x4 920, a 940 necu jer nezelim dat tolko novaca za proc, onda sigurno x3 720

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Phenom II

    Ne. Nije bolji. Podjednak je, al nije bolji.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao roxium
    Znaci x3 720 je bolji u igrama od x4 920, a 940 necu jer nezelim dat tolko novaca za proc, onda sigurno x3 720
    Za igre je bolji od 920ice, od 940ice nije, al to te ni ne zanima.
    Zamoli fino "stričeka iz prodaje" da ti donese par modela i nek ti proda iz serije 4. ili 5. tjedan proizvodnje 2009.
    I naravno jednu 790GX ploču (najbolje asrock ili biostar, jer na njima 100% radu otključavanje, na DFI nekima oće nekima ne, a na gigabyte čudom i ispravni nekim čudom neće, opsim na skupoj 790FX, al nju nećeš kupiti).

    I onda fino otključaš proc u bios-u i imaš četverojezgrenog...
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=514843
    http://img19.imageshack.us/img19/4055/desktop7204.jpg

    Evo ovo je od Celeta...

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Phenom II

    A zašto toliko veselje oko otključavanja četvrte jezgre ako je "beskorisna" ? Samo ti kupi X4 , prije ili poslije će ti se isplatiti dodatna jezgra osim ako ne mjenjaš procesor svakih šest mjeseci poput mene...tada kupi X3 jer je isplativiji.

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Phenom II

    Kako nešto fizički ISPRAVNO i radno sposobno može biti bezkorisno?
    Pa to je 840 koji je zaključan...

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Phenom II

    Nisi skužio poantu...

  12. #12

    Re: Phenom II

    jel ide x3 720 na am2+ ploce?

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Phenom II

    Ide da...

  14. #14

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao roxium
    jel ide x3 720 na am2+ ploce?
    ide

    phenom II i AM3 je loš izbor,ako se ide na novu konfiguraciju najbolje je štedit za i7 jer tada se više ne brineš oko ničega

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    = Citat = Izvorno postao roxium
    jel ide x3 720 na am2+ ploce?
    ide

    phenom II i AM3 je loš izbor,ako se ide na novu konfiguraciju najbolje je štedit za i7 jer tada se više ne brineš oko ničega
    Lol ne... xD

    http://www.nabava.net/trazilica.php?q=9 ... tra%C5%BEi
    http://www.nabava.net/trazilica.php?q=x ... tra%C5%BEi

    Pogledaj cijenu bratko bratko... Za tih 10% razlike u performansama mene zaboli uho. A preko 2 soma spremim u džep..
    A naravno i7 kakva-takva ploča ispod soma kuna ne postoji...

  16. #16
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    phenom II i AM3 je loš izbor,ako se ide na novu konfiguraciju najbolje je štedit za i7 jer tada se više ne brineš oko ničega
    ne baljezgaj molim te i nemoj davati krive savjete, rađe pogledaj par testova...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  17. #17

    Re: Phenom II

    neznam,wedran neće imat sigurno više od godine svoj procesor,a vjerojatno ni matičnu,njemu se ispati phenom 2 jer stalno mijenja konfiguracije

    isplati se dat 4000kn za LGA1366 matičnu(imaš ddr3,trostruki sli ili crossfire) i proc i7 i onda si miran godinama,investicija je veća ali vrijedi za budućnost jer znaš da AMD neće preteć intel a intel ne namjerava tako skoro nove procesore,odnosno namjerava i5 ove godine ali oni su opet lošiji od i7

  18. #18
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    isplati se dat 4000kn za LGA1366 matičnu(imaš ddr3,trostruki sli ili crossfire) i proc i7 i onda si miran godinama,investicija je veća ali vrijedi za budućnost jer znaš da AMD neće preteć intel a intel ne namjerava tako skoro nove procesore,odnosno namjerava i5 ove godine ali oni su opet lošiji od i7
    hmmm.... logika ti je totalno kriva... di da počnem? kao prvo ne mozes generalizirati što se za nekoga isplati, a što ne... gaming stroj se u 99.9999% slučajeva ne isplati jer se na njemu igraš, a ne zarađuješ. drugo, taman da uzmeš i i7 965 + hd4870x2 nećeš biti miran godinama sigurno jer je i više nego poznato kako brzo se odvijaju promjene u ovome području i ono što je danas najnoviji krik tehnologije je sutra pojam za muzeje. ovo da amd neće preći intel neću komentirati, nego ću te samo uputiti na jedan od testova (KLIK) pa se sam uvjeri kolko su to nehalemi brži od amdovih flag ship proceva... naravno, govorim o perfromansama u igrama...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  19. #19

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao TheJack
    isplati se dat 4000kn za LGA1366 matičnu(imaš ddr3,trostruki sli ili crossfire) i proc i7 i onda si miran godinama,investicija je veća ali vrijedi za budućnost jer znaš da AMD neće preteć intel a intel ne namjerava tako skoro nove procesore,odnosno namjerava i5 ove godine ali oni su opet lošiji od i7
    hmmm.... logika ti je totalno kriva... di da počnem? kao prvo ne mozes generalizirati što se za nekoga isplati, a što ne... gaming stroj se u 99.9999% slučajeva ne isplati jer se na njemu igraš, a ne zarađuješ. drugo, taman da uzmeš i i7 965 + hd4870x2 nećeš biti miran godinama sigurno jer je i više nego poznato kako brzo se odvijaju promjene u ovome području i ono što je danas najnoviji krik tehnologije je sutra pojam za muzeje. ovo da amd neće preći intel neću komentirati, nego ću te samo uputiti na jedan od testova (KLIK) pa se sam uvjeri kolko su to nehalemi brži od amdovih flag ship proceva... naravno, govorim o perfromansama u igrama...

    komp se koristi uglavnom i za igre i za posao,svjedoči anketa

    sa i7 ćeš bit mirniji puno više nego sa phenom x3,namanje 5 godina počevši od sad nećeš morat mijenjat i7,matičnu i memoriju,eventualno u obzir dolazi grafička, s tim da imaš svakakve kombinacije sa uparivanjem do tri grafičke(to već pruža gigabyte UD-5 za 1999kn),samo kasnije kad već pojeftine kupuješ 4870 ili gtx 260(ili polovne)

  20. #20
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Phenom II

    Lijepo vam kazem da ignorirate Jacka i nedozivljavate me, pa eto sad se shvadajte sa njim, tj. pokusajte mu neke stvari objasniti.

  21. #21
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Lijepo vam kazem da ignorirate Jacka i nedozivljavate me, pa eto sad se shvadajte sa njim, tj. pokusajte mu neke stvari objasniti.
    to je onaj isti? ili nekaj propustam?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  22. #22
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    neznam,wedran neće imat sigurno više od godine svoj procesor,a vjerojatno ni matičnu,njemu se ispati phenom 2 jer stalno mijenja konfiguracije

    isplati se dat 4000kn za LGA1366 matičnu(imaš ddr3,trostruki sli ili crossfire) i proc i7 i onda si miran godinama,investicija je veća ali vrijedi za budućnost jer znaš da AMD neće preteć intel a intel ne namjerava tako skoro nove procesore,odnosno namjerava i5 ove godine ali oni su opet lošiji od i7
    EPIC FAIL EPIC!!!
    Ne isplati se nikako, jer za cca 4-5 mjeseci taj će proc koštati 2 soma kuna, šta ti je?
    AMD je već pretekao Intela po tome što ga je natjerao da radi 64bit procesore, dok je intel trpao frekvenciju na svojim northwoodima, AMD je već imao 64bit, a intel je o tome mogao sanjati.
    Sad je stvar takva da AMD radi još uvjek jeftiniji proizvod sa minimalno lošijim performansama. Za 10% vlak ne stoji.

    = Citat = Izvorno postao TheJack
    komp se koristi uglavnom i za igre i za posao,svjedoči anketa

    sa i7 ćeš bit mirnijiSpuno više nego sa phenom x3,namanje 5 godina počevši od sadSnećeš morat mijenjat i7,matičnu i memoriju,eventualno u obzir dolazi grafička, s tim da imaš svakakve kombinacije sa uparivanjem do tri grafičke(to već pruža gigabyte UD-5 za 1999kn),samo kasnije kad već pojeftine kupuješ 4870 ili gtx 260(ili polovne)
    EPIC FAIL NO.2!
    Za 5 godina će taj procesor biti smeće, isto kao i moj barton 2500+, ili northwood 2.4GHz, šta briješ sine?
    Nećeš morati mjenjati matičnu, i memoriju!?!?!? Pa intel mjenja 775 na 1366 u roku manje od 2 i pol godine! Za 5 godine će 1366 biti prošlost kao i 478.
    Bar je AMD po tome uljudniji, jer AM3 procovi pašu na većinu AM2(+) ploča.

    A triple crossfire/SLI je SADA neisplativ totalno. OK je jednu 4850/4870 staviti u cross sa polovnom karticom, to je isplativo nakon određenog vremena,
    ali čemu sad stavljati triple cross 4870 kad će za 12mj izaći 58xx i pojesti taj jadni triplecross.
    OK, za 12mj ću 4850HD kupiti za 350-450kn i super kupnja za upgrade.

    Đizaz koji ti časopiš čitaš? Bljug ili PCČips? Ne znam tko ti je više smeća nabio u tintaru...

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer mamlaz's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Tamo gdje se svijetla gase...
    Postova
    1.434

    Re: Phenom II

    Usput, moj mali doprinos:



  24. #24
    Guest

    Re: Phenom II

    KHM nego što je to tolko dobro u ismijavanju osobe koje nisu dovoljno informirane ili nemaju dovoljno znanja u nekom podrucju??

  25. #25
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Phenom II

    nije ismijavanje, bar ne od strane mene, ali covjek vjerojatno zna da nije bas "doma" na tome podrucju pa bi bilo ok da provjeri negdje prije nego okolo dijeli savjete... nitko nije sveznajuc i nije sramota ne znati ali pogresne informacije dijeliti nije u redu...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  26. #26
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Phenom II

    Dal al lik si je to zabrijo u glavu jos prije 3+ mjeseca i jos niko nije ni blizu njegovom profesionalnom misljenju.

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Phenom II

    a i mislim da je ufuran u tog intela, i ne želi poslušati ničije mišljenje. Zabrijo je na tog intela kao i moj frend, ono što je najskuplje je najbolje.

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Phenom II

    dođe mi da povratim kad vidim neke ljude na ovom forumu
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  29. #29
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    718

    Re: Phenom II

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    a i mislim da je ufuran u tog intela, i ne želi poslušati ničije mišljenje. Zabrijo je na tog intela kao i moj frend, ono što je najskuplje je najbolje.
    Pa ponekad i je tako "najskuplje najbolje" no obicno pametni ljudi gledaju omjer ulozeno:dobiveno odnosno dati sto mane para za solidan proizvod jer svi znamo da za male pare nemoš dobit neku UBER stvar npr. i7 koji je jos zasad totalno neisplativ i po meni se definitivno ne isplati dat 5k kuna za ddr3 i najjeftiniju verziju i7MB,proc za te novce sastavis odlicno konfu sa quadom qxxxx i novom atijevkom pa ako za godinu dvije primanja i prihodi to dopuste lako kupit i7 MB i proc no dotad ce vec izac i nove tehnologije pa ce se opet raspravljati kupis svemirski brod i miran si 10godina nemoras gorivo kupovat mislim smijesno ZAR NE

  30. #30
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    283

    Re: Phenom II

    Čekajte, malo sam zbunjen,
    - mislim da je mamlaz u ovom topicu napisao da X3 720 ide na AM2+ matične ploče
    - ja sam mislio da samo X4 920 i 940 idu na AM2+

    Nek me netko riješi dvojbe!

    P.S. ja bi nekako uvijek išao na X4 920 nego na X3 720, ona četvrta jezgra bi me više zadovoljila (a ne bih se upuštao u špekulacije, hoće li mi raditi četvrta jezgra na X3 720)...
    Phenom II X6 1055T Gigabyte GTX460 768Mb 2X2Gb Kingmax DDR3 1333MHz Asrock EXTREME3 770 Samsung SpinPoint F3 500Gb, 16MB cache

Slične teme

  1. AMD Phenom/Athlon/Phenom II/Athlon II OC thread
    By Snakepriest in forum Radioničke vježbe
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 23-03-2010, 19:26
  2. AMD Phenom X3
    By bezimeni in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 26-04-2008, 00:29
  3. AMD Phenom
    By NIKOLA RADIŠIĆ in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 29-11-2007, 16:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •