Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 34

Tema: Starcraft fakultet

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Starcraft fakultet




    Cjenjeno gaming društvance , evo jedne jako zanimljive novosti u vezi s Starcraftom kao još uvijek vodećim RTS naslovom eSportsa.

    Osnovan je razred , kao i cijeli semestar posvećen Starcraftu ! O čemu se radi ? Pa radi se o tome da se na Berkeley sveučilištu daje mogućnost i potpora ljudima koji predlažu inovativne načine učenja raznih starih znanja npr. strategije,matematike,politike i sličnog.

    Jedan od predlagatelja je i Alan Feng, koji je igru Starcraft povezao s strategijom i matematikom . Uglavnom Feng objašnjava kako biti bolji u Starcraft : Brood War kompetativnom gameingu tako što se bavi matematičkim izračunima s kojima osiguravate najbolji i najbrži tajming, odabir jedinica i njihovih upgradea a kroz strateški dio objašnjava razne kontre koje jedna rasa može napraviti protiv stotine drugih strategija koje su usmjerene protiv igrača od strane druge rase, a sve je to zapaketirano skupa s Sun Tzu-evim učenjem i već standardnim učenjem strategijskih znanosti i vojnih vještina na tom sveučilištu.

    To ja zovem učenje kroz zabavu

    Uglavnom linkovi govore više od 1000 riječi, sve je u preparacijama i u stadiju razvoja, tim zasad čine 3 osobe, Alan Feng za matematički dio, poznati Starcraft : Brood War igrač Sherwin "Yosh" Mashbod i Anthony Chen koji sve dokumentira i brine za tehnički dio.

    Main websiteS:

    http://www.berkeleystarcraft.comS

    InterviewS:

    http://www.gosugamers.net/starcraft/features/2457


    Code:
    EDIT : 21.3.2009
    
    Post updated : eSports se širi - Starcraft postaje priznati sport na fakultetima te se osniva međufakultetska liga te udruga koja će pokušati promovirati sve eSports igre kao punopravni sport.
    
    Liga je počela i to je samo početak, sad se Starcraft igra kao pravi sport na fakultetima, kao npr. Američki nogomet ili hokej na ledu .
    
    http://www.gosugamers.net/starcraft/...legiate-esport
    
    
    VODS :
    
    http://starfeeder.gameriot.com/blogs...llegiate-SportS



    SKako bude novosti vezanih uz ovaj vrlo pozitivan korak u školstvu , koje se napokon "otvorilo" novim idejama koje pomažu pri učenju, tako ću raditi redoviti update vezan uz ovaj projekt

  2. #2
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Starcraft fakultet

    ane, predobro, napokon korak naprijed u školstvu, te otvaranje prema novim metodama učenja. I say, gl!
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Starcraft fakultet

    bez rječi... preljepo, kad bi tak šta bilo za dotu doktoriro bi samo tako

    fakat mi žao što nisam stigo igrat sc online.. morat če past ovih praznika...

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    Post updated : eSports se širi - Starcraft postaje priznati sport na fakultetima te se osniva međufakultetska liga te udruga koja će pokušati promovirati sve eSports igre kao punopravni sport.

    Liga je počela i to je samo početak, sad se Starcraft igra kao pravi sport na fakultetima, kao npr. Američki nogomet ili hokej na ledu .

    http://www.gosugamers.net/starcraft/thr ... ate-esport


    VODS :

    http://starfeeder.gameriot.com/blogs/Th ... iate-Sport

  5. #5
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Starcraft fakultet

    #paperplatoongoonz

  6. #6
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Starcraft fakultet

    ko zna kad će to i do nas doć...
    da bar imamo 'Gejming' ko predmet...pišemo dz, testove, imamo ispitivanja @_@
    npr. profa pita: "Reci jednog ženskog heroja u DotA-i koji ima primary attribut strength? "
    nah... predobro da bi bilo istinito

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    = Citat = Izvorno postao LinkEX
    ko zna kad će to i do nas doć...
    da bar imamo 'Gejming' ko predmet...pišemo dz, testove, imamo ispitivanja @_@
    npr. profa pita: "Reci jednog ženskog heroja u DotA-i koji ima primary attribut strength? "
    nah... predobro da bi bilo istinito
    Bilo bi loše jer ti nabrajanje DOTA heroja ne pomaže da razvijaš inteligenciju i nešto korisno naučiš.


    No da razmišljate i obrađujete razne strategije, kontre i build orderove i da ih matematički uspoređujete i obrađujete - onda se svakako isplati, baš kao što se vidi na ovom primjeru da gaming moze biti koristan u školstvu, naravno ako se ima cilj i plan kako ga ukomponirati u isto a da bude korisno.

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Starcraft fakultet

    u doti nema ženskog heroja s prim strength zato sam to i stavio

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    mmm

  10. #10
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Starcraft fakultet

    hehehe, koji carevi

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Starcraft fakultet

    prokleti starcraft, šta je to tak dobra igra, a ja ju nisam odigro

    najjače mi ono navijačice, za par godina će bit LAN turniri i uz svakog igrača, onak dobra ženska koja kao prati šta lik radi xD ko u basshunterovom spotu...

  12. #12
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Starcraft fakultet

    basshunter je tard..

    a vec je vidjeno da gameri imaju dobrih zenskih uza sebe <3
    #paperplatoongoonz

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Starcraft fakultet

    ma nije tard sam mu pjesme suxaju... ma je tard je

  14. #14
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Starcraft fakultet

    Steta sto je to sve doslo malo prekasno,realno,zlatno doba sc-a je proslo.No da je igra miljama ispred drugih,je.
    Zato ce dvojka bit svjetlosnim miljama ispred
    Won't Bow Don't Know How.

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Starcraft fakultet

    ne kužim baš po čem je miljama ispred drugih osim po dobrom balansu, jednostavno base build, štanc, ftw... al opet nisam igro igru, tak da bolje da šutim

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    ne kužim baš po čem je miljama ispred drugih osim po dobrom balansu, jednostavno base build, štanc, ftw... al opet nisam igro igru, tak da bolje da šutim
    Dobro si se savjetovao

  17. #17

    Re: Starcraft fakultet

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    ne kužim baš po čem je miljama ispred drugih osim po dobrom balansu...
    Ne dobrom nego ultimativnomSbalansu, odlici koja je na kraju presudna kod jednog MP kompetitivnog RTS naslova.

  18. #18
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Starcraft fakultet

    A toliko ispred Warcrafta i Dote nemoze biti..

    Sta god vi Starcraftaši rekli
    #paperplatoongoonz

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    = Citat = Izvorno postao Systematic Rewerse
    A toliko ispred Warcrafta i Dote nemoze biti..

    Sta god vi Starcraftaši rekli
    Nek progaming i eSports bude odraz popularnosti

  20. #20
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Starcraft fakultet

    = Citat = Izvorno postao Systematic Rewerse
    A toliko ispred Warcrafta i Dote nemoze biti..

    Sta god vi Starcraftaši rekli

    dota nema veze sa rtsom to se moramo razumjeti u pocetku. War mi je onako...dosadniji od sca mnogo,dobar ctrl heroja i par unita = gg.
    Won't Bow Don't Know How.

  21. #21
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Starcraft fakultet

    = Citat = Izvorno postao MasaKrisT
    = Citat = Izvorno postao Systematic Rewerse
    A toliko ispred Warcrafta i Dote nemoze biti..

    Sta god vi Starcraftaši rekli

    War mi je onako...dosadniji od sca mnogo,dobar ctrl heroja i par unita = gg.
    A jbg stari to je sa tvoje strane, ja sa svoje strane mogu reci SC = SAMO KONTROLA UNITA (micro) cak ni heroja nema (!) i gg

    razmisli malo
    #paperplatoongoonz

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    Tesko je uspoređivati profesionalni sport i običnu igru

  23. #23
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Starcraft fakultet

    WC, DotA, SC i CS = profesionalni sport

    gg no re
    #paperplatoongoonz

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    Ne baš, Starcraft zasad jedini postoji kao profesionalni sport.

    WC 3 i CS su u marginalnom smislu na papiru u J. Koreji prisutni u OSL turnirima no nitko ih bas ne shvaca ozbiljno, najviše zbog popularnosti igara pošto nisu toliko razvikane kao SC tamo. A tamo je SC eSports sinonim.

    Volio bih da su i te igre više zastupljene no jednostavno po kvaliteti nemogu parirati SC-u na high-levelu igranja. Igru je lako naučiti no nemoguće "masterati" dok je s ovim igrama sasvim drukčija stvar.


    Dok za SC potstoje 10+ profesionalnih timova s svojim sponzorima poput Hwasung OZ-a,T1 Tecloma,KTF-a,KHAN Samsunga i ostalih, postoji i preko 3000 + profesionalnih kuća gdje amateri Splaćaju Sda bi igrali,živjeli i jeli skupa s drugim amaterima i igrali 16+ sati na dan. Za CS i WC3 to nažalost ne postoji jer nema interesta za te dvije igre u eSports sferi kao za SC.


    Problem je i taj što su igre u profesionalnom smislu jednostavno nedorasle, pošto ih možeš igrati 16+ sati na dan i neces napredovati jer nema više "tajni" dok za SC meta-game se svaki sat, svaki dan mjenja i to ga čini kompetativnim = privlači sponzore = pravi pro sport u kojeg komapnije ulažu = uspješni eSports.

    Nadam se da će se to promjeniti, no zasad je samo tako.



    Što se DOTA-e tiče, ona čak niti na papiru nije eSports nego MP igra koja je zapravo custom mapa koja je nešto popularnija od ostalih igara trenutno a MP based su poput Quake-a ili sličnog.


    Na kraju ,nezahvalno je industriju profesionalnog gaminga od parsto tisuća dolara po turniru uspoređivati s igrom čije je doseg LAN turnir od max 400-500 eura.

  25. #25
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Starcraft fakultet

    Nisi dobro informiran kod nekih stvari..

    CS 1.6 sam (bez sourcea) ima 15+ profesionalnih teamova sa jebeno jakim sponzorima, a sto je tice tourova i tamo se fina lova okrece, a ne 400-500€ koliko ti mislis ^^

    btw, nadji mi po jednog igraca da je masterirao ove igre koje sam gore naveo i gg. To je iluzija SC igraca, misle da je on jedini koji se nemoze masterirat (!)

    Nijedna od navedenih igara se nemoze masterirat, moze se doci do ogromne visine skilla da, ali masterirat - NE!

    Sa ostalim navedenim se manje-više slažem..

    Što se DOTA-e tiče, ona čak niti na papiru nije eSports nego MP igra koja je zapravo custom mapa koja je nešto popularnija od ostalih igara trenutno a MP based su poput Quake-a ili sličnog.
    Ovo trenutno je 4+ godine =)
    #paperplatoongoonz

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    = Citat = Izvorno postao Systematic Rewerse
    Nisi dobro informiran kod nekih stvari..

    CS 1.6 sam (bez sourcea) ima 15+ profesionalnih teamova sa jebeno jakim sponzorima, a sto je tice tourova i tamo se fina lova okrece, a ne 400-500€ koliko ti mislis ^^

    btw, nadji mi po jednog igraca da je masterirao ove igre koje sam gore naveo i gg. To je iluzija SC igraca, misle da je on jedini koji se nemoze masterirat (!)

    Nijedna od navedenih igara se nemoze masterirat, moze se doci do ogromne visine skilla da, ali masterirat - NE!

    Sa ostalim navedenim se manje-više slažem..

    Što se DOTA-e tiče, ona čak niti na papiru nije eSports nego MP igra koja je zapravo custom mapa koja je nešto popularnija od ostalih igara trenutno a MP based su poput Quake-a ili sličnog.
    Ovo trenutno je 4+ godine =)
    Ja pratim profesionalni elektronički sport od 1999 pa sam informiran dosta dobro.

    Pričamo o SeSportsu Sti pričaš o CS-u i WC3-u koji nisu profesionalni sport.

    Zašto ? Zato jer eSports kao takav postoji samo u J. Koreji, a ja ti garantiram da je tamo jedini profesionalni sport zasad Starcraft.


    Normalno, CS je bomba u Europi i SAD-u, primjer su klanovi tipa MYM i ToT. No to nije profesionalni sport. To je samo jaka MP scena.


    Nema iluzije, citarti ću ti profesionalnog gamera 강민 aka Nal_Ra koji je za Protosse rekao isto kao i za cijeli SC :

    " Easy to learn, impossible to master".

    Znaš zašto? Zato jer svaki dan dolaze nove strategije,tehnike i glitchevi = nema masteranja same igre. Možeš se samo usavršavati. To je i čar i zato je tako popularana.

    Moraš znati da je jedna stvar jaka MP igra kao što su CS,WAR3 i DotA, kudos i respect tim igrama, igrao sam i ja i uživao u njima. No one, ponavljam, nisuSniti će biti ( bar ne dok ne izađe novi "CS" ili WAR 4 ili SC DOTA verzija) profesionalni elektronički sport.


    Nažalost, to je tako. I ja bi volio da ima još kusur igara koje su profesionalni sport, licenciran od KESPA-e i slično ,no to nije slučaj.

    Stvar je u tome što se Starcraftom 2 otvaraju eSports vrata i to će zasigurno potaknuti druge igre da postanu eSports, tako da - drži fige da izađe War 4 i ostatak serijala drugih MP uspješnica, i ako sve bude OK - eSports će biti globalna stvar.


    Razgovarao sam u više navrata s Daniel-om Lee-om, bivšim trenerom profesionalnog tima AMD Dream Team, sadašnji Estro Team i on bi ti potvrdio sve rečeno.
    Ista stvar i sa Tastelessom i Artosisom i ostatkom kompanije kao što su KESPA čelnici koji vode elektronički sport. To mora još uzeti maha u ostatku svijeta ( Europa i SAD pretežno).

    Sta da ti kazem, nabroji mi 2 profesionalna gamera iz DotA-e i CS-a. Nema ih, ne postoje zato jer su te igre jake u Europi i SAD-u, a u Europi i SAD-u ne postoji eSports. Da postoji, siguran sam 100% da bi zbog kvalitete i popularnosti i oni bili elektronički sport kao i Starcraft.

    I ja ću dati sve od sebe da se mi Hrvati pripremimo što bolje za tu tranziciju, zato je i pokrenuta ona anketa ( gdje se je 90% + ljudi izjasnilo da bi voljeli vidjeti više eSports sadržaja u PCPlay-u) i vjeruj mi, imam poznanstva s kojima ću nam svima dati uvid kakav je to novi i zabavni svijet.

    Još nešto što ti mogu obećati je i MP rubrika koja je trenutno stalni dio PCPlaya - da će biti sve više eSports sadržaja, kao i interviewa s profesionalnim igračima, trenerima i svim ljudima koji čine eSports onim što je on danas.


    Tako da ono, držimo fige svi skupa rajt

  27. #27
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Starcraft fakultet

    sex sex pussyhair
    Won't Bow Don't Know How.

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Starcraft fakultet

    = Citat = Izvorno postao MasaKrisT
    sex sex pussyhair
    This is many tanks, yes?

  29. #29
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Starcraft fakultet

    Nedostaje mi sc.
    Won't Bow Don't Know How.

  30. #30
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Starcraft fakultet

    Sry pomjesao sam pro gaming i tvoj sport

    Uglavnom, nisam rekao da se SC moze masterirat, nego vi SC igraci pricate ko da je to jedina igra koja se nemoze masterirat kuzis?

    Sretno sa pisanjem o eSportu! Citat ce se ^^

    btw, vjerujem da igraci teamova poput MYM, SK, D4, mTw, fnatic, ... bez problema zive od igranja, bio to SC, CS ili nesto trece..
    #paperplatoongoonz

Slične teme

  1. Elektrotehnicki fakultet u Osijeku
    By Kistra in forum Alt-F4
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 10-11-2011, 21:13
  2. Informatiski fakultet?
    By Tegla Ajvara in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 05-04-2009, 09:26
  3. Ekonomski fakultet
    By TheJopa in forum Alt-F4
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 28-02-2009, 10:37
  4. Pomoć oko prijemnog za fakultet!
    By GeForce in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 09-10-2008, 00:41

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •