Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 38

Tema: overcloocking procesora

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postova
    157

    overcloocking procesora

    bok imam procesor amd athlon x2 64 2,4ghz 4800+ i imam maticnu asrock n61p-s koja se moze overcloockirati s njom sam dobio program za overcloockiranje zove se oc tuner i kad ga upalim procesor mi radi na 2511,37ghz to je znaci malo vise od 5,0 i zasto radi na 5,0 ako je 4800+ pitao sam neke ljude kazu da je to vjerovatno zbog dobrog hlađenja i napajanja imam original hladnjak za procesor amd-ov koji se okrece na 3138 rpm a napajanje mi je ms super silent 400 atx znaci 400w jel zna tko u cemu je kvaka
    NZXT Apollo

  2. #2
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,

    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao dmy
    bok imam procesor amd athlon x2 64 2,4ghz 4800+ i imam maticnu asrock n61p-s koja se moze overcloockirati s njom sam dobio program za overcloockiranje zove se oc tuner i kad ga upalim procesor mi radi na 2511,37ghz to je znaci malo vise od 5,0 i zasto radi na 5,0 ako je 4800+ pitao sam neke ljude kazu da je to vjerovatno zbog dobrog hlađenja i napajanja imam original hladnjak za procesor amd-ov koji se okrece na 3138 rpm a napajanje mi je ms super silent 400 atxSznaci 400w jel zna tko u cemu je kvaka
    dok ne promjeniš napajanje, na recimo fortron 400PNF nemoj ni razmišljat o OCu jer ćeš skurit komponente
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  4. #4
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2008
    Postova
    245

    Re: overcloocking procesora

    1.da te malo razocaram tvoj procesor ne radi na f =5GHz
    jer jezgre ne mnoze frekvenciju
    2. malo se vise informiraj pa ces skuzit da je proc najbolje OC iz biosa
    3. ako neznas sta je bio nemoj se bavit OC

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: overcloocking procesora

    to sam ja htio reč ti programi su jednostavno jadni.Ja sam išo overclockat na nekom programu i na 2700mhz crklo a u bios-u bp 3175mhz(sada imam 3040mhz)

  6. #6
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Night Battlefield
    Postova
    434

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    = Citat = Izvorno postao dmy
    bok imam procesor amd athlon x2 64 2,4ghz 4800+ i imam maticnu asrock n61p-s koja se moze overcloockirati s njom sam dobio program za overcloockiranje zove se oc tuner i kad ga upalim procesor mi radi na 2511,37ghz to je znaci malo vise od 5,0 i zasto radi na 5,0 ako je 4800+ pitao sam neke ljude kazu da je to vjerovatno zbog dobrog hlađenja i napajanja imam original hladnjak za procesor amd-ov koji se okrece na 3138 rpm a napajanje mi je ms super silent 400 atxSznaci 400w jel zna tko u cemu je kvaka
    dok ne promjeniš napajanje, na recimo fortron 400PNF nemoj ni razmišljat o OCu jer ćeš skurit komponente
    i dok ne skupis jos koju godinu...btw mislim da ti u tvojim godinama netreba to da spalis nest, jer bi ti starci sigurno bili presretni ostavi se ti klokanja bar jos neko vrijeme

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    1.275

    Re: overcloocking procesora

    Pa ja ih imam 12 pa več clockam.

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: overcloocking procesora

    lol
    najmlađi član
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: overcloocking procesora

    Ako mislis OC-at, nikako nemoj OC-at sa stock hladnjakom ili nekim šrotom od napajanja
    Ako imas sve pripremljeno, onda zapocnimo
    Ti svoj proc bez beda mozes natjerat na 3.0 X2
    Kako?
    U bios uđes(pritiskom tipke F2 ili Delete prije dizanja windowsa)
    Malo čačkaš dok ne nađes nesto tipa CPU,FBS itd..
    Prvo sto napravis je da stavis multiplier na 9X, onda voltazu CPU stavis na 1.250V i malcice voltazu od chipseta
    Onda dizes FBS za 5mhz
    Kada ti se komp nece upalit vise, vadis baterijicu da resetira postavke u biosu i ponovis proces do one razine FBS-a kada ti se komp nece upalit
    Onda taj FBS koji si dignuo spustis za nekih 2-3MHZ
    Udes u windowse i das procu max opterecenje da vidis jeli stabilan(najbolje nekim bechmarkom)
    Ako je stabilan sve 5, a ak nije ulazis ponovno u bios i spustis FBS za kojih 2-3MHZ

  10. #10
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao Blacky_123
    Ako mislis OC-at, nikako nemoj OC-at sa stock hladnjakom ili nekim šrotom od napajanja
    Ako imas sve pripremljeno, onda zapocnimo
    Ti svoj proc bez beda mozes natjerat na 3.0 X2
    Kako?
    U bios uđes(pritiskom tipke F2 ili Delete prije dizanja windowsa)
    Malo čačkaš dok ne nađes nesto tipa CPU,FBS itd..
    Prvo sto napravis je da stavis multiplier na 9X, onda voltazu CPU stavis na 1.250V i malcice voltazu od chipseta
    Onda dizes FBS za 5mhz
    Kada ti se komp nece upalit vise, vadis baterijicu da resetira postavke u biosu i ponovis proces do one razine FBS-a kada ti se komp nece upalit
    Onda taj FBS koji si dignuo spustis za nekih 2-3MHZ
    Udes u windowse i das procu max opterecenje da vidis jeli stabilan(najbolje nekim bechmarkom)
    Ako je stabilan sve 5, a ak nije ulazis ponovno u bios i spustis FBS za kojih 2-3MHZ
    ovo za napajanje ok, ali sa stockom moze klokati bez problema, doduše bez ekstremnog dizanja napona... ja svog 3600x2 držim dignutog sa 1.9 na 2.4, 2.5 sa naponom na 1.375 @stock i nema da se temp digne preko 55,56 C...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: overcloocking procesora

    igore doneadvno sam imo taj proc i sa amdovim stock kulerom sam bez dizanja voltaže digo ga na 2.5 i radio je dok nisam uzo ovog 5000+ koji trenutno radi na 2.6..kontam ga dići na 3.0,al pošto se sve grije u pm rađe ništa dirati

  12. #12
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: overcloocking procesora

    meni se već na 2.3 ako ne dignem napon ruši nakon pola sata small ffts u orthosu...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    igore doneadvno sam imo taj proc i sa amdovim stock kulerom sam bez dizanja voltaže digo ga na 2.5 i radio je dok nisam uzo ovog 5000+ koji trenutno radi na 2.6..kontam ga dići na 3.0,al pošto se sve grije u pm rađe ništa dirati
    Veliki je rizik da ces prije sprzit proc sa stock coolerom
    Jedino ak ne podesis shutdown temperature

  14. #14
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: overcloocking procesora

    zasto bi skurio proc ako temp ne ide preko 60c?
    sta maticna i procesor znaju koji je cooler na njima pa je proc vise zbediran?

    daj nemoj nebuloze pisat... nhf...

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: overcloocking procesora

    Kao prvo, nije temp napiso, a prepostavljam ak je dizo tako jako proc, ocekuje se veca temperatura, right?
    A ako si ikad dizo proc sa stock coolerom na neki veliki FBS shvatit ces o cemu pricam

  16. #16
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: overcloocking procesora

    i dalje ti je shema sa ovim da ce skurit proc glupa... pa valjda dok postavis napone fsb bla bla u biosu, i ides testirat stabilnost, upalis realtemp (ili nesto slicno), upalis cpuz (da vidis vdrop) i upalis orthos/prime... i pratis temperatre... u trenutku kada proc dosegne 65c, znas da je to ipak za 24/7 too much...

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: overcloocking procesora

    Shema uopce nije glupa, jel ima dns budala kaj dizu proc s stock hladnjakom do neba i onda kada im proc izgori u roku 1-2h svi postavljaju glupa pitanja kao sto je: "nece mi prikazat sliku na monitoru a komp se vrti"

  18. #18
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: overcloocking procesora

    cpu neće samo tako umrijeti zbog prevelike temperature jer postoje mehanizmi koji to sprečavaju, a nebuloze o nemogućnosti klokanja sa stock hladnjakom prodavaj nekom drugom... naravno da nećeš ganjati rekord u super piu, ali u velikom broju slučajeva stock hladnjak je dosta za neki pristojan clock sa razumnim podizanjem napona...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: overcloocking procesora

    Pa za mene je OC extreme clock
    to znaci da ak ima 2.0 X2 to mora ici na 3.0X2
    Ovo kaj dignem za 100-500mhz vise mi ne igraju neku ulogu u zivotu, makar nekad i to puno znacilo..

  20. #20
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao Blacky_123
    Pa za mene je OC extreme clock
    to znaci da ak ima 2.0 X2 to mora ici na 3.0X2
    Ovo kaj dignem za 100-500mhz vise mi ne igraju neku ulogu u zivotu, makar nekad i to puno znacilo..
    daj se saberi molim te... i nauči čitati... velim ti još jednom da osobno držim 3600x2 (brisbane) kojem je def. takt 1.9 GHz na 2.4 ili 2.5 @ 1.375 V (def. 1.3) sa stock hladnjakom i da je posve stabilan... temp ne prelazi kojih 55C nakon par sati orthosa... s tim da smatram da imam lošiji primjerak proca jer neki za takav klok ni ne dižu vCORE...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803

    i nauči čitati...

  22. #22
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: overcloocking procesora

    moram te zvat da mi oc-neš procesor kad si tako extreman overkloker

    ja sam probavo sa box collerom 7750X2 temperatura je bila nekih 47C bez opterećenja dok je sa zalmanom 38C stim da sam stavio novu pastu

    al box coller bi drzo bez beda sa 2.7 na 3.2ghz iako imam zalmana pa sam stavio zalmana

    bez dizanja voltaze vise neide od stabilnih 3.2ghz tj 500mhz inace cuo sam da ovaj 7750 be moze max na doboroj ploči na 3.6 - 3.7ghz

    sto ako imas obican X2 amd neces nikad postignut tako da ne lupaj bzvz u prazno
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: overcloocking procesora

    Zovi, zovi...
    Obican AMDx2? frendu sam proc 5200+ stavio na takt od 3,2 X2
    I sve je stabilno, do sada nijedan crash nije bio
    Imam u garazi stari AMD 3000+ koji nisam nikako mogao dignut na 2,0 jer ima takvu usranu plocu da nemogu ni dignut mnozitelj na zadanu velicinu...

    Ne volim kada mi se netko bahati da je svoj npr intel 2,4 dignuo na 2,5 ili 2,6
    Za mene osobno nije to neki OC
    Ako cemo govorit o OC-u, e onda cu se svima sada pokurcit kako sam dignuo svoj AMD 3000+ na 1,9
    In your face!(sada cekam opomenu)

    To je to, sad ti!

  24. #24
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postova
    157

    Re: overcloocking procesora

    e care de te nes pitam ako ja dignem svoj amd x2 4800+ od 2,5 na 3,0 oce mi bit neka divlja temperatura ako hoce sumnjam da cu to radit awko kaes da si frendu 4000+ digo na 3,0 onda jel ce bit sta.
    NZXT Apollo

  25. #25
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: overcloocking procesora

    koristio si interpunkcijske znak na 4 mjesta. od toga su 3 komada na frekvencijama proca, a jedan na kraju posta. optimalan broj bi bio ~7 komada... znači fali ti BAREM 2 da bi ljudi iz prve skužili šta ti želiš. ti stvarno planiras da ce ti netko imati volje odgovoriti ako mora čitati tvoju recenicu 5 puta?

    = Citat = Izvorno postao dmy
    e care, de (da)Ste nes pitam.Sako ja dignem svoj amd x2 4800+ od 2,5 na 3,0,Soce mi bit neka divlja temperatura?Sako hoce, sumnjam da cu to radit awko kaes da si frendu 4000+ digo na 3,0 onda jel ce bit sta.?
    wtf?

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: overcloocking procesora

    Nakon dugog prevodenja, shvatio sam recenicu
    Odg. ti ide ovak:
    Proc mozes dignut na 3.0 sa stock hladnjak, temp nece biti divlja

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: overcloocking procesora

    na koliko bi trebao staviti voltažu svog proca da ga uspijem oc-nuti na 3,2. Stavio sam ju na 1,4500 pa ne znam dali je to previše, te također koja bi mi voltaža bila najbolja za ram, pošto je i on malo oc-an. Hladnjak mi je CM hyper TX

  28. #28
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    na koliko bi trebao staviti voltažu svog proca da ga uspijem oc-nuti na 3,2. Stavio sam ju na 1,4500 pa ne znam dali je to previše, te također koja bi mi voltaža bila najbolja za ram, pošto je i on malo oc-an. Hladnjak mi je CM hyper TX
    kristala kugla mi nesto steka danas i nece mi reci koji procesor imas

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: overcloocking procesora

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    na koliko bi trebao staviti voltažu svog proca da ga uspijem oc-nuti na 3,2. Stavio sam ju na 1,4500 pa ne znam dali je to previše, te također koja bi mi voltaža bila najbolja za ram, pošto je i on malo oc-an. Hladnjak mi je CM hyper TX
    kristala kugla mi nesto steka danas i nece mi reci koji procesor imas
    znam, tek sam se sad sjetio da nisam naveo proc. AMD athlon x2 5200+ trenutno na 3024 mhz. Ali me još nešto zanima, imam asrock a770 ploču, i u biosu mi piše da je maksimalni napon proca 1,400 a ja sam stavio na 1,4500. u čemu je fora

  30. #30
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: overcloocking procesora

    koliko ja mogu svoj proc ocati sa hladnjakom koji dodze vec uznjeg.

    Dual Core E2180

    Ploca je neka wolfdale sad neznam tacno kojaje ili mozda ima u sigu.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

Slične teme

  1. OC procesora pitanje
    By AMD X6 in forum Komponente
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 09-01-2011, 14:50
  2. Pomoc oko procesora
    By cvajtara in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 03-02-2009, 08:22
  3. ubrzavanje procesora
    By dmy in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 02-12-2008, 16:47
  4. Overclockanje procesora
    By Durin in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 28-12-2006, 21:24
  5. OC procesora
    By in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 18-12-2006, 22:24

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •