Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 64

Tema: Aditivi u hrani

  1. #31
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Aditivi u hrani

    Nekad i samo jednom, to kad dođem doma u 9pm.

    Znam, štetno je, ali nemam vremena za tri obilna obroka na dan. Bit će bolje kad se preselim u Zagreb, imat ću mnogo više vremena.

    Finta je u tom da ja mogu pojesti više od svinje. Al opet, i kad sam jeo 5x na dan i kad sam jeo jednom, uvijek sam imao isto kila. Sreća da imam metabolizam koji je u stanju tolerirati moje loše prehrambene navike. Bar u vidu moje kilaže.


    Sad me educirajte koju štetu radim time. Ne, zbilja nisam sarkastičan.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Aditivi u hrani

    Ne zabrinjava me štetnost koliko me zanima kako ti je dovoljan jedan obrok da normalno funkcioniras.

  3. #33
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Aditivi u hrani

    Pa slično je znalo bit u srednjoj ponekad kad bih imao popodnevnu smjenu. Najprije ti kruli stalno, vječno si gladan i misliš da ćeš umrijeti, ali nakon nekog vremena se navikneš i prekineš uopće osjećati glad.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  4. #34

    Re: Aditivi u hrani

    Ovaj... zvučiš kao da nisi prakticirao onu stvar znanu kao "ručak" prije nego bi krenuo u popodnevnu smjenu.

  5. #35
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Aditivi u hrani

    A jebi ga. Vlak je išao u 11.40, a ja na kompu do 11.38.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  6. #36
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    Jbt ja napišem nešto zanimljivo a vi počnete pričat o KingMortalovoj rutini hranjenja

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Lokacija
    Postova
    2.105

    Re: Aditivi u hrani

    = Citat = Izvorno postao Bara
    Jbt ja napišem nešto zanimljivo a vi počnete pričat o KingMortalovoj rutini hranjenja
    sto nas dovodi do zakljucka da i nije tolko zanimljivo, jel.

    pancakes are my business...and business is good

  8. #38
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    A ne znam, trebalo bi biti. Hrana je veliki problem modernog društva. Ljudi nemaju vremena jesti " zdravu", kuhanu hranu zbog previše posla, a kada dođu doma i napokon skuhaju nešto zdravo opet dobiju sranje puno aditiva, otrova i GMO-a. Mislim da bi ekološka poljoprivreda trebala biti puno više zastupljena nego što je sada, Mareviću dižem kapu.

  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Re: Aditivi u hrani

    to je moderni život, no svejedno se možeš truditi jesti zdravo, živjet zdravo, sve ovosi o pojedincu, nesmije se prepustiti normama drštuva koje potiče nezdravo hranjenje, napomenuo bi Američko

  10. #40
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    Ej ali znaš koji je zajeb. Danas se stvarno možeš potruditi živjeti zdravo, ali opet je svaka namirnica koju čovjek poznaje genetski modificirana, to je baš glupo zar ne? I sada opet ja na one bakine rajčice, iako su bakine rajčice ukusnije od onih kupovnih, i nastale su uz veliki trud bake, te rajčice isto imaju GMO sjeme koje ti stalno u tijelu prouzrokuje razne mutacije koje se samo pogoršavaju generacijama i naraštajima. Idemo u ku..., to ti ja kažem. Ali ja sam jedan od tih koji se hrane zdravo, to mi je bar drago.

  11. #41

    Re: Aditivi u hrani

    Ali kak ne kužiš da se ljudi makar i s tom hranom hrane zdravije nego prije 150 let...
    Neandertalci su se hranili samo prirodnom hranom:divljač,voće,povrće i ostalo kaj su pronalazili u prirodi a ipak su bili rijetki oni koji su živjeli više od 45 god.
    Bušmani danas također...Hrane se samo prirodnom hranom tj. onim kaj ulove a ne žive dulje od nekih 50 god...
    GM hrana je budućnost ali je samo pitanje da li se bude išlo u te krajnosti da bude stvarno postala nezdrava samo kaj bi bila veća i ljepša...
    Ja sam također jel jagode iz vrta a bile su triput veće od Todorićevih i nikaj im nije falelo.
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  12. #42
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    Prije 150 ljeta smo imali problema sa siromaštvom, ali vjeruj mi, ne trebaš pogledati tako daleko u prošlost da vidiš zdrave ljude koji se su hranili purom, povrćem iz vrta i zaklanim mesekom. Jel vidiš kako su stari ljudi sada bolesni? Heh, ali sada što je tu stvar, jel vidiš koliko je mladih ljudi danas bolesno? Zamisli nas kao starce, jbt već nas 90 % ima probavnih problema

  13. #43
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Re: Aditivi u hrani

    to što su pračovjeci umirali jako rano nema baš puno veze s kvalitetom hranjenja, prije 150 godina je bio velik problem pothranjenosti, i tako, ma može se i sd zdravo živjet ako hoćeš, treba se namučit, ali sem može

  14. #44

    Re: Aditivi u hrani

    Pa naravno da treba jesti čim zdravije...kaj sad nebudete mislili da se šopam s burgerima i raznim salamama ko lud (čips se ne računa).Ubiti niti se ne sjećam kad sam zadnji put jel fast food...
    Ali činjenica je da su ti razni aditivi i genetski mućkana hrana dio svakodnevice i nisu oni nikakvi otrovi,zabranjeni užitci ili kaj ti ja znam kaj već, nego su tu da unaprijede kvalitetu i okus hrane.
    Isto tak nije zdravo pojesti šaku soli ali u razumnim količinama je ona potrebna tijelu.
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  15. #45
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Aditivi u hrani

    Veliko povećanje broja debelih je očiti pokazatelj da nešto ne štima.Stoka se fila hormonima rasta , u hranu se trpaju aditivi , zemlja se truje pesticidima i umjetnim gnojivima...Istina , ljudi se i prežederavaju i sve manje kreču ali i oni koji se hrane umjereno osjećaju posljedice u vidu debljanja ili pojave alergije na neki vrag...

    Ja osobno i moja najuža obitelj kupuje sir i vrhnje kod poznate "kumice" ( ne na placu ) .Također kupujemo i meso sa tog imanja jer znamo sa čime hrani stoku...Hebiga , nemam privilegiju živjeti na selu pa da mogu proizvoditi hranu kako meni odgovara ( nemam ni takva znanja i vještine ) pa se moram snalaziti ako ne želim crknuti poput tesnog zamorca.

  16. #46
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Re: Aditivi u hrani

    ma važno je da se čovjek kreće, činjenica je da se mnogo mladih ne bave dovoljno fizičkim aktivnostima,
    naravno hodanje do najdražeg birca se ne računa kao fizička aktivnost

  17. #47
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Aditivi u hrani

    = Citat = Izvorno postao Wishmaster
    Ali kak ne kužiš da se ljudi makar i s tom hranom hrane zdravije nego prije 150 let...
    Neandertalci su se hranili samo prirodnom hranom:divljač,voće,povrće i ostalo kaj su pronalazili u prirodi a ipak su bili rijetki oni koji su živjeli više od 45 god.
    Bušmani danas također...Hrane se samo prirodnom hranom tj. onim kaj ulove a ne žive dulje od nekih 50 god...
    GM hrana je budućnost ali je samo pitanje da li se bude išlo u te krajnosti da bude stvarno postala nezdrava samo kaj bi bila veća i ljepša...
    Ja sam također jel jagode iz vrta a bile su triput veće od Todorićevih i nikaj im nije falelo.
    Špiljski čovjek se pretežno hranio mesom, nešto povrća i voća ali pretežno proteinskom hranom. Neznam od kuda ti podatak da je samo živio do 45 godina, no to sigurno nije bilo zbog hrane pošto se od takve hrane ne umire, dapače. Ako je istinita konstatacija da je živio do sredine 40tih godina životne dobi, onda je to zbog bolesti, jer znaš - medicina tada nije bila baš toliko napredna.

    Isto tako puno ljudi govori svakakve gluposti tipa : "kupio sam kruh ,vrhnje i domaćeg bunceka kod strica Jože, to je domaće pa je sigurno zdravo" iako ne pozna biokemijski sastav bunceka niti vrhnja, da zna onda sigurno nebi tvrdio da je "zdravo" samo zato jer je "domaće". Neću sad ulaziti u detalje pošto je nepotrebno ali ljudi imaju naviku samo bacati zaključke koje čuju na TV showovima tipa Oprah ili pročitaju u Mili i Teni.

  18. #48
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Aditivi u hrani

    Pa tek u 18. - 19. stoljeću se životni vijek povećao ogromno radi poboljšanja standarda, zdravstva, higijene i sl.

    Držim da su samo sretni preživjeli gripu onda.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  19. #49
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Aditivi u hrani

    Čekaj, nitko od vas nije primjetio ovo:

    = Citat = Izvorno postao Bara
    vegetarijanac
    S
    = Citat = Izvorno postao Bara
    gurmanski
    ?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  20. #50
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    Hehehehe, napokon netko tko je primjetio. Znam, teška ironija zar ne. 199 cm sam visok, 104 kila težak, jako miran po naravi a tuć se volim, vegetarijanski gurman kakvog još ne vidjeste, God of War avatar (Kratos) === BARA!

  21. #51
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Aditivi u hrani

    mhm...gurman se ne smije ograničavati samo na travu...odresci, piletina, rebarca na roštilju uz ljuti umak, ćevapi...život ne bi bio vrijedan življenja bez mesa u prehrani...

  22. #52
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    Stvar je u tome da se baš ja ne ograničavam na " travu ". A meso u prehrani uspješno zamjenjuje mahunasto povrće zvano "soja" ili čak "sejtan" isto. Bez mesa se ne može zamisliti život u hrvatskoj, ali ako u Americi dođeš na Hot Dog štand i ako pitaš integralnu kiflu sa sojinom kobasicom nitko te neće krivo pogledati, dok je u hrvatskoj pak odabir ograničen na dužu i kraću kiflu sa purećim ili pilećim mesom. A inače siguran sam da se ti ne koristiš mnogim začinima koje ja koristim svakodnevno u prehrani, a i namirnicama također. Nije sva " trava " bezukusna, štoviše, postoji mnogo povrća koje svojim ukusom daleko nadmašuje meso ako je lijepo pripremljeno. Evo recimo dok ti običavaš za ručak pojesti " leću sa kobasicama ili hrenovkama " ja ću pojesti " crvenu leću sa kurkumom i korabicom ", kužiš .

  23. #53
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Aditivi u hrani

    Kao da vegetarijanac ne moze biti gurman...

  24. #54
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    Dobro ali moram priznati da ima vegetarijanaca koji su kao debili koji drže post cijeli život sa " spikom ": " Ja sam jedem zeleno, ništa meso. " Ali ja sam oduvijek bio gurman i probao sam sve mesne namirnice i mnoge specijalitete, ali vegetarijanstvo mi je samo pomoglo da proširim svoje gurmanske horizonte u perverzne daljine koje vi smrtnici (mesojedi) ne možete ni zamisliti

  25. #55
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Aditivi u hrani

    Gurman uživa u hrani. Neovisno jel je to meso ili zelena salata i brokuli.

  26. #56
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    To se podrazumijeva jel...

  27. #57
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Aditivi u hrani

    George Takei je gurman.

  28. #58
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Aditivi u hrani

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    George Takei je gurman.
    WTF! A čovjek je trebao malo zaraditi slušaj...

  29. #59
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Aditivi u hrani

    Meni svi prigovaraju jer mi većina hrane ne valja.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  30. #60
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Aditivi u hrani

    = Citat = Izvorno postao Bara
    A meso u prehrani uspješno zamjenjuje mahunasto povrće zvano "soja" ili čak "sejtan" isto.
    Bravo, genije. Tupiš kako smo zbog GMO hrane nezdravi, a jedeš sa samog vrha GMO ljestvice - soju. Klanjam ti se! Evo, vidi:
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

Slične teme

  1. Odgovora: 5
    Posljednji post: 16-08-2011, 21:04
  2. Odgovora: 19
    Posljednji post: 18-12-2010, 19:23
  3. ...i reci kako ustedjeti na hrani?
    By Niko Bellic in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 27-08-2009, 23:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •