Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 52

Tema: Cryostasis: Sleep of Reason

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Cryostasis: Sleep of Reason

    Mislim da ova igra zavrijeđuje temu u kojoj bi se diskusiralo o njoj. Za sve koji nisu upućeni, Cryostasis: Sleep of Reason je nova horror-pucačina vremenski i radnjom smještena 1968 na " Nuclear Ice breakeru " prepunom nekakvom vrstom mutiranih ljudi. Ljudi su u toj velikoj nasukaloj na ledu olupini prošli kroz nekakve promjene koje su ih pretvorile u nekakvu vrstu mutiranih-zombi-stvarčica , a protagonist je poslan na brod da bi ga malo istražio, i tu se upuštate u vašu pustolovinu.

    http://www.gamespot.com/pc/action/cryos ... sult;img;0

    Naime, igra koristi jako zanimljiv sustav zvan " Mental Echo " koji glavnom liku omogućuje ulazak u misli mrtvim ljudima te mjenjanje njihove prošlosti što će i utjecati na njegovu sadašnjost. Inovativna stvar, jako mi se igra svidjela.

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    brijem da ima tema
    i da, igra je fail
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Ma nije igra Fail uopće, daj nije valjda da je nitko nije igrao pa da ne može napisati par riječi???

  4. #4
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    kvazi bioshock wannabe...neznam, moglo bi biti dobro a opet; checkirat cu kad cu imat vremena
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    E a baš je u tome stvar. Ja sam je zaigrao u nadi da će ovo bit Wanna be Bioshock ali ispalo je da je to potpuno drugačija i zasebna te originalna igra. A takve Ukrajinci u zadnje vrijeme i samo rade, što je jako pohvalno...

  6. #6
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    = Citat = Izvorno postao Aral
    kvazi bioshock wannabe...neznam, moglo bi biti dobro a opet; checkirat cu kad cu imat vremena
    -cryostasis je najavljen prije bioshocka
    -nemaju niti jedan isti element gameplaya ili radnje


    Cryostasis je još najsličniji Penumbri, samo dosta bolji.

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao Aral
    kvazi bioshock wannabe...neznam, moglo bi biti dobro a opet; checkirat cu kad cu imat vremena
    -cryostasis je najavljen prije bioshocka
    -nemaju niti jedan isti element gameplaya ili radnje


    Cryostasis je još najsličniji Penumbri, samo dosta bolji.

    WEDRAN, MY MAN!!! Upravo to!

  8. #8
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Igru nisam još isprobao, ali budem. Izgleda primamljivo

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    meni je cryostasis odličan, najviše zbog atmosfere koju pruža. Stvarno se osjeća samoća i napuštenost broda. Svemu tome još čar pojačava što nemate zdravlja, nego jedini mjerač je toplina, morate se grijati, i onda još k tome kada vas proganjaju zombiji, odlično je.

  10. #10
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Bari se očito dopada, pa traži istomišljenike.
    Aj, komentar dva.

    Igra dolazi iz malog ukrajinskog razvojnog studija, pa bih rekao da je neovisno o kvalitete u startu osuđena na predrasude i neuspjeh.
    Sličnu je sudbinu imao i Stalker, koji je unatoč superiornoj kvalteti često dobivao manje ocjene od prolaznih, površnih i plitkih shootera poput zapadnjačkog Timeshifta, Praya, Bioshocka, FEARa i drugih.

    Cryostasis je tehnički perfekcionistička igra, s odličnim i inovativnim pristupom gameplayu.

    Kompletno zdravlje glavnog lika je prezentirano kroz sustav topline.
    Ukoliko se nalazite u izuzetno hladnoj prostoriji, stupanj topline, odnosno zdravlje će vam polako opadati do premrzavanja.
    S druge strane, u zagrijanim i toplim prostorijama, zdravlje će vam se regenerirati do te mjere koliko je u istoj prostoriji toplo.
    Osim toga, zdravlje će vam osim nepogodne okoline moći oduzeti i sami neprijatelji, pa bih rekao da je igra vrlo teška i napeta.

    Mental Echo o kojem se puno priča je rekonstrukcija sjećanja pomrlog osoblja tankera, kroz koje možete ispraviti njihove greške u administraciji i ophoćenju, pri čemu će se promijeti neki događaj u sadašnjosti, naučiti dio priče ili čak pojačati svog lika.

    Kad sam pričao o tehničkoj prezentaciji, mislio sam prvenstveno na audio vizualnu podlogu.
    Grafika u igri je toliko detaljna i napredna da čak i dugo vremena prvo pozicionirani Crysis dolazi u upitan položaj.
    Efekti leda i vode u igri su odrađeni na stupnju za koji će drugim proizvođačima trebati barem još 3-5 godina da ga implementiraju u svoje naslove.

    Recimo jedna situacija. Dođete u hladnu prostoriju, gdje se po zidovima nakupio tanki sloj poledice. Upalivši peć, osim što je ista pružila nevjerojatno meke dinamičke sjene svih objekata, led na zidovima se počeo prirodno topiti i curiti, voda je počela kapati s okolnih objekata sve dok nije postalo toliko toplo da se u potpunosti osušila.
    Počne li curiti po likovima, znači dinamičkim objektima, ulijevati će se u svaku poru, procjepe i niz obline.
    Grafički dragulj je i efekt snijega gdje svaka pahulja ima vlastitu putanju i nije skriptirana animacija.
    Jedna od grafički najimpresivnijih igara na računalima.
    Naravno, to će tražiti trojezgreni ili četverojezgreni procesor i grafičku novije generacije, ne želite li gledati slide show ili low detalje.

    Igru gotovo i ne bih nazvao FPS-om, već avanturom iz prvog lica, koji zahvaljujući težini i fantastičnoj atmosferi nudi daleko veći horror efekt od novog i promašenog FEARa.


    edit: nabacio bih koju sliku, ali svu ljepotu grafike će ubiti jpeg kompresija
    Inako je najbolje da pričekate novi PCPlay u kojem slike imaju nekoliko stotina točkica po inču.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Ej WEDRANE STANI, KOJI JE TEBI K!!!! Ma daj, da si tako dobro skužio igru, i da si tako dobro pohvalio ovo prema mnogima gledano SRANJE... Ovo sam ja sve mislio napisati u recenziji, majke mi , ne vjerujem da sam našao takvog istomišljenika da se podudaramo u svakoj rečenici koju sam ja htio napisati o ovoj igri. Ovo me sada baš razveselilo...

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Bari se očito dopada, pa traži istomišljenike.
    Aj, komentar dva.

    Igra dolazi iz malog ukrajinskog razvojnog studija, pa bih rekao da je neovisno o kvalitete u startu osuđena na predrasude i neuspjeh.
    Sličnu je sudbinu imao i Stalker, koji je unatoč superiornoj kvalteti često dobivao manje ocjene od prolaznih, površnih i plitkih shootera poput zapadnjačkog Timeshifta, Praya, Bioshocka, FEARa i drugih.

    Cryostasis je tehnički perfekcionistička igra, s odličnim i inovativnim pristupom gameplayu.

    Kompletno zdravlje glavnog lika je prezentirano kroz sustav topline.
    Ukoliko se nalazite u izuzetno hladnoj prostoriji, stupanj topline, odnosno zdravlje će vam polako opadati do premrzavanja.
    S druge strane, u zagrijanim i toplim prostorijama, zdravlje će vam se regenerirati do te mjere koliko je u istoj prostoriji toplo.
    Osim toga, zdravlje će vam osim nepogodne okoline moći oduzeti i sami neprijatelji, pa bih rekao da je igra vrlo teška i napeta.

    Mental Echo o kojem se puno priča je rekonstrukcija sjećanja pomrlog osoblja tankera, kroz koje možete ispraviti njihove greške u administraciji i ophoćenju, pri čemu će se promijeti neki događaj u sadašnjosti, naučiti dio priče ili čak pojačati svog lika.

    Kad sam pričao o tehničkoj prezentaciji, mislio sam prvenstveno na audio vizualnu podlogu.
    Grafika u igri je toliko detaljna i napredna da čak i dugo vremena prvo pozicionirani Crysis dolazi u upitan položaj.
    Efekti leda i vode u igri su odrađeni na stupnju za koji će drugim proizvođačima trebati barem još 3-5 godina da ga implementiraju u svoje naslove.

    Recimo jedna situacija. Dođete u hladnu prostoriju, gdje se po zidovima nakupio tanki sloj poledice. Upalivši peć, osim što je ista pružila nevjerojatno meke dinamičke sjene svih objekata, led na zidovima se počeo prirodno topiti i curiti, voda je počela kapati s okolnih objekata sve dok nije postalo toliko toplo da se u potpunosti osušila.
    Počne li curiti po likovima, znači dinamičkim objektima, ulijevati će se u svaku poru, procjepe i niz obline.
    Grafički dragulj je i efekt snijega gdje svaka pahulja ima vlastitu putanju i nije skriptirana animacija.
    Jedna od grafički najimpresivnijih igara na računalima.
    Naravno, to će tražiti trojezgreni ili četverojezgreni procesor i grafičku novije generacije, ne želite li gledati slide show ili low detalje.

    Igru gotovo i ne bih nazvao FPS-om, već avanturom iz prvog lica, koji zahvaljujući težini i fantastičnoj atmosferi nudi daleko veći horror efekt od novog i promašenog FEARa.


    edit: nabacio bih koju sliku, ali svu ljepotu grafike će ubiti jpeg kompresija
    Inako je najbolje da pričekate novi PCPlay u kojem slike imaju nekoliko stotina točkica po inču.
    ja bih se samo uhvatio napisane rečenice da je za igru potreban trojezgreni ili quad core procesor i grafička novije generacije što je po meni GTX 2XX ili RAdeon HD 48XX. Naravno da treba za visoki framerate, ali maksimalni detalji se mogu natjerati i na nekoj prosječnoj mašini, tipa dual core AMD, HD 3870 i 2gb rama, što sam imao priliku vidjeti. Čemu pretjerivati sa AA, može se igrati i sa 2X AA.
    Po svemu ostalome se slažem sa Vedranom

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Igra je užasno optimizirana, to jest, nije optimizirana nikako. Ja sa svojom 8800 GTS-kom, i 3 gb ram te Dual Core 2.8 Ghz procesorom igru jedva tjeram na Low, to jest, nikako je ne tjeram jer se u većini trenutaka vrti na 5 sličica po sekundi ...

  14. #14
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Postova
    657

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    igra mi se ne svida, odigro sam nesta malo kad ides do sijalica i grijes se, ne svida mi se ni graficki, ni atmosfera pa sam uninstall...
    AMD Athlon II X4 620 // GTX 260 SuperOverClocked // 2gb DDR3 // gigabyte ma785GMT-UD2H//LG 23" FULL HD

  15. #15
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    = Citat = Izvorno postao Bara
    Igra je užasno optimizirana, to jest, nije optimizirana nikako. Ja sa svojom 8800 GTS-kom, i 3 gb ram te Dual Core 2.8 Ghz procesorom igru jedva tjeram na Low, to jest, nikako je ne tjeram jer se u većini trenutaka vrti na 5 sličica po sekundi ...
    Znači vjerojatno ju neću moći pokrenuti ,a dobro ipak budem probal.

  16. #16
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    E w3dr4ne, ovo je vec lijepi opis, nisam ni manje ocekivao od tebe Jedino me brine ovo za hardveraj al cemo vidjet...
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  17. #17
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    @W3DR4N-Da te i ja pohvalim, jako lijep opis .
    Komentar,dva i ispala je mini-recenzija

  18. #18
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Gad dem...igra je fakat dobra, oni flashbackovi su bas ludi. I dosta je zahtjevna al nis kaj se ne bi moglo igrat, nes na medium stavite, nesto na high i to je to Popodne slijedi nastavak, sad je vec pomalo kasno
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  19. #19
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    ovo sam igrao ima jedno misec dana,samo onako za probu igra je dobra a šta se tiče niskog broja fps-ova to je poradi toga jer igra koristi od nvidi-e physix,tako da za normalno igranje triba minimalni GTX 260 pa nadalje
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  20. #20
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    831

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    u potpunosti se slažem s wedranovim opisom, igra owna
    C2D E8400 @3.6 GHz + Scythe Katana 3 / Gigabyte GA-EP45-DS3 / Gainward HD 4850 512 MB/ 2 x 2 GB Kingmax DDR2-800 / WDC 640 GB / Corsair 450 W / LG W2361 23'' Wide / Logitech 5.1 X-530 / Chillstream / W7 Ultimate64bit

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    = Citat = Izvorno postao GODSKILLER
    ovo sam igrao ima jedno misec dana,samo onako za probu igra je dobra a šta se tiče niskog broja fps-ova to je poradi toga jer igra koristi od nvidi-e physix,tako da za normalno igranje triba minimalni GTX 260 pa nadalje
    a kako ju molim te onda ja igram sa dula AMD-om 3,0 ghz, 4 gb rama i 8800 gt.

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Ma nisi ga skužio. On je rekao da bi se trebalo igrati za pun gušt sa GTX 260 ali nije obavezno naravno. Evo baš sam sada prešao igru. Nije bilo lagano, to je sigurno, još kada mi dođu dva neprijatelja a meni ide 5 FPS-a, nema ljepšeg .

  23. #23
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Nov 2008
    Postova
    458

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    jbt optimizaciju su sjebali onda, morat ču čekat patch

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Hohohoo, ako ovo poprave jednim patchom ja sam Isus! Nema teorije da se ovo popravi, za ovo jednostavno trebaš imat bijesnu makinu od računala. Isto važi i za GTA IV

  25. #25
    Moderator Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.352

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Mišljenja su očito podjeljena. Neki hvale, neki kude.

    Evo i HCL-ove recenzije gdje se dosta toga kudi ali igra ipak prolazi sa iznadprosječnom ocjenom:
    http://www.hcl.hr/recenzije.php?TekstID=324&select=18

    Osobno nisam još probao, ali budući da imam dobru konfu, a volim te fensi grafičke efekte, definitivno si budem posudio od nekoga. Nisam toliko zagrijan da kupujem.

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Recenzija je dobra samo se ne bih složio sa ovim: " monoton level dizajn " jer budući da se radi o velikoj brodini kojoj su sve kabine i prostorije iste igra još nudi raznolik " pejzaž " . A tek sada kada sam pod minuse vidio: " horor koji nije strašan " skužio sam da je igra horor, iako me je dvaput pošteno prepala bu-efektom, stvarno nije strašna.

  27. #27
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    831

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    može li netko tko je prošao igru pomoć mi, zapeo sam na dijelu par nivoa dokraja kada uđete u ulogu nekog čovjeka i sad treba proć prostoriju sa 4-5 psa unutra koji me ubiju čim se pomaknem , pokuašavo 100 puta i nikako pa pretpostavljam da postoji neki trik kojeg ja nevidim ^^ help appreciated
    C2D E8400 @3.6 GHz + Scythe Katana 3 / Gigabyte GA-EP45-DS3 / Gainward HD 4850 512 MB/ 2 x 2 GB Kingmax DDR2-800 / WDC 640 GB / Corsair 450 W / LG W2361 23'' Wide / Logitech 5.1 X-530 / Chillstream / W7 Ultimate64bit

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Usput, kaže se pasa. A u čemu ti je bit, trebaš se samo šuljati i pokušati se uvijek maknuti što više od njih, i sve će biti u redu . Logično, zar ne... Kada ti dođu recimo 2 psa na stolovima i smještena su da ti je teško proć jednim ili drugim krajem, pokušaj se prošuljati po sredini.

  29. #29
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Može malo screenova, sa nekim strašnim situacijama... ili kako izgleda ta zamjena svijesti??
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  30. #30
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Cryostasis: Sleep of Reason

    Kako bi igra radila sa kompom iz potpisa na 1680x1050 rezoluciji ? Igra mi se čini jako zanimljiva ali bojim se da mi se ne zgadi ako je neigriva poput zadnjeg gta.

Slične teme

  1. Reason 4 iskusta pomoc molim
    By Matej1609 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 26-05-2010, 13:58
  2. Windows 7 Sleep mode??
    By SkunK in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 20-11-2009, 16:11
  3. Cryostasis-Sleep of reason
    By Hidraulicar Kreso in forum Gaming općenito
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 10-01-2009, 20:45
  4. Sleep button premjestit na shut down(Win Vista)
    By Lord Jambrek in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 17-10-2007, 22:03

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •