Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: C++-funkcije

  1. #1

    C++-funkcije

    e ovako pisem test iz funkcija u c-u blage nemam nisam nis uspio pohvatat pa ako bi mi netko mogao napisaati kratak tutorial za funkcije dakle za sto sluzi void unsigned...i ostalo i ako bi netko mogao dat neki primjer ili link s rijesenim zad da malo provjezbam...

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: C++-funkcije

    Krivi podforum, al da se ne izgubiš ostavljam ovdje temu.

    Void je simboličan tip podataka, koji u C-baziranim jezicima označava nedostatak ili nepostojanje neke informacije. U slučaju funkcija, void na početku želi reći da funkcija ne vrača nikakav podatak pozivatelju.
    Npr. void mojaFunkcija() { cout << "pozvana MojaFunkcija"; }

    unsigned prije nekog ugrađenog tipa označava da će se bit koji se inače koristi za predznak koristiti za sam broj. Drugim rječima, onemogućava negativne brojeve i povećava opseg najveće vrijednosti danog tipa (2x).

    Zadatke s funkcijama možeš pronaći ovdje http://programiranje.big-forum.net/prog ... io-t17.htm
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  3. #3

    Re: C++-funkcije

    da hvala za definicije al u ovim zadacima ima taj cout i cin mi to ne ucimo jos... pa ako mi mogao dati neki jednostavniji primjer zadatka bas objasnjeko kako sta i zasto?

  4. #4
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: C++-funkcije

    pa kako ne? Kolko ja znam, to su osnovne naredbe u C++ za upis/ispis podataka, ne!? Tesko možeš ista bez njih...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #5

    Re: C++-funkcije

    mi koristimo scanf printf, ovo nismo nikad...

  6. #6
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: C++-funkcije

    e sad nisam neki veliki strucnjak, al mi smo naredbe scanf i printf koristili u C-u, a ne u C++. Uglavnom, funkcije su im iste samo se drugacije zovu. Scanf=cin(za unos podataka), a printf=cout(za ispis na ekran).
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #7

    Re: C++-funkcije

    aha ok ma fala... al idem sad jos hrv ucit pa spavat neam vise zivaca za racunalstvo
    budem sutra u skoli probo nes smuljat...a sta bude bude... ugl hvala na pomoci...

Slične teme

  1. Primjena kvadratne funkcije
    By Wolfwrath in forum SCIENCE!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 19-01-2010, 22:28
  2. skup vrijednosti funkcije :D
    By vjever_masni in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 04-07-2009, 12:21

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •