Stranica 90 od 90 PrvaPrva ... 4080888990
Prikazujem rezultate 2.671 do 2.696 od 2696

Tema: Instrumenti..

  1. #2671
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Instrumenti..

    Imam konzumca par godina već, prva serija. Nije baš puno sviran ali je tip top. Obrada dobra, zvuk vani na dobroj opremi dobar, raštimavao mi se dosta ali sad je na servisu. Za 400-500kn gazi one start pakete tako da će početnicima biti više nego dobar. A i činjenica da Dragianni ima dva komada dovoljno govori
    Won't Bow Don't Know How.

  2. #2672
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Ma znam za to kod ljudi koji ga već imaju duže vrijeme, ali bi me zanimalo jel i ove godine to skroz ista gitara?
    Svi smo mi Mirko.

  3. #2673
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Instrumenti..

    Slično pitanje, planiram kupiti Squier Bullet Stratocaster HSS i Marshall MG15Fx pojačalo.
    Kakvo je to za uglavnom metal i prvu el. gitaru? Ima li nešto bolje za sličnu cijenu?
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  4. #2674
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    prvo i osnovno je da ubodeš dobar primjerak... onda si kupiš HSS pickguard (ili izrežeš originalan) na ebayu za par dolara i negdje nađeš dobar humbucker.. i onda ju sviraš dok ne potrošiš pragove

  5. #2675
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Instrumenti..

    Zašto da kupim pickguard? Gitara već ima jedan.
    Na ovuSmislim.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  6. #2676
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    govorim za konzumcastera.. SharpDressedChevap je pitao...

    a i tebi preporucam da zaobiđeš to bullet veslo i kupiš si konzumca za puno manje para. također i ono pojacalo zaobiđi... nije ti to marshall kojeg svira slash.
    uzmi si ovo http://www.njuskalo.hr/pojacala-gitare/ ... as-6875959
    i spusti cijenu koliko got možeš ja sam ga platio 400kn... neces naci kvalitetnije malo pojacalo, a ako ti je tiho (a nije) nabavi si neki veci box ili jaci zvucnik i imaš zvjerku...
    ako bas hoces malo jace pojacalo za pocetak uzmi si Bugera V5... također i njega sam slušao spojenog na zvucnik od 200w i malo je rec da cijeli kvart cuje

  7. #2677
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Znači to je sve jedna te ista gitara?


    Što se tiče tih pojačala i ostalo, imam doma Laney Prism P35. Općenito govoreći, nemam pojma kakav je zvuk, iskreno. Imam elektroakustaru. Ti efekti se jedva razlikuju jedan od drugog kad priključim gitaru na to, realno gledajući ništa neobično jer valjda ne rade na istoj frekvenciji ili štatigajaznam neki pojmovi ovo ono. Da ne spominjem brundanje "VUUUUUUUUUUUUU" kad stavim na "hair metal" efekt


    Mislio sam da ću i na tome svirati bez obzira na te "sitnice", ali prilike (što životne, što financijske) su me odvele na skroz drugi put. Pa bih sad htio električnu čisto da se mogu zajebavat na njoj i vježbat rokenrol na pojačalu. Namjeravam izradit jedno mini pojačalo sa drugom, pa eto i za po vani bi mi super bilo.


    Iskreno, htio bih neku pravu, kvalitetnu električnu ali niti imam love, niti znam šta bih kupio, a i tražim onaj stari rokenrol zvuk. A jebiga. Možda ni konzumcastera ne uzmem. Možda uzmem one šrot bubnjeve iz fore. Šašava je ta glazba.
    Svi smo mi Mirko.

  8. #2678
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Instrumenti..

    @RIDER32
    Tnx na savjetu, budem pogledao još što se nudi pa ću kupit uskoro nešto.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  9. #2679
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    Sharp@
    zapravo razlicita je svake godine... barem je tako bilo do sada. ali sve su to nijanse.... koliko je sada dobra nemam pojma, inace se o tome raspišu na glazbenom forumu pa ako želiš baš iscrpne informacije tamo se uputi... nemam vremena ici tamo gledati da ti kežem nešto konkretno.

    nesumnjam da je to odlicni pojacalo, samo je digitalija... ove što sam ja naveo je čista analogija (samo što bugera V5 ima digitalni reverb), što daje najbolji zvuk... ali evo recimo peavey bandit 112 je cista analogija pa zapravo daje odlican lampaški sound.. odlicna simulacija... definitivno moje iduce pojacalo ako ga budem uzimao (treba gledat malo stariju seriju).
    e sad vecina "obicnih smrtnika" nece primjetiti amabaš nikakvu razliku... moraš bit bolesni sound freak da to cujes

    ma ako ubodeš dobar primjerak nemoraš ništa dirati samo sam naveo neke mogucnosti ako imaš volje i potrebe za tim... iskreno bolje se posveti sviranju,a ako uspiješ u glazbi lako ces naci nekog frika koji ce se brinit da sviraš na dobroj gitari xD

    nemoj se zaletat u skupe investicije... pocmi sa veslom a kasnije ces sam naucit sta znaci dobra gitara pa ces lako otic i kupit si nešto što valja moš i to samo iskreno, posveti se maksimalno jednom instrumentu. ja također imam i bubnjeve i par gitara pa nijedno nisam zagrizo kako treba

    GDra np

  10. #2680
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820
    Evo došla mi Epiphone Les Paul Junior gitara. Šta da kažem. Moja prva električna. Idem rokatttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
    Svi smo mi Mirko.

  11. #2681
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041
    Najs

    Živi bili pa umrli

  12. #2682
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623
    Super, stavi video ili slike.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  13. #2683
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820
    Nemam stvarno ništa poviše dva megapiksela u sebe

    Inače, gitara mi je preseksi. Igram onaj Rocksmith i polako se privikavam na električnu. Vrlo je zabavno svirat npr. Losing my Religion onako "početnički", drugi put malo više nota, treći put još šarenije... a kad naletiš na problem, usporiš ga i ponavljaš do besvijesti. Savršeno.

    Sad vežbam preciznije bendanje i mogao bih konačno se ozbiljno uhvatit skala.
    Svi smo mi Mirko.

  14. #2684
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623
    Super, ja isto uskoro kupujem svoju prvu električnu.
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  15. #2685
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    529

    Re: Instrumenti..

    imam jedan čudan problem s gitarom...... naime, ona jako jako jako smrdi.

    prvo sam mislio da su žice, jer su stare, al sad kad sam skinuo žice skužio sam da drvo smrdi :S

    nekužim zašto bi drvo smrdilo jer od 10. mjeseca kad mi je fax krenuo gitaru gotovo da nisam ni tako. Jedino što mi ima smisla je da smrdi jer je u sobi često zadimljeno, pa je možda dim uđo u drvo ili nešto?

  16. #2686
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    A ono, očisti je, to mi jedino pada na pamet.
    Skini žice, očisti vrat (fingerboard) s odgovarajućim... mazalom, štaliveć (ja imam neko "limunovo ulje"). Tijelo očistiš pak s drugim mazalom.
    Identificiraj drvo pa po tome i kupi taj pribor. Vjerujem da bi smrad trebao nestati.
    A ako ne upali, bar ti je gitara čista.
    Svi smo mi Mirko.

  17. #2687
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    da, može biti da su se znoj i ostaci kože naslagali na fingerboardu. to primjetim kod svake gitare koju uzmem, moja ili tuđa
    predpostavljam da gitaru cuvaš na suhom mjestu jer je vlaga najveci neprijatelj kod instrumenata. (također toplina isto loše utjece jer se otopi vosak na pickupovima pa gitara zuji, ali to nema veze sa ovim. cisto da znas)
    također može biti da se neka životinjica uvukla u rupu za output pa crknila i usmrdila se

  18. #2688
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    529

    Re: Instrumenti..

    nije nikakva životinjica, a vrat je čist, ko što rekoh nisam pravo ni sviro zadnja 4+ mjeseca

    anyway promjenio žice, još malo prešibo vrat maramicom, nije tako loše sad

    brijem da u sobi nije vlažno, non stop nešto grije

  19. #2689
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao RIDER32 Pregledaj post
    da, može biti da su se znoj i ostaci kože naslagali na fingerboardu. to primjetim kod svake gitare koju uzmem, moja ili tuđa
    predpostavljam da gitaru cuvaš na suhom mjestu jer je vlaga najveci neprijatelj kod instrumenata. (također toplina isto loše utjece jer se otopi vosak na pickupovima pa gitara zuji, ali to nema veze sa ovim. cisto da znas)
    također može biti da se neka životinjica uvukla u rupu za output pa crknila i usmrdila se
    Vlaga je zajeb totalni. Držali smo u KUDu neke mandole u vlažnoj prostoriji, to se više ne da naštimati. A relativno nove. Nemam pojma kako.


    Inače, šta svirate? U zadnje vrijeme se osjećam kao totalno očajan svirač, pa sad pokušavam vježbati ljestvice i tako to. Individualno pjesme učiti više stvarno ne ide nakon nekog stupnja.
    Svi smo mi Mirko.

  20. #2690
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Instrumenti..

    Kazi sto sviras, ja cu ti reci bi li se trebao osjecati kao ocajan svirac

  21. #2691
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Instrumenti..

    @ Chevap - Jesi imao akustičnu prije ili?

    Inače nabavio sam si u 11. mjesecu konzumcastera i od onda sviram. Ako si totalni početnik kao i ja predlažem ti da odeš na justinguitar.com, jer je lik složio program za početnike gdje ti sve smisleno objasni, i, što je najvažnije, imaš cijeli režim vježbanja koji ti pomaže da se držiš krakoročnih ciljeva i da se ne pogubiš u milionima videa, savjeta, tehnika itd. Ja sam skroz zadovoljan - sviram malo više od 3 mjeseca i znam sad već oko 16 akorda te desetak pjesama koje ih koriste. Mislim da m nebi držalo da pristup nije strukturiran tako kako je.

    Kaj se pak konzumcastera tiče, gitara em super izgleda, em vrlo dobro zvuči - svako toliko ju znam spojiti na komp i svirat preko fl studia, i roka skroz pristojnno za kućnu porabu, a velika većina ljudi (vidim da je i masa među njima) se kune da je za te novce gitara fantastična.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  22. #2692
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Ma nisam početnik, to je ona faza kad si prešao početnika i zapneš na onoj "prelaznoj" fazi. Kad bi ovo bila igra, početnik bi bio Beginner, onda Novice, pa Intermediate. Osjećam se kao da mi fali nešto do Intermediate. Eto da se tako najgluplje izrazim.

    Išao sam ovim slijedom, klasična, akustična, električna.
    Moram li napominjati da još imam problema sa bare akordima u A obliku? Ono kad ti jedna žica nije do kraja stisnuta i ne ide?
    One nekakve tehnike tipa vibrato, bendanje, hammer-on, pull-off, to mi ide, onako ajde... sad kad imam električnu mogu bolje čuti razliku pa već vidim npr. preciznije bendanje i slično.
    I uvijek mi treba djelić sekunde da se orijentiram na vratu dok čitam tab/note, bez obrzira dal' se orijentiram po točkicama ili ne.

    Znam da je ovo sve stvar vježbe, to je istina. Moj veliki problem inače, lijen sam, a zanima me apsolutno gomila stvari
    Želim se maknuti od pukog čitanja nota/tabova i slušno to svirati. Možda nekome zvuči smiješno, ali evo sinoć udarim notu C i odjednom mi pukne u glavu da tako počinje uvod od Hajde da ludujemo ove noći I odsviraš ga samog od sebe.
    To mi je moment prosvjetljenja. Moraš se upoznat sa zvukovima gitare.

    Kao ritam gitarist u kudu, kratko vrijeme, spoznao sam kako je gitara sama vrlo siromašna.
    Ritam je ritam, to ne računam. Ako želiš da ti instrument pjeva, moraš imati razvijenu tehniku. Moraš imati i malo bolju opremu. Džabe ti ako sviraš mandolinu kao Hendrix gitaru, al ako nemaš dobar instrument pada to u vodu.
    Tek tada si "bogat".


    Ako pogledate Presnyakova, on ima ono nešto. Kombinira ritam i melodiju u jedno, može djelovati samostalno kao cjelina. On može pokriti svašta.
    Tako bih i ja htio, da svašta znam, kad te pitaju da nešto odsviraš da ih odvedeš na jebeno putovanje.
    A ako imaš nekoga tko je super u svojoj domeni, ritam, vokal, solo - kao kompletan svirač možeš nadomjestiti sve praznine.
    Zato smatram da sve treba učiti, jednostavne ritmove, rock, metal, jazz, blues, klasika, pop, disko, bla bla bla


    @Outmind - slažem se oko tih milijun videa i gluposti. Danas ima toliko sadržaja da nekako izgubiš volju. Mnogo je zabavnije sam doći do rješenja, možda malo nezahvalniji i dugotrajniji proces, ali svejedno zabavniji.
    Svi smo mi Mirko.

  23. #2693
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Instrumenti..

    A sorry, tek sam kasnije pogledao da si svirao dosta instrumenata.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  24. #2694
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    http://www.youtube.com/watch?v=hYjlXYUeST0

    eo pogledajte ovog lika... fantastican je... cijelo vece odsvira i odpjeva sam i to sve iz glave.
    što mi je najmilije što ga znam, pricamo o svem i svacem i lik je kraljina od covjeka

  25. #2695
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..




    Iako ova tema nije već jako dugoooooo živa, pa reko da je malo dignem iz mrtvih

    Nedavno kolekciji pridodao Telca i Boss pojačalo, akustičnu imam več duže vrijeme.
    Nekako mi je gaming zadnjih godina sporedna strana, pa sam se posvetio sviranju, ništa ozbiljno nego onak "za dušu". Sad bi bilo uredu koju papučicu uzet, nešto za blues/rock kombinacija.

    slikano lumiom (koja će uskoro letit u smeče)

    Slike u privitku Slike u privitku

  26. #2696
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Instrumenti..

    Daj nešto od Pipsa.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •