Stranica 88 od 90 PrvaPrva ... 38788687888990 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 2.611 do 2.640 od 2696

Tema: Instrumenti..

  1. #2611
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Znam, zato me još i zanima jel bolje uzet gitaru kod nekog majstora ili neki jebački Ibanez/Fender?
    Svi smo mi Mirko.

  2. #2612

    Re: Instrumenti..

    Ja bi, osobno, rađe uzeo marku.

  3. #2613
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Instrumenti..

    za 6k ti se ručni rad neisplati uzimat pošto će ti dosta isfušarit blabla. bar 1000 evra i kod majstora imaš gitaricu finu. hmm, fender mim probaj zaobić, usa su navodno preprecjenjeni... tak da za 6k, definitivno neznam šta bi ti preporučio. ja osobno da imam tolke pare neznam kaku bi đitru uzeo ja si sad planiram u dogledno vrijeme uzet classic vibe telca (squier jelte) za 2500 tako nešto. btw, kažu da je kod fendera dobra ova classic player i road worn serija. e sad ovisi šta ti tražiš. šta sviraš, kakvu vrstu glazbe, fiksni bridge, floyd,tremolo?

  4. #2614
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Daleko je još sve to ali imam neku ideju. Otprilike, jel. Osobno mi je nekako Ibanez najprivlačniji, dva čovjeka što sviraju te gitare kažu da su super a imam i sam neku elektroakustičnu Ibanez gitaru (doduše za 1,2k) i super mi je.

    Što se tiče glazbe, svašta. Svirao bih uglavnom nešto tipa ovog:




    Znači, ovako nešto ko instrumentali na el. gitari (Shadowsi), nekakav rock-blues, i ovako nešto u stilu starog rocka (najboljeg tj. ZZ Top, Eagles, Scorpions, UFO, Dire Straits itd.). Ne znam baš kako da se izrazim, ciljam na onaj "stariji" zvuk gitare, baš kao što je kod gore navedenih bendova. Nije mi baš napet ovaj moderni zvuk, metal i to me ne zanima previše.

    Bitno mi je da ima i Floyd Rose (Hank Marvin mi je uzor ), i tako. Sviram ritam i solo, ugl. dobro je da je gitara fleksibilna. Znam da na zvuk utječe i pojačalo pa bi se dalo i kupiti npr. gitara do 4k i pojačalo za ostatak (imam doma Laney Prism P35, zajebavam se na njemu katkad ali premoderno zvuči).
    Svi smo mi Mirko.

  5. #2615
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Instrumenti..

    blade texas standard pro, ako ti treba hambaker, onda deluxe verzija. jeftinija varijanta u odnosu na fendera, a po mnogim izvorima puno bolja i sa puno vise mogucnosti.
    http://www.gitare.info/page.php?id=16345

    nema floyd rose, al sta ce ti to uopste.

    pojacalo - laney cub-ovi, bugerini vintageovi, sve gg.

    u audio prou u zgu imas za kupit te blejdove, ja sam otiso s namjerom da kupim jednog al su samo standard pro imali (ja sam trazio deluxe zbog humbuckera), pa sam vago standarda i godina kojeg sad imam (godin velocity, gg dzitra), i ipak uzo godina (slicne su gitare, slicnih specifikacija ali zbog hambakera godin).
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  6. #2616
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    Moja preporuka ti je da uzmeš tremolo, ne floyd... puno je to zafrkancije, pogotovo za pocetnike. Hambaker svakako. Ipak su singlovi slabašni. Barem meni.. o nekom prosijeku pricam, jelte.
    I radije uzmi neko fino pojacalo i jeftiniju gitaru. Inace preporucaju da se u startu uzme bolje pojacalo i losija gitara jer gitara ces se sigurno namjenjati a pojacalo ti ostaje puno duže.

    I nemoj se odma gurati u Fender/Ibanez vode. Za iste novce možeš dobiti dosta više. Npr Blade, Godin, pogotovo Washburn. Sa njim nikako neces pogriješiti šta got da uzeo.

  7. #2617
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Instrumenti..

    uhh.... nije istina ovo za washburn. može se naletit na škartova i to kakvih btw, u pravu si ovo za fender. ali zašto nebi uzeo ibaneza? pa ibanezi su sasvim odlične gitare, a za te pare može uloviti poštenog nekog japanca a ako je gitara neka jeftinjara, najbolje bi bilo da nema ni tremola ni floyda, fiksni bridge i bendaj prstima žicu

  8. #2618
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Ne ne, baš hoću onu ručicu, to ili ništa
    Uostlaom, hoću kvalitetnu gitaru baš zato da mi traje dosta dugo a da ne izgubi kvalitetu. Za pojačalo se može skupit i manje.
    Svi smo mi Mirko.

  9. #2619
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Instrumenti..

    onda idi na blejda ili godina. blade ima stvarno fenomenalnih gitara (stratolike su), a jeftinije od fendera. biraš oćeš HSS, ona VSC elektronika i slično. odlične gitare.

    http://www.njuskalo.hr/elektricne-gitar ... as-4124217S

  10. #2620
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    uhh.... nije istina ovo za washburn. može se naletit na škartova i to kakvih btw, u pravu si ovo za fender. ali zašto nebi uzeo ibaneza? pa ibanezi su sasvim odlične gitare, a za te pare može uloviti poštenog nekog japanca a ako je gitara neka jeftinjara, najbolje bi bilo da nema ni tremola ni floyda, fiksni bridge i bendaj prstima žicu
    od svake marke možeš naletiti teški šrot... u globalu su jako dobro napravljene. pola mojih frendova gitarista ima samo njih i prezadovoljni su.
    a kod ibaneza je najveci problem floyd.. osobno nemam iskustva sa njima ali prica se da su usrani, cak i kod gitara od 3,500 što nisu baš male pare. kod fixnih bridgea je sigurno druga prica...

    A što se tiće te "ručice" koju zahtjevaš, eo baš veceras sviram gitaru sa tremolom, naštimam ju od 1. do 6. žice i krenem svirati a prva se vec raštimala. Onda popizdim i uzmem gitaru sa floydom, naštimam istim redosljedom i naravno isto sranje kada sam poceo svirati. Sve raštimano. Nakraju sam uzeo akustaru...
    U biti se sa nicim ne zafrkavam ga gitari osim sa floydovima i tremolima. Prava gnjavaža.

  11. #2621
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Instrumenti..

    moj rider, da imaš kvalitetan setup na floydu i tremolu, nebi ti se takve stvari događale

  12. #2622
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    2 gitare 1700kn

    Sigurno, dobro ono sinoc je i mene iznenadilo, inace nije bas tako strašno, ali ni na skupljima prica nije predaleko... iz iskustva sa frendovim godinom od 6k i ne, gitara nije u banani.

  13. #2623
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Instrumenti..

    ljudi uz kvalitetan setap tremola na kcasterima razvlače ga i drže u štimu

  14. #2624
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    Vidicemo kada nabavim elixirke... zasad ove pling-plong žice su kakotako ok za sviranje... receisija je ^^

    Pokušavam covjeku objasniti da floyd/tremolo nije baš tako idealno rješenje za pocetnika, ali njegovi živci.. neka on odluci

  15. #2625
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Nisam baš toliki početnik...
    Al jednostavno mi je to must-have, a ako nabavim gitaru bez toga opet ću se osjećat da mi nešto fali i eto Malo glupo razmišljanje ali ono, ako već mogu uzet kvalitetnu gitaru neka ima sve...
    Svi smo mi Mirko.

  16. #2626
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    Re: Instrumenti..

    Ne treba ništa da bude u kamenu, ja kad sam sebi uzimao prvu gitaru mislio sam da ću svirati nešto totalno drugačije od ovoga sad.
    Tako da , svakako je bolje uzeti neku fleksibilniju gitaru. Ibanez je ok po mom mišljenju. Ionako ćeš se fokusirat na tačnije sviranje nego na to koliko tačno namotaja ima bridge pickup.

    Ne znam šta rider priča, očito nije lockao floyd kako treba pa mu se raštimava.
    tarmi rićmi

  17. #2627
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Instrumenti..

    Kaj sviraš sad?

  18. #2628
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    Re: Instrumenti..

    Srpska kola
    tarmi rićmi

  19. #2629
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao King tiger
    Ionako ćeš se fokusirat na tačnije sviranje...
    This... zato i smatram da za prvu gitaru netreba te gluposti da se nebi previše zamarao njima
    Ali nek mu je po volji... i moja prva el. gitara ima floyd

    Eo ti jedna naizgled sasvim solidna gitara za tvoj buđet.
    SvRhTFkq7Lo

  20. #2630
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao King tiger
    Ne treba ništa da bude u kamenu, ja kad sam sebi uzimao prvu gitaru mislio sam da ću svirati nešto totalno drugačije od ovoga sad.
    Tako da , svakako je bolje uzeti neku fleksibilniju gitaru. Ibanez je ok po mom mišljenju. Ionako ćeš se fokusirat na tačnije sviranje nego na to koliko tačno namotaja ima bridge pickup.

    Ne znam šta rider priča, očito nije lockao floyd kako treba pa mu se raštimava.
    ibanezi su skroz fine pocetnicke gitare, sto elektricne, sto bassevi. Fleksibilne i poprilicno izdrzljive. samo sto moras paziti kod njih jeste da su niskobudzetni ibanezi poznati po agresivnim potenciometrima (kontrolori volumea i boje) ali sa druge strane kada se na njima uhodas svim sljedecim gitarama ces apsolutno vladati kad je u pitanju podesavanje boje, tona i volumea direktno na gitari.

    osim ako je odma u startu ne otvoris i promjenis potenciometre.

  21. #2631

    Re: Instrumenti..


  22. #2632
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap
    Daleko je još sve to ali imam neku ideju. Otprilike, jel. Osobno mi je nekako Ibanez najprivlačniji, dva čovjeka što sviraju te gitare kažu da su super a imam i sam neku elektroakustičnu Ibanez gitaru (doduše za 1,2k) i super mi je.

    Što se tiče glazbe, svašta. Svirao bih uglavnom nešto tipa ovog:




    Znači, ovako nešto ko instrumentali na el. gitari (Shadowsi), nekakav rock-blues, i ovako nešto u stilu starog rocka (najboljeg tj. ZZ Top, Eagles, Scorpions, UFO, Dire Straits itd.). Ne znam baš kako da se izrazim, ciljam na onaj "stariji" zvuk gitare, baš kao što je kod gore navedenih bendova. Nije mi baš napet ovaj moderni zvuk, metal i to me ne zanima previše.

    Bitno mi je da ima i Floyd Rose (Hank Marvin mi je uzor ), i tako. Sviram ritam i solo, ugl. dobro je da je gitara fleksibilna. Znam da na zvuk utječe i pojačalo pa bi se dalo i kupiti npr. gitara do 4k i pojačalo za ostatak (imam doma Laney Prism P35, zajebavam se na njemu katkad ali premoderno zvuči).

    http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/sh ... 698/cat/80

    kupuj

    usput
    http://www.glazbeni-forum.com/oglasi/sh ... 477/cat/80
    imam isti model i vgg je
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  23. #2633
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Kako raspoznati od kojeg je drva vrat? Kupio sam ove bočice od Dunlopa za čišćenje pa imam limunovo ulje i još neku pizdariju za fretboard/pragove. Mislim da mi je vrat od mahagonija ali nisam sto posto siguran, jel ima neka metoda da to provjerim? I jel smeta žicama ako čistim vrat bez da ih skinem?
    Svi smo mi Mirko.

  24. #2634
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Instrumenti..

    hvataljka (fretboard) ili baš vrat? za ta ulja bitno je kakav je fretbord, znači maple ili rosewood. ako je taman,i smeđ onda je rosewood. a ako je svijetal, žučkast kako god onda je maple.

    http://www.outofcontrol-woodturning.com/guitar6.jpgS- znači maple
    http://www.mveducation.com/assets/products/25066_l.jpgS- rosewood

  25. #2635

    Re: Instrumenti..

    Ima ko u Zagrebu paket žica viška? Ako ima, trebale bi mi desetke....

  26. #2636
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    Re: Instrumenti..

    Bog, ne kupuju mu se žice
    tarmi rićmi

  27. #2637
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    Neni treba 2 paketa za elektricnu i 1 paket za akustaru.
    Ima koja dobra duša da bi ih donirala?
    Ukro bi ih ja u trgovini ali me sramota u nju uci bez novaca.

  28. #2638
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Malo glupo pitanje al ne kužim se pa jebiga. Kako postić onaj "metalni" zvuk gitare na pjesmama, kad se baš čuje kako trzalica udre žicu i zvuči baš ko... metalna žica Sad jel to do studijske obrade ili nečeg drugog, no idea.


    Nevezano za to, danas skužio kako je zapravo zakon svirati i druge instrumente. Probao mandolinu i šta reći nego zakon, tamburice isto tako iako su dosta neugodne i robusne.
    Svi smo mi Mirko.

  29. #2639
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Instrumenti..

    puno distorzije
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  30. #2640

    Re: Instrumenti..

    Pojačaš presence i treble.
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •