Stranica 52 od 90 PrvaPrva ... 242505152535462 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.531 do 1.560 od 2696

Tema: Instrumenti..

  1. #1531
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462

    Re: Instrumenti..

    uzeh hohner silver star u c tonalitetu, gdje su dobri sajtevi sa tutorijalima

    mislim da cu ganjati lessone na jubitou vec sam jedan lick naucio

  2. #1532
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao LorlonWarrior
    Ooooooo da

    Evo napokon nakon 8 mjeseci popravili su mi procesor, i to ne ga popravili nego zamjenili s novim jer ovog nisu mogli popravit. Sada počinje pravo sviranje
    I da. I taj novi procesor je krepo. Oću ubit nekog kolko sam ljut -.-'

  3. #1533
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    805

    Re: Instrumenti..

    Kad ti frajeri stave polovni dio, a ne novi...tak se to radi

  4. #1534
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Instrumenti..

    OK sviram gitaru već 3 godine, polako, nigdje ne zurim ,svaki dan po pola sata, sat.Ugl. probah skinuti poison od Coopera eto tako da se imam s nečim zajebavati sad kad su prošli ispiti.Skinuo sam stvar što se tiče tabova, ali me muči jedan dio.

    Evo ovaj dio koji počinje na 40 sekundi ZkNZV6S7 ... re=related, sad znam ja kako idu tabovi i skinem ja to bez problema, sad očito je da to nije čisti zvuk, pa sam probao ne stisnuti do kraja tonove na vratu i nisam dobio ni približno sličan zvuk, a kad sam probao sa desnom rukom štopat žice tamo di je tijelo gitare a sa ljevom rukom drzat puni ton dobih sličan zvuk ali ne isti.Znači u palcu i kaziprstu mi je trzalica a sa dlanom štopam žice.
    Sad jeli to do različitog efekta, pedale ili čega već....Molim pomoć

    EDIT:što se tiče tog štopanja zica sa desnom rukom, još me jedna stvar muči, ti zagušeni tonovi su puno tiši tako da mi je prevelika razlika od ostatka pjesme...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  5. #1535
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    805

    Re: Instrumenti..

    Sad nemam mira, , ajd daj samo taj dio (tab). Standard tuning ili?

  6. #1536
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Instrumenti..

    U guitar pro-u je pa cu slikat i da standardan je tuning, ma u biti jeli moze gp3 file???

    EDIT: http://rapidshare.com/files/250709227/poison.gp4.html

    EDIT:Guitar 1 sviram, ali za intro sviram guitar 2...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  7. #1537
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    805

    Re: Instrumenti..

    Nisam imao vremena da probam... gp je malo zbunjujuc... probaj prema ovome

    "Your cruel device, your blood like ice, One lo__________________ok
    e-|--------------------------------------------------------------------------|
    b-|----------------------------------------------.-----.---.-----.-----------|
    g-|-------------------------------------------.--7--.--7---5--.--7-----------|
    d-|-------------------------------------------5-----5---------5--------------|
    a-|--------------------------------------------------------------------------|
    E-|--------------------------------------------------------------------------|

    could ki____________ll, My pa___________________in your thrill."
    e-|---------------------------------------------------------------------------|
    b-|--------.-------.--.-------------------------------------------------------|
    g-|----.--10------10--8--.---------------.-------.--.------.------------------|
    d-|-.--8-------.---------8--.--------.--10------10--8--.--10---7-7-7-7-7-7-7--|
    a-|-6----------6------------6-----.--8-------.---------8-------5-5-5-5-5-5-5--|
    E-|-------------------------------6----------6--------------------------------|

    e-|----------------------|
    b-|----------------------|
    g-|---7-7-7-7-7-7-7-7-\--|
    d-|-7-7-7-7-7-7-7-7-7-\--|
    a-|-5-5-5-5-5-5-5-5-5-\--|
    E-|----------------------|


    ugl trebas samo mute note i to bi trebalo biti to.

  8. #1538
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Instrumenti..

    OK probat cu, imas kakve ideje za postavke efekata(nemam pedalu ) pojačalo Fender Champion 30W, evo meni je Gain na 6 od 10, a od efekata Chorus/delay na 5 od 10 i ne zvuči mi baš predobro(Imam Squire stratocaster-a,by fender )
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  9. #1539
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    805

    Re: Instrumenti..

    Ne bi znao,probaj nac na netu amp podesenja za tu pjesmu

  10. #1540
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    1.047

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    Imam Squire stratocaster-a,by fender
    e takvu gitaru imam i ja i nebi ju nikom preporučio... u roku od 2 godine mi se iskrivio vrat i otpo mi je pikap. citirat ću random lika iz Tony Hawks Pro Skatera; "that thing is put together with a duct tape"

    onak, istina da ju ne štedim na stejđu pa je malo trula, al za 3k kuna se može nać neka pristojna polovna gitara
    THIS IS NOT A JOKE!! YOU ARE A 999,999,999th VISITOR!!! CLICK HERE TO CLAIM!!!!!!!111oneoneon

  11. #1541
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Booby
    = Citat = Izvorno postao Feanor
    Imam Squire stratocaster-a,by fender
    e takvu gitaru imam i ja i nebi ju nikom preporučio... u roku od 2 godine mi se iskrivio vrat i otpo mi je pikap. citirat ću random lika iz Tony Hawks Pro Skatera; "that thing is put together with a duct tape"

    onak, istina da ju ne štedim na stejđu pa je malo trula, al za 3k kuna se može nać neka pristojna polovna gitara
    postoji više vrsta squierica..
    najlošija je baš ta affinity serija koju ti imaš.. i jedan moj frend.. te se stvarno raspadnu u rekordnom roku
    ja imam pak squier standard.. od 7. razreda, znači 5 godina. nikad nisam imo problema s njom, nit se šta iskrivilo, jedino malo kenja kad koristiš tremolo onda se raštima sve.. zato ne valja tremolo
    al inače stvarno nikakih problema sa squier standardicom, preporučam početnicima definitivno

  12. #1542
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Instrumenti..

    Ja isto imam standardicu, jedini problem mi je sto se na onim magnetnim djelovima pickupa nahvatalo malo hrđe, jerbo imam jako malu sobu i onda kad se preko zime kad sapavam zatvorim u nju u njoj se nakupi pun k... vlage.
    KOliko to utjece na zvuk i dali ima kakvog rijesenja za to...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  13. #1543
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    vidio gibsona les paul 7500 kuna u klc-u u šopu, cca 5 min od mene, ljubav na prvi pogled

    izgleda onak crno-bijeli sa krugovima,prejeeeebeno

    al to mi preskupo, radije uzmem nekog fendera strato ^^

  14. #1544
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    805

    Re: Instrumenti..

    crno bijeli krugovi..
    Zakk Wylde edition...
    to dode puno vise od 7,5k..reko bi cak i preko 4k $ (ako sam pretjero,jbg).
    Vjerojatno si vidio Epiphone les paul . Zvuk je slicni ,no Gibson je Gibson.

  15. #1545
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    Ja isto imam standardicu, jedini problem mi je sto se na onim magnetnim djelovima pickupa nahvatalo malo hrđe, jerbo imam jako malu sobu i onda kad se preko zime kad sapavam zatvorim u nju u njoj se nakupi pun k... vlage.
    KOliko to utjece na zvuk i dali ima kakvog rijesenja za to...
    ne znam kolko utječe,al squierice same po sebi već imaju malo slabiji hardware,a to možeš popravit tak da kupiš originalne pick-upove, odn. magnete.. noiseless il neš tak.. ja sam razmišljo o tome za bas,al i ovi su mi dost moćni..
    ta 3 komada dođu možda 1000kn,malo više, ovisi o trgovini i marki

  16. #1546
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Morph_OS
    crno bijeli krugovi..
    Zakk Wylde edition...
    to dode puno vise od 7,5k..reko bi cak i preko 4k $ (ako sam pretjero,jbg).
    Vjerojatno si vidio Epiphone les paul . Zvuk je slicni ,no Gibson je Gibson.

    izgleda ko gibson, malo je dalje u izlogu tak da nisam videl kaj piše koja je baš marka, ali fakat jebeno izgleda

  17. #1547
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Instrumenti..

    evo ja sam se nakon nekog vremena odlučio kupit el. gitaru, jedini problem je što neznam koji qrc trebam gledat kod kupnje el. gitare pa bi volio ak bi neko mogo pomoč x)

    npr ove 3 gitare
    http://webshop.musicshop.hr/product_inf ... ts_id=3477
    http://webshop.musicshop.hr/product_inf ... ts_id=3479
    http://webshop.musicshop.hr/product_inf ... ts_id=5037

    sve fenderi, dost slično izgledaju, jedino cjena drukčija, a ja fakat ne kužim zaš :/

    btw imajte i na umu da nemam pojma svirat gitaru, al sam još mlad pa imam vremena x) mislim potrošit oko 1k kn

    i da dale, one staggovke su mi isto kul, izgledaju ko fender a koštaju oko 800 kn : )

  18. #1548
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Instrumenti..

    Zasto ne kupis klasicnu i ucis na njoj?
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  19. #1549
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Instrumenti..

    ne volim klasične, nije valjd tak teško naučit neke osnove na najjednostavnijoj el. gitari? :/

    bitno mi sam da se naviknem i da ju "kontroliram" ostalo će samo doč.. x)

  20. #1550
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Instrumenti..

    lPrvi put da se moram slozit s ll-om, na klasicnoj je teze nauciti svirati ali zato jednom kad naucis znas svirati sve gitare+ jefitinje su aukusticne tako da ikad odustanes od sviranja nece ti biti zao onih 4-5k kuna koje si spiskao na najeftiniju el gitaru i pojačalo, dok za 1,2k mozes nacu fenderovu elektro aukusticnu koja je zakon...
    JA znam da sam ja pozalio
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  21. #1551
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    a ući na ćemu oćeš, tak sve jedno, bila električna ili akustična

    sviraj kaj ti više paše, odeš u šop i budeš sat vremena i probaš par gitara dok ne nađeš onu koja ti odgovara ^^

  22. #1552
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Instrumenti..

    ma neživim u zg, a ovdje nemam nikakih instrument shopova kolko znam(slatina..)

    al 11. idem na more i svaki put ostanemo 1 dan u zg prespavat, tak da ak bi neko mogo reč na kojoj se adresi(ama) nalazi/e najbolji shop/ovi u zg...

    btw, jel se može na toj klasično akustičnoj w/e svirat stvari poput can't stop, get on top, sweet child o' mine, highway to hell i sl. stvari od peppersa, GNRa i AC/DCa

    najgore što mi se može dogodit sad tu kod kupnje gitare je da se samo zabavim, najgore x)

    P.S. jel mi treba i to pojačalo za el. gitaru il mog bez tog, te jel se može el. gitara npr. ukopčat na slušalice(tak da me nemogu svi čut kako sakam x))

  23. #1553
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    457

    Re: Instrumenti..

    Hmm.. Pa ako želiš, ko što si mi na pm spomenio, svirati od RHCP-a nešto, ili nešto slično tome, onda bi bilo najbolje da uzmeš električnu. 1000kn je dovoljno za solidnu električnu gitaru za početnika, no imaj na umu da ćeš morat i neko pojačalo kupit.

    Ne možeš samo prikopčati slušalice bez pojačala u gitaru, jer ti gitara neće raditi onda. No, možeš naprimjer kupiti električnu koja se se može preko usb-a na komp priključit, ako ne želiš odmah pojačalo uzet, no, ipak bih ti preporučio kupovanje pojačala.

    Ja sam prije svirao na behringer kopiji stratocastera, koja se mogla prikopčat na računalo. Cijena joj je bila oko 1000 kn.


    edit: Ja isto mislim da je najbolje razvit pravi osjećaj za sviranje gitare, tako da prvo sviraš klasičnu. 10 godina već sviram klasičnu, a električnu nekih 6 godina i mogu ti reći da je klasičnu dosta teže svirati, ali razviti ćeš bolji smisao i "feeling" za sviranje, ako počneš na klasičnoj.

    I da, na klasičnoj ili elektro akustičnoj ti neće baš dobro zvučat ak budeš svirao stvari tipa Sweet child o' mine, i takve "žešče" stvari.
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    @Lord Ragnarok,nije US of A nego je US and A
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    fix'd a bas sam si mislio dal je of ili and

  24. #1554
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao dale
    Hmm.. Pa ako želiš, ko što si mi na pm spomenio, svirati od RHCP-a nešto, ili nešto slično tome, onda bi bilo najbolje da uzmeš električnu. 1000kn je dovoljno za solidnu električnu gitaru za početnika, no imaj na umu da ćeš morat i neko pojačalo kupit.

    Ne možeš samo prikopčati slušalice bez pojačala u gitaru, jer ti gitara neće raditi onda. No, možeš naprimjer kupiti električnu koja se se može preko usb-a na komp priključit, ako ne želiš odmah pojačalo uzet, no, ipak bih ti preporučio kupovanje pojačala.

    Ja sam prije svirao na behringer kopiji stratocastera, koja se mogla prikopčat na računalo. Cijena joj je bila oko 1000 kn.


    edit: Ja isto mislim da je najbolje razvit pravi osjećaj za sviranje gitare, tako da prvo sviraš klasičnu. 10 godina već sviram klasičnu, a električnu nekih 6 godina i mogu ti reći da je klasičnu dosta teže svirati, ali razviti ćeš bolji smisao i "feeling" za sviranje, ako počneš na klasičnoj.

    I da, na klasičnoj ili elektro akustičnoj ti neće baš dobro zvučat ak budeš svirao stvari tipa Sweet child o' mine, i takve "žešče" stvari.
    ta mi zasad najbolje zvuči, ljepo ukopčam na komp i uživam, za par godina možd i naučim svirat neš ^^

    evo sad sam baš gledo pojačala tamo na music centar shopu, ne kužim baš čemu to služi, samo pojačava zvuk il šta :/

    http://webshop.musicshop.hr/product_inf ... ts_id=2261

    ovo mi izgleda najprimamljivije(jer je jeftino ofc ^^)

  25. #1555
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    btw, jel se može na toj klasično akustičnoj w/e svirat stvari poput can't stop, get on top, sweet child o' mine, highway to hell i sl. stvari od peppersa, GNRa i AC/DCa
    S

    naravno da može, ali original neće zvućat baš onako primamljivo, ali recimo možeš improvizirat i koristit neke osnovne akorde, tako da se bar može pjevat u društvu,što isto može biti i više nego zabavno

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    SP.S. jel mi treba i to pojačalo za el. gitaru il mog bez tog, te jel se može el. gitara npr. ukopčat na slušalice(tak da me nemogu svi čut kako sakam x))

    netreba ti pojaćalo,naravno to onda opet nije to,nemožeš dobit one nee famozne zvukove tipa vibrato ili bend itd...ali opet možeš vježbat ljestvice,akorde, tak da ono možda ipak dat koju kunu više za gitaru pa kasnije upikneš neko pojačalo, sad što se slušalica tiće, to ide preko pojačala, gitara-pojačalo-slušalice

    ali ćul sam da to nije baš dobra ideja ako su slušalice malo lošije, mogu lako prdnut ^^

  26. #1556

    Re: Instrumenti..

    Čitam malo temu pa vidim da sam jedini koji svira (pokušavam svirati, bolje rečeno) bas.
    Kak to kaj je bas tak nepopularan? Meni je to prvi instrument kaj sviram (i to cijelih mejsec i pol, wooo) i stvarno je super.
    Zvuk mi puno bolji nego na običnoj gitari i jednostavno je kul.
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    P.S. jel mi treba i to pojačalo za el. gitaru il mog bez tog
    Ja redovno sviram bez pojačala. Neću da me čuju kak felšam...

    Eh da, imam odma jedno pitanje/zamolbu.
    Pošto ste vi svi tu vrsni mužikaši ja bi zamolil ako bi mi neko mogel napisati bas-tab za jednu pjesmu.
    Pjesma mi se čini jako lagana i stvarno bi ju htel malo svirati:
    u--DPw8DW44
    Ubil sam se tražeći po internetima pa bi jako bil zahvalan za ovo.

    Editrobal sam slušalice na pojačalo prek onog adaptera (3.5 na 6.3) ali nema zvuka. Ima možda kakve veze kaj su slušalice stereo a ovaj izlaz mono?
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  27. #1557
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    457

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Wishmaster
    Čitam malo temu pa vidim da sam jedini koji svira (pokušavam svirati, bolje rečeno) bas.
    Sviram i ja bas
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    @Lord Ragnarok,nije US of A nego je US and A
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    fix'd a bas sam si mislio dal je of ili and

  28. #1558
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    i Mcpingvin isto

  29. #1559
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    457

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Wishmaster
    Eh da, imam odma jedno pitanje/zamolbu.
    Pošto ste vi svi tu vrsni mužikaši ja bi zamolil ako bi mi neko mogel napisati bas-tab za jednu pjesmu.
    Pjesma mi se čini jako lagana i stvarno bi ju htel malo svirati:
    u--DPw8DW44
    Ubil sam se tražeći po internetima pa bi jako bil zahvalan za ovo.
    Meni bas linija zvuči jako lagano. Probaj se skoncetrirat više i odvoji si dio po dio, i tak polako idi. Ne valja koristit tablature. No, ak zbilja ne budeš mogao, mogu ti ja napisat tablaturu (iako nikad prije nisam pisao), al ne sad, nego sutra il preksutra.
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    @Lord Ragnarok,nije US of A nego je US and A
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    fix'd a bas sam si mislio dal je of ili and

  30. #1560
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    eo me
    Postova
    1.766

    Re: Instrumenti..

    ja sviram sve al niš ne znam zapravo. al to mi je ok.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •