Stranica 40 od 90 PrvaPrva ... 30383940414250 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.171 do 1.200 od 2696

Tema: Instrumenti..

  1. #1171
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099

    Re: Instrumenti..

    lorlon, sad ćeš ubijat solaže humbucker na necku stvarno upotpuni stvar...

    flander, naravno
    btw, koliko dugo već sviraš? možda si rekao već ovdje, al sam zaboravio...
    imaš kakvu rupu za sviranje? mislim, ako si početnik kao i ja, da bacimo džem

  2. #1172
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao ivan
    lorlon, sad ćeš ubijat solaže humbucker na necku stvarno upotpuni stvar...
    Hell Yeah!
    Ma de PU je predobar, ima baš full dubok i debel ton, ko stvoreno za sweepove
    Eh samo još da si novo pojačalo čopim negđe...

  3. #1173
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao ivan
    flander, naravno
    btw, koliko dugo već sviraš? možda si rekao već ovdje, al sam zaboravio...
    imaš kakvu rupu za sviranje? mislim, ako si početnik kao i ja, da bacimo džem
    ma još sam početnik, sviram već cca 9 mjeseci tak negdije

  4. #1174
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    ma još sam početnik, sviram već cca 9 mjeseci tak negdije[/quote]

    Ne mora značit. Ja sviram godinu i 8 mjeseci a čovjek koji svira 6 godina dođe mi i kaže da ga pwnam. Nije bitno kolko ti sviraš u mjesecima/godinama. Ja recimo sviram eto tolko kolko sviram a sviram po 6 sati na dan, ako ne i više. Kad god mi je dosadno ili kad je brat za kompom uzmem i tandrkam. Imam onaj jedan video di moš vidit kako sviram

  5. #1175
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099

    Re: Instrumenti..

    where's that video, lorlon? :shy:

    a evo ja sviram god i ~10mj. sat i pol do dva na dan, al često se dogodi da odsviram samo nekih 20-30min....
    sad kad je nova gitara tu, naravno veća je i volja, pa češće nađem vremena za nju.
    za sad su mi solaže paranoid i watching over me(iced earth) vrh... to još usavršavam, a neki sweepovi i shredanje su još uvijek izvan moje lige...
    pa, ak znate neke zanimljive solaže, a da nisu brže od navedenih, bring it on

  6. #1176
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    evo ovu su stvari koje redovito "treniram"

    You are beautiful by James Blunt
    Times like these by Jack Johnson
    Sitting,Waitting,Wishing by Jack Johnson
    Knockin on heaven door by Bob Dylan
    Balka by Azra
    Flake by Jack Johnson

    i tu i tamo zasviram malo pentatonic ljestvice, onak ućim se malo improvizirat za bluz

    čak imam i u planu tamo negdije oko Božića probat neš snimit najvjerovatnije Times like these i You are beautiful


  7. #1177
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    Ajde dobio sam prijedlog od jednog forumaša da stavim onu svoju šugavu snimku vamo

    NAPOMENA:
    Imam staru šugavu gitaru od 600 kn, tu sviram možda malo više od godinu dana i snimka je očajna
    BTW sad sam puuuno bolji s novim Jacksonom, bud'te sigurni u to

    wDXoTiFZGt8

  8. #1178
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099

    Re: Instrumenti..

    ma čovječe

    posudi kameru ili ukradi, nema veze, al ZAHTIJEVAMO snimku s novom đitrom

  9. #1179
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao ivan
    ma čovječe

    posudi kameru ili ukradi, nema veze, al ZAHTIJEVAMO snimku s novom đitrom
    Hahahahaha a dobro xD

    Ima brat mobitel 2 megapixela pa će mo vidit šta možemo

  10. #1180
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    Ovakoc hmmph... Posto se sada blizi bozic, a ja bi tio naucit svirat guitar.. Mislio sam mami rec da mi za bozic kupi neku gitaru, sada mi vi preporucujte... Limit je oko 1500-1700kn ako je bas bitno mozda uspijem nategnut malo vise... Nikada u zivotu nisam drzao guitar
    p.s. 1700kn je max za sve znaci pojacalo i svu glazbenu opremu, da sve skupa dode 1700(+ ako je jako jako vazno)
    Malo sam gledao i nekako mi je najprivlacniji Squier Strat onaj sa pickupovima oko 1,5k dode
    Edit: Zaboravih rec da zelim svirat stvari poput Bon Jovi-a, Blind Guardiana i Bryan Adamsa xP

  11. #1181
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    prvo i prvo ne kupuj te start pakete jel ne valjaju niš

    drugo pošto si početnik, zaboravi one spike " ja želim svirat g'n'r, želim svirat RHCP" itd jel sa takvim idejama gubiš volju za svirat, znam iz vlastitog iskustva,nabrijem se na Sweet child of mine, pogledam par covera na youtubu i zabrijem "pa ja nikada nebum tako sviral"

    lijepo se posavjetuj po forumuima,fala Bogu pa ih ima, neka ti ljudi daju par savjeta,neka ti preporuće par gitara za te apre kaj misliš dat, a onda uzmi pod ruku frenda ili nekoga ko zna svirat duže vrijeme i sa njim u music shop, tamo pogledaš kaj ima,koja gitara ti paše itd...

    i onda lagano poćneš sa osnovama, osnovni akordi,držanje gitare,trzalice itd itd,lagano vježbaš, jel kao što si naveo da nikada do sada nisi držal gitaru pred tobom je dug put do povezivanja dva,tri ili više akorda nekom umjerenom brzinom...

    recimo meni je trebalo da iz D u G naućim prebacivat bar jedno 2 tjedna,isto ko ti prvi put gitara u rukama...

    tako da za sad zaboraci Bon Jovia, i ostale profesionalce....

    eto to je mj savjet,nadam se da će se Neven i DrunkyDuck složit bar 5%

  12. #1182
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao flander
    prvo i prvo ne kupuj te start pakete jel ne valjaju niš

    drugo pošto si početnik, zaboravi one spike " ja želim svirat g'n'r, želim svirat RHCP" itd jel sa takvim idejama gubiš volju za svirat, znam iz vlastitog iskustva,nabrijem se na Sweet child of mine, pogledam par covera na youtubu i zabrijem "pa ja nikada nebum tako sviral"

    lijepo se posavjetuj po forumuima,fala Bogu pa ih ima, neka ti ljudi daju par savjeta,neka ti preporuće par gitara za te apre kaj misliš dat, a onda uzmi pod ruku frenda ili nekoga ko zna svirat duže vrijeme i sa njim u music shop, tamo pogledaš kaj ima,koja gitara ti paše itd...

    i onda lagano poćneš sa osnovama, osnovni akordi,držanje gitare,trzalice itd itd,lagano vježbaš, jel kao što si naveo da nikada do sada nisi držal gitaru pred tobom je dug put do povezivanja dva,tri ili više akorda nekom umjerenom brzinom...

    recimo meni je trebalo da iz D u G naućim prebacivat bar jedno 2 tjedna,isto ko ti prvi put gitara u rukama...

    tako da za sad zaboraci Bon Jovia, i ostale profesionalce....

    eto to je mj savjet,nadam se da će se Neven i DrunkyDuck složit bar 5%
    Aj fala, al problem je sto nemam apsolutno nikoga da mi preporuci guitar, zivim tu u nekoj zabiti, sve koje znam sviraju harmoniku i takve stvari, vi ste mi spas, naravno pogledat cu i na drugim forumima... -.-
    Mama i tata mi nemaju poooojma da ja zelim gitaru, nisam siguran jel znaju oni da ja znam sta je gitara, ali moj tata je car pa se da i to sredit
    Ali imam celicnu volju i zivce, tako da cu se trudit...

  13. #1183
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    e ako imaš volju onda si na 50% već puta, jel većina ih prestane svirat ako si bez volje, mislim ne samo u sviranju i u ostalim stvarima kao što je faks ^^

    odi na http://www.gitare.info

    regaj se, odi na forum i objasni situaciju,doduše prije pročitaj par topica,ima ih brdo, možda nađeš u njima svoje odgovore

  14. #1184
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao flander
    e ako imaš volju onda si na 50% već puta, jel većina ih prestane svirat ako si bez volje, mislim ne samo u sviranju i u ostalim stvarima kao što je faks ^^

    odi na http://www.gitare.info

    regaj se, odi na forum i objasni situaciju,doduše prije pročitaj par topica,ima ih brdo, možda nađeš u njima svoje odgovore
    Hvala puno, stvarno si car, vidio sam taj sajt ali nisam skuzio da imaju forum... Bas si legenda, hvala
    Ako ima netko preporuka, neka samo javi

  15. #1185
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    Vidi, nemoj pretjerivat... Ja sam prvu gitaru platio 600 kuna (snimka) pa sam naučio svirat kako sviram... Ako si početnik, nije ti bitna kvaliteta gitare. Gledaj samo da valja tj. dobra intonacija, pogledaj dali je vrat ravan, i slične stvari. Nemoj uzimati gitaru sa flojdom ili onim drug sranjem za stratove jer izgledaju ko igračka i tako obavljaju svoju ulogu. Žice se raštimavaju ko nenormalne.

    To ti je moj savjer. Ako daš 1500 kn, za godinu dana će ti brzo dopizdit i onda ćeš je se želit riješit. Kupi što jeftiniju, i kad misliš da si dovoljno naučio za next level odnda si kupi neku malo bolju. To ti je moj savjet

  16. #1186
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao LorlonWarrior
    Vidi, nemoj pretjerivat... Ja sam prvu gitaru platio 600 kuna (snimka) pa sam naučio svirat kako sviram... Ako si početnik, nije ti bitna kvaliteta gitare. Gledaj samo da valja tj. dobra intonacija, pogledaj dali je vrat ravan, i slične stvari. Nemoj uzimati gitaru sa flojdom ili onim drug sranjem za stratove jer izgledaju ko igračka i tako obavljaju svoju ulogu. Žice se raštimavaju ko nenormalne.

    To ti je moj savjer. Ako daš 1500 kn, za godinu dana će ti brzo dopizdit i onda ćeš je se želit riješit. Kupi što jeftiniju, i kad misliš da si dovoljno naučio za next level odnda si kupi neku malo bolju. To ti je moj savjet
    Da ali ako ja kupim ovu, necu dobit novu barem 3god jos(zbog ovog kompa)... Dok ne ustedim para za novu... Zato jer sumnjam da ce mi mama i tata kupit poslije ijednu vise, zato bolje sad da kupim jednu srednje klase nego da kupim neku low klasu i onda se 3god mucim na njoj.. Neznam, ja sam bubnuo strat-a vecina hvali gitaru a nije skupa, ako znas neku bolju, slobodno preporuci

  17. #1187
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    ali i opet ako da za gitaru cca 1500 kuna, znaći možeodma kvalitetno ućit svirat, a opet zdruge strane ako ga prođe volja lako se proda, gitare se uvik dobro prodaju, tj. uvijek se nađe kupac

    bar mislim da je tako,ejl gitaru nemoš potrošit kao recimo loptu,ona uvijek svira

  18. #1188
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    A čujte, moj point je bio da ti ne treba gitara od 1500 kn za početak... Bar ja tako mislim. Eto pogledajte snimku moju pa sami zaključite. Imam tu šugavu Calliber gitaru od 600 kn pa sam naučio svirat kako sviram. I to još s obzirom da je pojačalo od 320 kn, sve vam je jasno...

  19. #1189
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao flander
    ali i opet ako da za gitaru cca 1500 kuna, znaći možeodma kvalitetno ućit svirat, a opet zdruge strane ako ga prođe volja lako se proda, gitare se uvik dobro prodaju, tj. uvijek se nađe kupac

    bar mislim da je tako,ejl gitaru nemoš potrošit kao recimo loptu,ona uvijek svira
    E, pa to sam i ja mislio... I volja me nece proc, vec 2 god mastam o ovome, ali uvijek me nes sprijeci(citaj: nove igre> novi komp)
    @LorlonWarrior: Cuo sam, predobro sviras, ali zasto da pocnem sa losijom gitarom kad znam da jos duuuuugo necu dobit novu... A i kako flander kaze, ovako cu odma pocet kvalitetnije ucit
    p.s. Jel za gitaru bas MORAM imat pojacalo ili mogu na sluske ili tak sta?

  20. #1190
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    Pa ako gitaru nećeš potrošit, onda je ona od 600 jednako dobra ko i ta od 1500

    Kužiš tebi ionako nije bitan obliik vrata za shredanje, razliku pikapa još ne možeš ni čuti, debljina vrata te ne zanima... Bitno ti je da imaš gitaru na kojoj ćeš naučiti akorde i osnove, a ne neku custom gitaru. Ja ti dajem savjet ali ono, Suit yourself, ti biraš tvoje su pare...

  21. #1191
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    ako sviraš električnu, da treba ti pojačalo

  22. #1192
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao LorlonWarrior
    Pa ako gitaru nećeš potrošit, onda je ona od 600 jednako dobra ko i ta od 1500

    Kužiš tebi ionako nije bitan obliik vrata za shredanje, razliku pikapa još ne možeš ni čuti, debljina vrata te ne zanima... Bitno ti je da imaš gitaru na kojoj ćeš naučiti akorde i osnove, a ne neku custom gitaru. Ja ti dajem savjet ali ono, Suit yourself, ti biraš tvoje su pare...
    Da, ali za godinu do dvije cu cuti, onda cu htjet novu gitaru, necu imat para i proci ce me volja za sviranjem
    Ali razmislit cu jos koju da kupim, zasada jedan jedini uvjet za gitaru je da bude elektricna, struja me napaljuje xD
    @flander Aha... Koliko kosta najjeftinije pojacalo? xD
    Edit: Ova mi se gitara svida> GIT. EL. SQUIER AFFINITY STRAT DNB
    Ali ovu sam mislio u pocetku kupit, ali posto ste rekli da necu kuzit razliku izmedu pickupova...> GIT. EL. SQUIER STRAT AFFINITY MN BSB EXP
    + koje pojacalo?
    S tim da nisam jos 100% siguran za ove guitars o.o

  23. #1193
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    In this thread
    Postova
    1.896

    Re: Instrumenti..

    Vidi, ja odustajem vamo, ja sam svoje reko... Ja sam kupio najjeftiniju gitaru (600 kn) i najjeftinije pojačalo u trgovini (320 kn) i naučio svirat na tome. Sviro sam to oko godinu i 8 mjeseci sve dok si prije možda mjesec dana nisam uzeo Jacksona. A aj malo razmisli. Da uzmeš te pare od ostatka i oročiš na godinu-dvije pa onda podigneš? I usput prodaš ovu staru gitaru?

  24. #1194
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    Eo, malo sam citao po forumima i vecina kaze da je najbolje da kupim samo gitaru za 1500kn, znaci bez pojacala a da pojacalo kupim kasnije... A flander ti si rekao da mi treba pojacalo da bih svirao na gitari? Koja je uloga pojacala anyway? Pojacavanje zvuka? Jel mogu samo slusalice ustekat i derat?

  25. #1195
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    202

    Re: Instrumenti..

    Moj prjedlog je da prvo naucis svirat na akusticnoj pa tek onda uzmes elektricnu.Najeftinija akusticna ti je 360kn.

  26. #1196
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    Da, ali je problem sto ja necu vise dobit novu gitaru, osim s vlastitim novcima(a imam 13 god)
    Popricao sam sa ljudima na Gitare.info i odlucio sam sto cu kupit...
    gitara
    I jos kabel iz guitar u jack pa iz jacka u zvucnu

  27. #1197
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    202

    Re: Instrumenti..

    Dobro nije lose, al opet mislim da bi svako ko uci trebao da prvo pocne na akusticnoj.

  28. #1198
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    Ma to sam i ja mislio ali kada sam cuo da u gl. skoli imaju klasicne/akusticne odustao sam, sto ce mi kada imam u skoli? Mogu doci tamo svirat na tim gitarama kada god pozelim...

  29. #1199
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Instrumenti..

    I ne kužim od kud ta logika da se mora početi na akustičnoj?

  30. #1200
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    I ne kužim od kud ta logika da se mora početi na akustičnoj?
    Ni ja

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •