Stranica 83 od 90 PrvaPrva ... 33738182838485 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 2.461 do 2.490 od 2696

Tema: Instrumenti..

  1. #2461

    Re: Instrumenti..

    [quote=Duke of Earl]
    = Citat = Izvorno postao "McPingvin_v2.0":23nqgnh4
    Metronom.
    I jel se može na metronomu namjestit da lupa neke kompliciranije ritmove, tipa ono 3 udarca po 2 note, mislim da se to zove triplets, nisam još pohvatao sve te definicije.[/quote:23nqgnh4]
    Metronom lupa svoje a na tebi je da recimo u vremenu 2 četvrtinke odsviraš triplet.
    Malo eksperimentiraj s GuitarPro-om. Napiši neke jednostavne skladbe s tim tupletima pa pusti uz metronom ili neki jednostavan bubanj..
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  2. #2462
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    Re: Instrumenti..

    @blood4me
    koju opremu ti imas ? gitara, pojačalo i to.
    tarmi rićmi

  3. #2463
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Instrumenti..

    [quote=Wishmaster]
    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    = Citat = Izvorno postao "McPingvin_v2.0":2uz5um8g
    Metronom.
    I jel se može na metronomu namjestit da lupa neke kompliciranije ritmove, tipa ono 3 udarca po 2 note, mislim da se to zove triplets, nisam još pohvatao sve te definicije.
    [/quote:2uz5um8g]
    Imas metronoma od 200 kn vec koji ti mogu svirati triole,sinkope,16tinke, mjenjaju mjere i slicno. Ja imam neki najjeftiniji staggov,ima ulaz za gitaru, osvjetljenje ekrana,stimer,dobar response i sve moguce ritmove
    Won't Bow Don't Know How.

  4. #2464
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Instrumenti..

    Il si na kompu instaliraš za džaba neki program, ak vježbaš u blizini kompa.

  5. #2465
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao King tiger
    @blood4me
    koju opremu ti imas ? gitara, pojačalo i to.
    Cort G260
    Laney LX20r, imo sam Vox NT15H dok mi nisu ukrali..
    Od pedala nemam trenutno nist, mislim kupit Crybaby i Proco RAT kad dodju ljetni praznici, posto sad apsolutno nemam vremena..

  6. #2466
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Instrumenti..

    Možda malo glupo pitanje, ali kako brojite ritmove ? "Sviram" With or Without You na bassu (nejde jednostavnije od toga za početnika), uz pjesmu koja se vrti u pozadini:

    [-----------------------------------------------------------------------------
    [-----------------------------------------------------------------------------
    [-----------------------------------------------------------------------------
    [-10-10-10-10-10-10-10-10-s-5-5-5-5-5-5-5-5-s-7-7-7-7-7-7-7-7-s-3-3-3-3-3-3-3-3 I tako do kraja.


    I makar uspijem nekako dobar ritam uhvatit, nemogu procijenit kad da se prebacim na drugu notu. Ako doslovno brojim jen-dva-tri-četiri-pet itd., u glavi ili naglas, vrlo brzo se pogubim, ispadnem iz ritma ili profulam ton u brojanju

  7. #2467
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Mar 2011
    Postova
    654

    Re: Instrumenti..

    zašto bi svirao with or without you

  8. #2468
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao .
    zašto bi svirao with or without you
    Pogledaj što piše u zagradi, kvragu.

  9. #2469
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Instrumenti..

    Na tabovima nikako, moraš čuti kako ide u pjesmi

    Druga opcija: nabavi Guitar Pro i nađi tabove za njega, on ti svira
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  10. #2470
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Na tabovima nikako, moraš čuti kako ide u pjesmi
    Možda sam krivo postavio pitanje, ja pitam kako da doslovno brojim note, tj. tih 8 udaraca po jednoj noti. Ritam je kroz cijelu pjesmu isti.

  11. #2471
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    slušaj pjesmu pažljivo, nabi slušalice do kraja...ja tak barem radim, sve se da skužit kad se koji akord prebaci ili bass...samo treba slušat

  12. #2472
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Mar 2011
    Postova
    654

    Re: Instrumenti..

    po meni je bezveze sa slušalicama, al ono, koji mene kurac boli kako tip svira. inače ja sam najviše napredovo kad sam počeo svirat tako da bi se pustio pjesmu na zvučnike i uz nju sviram, tako najbolje mogu čut kak ja zvučim i kako bi trebao zvučat.

  13. #2473
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Instrumenti..

    ^Tocno ovo

  14. #2474
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Instrumenti..

    [quote=Duke of Earl]
    = Citat = Izvorno postao "McPingvin_v2.0":10zy31qn
    Na tabovima nikako, moraš čuti kako ide u pjesmi
    Možda sam krivo postavio pitanje, ja pitam kako da doslovno brojim note, tj. tih 8 udaraca po jednoj noti. Ritam je kroz cijelu pjesmu isti.[/quote:10zy31qn]
    mjera je 4/4. Znači, imaš 4 beata po taktu. Te note u tabu su osminke što znači da sviraš dvije note za vrijeme trajanja jednog beata. Dakle, 8 nota po taktu. U toj su pjesmi bubnjevi malo drukčiji jer u većini pjesama bubnjar obično mlati hat cijelo vrijeme (8 puta po taktu), a svaku drugu notu udari recimo bas ili doboš (snare).

    Note brojiš na sljedeći način (broji na engleski. & izgovaraš and, naravno):

    1---&--2--&--3--&--4--& <---- brojanje( crtice ne brojiš, to sam stavio radi formatiranja teksta)
    10-10-10-10-10-10-10-10 <---- note



    ovo gore ti je jedan takt. ritam možeš lupati i stopalom, lupaš 4 puta nogom. znači ne lupaš ovo & nego samo an 1,2,3,4.

    možda zvuči komplicirano, ali nije, a ni meni objašnjavanje ne ide najbolje. gledaj lekcije vezane za ritam po youtubeu i s vremenom ćeš skontat.

    EDIT: ispravljao sam par puta zbog typo-a i lošeg formatiranja teksta
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  15. #2475
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Instrumenti..

    Hvala puno.

  16. #2476
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Instrumenti..

    što se tiče ovog problema kad prebacit akord ili ton što god već. to najbolje pustiš si pjesmu. i sad odslušaš malo ritam i tako to, i onda kreneš lupat uz pjesmu i čuješ kad se u pjesmi prebaci akord prebaciš ga i ti. tako sam ja barem počinjo, nije uvijek bilo točno prebacivanje, al nakon nekog vremena uvježbaš, i onda ti je dosta da samo piše koji je akord, ne treba ti ni koliko puta niti ništa

  17. #2477
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Instrumenti..

    Frend neki dan kupio bass i isto ga muči ritam... ja i frend sviramo ritmički točno a on amabaš svaki puta kasni za nama.
    Primjetio sam da je kod njega problem što on pocne mjenjati polje tek kada mi već zamjenimo akord. To je kod njega problem, možda je i kod tebe.
    E to te vjerojatno muči jer ti još nije u prstima brzo mjenjanje polja (i mene je to u početku mučilo) ali to će ti ući sa vremenom u prste. samo treba dosta vjebe i zafrkancije sa gitarom.

    Ako sam fulao tvoj problem onda ovako^^
    Predpostavljam da pjesmu naravno znaš napamet. kada je sviraš moraš ju vrtiti u glavi a ne misliti kako ćeš prebaciti prste i neprestano mrdati trzalicom...

    Dosta je teško objasniti ti kako to naučiti ali siguran sam da savjet "vježbaj, vjažbaj, vjažbaj" biti od velike koristi

    i još nešto vrlo bitno. nemoj trzati samo prema dolje nego i prema dolje i prema gore

  18. #2478
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Mar 2011
    Postova
    654

    Re: Instrumenti..

    potraži si bass instrukcije od flea na youtubeu, lik je zakon i nauči te neki vrag^^

  19. #2479

    Re: Instrumenti..

    A ono, nebreš očekivati da budeš u prvih tjedan, dva, tri, pet besprijekorno odsviral pjesmu ma kak lagana ona bila.
    Treba svirati svaki danSi rezultati su tu već za par mjeseci.
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  20. #2480

  21. #2481
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Instrumenti..

    pocinje ok, kad bi ubacio i ritam masinu unutra bolje bi zvucalo, kontam ne sviras dugo pa je ovo gg, ali prema kraju ides u nekakve bendove koji nemaju bas smisla i nisu bas ugodni za cut, a na kraju samom ispadas iz tonaliteta pa te krive note strse dosta, i previse se zadrzavas pri kraju vrata na kraju, al tema mi se svidja, i gg bi bilo da na kraju nisi malo pretjerao i zavrsio onako bezveze. Eo, moja 'analiza', ono cisto da ti pomognem jer je soliranje tlaka i da meni nisu pomogli neki ljudi dosta bi se dugo sa nekim stvarima mucio.

    Inace mogo bi postat taj backing track i tonalitet pa mozemo neki mali contest napravit il nesto slicno, bilo bi kul.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  22. #2482
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Mar 2011
    Postova
    654

    Re: Instrumenti..


  23. #2483
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Da se javim opet

    Prije neka dva mjeseca kupio sam ovog Ibaneza:




    Poluakustara, zaljubio se na prvi pogled u nju .
    Sad imam poluakustičnu i klasičnu, pa mogu prebacivat s jedne na drugu kad god hoću (bilo to zbog bolova u prstima il jednostavno želje za drukčijim zvukom) i super mi je.
    E sad.

    Hoću kupit pojačalo za nekih soma kuna. Tako kada kupim električnu da ne trebam sebe bacat u veliki trošak odjednom jer mogu dotada svirat na poluakustičnoj. Sad vi predlažite, prodavajte, darujte, tržite i štajaznam neka dobra pojačala. I da, na što da pazim, koliko jako pojačalo da uzmem itd. itd.

    Nadalje, čime da čistim gitaru? Naoko je potpuno besprijekorna, ali kad odsjaj Sunca/svijetla iz vani padne na nju onda se vidi pun prozor masnoće od prstiju i tih sranja.

    A što se samog sviranja tiče... šta sad da radim, znam skoro pa sve ono "osnovno"... što da od teorije učim? Skale? Znam valjda dvije forme od Blues skale i to je to.
    Svi smo mi Mirko.

  24. #2484
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ljubuški, BiH
    Postova
    734

    Re: Instrumenti..

    pentatonsku skalu nauci + blues note u svakom patternu, to ti je dosta za start

  25. #2485
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Instrumenti..

    = Citat = Izvorno postao SharpDressedChevap
    Da se javim opet

    Prije neka dva mjeseca kupio sam ovog Ibaneza:




    Poluakustara, zaljubio se na prvi pogled u nju .
    Sad imam poluakustičnu i klasičnu, pa mogu prebacivat s jedne na drugu kad god hoću (bilo to zbog bolova u prstima il jednostavno želje za drukčijim zvukom) i super mi je.
    E sad.

    Hoću kupit pojačalo za nekih soma kuna. Tako kada kupim električnu da ne trebam sebe bacat u veliki trošak odjednom jer mogu dotada svirat na poluakustičnoj. Sad vi predlažite, prodavajte, darujte, tržite i štajaznam neka dobra pojačala. I da, na što da pazim, koliko jako pojačalo da uzmem itd. itd.

    Nadalje, čime da čistim gitaru? Naoko je potpuno besprijekorna, ali kad odsjaj Sunca/svijetla iz vani padne na nju onda se vidi pun prozor masnoće od prstiju i tih sranja.

    A što se samog sviranja tiče... šta sad da radim, znam skoro pa sve ono "osnovno"... što da od teorije učim? Skale? Znam valjda dvije forme od Blues skale i to je to.
    poluakustara haha, elektroakustara . ako ti je budzet oko 1500kn mozes uzeti laneya od 10w lampasa(ja imam i radi ko grom), ili malu bugeru(takodjer radi ko grom). ako ti je lampas problem, imas onaj microcube il tak nes slicno, ne sjecam se tocno kako se zove ali ima milijon eefekata i dosta je dobro. Uglavnom,lampas do 15w ili tranzistorac do 30w, bilo sta jace ce ti bit previse za po doma (s bendom recimo ovaj laney super radi, probija se pored bubnja na pola snage, vgg pojacalce. za ciscenje koristi pamucnu krpicu, samo predjes preko zica i trupa s obje strane i gg. a uci ovo sto ti je smeagul predlozio. uglavnom sad ovisi koji pravac.glazbe te najvise zanima. i btw jel to v72ece? imam istu gitaru doma i dobra je samo sto moja ima dosta ujeban vrat.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  26. #2486
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Instrumenti..

    Ja mislim da je isti model, samo mi se neda ić provjerit
    A ta pojačala... ja više ciljam na onako "edgy" zvuk (kao kod starijih pjesama - tipa ovo aHjoi_0Y ... re=related) al bih volio imat i finu distorziju (nešto za Santanu, Moorea i ekipu) pa sad jel više-manje svako pojačalo ima te efekte ili moram izdvajat? Imam valjda dva-tri dućana ovdje u Splitu u kojima sam našao nešto pojačala za tu cijenu ali nema ih baš puno.
    Svi smo mi Mirko.

  27. #2487
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Instrumenti..

    ja bi uzeo onda laney cub 12r. ima dobar reverb i hi/mid/lo, gain i volume, s kojim mozes dobit raznovrsne zvukove.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  28. #2488
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Instrumenti..

    Kolko ste svi eksperti za opremu, a kladim se da sakate u sviranju

    (ko i ja)

  29. #2489

    Re: Instrumenti..

    e a Nevene, kaj ti sviraš

  30. #2490
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Instrumenti..

    dajguze

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •