Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 98

Tema: WoW propaganda

  1. #1

    WoW propaganda

    Jej,ne nije još jedan topic koji pljuje po WoWu.Ja pljujem po tome kako uništava druge MMO-e.
    KVALITETNIJE MMO-eve.
    Postalo je tako loše da se u anketama za igru godine glasa za WoW jer svi to igraju,makar ja nikada nisam probao,hej common sense anyone?
    11 miljiuna igrača?Da li se itko potrudio izračunati koliko od toga su gold selleri,botovi ili ljudi kojima je dosadno pa ulete na sat vremena na tjedan?Za igru postoje "tvrtke" kojima je posao gold sellanje(što već dokazuje da ima puno retardirane djece)
    WAR je npr najkvalitetniji MMO vani,ako netko kaze da nije,u krivu je.
    Vidim da sve manje igrača ima,kvaliteta je mislim očita.
    Ajde se sjetite koji MMO od izlaska WoWa nije imao na početku ogromni fanbase,hvalospjeve da bi na kraju svi odustali i to bi propali?
    Nula?Jedan?


    Nemam ništa protiv Blizzarda ili njegovih igrača,nego tog fenomena,kurčenja i idiota.

  2. #2
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: WoW propaganda

    ne bih htio pljuvati ili uopće pričati o WAR-u s obzirom da je moje znanje o istome jako ograničeno...no WoW je već nekoliko godina na sceni, prve igrače je pokupio na temelju Blizzardove slave...sve nakon toga nije nikakvo pretjerano reklamiranje ili slično, igra je izrazito kvalitetna i istina od nekih 12 milijuna igrača koliko sad ima, dio su botovi, gold farmeri i ostale gadarije, no opet i ono što ostaje je broj igrača koji je nekoliko puta veći od zbrojenog broja igrača nekoliko drugih (možda kvalitetnijih) MMO-ova...nitko WAR-u ne brani da ga reklamiraju kao što to Blizzard radi sa WoW-om...nitko ekipi koja igra WAR ili neki drugi MMO ne brani da priča okolo, potpaljuje maštu fanovima WAR svijeta i uvlači ih u igru...no rade li to? ne baš...o WAR-u čujem samo ono što ekipica napiše u WAR podforumu ovdje...o WoW-u čujem svako malo negdje...i WAR i Conan su reklamirani kao WoW killeri...Covav je podbacio, ekipa koja igra WAR je tiha...a što se tiče onih koji nikad nisu igrali niti jedan MMO pa glasaju za WoW jer su za njega jedino čuli, maloumni su i ne znaju bolje, no opet nitko od njih nije ni čuo za WAR od silnog truda WAR zajednice da ga promovira...ja osobno nemam namjeru igrati WAR...ne odgovara mi štimung...preferiram W4k u odnosu na fantasy Warhammer...

  3. #3

    Re: WoW propaganda

    Ne bi o očiglednoj kvaliteti, već bi se želio dotaknuti famozne "imamo 10+ milijuna pretplatnika" i mistike koja se često vezuje uz tu izjavu, prvenstveno oko toga koliko Blizzard samo na pretplatnicima zaradi. Ukratko, radi se o tome da su azijski igrači manje vrijedni Blizzardu financijski, a otprilike pola računa je sa dalekog istoka. Zašto? Iz jednostavnog razloga jer kineski igrač plaća mjesečno otprilike 1/6 iznosa koju zapadni svijet plaća (Europa i SAD, primarno)... mislim da je konkretna cifra ~2 dolara (postam link ako ga iskopam) i, uz to, za pretplatničke račune se uzimaju računi koji su postavljeni i koji se koriste u webcaffe radnjama tako da i ta činjenica utječe na sliku stvari.

    @Hell
    Kao što sam već, bar mislim, i napisao u nekoj temi, WoW je i biti će superioran svima iz čiste navike ljudi. Za nekoga tko je uložio 3+ godine u WoW, vrijeme i novac, su jako jakoSmale šanse da će ostaviti igru i prebaciti se na neki novi svježi MMO, gdje će morati počinjati sve iz početka i gdje nije kuler kako je bio u WoW-u, osim ako Blizzard ne napravi neku katastrofalnu grešku s WoW-om (nešto u razmjeru kao što je SoE napravio sa SW:G), a svi znamo da se to neće dogoditi iz jednostavnog razloga - Blizzard igra na sigurno i ne riskira gubitak pretplatnika, činjenica na koju je i išla većina negativnih komentara kad je izašao WotLK - sve je odlično, DK je odličan kad ga probaš, questovi su odlični i zanimljivi... dok ne shvatiš da je to sve "same old, same old" samo drugačije zapakirano.

    WAR, ako ima jednu lošu stvar, onda je to taj nedostatak brutalnog i "in your face" marketinga koji WoW ima (WAR devsi šalju pakete pune hintova određenim fan grupama što je slabo kad se usporedi sa Blizzardovim TV reklamama, recimo). Heh, ironično zapravo.

  4. #4
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: WoW propaganda

    indeed...WoW ima jako brutalan marketing, od TV reklama, do filmskih i TV zvijezda u reklamama koje se prošire internetom u roku od par sati nakon što ih izbace, ali i sama zajednica širi riječ o igri...gdje god pogledam, netko priča o WoW-u...hell, i ja to radim, ali o WAR-u se ne čuje mnogo...ne samo što nemaju marketing na razini Blizzarda, nego je i zajednica tiha...glasna zajednica > marketinška mašinerija...

  5. #5
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: WoW propaganda

    Glasna zajednica je produkt marketinške mašinerije.
    A ovih sada već kao 12 milijuna accova, mnogo puta sam rekao što ja mislim i vjerujem o toj propagandi.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  6. #6
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: WoW propaganda

    možda u početku zajednica i jest produkt marketinga, ali nisam već dugo vidio reklamu za WoW u stilu Mr.T Mohawka, ali svaki dan čujem nešto o WoW-u od nekog...

  7. #7

    Re: WoW propaganda

    Čini se tihim jer je community podijeljen, uglavnom zahvaljujući činjenici da nema službenog foruma, ali sad kad je on na putu community će se skupiti na jednom mjestu pa će biti lakše primjećen. Ne kažem ja da je ekipa sada loša, naprotiv, samo je stvar da će te mase lakše primijetiti ako imaš jednu i ujedinjenu frontu, nešto što je Mythic sada shvatio i ide u tom smjeru (kažem sada jer DAoC nije ima službeni forum, a opet je bio popularan... pionir RvR borbi, zapravo). Uglavnom, razlika između WAR-a i WoW-a se svodi na to da jedan daje SVIJET, a drugi daje BOJIŠTE.

    Nego, da ne bude OT, ja iskreno pozdravljamSčas kad je MMO zvan World of Warcraft izašao i trgnuo MMO industriju iz dubokog sna te je podigao na nezamislivu razinu dotjeranosti i kvalitete te što je učinio žanr znan i popularan među ne-online gamerima. I opet me nemojte krivo shvatiti, bilo je i prije WoW-a dosta gigantskih naslova (Everquest primarno, koji je prije bio ono što je WoW danas, samo na manjoj skali) koji su bili jako igrivi i imali community daleko bolji (osobniji je vjerojatno bolja riječ) od WoW-a, ali u svijetu igara to su uglavnom bili naslovi koji su bili poznati samo onima koji su već tada bili online "osviješteni". WoW je to promijenio i dao svakom priliku da igra... e sad, je li sve to pojednostavljenje žanra koji je do tada bio "hardcore" dobra stvar ili ne, to već nije pitanje za mene (chattao sam s ljudima kojima fale dani kad si se morao doslovno slomiti da nešto postigneš, a obožavaju EXP Penalty kad pogineš... znate ono, kad morate grindati 3-4 sata samo da bi vratili izgubljeni EXP).

  8. #8
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: WoW propaganda

    nikad nisam bio ljubitelj hardcore MMORPG-ova...otkad sam počeo igrati te igre, igrao sam ih zbog ekipe...najbolji način da se upoznaju ljudi s drugog kraja svijeta (osim putovanja okolo) je pričanje sa ekipom u gildu...pričao sam sa ljudima iz Pakistana, Japana, JAR-a, GM mi je iz SAD-a, imam prijateljicu iz Novog Zelanda...a hardcore segment igre bi mi smetao u tome...istina bog, volim dobar, težak RPG...nešto imerzivno...no od MMO igara očekujem da mi pruže određenu količinu zabave dok u isto vrijeme čavrljam sa frendom iz Brazila...ne da se moram satima mučiti da dobijem nekoliko šarenih pixela ljubičastog imena...

  9. #9

    Re: WoW propaganda

    Onda si upao u istu zamku u koju sam i ja bio upao, tj. WoW ti je postao komad fancy IM softvera kojeg uz to i plaćaš mjesečno.

  10. #10
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: WoW propaganda

    meh...uvijek je tu i onaj segment kad sa 2 raid grupe uletiš u Orgrimmar i napraviš veselja

  11. #11
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: WoW propaganda

    Nikad nisam igrao WoW, što zbog toga što mi je glupo plaćat pretplatu (može se naći dobrih MMO-ova koji se igraju besplatno, a autori zarade na dodatnom sadržaju, reklamama ili čemu već), a što zbog toga što nisam neki ljubitelj Warcrafta.
    Svejedno, vjerujem da se danas može naći pokoji (po bilo čemu) kvalitetniji MMO. Ali stvar je u tome da je WoW doslovce pokrenuo ovaj žanr i time prikupio najveću publiku. Točnije, cijelu revoluciju žanra koji je prije bio dosta marginalan. Nakon WoW-a počela je prava eksplozija MMO igara kad su ljudi vidjeli kako je to isplativo. A ruku na srce, većina ih koristi neke stvari koje je WoW prvi uveo.

  12. #12

    Re: WoW propaganda

    Na primjer?



    Bili su MMOevi i prije WoWa
    DAOC,Everquest?
    Oboje su bili prilično popularni

  13. #13
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: WoW propaganda

    Pa jesu, ali pogledaj šta se dogodilo poslije WoW-a. MMO-ovi su počeli iskakat iz pašteta, LOTRO, Warhammer, SW Galaxies (koji je fejlao), GW, ubuduće i STO, SW:TOR, ...

    Nikada ovaj žanr nije bio popularniji, sve zahvaljujući WoW-u. Kad je počeo prikupljat milijune igrača, ljudi su vidjeli da tu ima para, počeli investirat, i tako je nastao čitav niz MMO-ova na sve moguće teme.

  14. #14

    Re: WoW propaganda

    Galaxies je izasao 2003...i nije failao...da je ostao na onakav kakav je bio,WoWu bi slobodnu oduzeo miljiun i nes igraca od danasnje liste
    Iskakati iz pastete?Vecina ih je vec odavno bila u produkciji kada je izasao WoW
    GW je izašao oko mjesec dana poslije
    Ali mislim kako ti možeš smatrati da je u ove 4 godine izaslo puno MMOeva?Nije ih puno izašlo,ovi koji jesu su bilo prilično popularni napočetku,sve dobro i onda krah...



    Uglavnom želim reći da WoW nije ništa započeo,jedva uveo nešto novo...2005 kada je izašao bio je bolji od večine MMOeva i kako je prosla godina,nije mu bila konkurenta,zamah je uzimao,rasto,sve više ljudi i bum....svaki MMO koji izađe,makar bio kvalitetniji će krahati...
    Jedini uspjeh su bili ove stare franžize s odličnim loreom,a nisu ni one nešto se proslavile...

  15. #15

    Re: WoW propaganda

    Kapa dole za WoW,ali kad mi neko veli zbog WoW-a da je Witcher sranje e onda nekaj nije vredu.
    Ono...neko do tog trenutka igra sve žive igre i kad se napokon navuče na WoW,počne govorit kak ostale igre na valjaju itd...
    WoW je u mnogima ubil volju za "normalnim" igrama (skoro i u meni...skoro...).
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  16. #16

    Re: WoW propaganda

    = Citat = Izvorno postao dal3
    Potpuno si u krivu.. Igrao sam i Warhammer i Age of Conan, ali WoW je i dalje bolji od njih.. Način igre, a pogotovo PvP je u WoW-u daleko zabavniji od onoga u Warhammeru IMHO..i znam nekoliko ljudi koji su igrali WoW od samih početaka, pa prešli na Age of Conan..igrali malo, složili se da je WoW bolji,al se nisu vratili Wow-u već čekali Warhammer. Kad je Warhammer izašao,počeli su ga igrati, opet se složili da je WoW bolji. I ja sam probao obadvoje i WoW mi je definitivno bolji.. Ali ni ja nevjerujem da baš postoji 12 milijuna redovnih pretplatnika.


    = Citat = Izvorno postao Nodakim
    Jej,ne nije još jedan topic koji pljuje po WoWu.Ja pljujem po tome kako uništava druge MMO-e.
    KVALITETNIJE MMO-eve.
    Postalo je tako loše da se u anketama za igru godine glasa za WoW jer svi to igraju,makar ja nikada nisam probao,hej common sense anyone?
    11 miljiuna igrača?Da li se itko potrudio izračunati koliko od toga su gold selleri,botovi ili ljudi kojima je dosadno pa ulete na sat vremena na tjedan?Za igru postoje "tvrtke" kojima je posao gold sellanje(što već dokazuje da ima puno retardirane djece)
    WAR je npr najkvalitetniji MMO vani,ako netko kaze da nije,u krivu je.
    Vidim da sve manje igrača ima,kvaliteta je mislim očita.
    Ajde se sjetite koji MMO od izlaska WoWa nije imao na početku ogromni fanbase,hvalospjeve da bi na kraju svi odustali i to bi propali?
    Nula?Jedan?


    Nemam ništa protiv Blizzarda ili njegovih igrača,nego tog fenomena,kurčenja i idiota.
    I također me fascinira to što, iako ga nikad nisi igrao, ti si siguran da postoje kvalitetniji mmorpg-ovi (ne usudim se pitat jesi li igrao uopće jedan mmorpg).


    Htio sam napisati jer to nikada nisu igrali,počeo sam pisati doslovno što bi rekli.
    Oni kaži:"Glasam za WOW jer je to WoW.Makar ga nisam ikada igrao."


    i odjebi,makar bih imao pravo da si imao pravo

  17. #17
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: WoW propaganda

    Nemojte se sad i vas 2 posvađat. I to oko WoW-a.

  18. #18

    Re: WoW propaganda

    Ali ne pitaš me da li sam ikada igrao neki MMO?
    To je kao me pitati me da li imam 2 ruke?
    (imam/jesam)


    Guild Wars malo i previše igram(ANET kaže CORPG,a ne MMORPG,reći ću da je isti kurac,a jednom ima manji lag i vise igrača i manje igrača u jednom)....nabio sam 1400 sati u 16 mjeseci,100 sati mjesecno mi je zapravo prosjek(imao pauzu od 2 mjeseca,1 mjesec igrao WAR,a drugi AoC)...
    Što bi značilo da igram ga 3 sata na dan,meni je to dovoljno da se prozovem no liferom...

  19. #19

    Re: WoW propaganda

    Sada nam reci zašto nisi igrao AoC,WAR,GW i LOTR



    mislim ja već znam,ali drugi ne znaju

  20. #20
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: WoW propaganda

    Osjecam se prozvanim na ovo pljuvanje i nemam nista pametnije za reci osim

    f...off Nodakim

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Lokacija
    Postova
    2.105

    Re: WoW propaganda

    ne razumijem cemu toliki hype oko wowa...
    igrao sam GW (2400h) i onda prestao, potom ajde, dize se toliki hype oko tog wowa ajd da probam i ja to..
    igra je meni uzasno dosadna nakon gwa, igra je grindfest, mjenja se jedino izgled monstera.

    jednostavno ne kuzim taj hype

    wow mi saka.

    pancakes are my business...and business is good

  22. #22

    Re: WoW propaganda

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Osjecam se prozvanim na ovo pljuvanje i nemam nista pametnije za reci osim

    f...off Nodakim

    Ne pljujem ja po igračima WoWa i Blizzardu,nego po idiotima....ako misliš da si ti jedan od tih idiota(makar ja ne mislim ) osjećaj se prozvanim

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: WoW propaganda

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Iako slabo igram online igre, glasao sam za WoW jel se mora respektirati 10 milja igraca koji svaki mjesec placaju da bi igrali igru...

    respekt blizzardu again....
    Zakljuci sam

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: WoW propaganda

    WoW je dosadan, ekipa na njemu je nešto najretardiranije na netu čemu sam svjedočio.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  25. #25
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: WoW propaganda

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    WoW je dosadan, ekipa na njemu je nešto najretardiranije na netu čemu sam svjedočio.
    support
    #paperplatoongoonz

  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: WoW propaganda

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    WoW je dosadan, ekipa na njemu je nešto najretardiranije na netu čemu sam svjedočio.
    I opet si dokazao da te majka nije voljela,nije ti palo napamet da si se možda našao u krivo vrijeme na krivom mjestu,jer iako ne poričem da ima pravih imbecila razbacanih po serverima,isto tako odgovorno tvrdim da sam uz WoW imao najbolje trenutke gaminga.

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: WoW propaganda

    Znam, vjerojatno je Ragnaros jedan od onih servera koji je su idiotima neki Haven. Na piratskom wowu mi je bila ekipa prejebena. Ovdje same neke gikčuge, previše šveđana, etc. Zajeb u starti, tj. krivi serv. S druge strane, otkud sam trebo znat na kojem serveru valja ekipa. A nemam para bome, vremena ni volje igrati stalno samo jednu igru, i to WoW.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Calculator
    Postova
    1.172

    Re: WoW propaganda

    Po meni, WoW je tolko poznat i ima tolko igrača upravo zbog Warcrafta zbog jedne stvari... Koji warcraft igrač nebi htio uskočiti u sav taj svijet koji je prošetao gledajući odozgora. Onak čim je izišao ljudi(dobro bar ekipa i ja koja je rokala po Warcraftu) su prvenstveno ošli vidit dal je WoW zadržao onaj poseban osjećaj Warcrafta I,II,III. Neznam za vas meni je svakako zadržao...

  29. #29
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: WoW propaganda

    e baš to...to mi je drugi najvažniji razlog zbog kojeg igram WoW...obožavam Warcraft lore...i činjenica da se mogu prošetati Ashenvaleom i vidjeti ostatke Mannorotha u spaljenom klancu gdje su ostali nakon što su ga priklali nekoliko godina prije u izvrsnom ingame filmu u WC trojci mi daje poseban štih...ili vidjeti ruševine Lordaerona...već sama atmosfera u Booty Bayu koji je složen po jednoj od mapa iz WC3-ojke je nenadmašna kad vidiš gobline, piratski štih i jezivo dobru glazbu u lokalnoj krčmi punoj sumnjivih likova

  30. #30
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: WoW propaganda

    svaki quest koji sam dosad obavio pratilo je i čitanje teksta...onak, ako sam mogao pročitati sve knjige u Morrowindu, mogu odvojiti koju sekundu i pročitati background questa...besides, jedini MMO u kojem igrači zapravo utječu na priču bilo kojim postupkom je EVE...ovdje utječu indirektno i sasvim je u redu kako je priča ukomponirana...osobito kad posjetiš lokacije iz prijašnjih igara Warcraft svemira...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •