Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 73 od 73

Tema: Komp se smrzava

  1. #61
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Komp se smrzava

    Da, ali za sve ukupno, ne pojedinačno za svaku RAM pličicu.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  2. #62
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Komp se smrzava

    aha,ja imam jednu pločicu od 533 megaherca,a jednu od 800,i ako bi sad stavio ukupnu frekvenciju 1066 megaherca,onda bi i ova druga koristila 533?

  3. #63
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Komp se smrzava

    Ne, to su velike razlike frekvencija, nema šanse da ih uskladiš. Možeš zaboraviti...
    Govorimo o latencijama, kada bi ih uspio i podesiti uvijek će jedna pločica kasniti za onom drugom. To nije kao HDD, pa da jedan ima 3 GB/s brzinu, a drugi 32 MB/s brzinu.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  4. #64
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Komp se smrzava

    ok,thx anyway,sad već par sati nije zablokiralo,ako bude opet,nosim preksutra u vemil da mi zamjene.

  5. #65
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Komp se smrzava

    evo,prošao je jedan dan,a nije se komp smrznuo

  6. #66
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Komp se smrzava

    Opet se komp počeo smrzavat,a budući da sam ja vrlo lijena osoba i nije mi se dalo otić do vemila,bi li mi memtest pomogao da skužim i eventualno nekako to riješim?

  7. #67
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Komp se smrzava

    Ne bi ti ništa pomogao. OC RAM-a ti može samo pogoršati stvar, jer ova s 533 na 1066 je OC za 100%, tj. za duplo, a ovaj sa 800 na 1066 bi još i mogao, ali teško.

    Riješenje ti je da izvadiš neki RAM, ništa drugo ti ne može pomoći.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  8. #68
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Komp se smrzava

    Iako sam sad uzeo van jedan RAM,još uvijek se komp smrzava,i prije nisam reko(nisam mislio da je važno),ali kad se mi komp smrzne,i kad restartam,na desktopu mi se pojave neke dvije mape






  9. #69
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Komp se smrzava

    Možda da staviš najnoviji DX9?
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  10. #70
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Komp se smrzava

    Sutra bih htio probati flashanje biosa,možda mi to pomogne,probao sam već danas,ali uvijek dobivam ovu poruku





    zna li itko zašto?
    Skinuo sam drivere za svoju verziju matične.

  11. #71
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Komp se smrzava

    Nema više problema ,nisam zamijenio RAM,samo sam točno slijedio ove upute :

    = Citat = Izvorno postao C
    Ja ću ti ukratko objasniti, nije teško, shvatiti ćeš.

    RAM je na matičnoj ploči, utora za RAM može biti dva, tri, danas većinom četiri ako je PC noviji, ili serverski gdje ima utora preko 16. U svaki taj utor ide jedna pločica RAM-a, ali ne bilo kojeg. RAM-ovi se razlikuju po brzinama, pa ako ti matična prima DDR2, onda u nju ubaci pločice RAM-a koje su DDR2, ako ubaciš DDR3 i sl., neće raditi, i moguće je da dođe do nekih oštećenja. Znači, prvo pogledaš koje RAM-ove ti matična prima, da bude stvar bolja, moći ćeš skužiti i da RAM koji ne može na tvoju matičnu, nikako ne može, jer ne odgovara utoru. Ne znam koliko utora imaš i koliko RAM memorije imaš, niti koliko biš ugradio, ali imaj na pameti, RAM pločice od različitih proizvođača ne puštaj skupa u rad. Ako npr. imaš tri utora, i u svakom utoru je RAM pločica od drugog proizvođača, RAM-ovi se onda tako reći pokolju, i nastaju razni problemi, pa s toga, uvijek stavljaj RAM-ove koji su od istog proizvođača, ne smije niti jedan biti od nekog drugog proizvođača (smije, ali mogući svakakvi problemi).
    Kada vadiš stare RAM-e i stavljaš nove, moraš ugasiti PC, i iskopčati ga iz struje, jer ako budeš spajao RAM-e, a u matičnoj ima struje, bez obzira ako je PC "ugašen", tada spajaš struju na živo, pa su moguća tehnička oštećenja.

    Dakle, prvo pogledaj koje RAM-ove ti matična prima, i koliko modula imaš (1 modul = 1 utor za RAM), nakon toga kupi te RAM-ove (npr. imaš 3 utora, DDR2, možeš kupiti 3 RAM pločice DDR2). Pa fino dođeš kući, PC mora biti ugašen, iskopčaj ga i iz struje, otvori kućište, i sa matične izvadi bateriju. Uzmi papirologiju od matične, nađi na slici matične koja je nacrtana jumper za Clear CMOS (obično je blizu baterije na matičnoj ili pokraj utora za grafičku karticu), i kada ga nađeš na slici, na istom mjestu je i na matičnoj. Na tom mjestu imaju tri iglice, i jedan jumper spaja samo dvije susjedne iglice. Te iglice gledaj kao 1-2-3, i jumper spaja 1-2, a 3 je slobodna, iskopčaj ga i stavi ga na 2-3, pa će prva (1) iglica biti slobodna i nigdje prikopčana, te izvadi stare RAM-ove i stavi nove. Pri tome pazi da ih dobro upikneš, jer ako nije dobro sjelo u utor, od oko 150 pinova (na dnu RAM-ova; dio koji spajaš) kroz koje mora teći struja, velika je mogućnost da se na jednom od njih dogodi kratki spoj i nastanu problemi u radu, te tehnička oštećenja. Izvadiš stare RAM-ove, i kada staviš nove RAM-e, Clear CMOS jumper sa 2-3 vrati na 1-2, i vrati bateriju u matičnu ploču. Zatvori kućište, pusti struju u njega i upali PC.
    Stvar riješena.

    Možda malo djeluje komplicirano, ali nije. Rekao sam ti cijelu proceduru, kako bi po pravilu trebalo, jer po ne-pravilu, bilo bi dovoljno izvaditi stare RAM-e i staviti nove, radilo bi, ali dolazi do raznih problema u programima, pa i u hardware-u. Uradi kako sam rekao, i sve će biti OK.

    Svaka čast C..
    Hvala svima koji su mi pomogli,može lock ove teme.

  12. #72
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Komp se smrzava

    Sada je doslovno sve OK ili ima još kakvih problema?
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  13. #73
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Komp se smrzava

    Doslovno sve ok,nema više problema.

Slične teme

  1. instalacija win7 se smrzava pri "expanding"
    By Gwin in forum Konfiguracije
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 24-12-2012, 10:42
  2. CoR: Assault on Dark Athena - smrzava se pri učitavanju?
    By TolSatha in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 03-08-2009, 23:04
  3. Firefox se smrzava?
    By vex in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 27-04-2009, 11:15
  4. Komp se smrzava kad igram cod2...
    By snif in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 04-10-2006, 11:23

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •