Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 139

Tema: RiTeh Corner

  1. #1
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    RiTeh Corner

    Iako imam osjećaj da ova tema neće doživit više od 3 posta, ajde nek bude.

    Dakle, ako na forumu ima još ljudi osim mene i Kostolomca s Tehničkog faxa u Rijeci, ovdje neka bude mjesto za rasprave riječkih fakultetlija-tehničara i ostalih koje zanima nešto o našem fakultetu.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: RiTeh Corner

    BUMP!

    OnTopic: Kako ti leži ovaj bolonjski program po kojem naši piče?
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RiTeh Corner

    Ima svoje prednosti i mane...

    Mane su to šta radimo dosta intenzivno, teoretska količina vremena koje bismo doma trebali izdvojit za učenje i ponavljanje je pre epska, a cijeli sustav ispita i bodova je kompliciran tako da ga poznaje samo onaj koji ga je izmislio, valjda.

    Međutim, glavna prednost owna sve: 3 kolegija u jednom bloku!!

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Djetinjstvo mladoga dendrofila.
    Postova
    1.514

    Re: RiTeh Corner

    Cek sta nije caka s bolonjom da je smanjena kolicina ucenja? Tako sam barem nacuo..
    Na lijevoj ruci rogovi, a desnom se krstim. Duboki mi džepovi i dugački mi prsti.

  5. #5
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RiTeh Corner

    Puno toga šta pričaju o Bolonji je neistina. Učenja bi trebalo bit više, iako moj primjer kaže suprotno. Još nekakve glasine govore da oni kolokviji tobože mogu bit zamjena za završne ispite. E pa bar kod nas nije tako. Prvo na kolokviju moraš neki rezultat ostvarit da bi opće mogo prismrdit završnom.

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: RiTeh Corner

    Bolonja te prisiljava na kontinuirani rad. Kolokviji su lakši nego kod starog programa, ali mislim da ih je više. A tu su i mala testiranja domaćih zadaća itd.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  7. #7
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RiTeh Corner

    S Bolonjom faks pretvaraju u srednju skolu. Ono, zadace, kolokviji kroz semestar, seminari, obavezna prisutnost na predavanjima i seminarima itd. Na Foi-u su ispitni rokovi postali prava rijetkost, u cijeloj akademskoj godini imam ih samo 3. Dakle, treba redovno uciti i sve kolokvirat...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  8. #8

    Re: RiTeh Corner

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    S Bolonjom faks pretvaraju u srednju skolu. Ono, zadace, kolokviji kroz semestar, seminari, obavezna prisutnost na predavanjima i seminarima itd.
    Dok god neki faksovi još "guraju po svom" ima nade. Mislim, Bolonja je valjda OK za one koji su stekli redovne navike učenja iz srednje, ali za kampanjce poput mene (nisam na vašem faksu, samo komentiram) to je pakao. Na predavanja bi dolazio i inače, ali seminari i domaće zadaće? Ma moš' me znaš šta... ja ću se radije držati dobrog starog ispitnog roka i uobičajenih kolokvija, pa makar bilo 200++ strani za naučiti jer mi jednostavno bolje ide tako.

  9. #9
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RiTeh Corner

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Dok god neki faksovi još "guraju po svom" ima nade. Mislim, Bolonja je valjda OK za one koji su stekli redovne navike učenja iz srednje, ali za kampanjce poput mene (nisam na vašem faksu, samo komentiram) to je pakao. Na predavanja bi dolazio i inače, ali seminari i domaće zadaće? Ma moš' me znaš šta... ja ću se radije držati dobrog starog ispitnog roka i uobičajenih kolokvija, pa makar bilo 200++ strani za naučiti jer mi jednostavno bolje ide tako.
    Eh, meni je ta bolonja bas problem. Ja sam teski kampanjac, nikada nisam redovno ucio i jednostavno nemam tu naviku i nikako se ne mogu prisliti da nesto radim redovno. Zbog toga mi je u zadnje vrijeme malo teze studirati na svojem faksu, al ono, jos se uvijek uspijevam boriti protiv sustava
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  10. #10
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: RiTeh Corner

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Puno toga šta pričaju o Bolonji je neistina. Učenja bi trebalo bit više, iako moj primjer kaže suprotno. Još nekakve glasine govore da oni kolokviji tobože mogu bit zamjena za završne ispite. E pa bar kod nas nije tako. Prvo na kolokviju moraš neki rezultat ostvarit da bi opće mogo prismrdit završnom.
    WTF? Mislim da oni krše bolonjsku deklaraciju. Kod nas apsolutno svi predmeti koji imaju kolokvije mogu biti rješeni preko istih. Na stranu s time što se neki profesori tvrdoglavo drže starog sustava pa uopće ne nude kolokvije.

  11. #11
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RiTeh Corner

    da, prema bolonji svaki predmet se treba moci kolokvirat. I također, prema bolonji ako niste znali, ako postoji kontinuirano pracenje studenta a.k.a kolokviji, seminari, zadace itd. ne treba biti niti jedan ispitni rok. Pa se malo zamislite ljudi...ja se vec jesam
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  12. #12

    Re: RiTeh Corner

    Uf, ja se borim protiv sustava još iz dana srednje... ovaj, bar što se tiče regulacija (ne)opravdanih sati.

    @Neven <R>;
    Imam ja kolokvije za sve kolegije osim engleskog mislim, ali ne bi mi smetalo i da ih nema jer nemam ništa protiv toga to da moram naglo upiti gomilu gradiva (famozni all-nighteri nekoliko dana prije ispita). Ono što meni smeta su ove apsolutno nebitne stvari kao što su seminari, koji obično budu materijal nevezan za nastavno gradivo, iz nekih kolegija usmeno ispitivanje istog ono gradiva koje si se već riješio putem kolokvija ili ispita i na kraju zadaće... zadaće? Pa nismo više u srednjoj, pobogu.

  13. #13
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RiTeh Corner

    eh da...i sta se onda desi...gubim važne bodove da kolokviram na tako blesavim stvarima...eh
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #14
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: RiTeh Corner

    Kod nas ako ne uspiješ položiti preko kolokvija uvijek možeš na ispitu po regularnim rokovima, tako da se dobije najbolje od oba svijeta.
    Što se tiče seminara to je donekle napor, istina iako kod mene na faxu nije baš izraženo, a i ima izvanredni studij za one koji žele samo dolaziti i rješavati ispite.

  15. #15
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RiTeh Corner

    hm da, imamo i mi ispite, samo se pitam koliko jos dugo. Dalje, kod nas se pricalo nesto da ce se ukinuti izvanredni studij jer kako je bolonja zamisljena, izvanredni nacin se nikako ne uklapa u nju. Neznam, s druge strane to im je veliki izvor novaca(ako je skolarina za izvanredne 10soma kn). Bas me zanima kako ce se situacija razvijat u buducnosti...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  16. #16
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: RiTeh Corner

    Generalno gledano, nije bolonja toliko loša, nego je problem što naši još ne znaju kako ju sprovest ni što uopće žele od nje. N00bovi
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  17. #17
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: RiTeh Corner

    i kao što je netko rekao, najbolja je neka polu-bolonja
    btw, kod vašeg faxa mi je najbolja igraonica sa stolnim
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: RiTeh Corner

    To je, imamo pikado, stolni nogomet i najvažnije, biljarski stol. Prva liga
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  19. #19
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RiTeh Corner

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    WTF? Mislim da oni krše bolonjsku deklaraciju. Kod nas apsolutno svi predmeti koji imaju kolokvije mogu biti rješeni preko istih. Na stranu s time što se neki profesori tvrdoglavo drže starog sustava pa uopće ne nude kolokvije.
    To je jednostavan primjer kako naši fakulteti svaki po svome interpretiraju Bolognu.
    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    i kao što je netko rekao, najbolja je neka polu-bolonja
    btw, kod vašeg faxa mi je najbolja igraonica sa stolnim
    O da, budući studenti, pri upisu upamtite da Tehnički fax u Rijeci ima igraonicu sa stolnim i biljarom.
    Ajme, naši s Računarstva su ludi za tim, čak su nagovorili Branku iz Elektrotehnike da nam pusti veću pauzu da stignu bacit stolni . Ja rijetko igram jer sam noob, ali naučit ću se vjerojatno jednog dana . Danas je ekipa ljudi iz mojeg smjera igrala pikado iako je ištekan iz struje, zbrajali rezultat na papir i sami proizvodili zvukove koje inače pikado mašina pušta.

    btw, ljudi ja sam isto kampanjac teški, drago mi je da nisam jedini...
    To je zato što me Sušačka gimnazija naučila radnim navikama morskog krastavca.
    Možda Da Killah zna o čemu pričam.

  20. #20
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: RiTeh Corner

    zato si trebao na pravo ić, kampanje ftw!

    što se tiče stolnog, a i ostalog, vježba, vježba i samo vježba, uostalom partija je samo 2kn
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: RiTeh Corner

    @cham3leon
    Nisam znao da smo išli i u istu srednju Ja sam bio akavac, opći smjer, a ti?
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  22. #22
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RiTeh Corner

    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    zato si trebao na pravo ić, kampanje ftw!

    što se tiče stolnog, a i ostalog, vježba, vježba i samo vježba, uostalom partija je samo 2kn
    Pravo? Kampanja? Čuo sam od jedne tipice koja je išla na pravo da štreba doslovce 24/7! Ne vidim previše kampanjstva tamo, kažu da je strašno teško.

    @Kostolomac

    Ja sam bio D, prir. - matematički.

    Sad bi bilo najbolje da otvorimo topic za PSHG

  23. #23
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: RiTeh Corner

    i nije baš, učiš za ispite i kolokvije, ostatak vremena ne moraš niš, al mi smo imali sreću kad smo neka polu-bolonja, ovima prije bolonje je dosta sjebano, a i bolonjci imaju česte provjere znanja i to, mi uopće nemamo, još se pol predmeta može dat preko kolokvija, a sad vjerojatno i svi...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: RiTeh Corner

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    S Bolonjom faks pretvaraju u srednju skolu. Ono, zadace, kolokviji kroz semestar, seminari, obavezna prisutnost na predavanjima i seminarima itd.
    Dok god neki faksovi još "guraju po svom" ima nade. Mislim, Bolonja je valjda OK za one koji su stekli redovne navike učenja iz srednje, ali za kampanjce poput mene (nisam na vašem faksu, samo komentiram) to je pakao. Na predavanja bi dolazio i inače, ali seminari i domaće zadaće? Ma moš' me znaš šta... ja ću se radije držati dobrog starog ispitnog roka i uobičajenih kolokvija, pa makar bilo 200++ strani za naučiti jer mi jednostavno bolje ide tako.
    Da, ali sigurno ne bi bio kampanjac kada svaka dva tjedna pišeš jedan kolokviji iz samo jednog predmeta, pa tako iz njih par.
    Ja sam uber kampanjac, uvijek sam prolazio s 4, bilo je tu 3 i 5, ali 4 je meni svetinja bila. I sada krenuo sam na faks s dva frenda iz svoje srednje, išli smo skupa u srednju, isti smjer, isti odjel, i ovdje smo sva trojica popadali. S time da su oni odlikaši, kakav ja nisam. Prvi blok, Matematiku pali, Fiziku pali, Računarstvo prošli, dobili certifikate, Tjelesni ćemo proći. Drugi blok, sada završava, Statiku pali, Materijale pali, Inžinjersku grafiku ćemo proći. U sljedećem bloku su ja mislim Matematika 2, i predmeti vezani za Statiku i Fiziku. Ovaj drugi frend mi se misli sada ispisati, a ovaj prvi nešto gura, ali će i on pasti. Upoznao sam još njih na faksu, od toga dobri učenici, dvojica su, jedan će pasti, a ovaj drugi gura nekako, i vjerojatno će proći. Što hoću reći? Isto što i Arbiter, ako nemam radne navike kroz 8 godina osnovne, pa još plus 4 godine kroz srednju, neću ih ni sada imati. U biti, ne znam ni kako bi ih imao. Kada jedan prosječan dan imam nastavu od 8 do 16 sati. Nakon toga valja mi raditi tjelesni, i do 19 sati na večer ja sam mrtav konj, i da tada uzmem knjigu i učim, ma daj bježi, nemam vremena ni za sebe, da bi imao za opterećivanje mozga od 0 do 24 sata. Onog tipa 8 sati rada na faksu zahtjevaju još 8 sati rada kod kuće na tom istom gradivu. Pa ti izračunaj. Znači da ćeš učiti 16 sati, i 8 sati spavati, to ti je već 24 sata. A gdje je sve ostalo, poput toga da imam predavanja od 8 u jutro do 16 na večer, plus tjelesni, i do 19 sam mrtav...
    Još da ne znam ove s tjelesnog, pa na fintu poberem satove, ne znam šta bi. Samo te u jutro predavanja i vježbe iscrpe, a kamoli još da ideš učiti. Ja jednostavno ne mogu nakon toliko predavanja i vježba sjesti i učiti, jer se počnem gubiti. I tako redom dan za danom, imao sam 70 KG, sada imam 60 KG, što je za 190 CM visine samoubojstvo za mene, pa sam se prestao truditi, kada ću svakako pasti. I tako, svaki dan, uvijek intenzivno, iscrpim se, ne mogu doma učiti, a na nastavi ništa ne pohvatam jer je sve brzo, i to je uspješno za pasti.

    Što ja mislim o Bolonji? Jednostavno je. Amerika je upala u krizu, i zbog toga se Bolonjski sistem proširio. Zašto? Pa jer je teže, barem s mog stajališta. Radna mjesta se zatvaraju, a kada je Amerika u krizi, cijeli svijet je u krizi, i po mome Bolonja služi za rušiti učenike kako bi pare ostavljali svugdje, i na kraju završili vanredno (još ne znam ni jednog tko nije vanredno završio faks), osim onih koji imaju radne navike (a tih je jako malo), oni mogu uspjeti u Bolonji. I tako država prima parice, radnih mjesta svakako je sve manje i manje, sve se raspada, pa im je i bolje da malo njih završavaju fakultete, pa će uvesti obaveznu srednju školu, samo zato da djeca ne idu raditi, biroi puni, itd.

    Ovaj jedan frend, što je samnom od početka srednje. On ima dva brata. jedan ga je stariji za 1 godinu, a drugi ga stariji za 2 godine. I oba njegova bata idu na Tehnički fakultet, oba završavaju, ali on ne može proći. Zamisli da imaš doma dva brata jedan 2 godina, jedan 3 godina, a ti 1 godina, istog fakulteta, istog smjera, i oni ti ne mogu pomoći...
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  25. #25

    Re: RiTeh Corner

    A ne... i slažem se po pitanju nastave općenito. Ono, od nekih 8-9 ujutro do 17-18 navečer i još najgore od svega je kad imaš rupe između predavanja, ponekad su te rupe prekratke da bi išta konkretno van faksa napravio, a ponekad su preduge tako da ne znaš kud ćeš sa sobom od dosade. Možda sam to samo ja, ali meni se život stvarno sveo na "kuća <-> faks" i ništa drugo baš zbog tih nikakvih rasporeda (sreća pa nemam tjelesni jer bi tek onda totalno obolio na živce) tako da se svakoj suboti, pod pretpostavkom da nemam faks, veselim kao bogom danoj. Ja k'o kokoš sa spavanjem - čim se vani mrači prođe me volje za učenjem.

    = Citat = Izvorno postao C
    Što ja mislim o Bolonji? Jednostavno je. Amerika je upala u krizu, i zbog toga se Bolonjski sistem proširio. Zašto? Pa jer je teže, barem s mog stajališta. Radna mjesta se zatvaraju, a kada je Amerika u krizi, cijeli svijet je u krizi, i po mome Bolonja služi za rušiti učenike kako bi pare ostavljali svugdje, i na kraju završili vanredno (još ne znam ni jednog tko nije vanredno završio faks), osim onih koji imaju radne navike (a tih je jako malo), oni mogu uspjeti u Bolonji. I tako država prima parice, radnih mjesta svakako je sve manje i manje, sve se raspada, pa im je i bolje da malo njih završavaju fakultete, pa će uvesti obaveznu srednju školu, samo zato da djeca ne idu raditi, biroi puni, itd.
    Ne bi baš sada ulazio u tvoju teorije zavjere, ma koliko zanimljiva bila, ali mislim da je glavni FAIL Bolonje to što podrazumjeva da smo mi studenti isti kao i u srednjoj, tj. kao da nemamo ništa drugo za raditi osim učiti svaki dan kako bi nas oni testirali svaki drugi tjedan, a to je istovremeno komično koliko i tragično. Vidim kod kolega kako neki jednostavno ne mogu sređivati stvari preko ničega drugog osim ispita iz jednostavnog razloga jer nemaju vremenaSza učiti tako kad imaju druge obaveze (ne mislim samo na izvanredne sada).

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: RiTeh Corner

    Upravo to. Ne samo da su rupe (od tih rupa ja imam samo jednu, utorkom od 12-14 sati) kratke ili bilo kakve s kojima ne znaš šta bi, nego primjerice nemaš prva dva-tri sata, pa si do kasno na faksu zbog toga. Sjećam se prvog bloka kada sam imao. 3 sata predavanje iz fizike. Nakon 3 sata predavanja fizike, 2 sata vježbi iz fizike, i onda za kraj 2 sata matematike vježbe. Kada sabereš, 7 sati sve ukupno, ne zvuči puno, ali već nakon fizike budeš ubijen da na matiši samo sjediš, reda radi.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  27. #27
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: RiTeh Corner

    al to je posebno vidljivo kod tehničkih faxeva, znam puno više ljudi iz svoje generacije da su pali ili se ispisali s tehnike, negoli da su prošli, a i ovi koji su prošli još vuku neke predmete... meni je na pravu što se toga tiče puno bolje, učenje praktički samo za kolokvije i ispite kojih nema svaki tjedan, a posebno ne više od 2, max 3, al to stvarno rijetko isti tjedan, a i predavanja nisu toliko obavezna, a i nema ih puno, par sati predavanja dnevno, 3,4 u prosjeku...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: RiTeh Corner

    Redovan student mora po bolonji biti redovan. Ukoliko ima više od 3 izostanka, nema pravo ići na završni iz tog predmeta dok izostanke ne opravda.

    Drugim riječima, fališ 4 puta s nekog predmeta, pao si ga.

    Inače, Bolonja je u verziji 2.1. Točnije, treća verzija. Prva je bila 1.0, druga 2.0, pa su se zapetljali što je normalno za bolonju i doradili, pa je sada 2.1 verzije.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  29. #29
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RiTeh Corner

    da, slažem se s C-om i Arbiem po pitanju mnogo cega sta ste rekli. Kod nas na FOI-u nije nista drugacije. Zbog sugavih rasporeda ja sam znao visiti na faksu od 8h ujutro do 21h navecer!!! Zamislite, imao sam rupetinu od 6h pod kojom mi se opet nije isplatilo ici doma jer nisam bas blizu faksu, te sam tada jos morao bus placati, tak da sam ostajao u vž-u. Dalje, ni ostali dani nisu bili nista bolji i bio sam redovito na faksu do 15, 16h plus jos usrani TZK. Ono, prema njihovom ja bi trebao doci doma i onda jos ucit cijelu vecer i jos za vikend. Iskreno, prije cu stavit metak u celo, nego tako zivjet. Inace, drustvena sam osoba i nemislim se odreci svog drustvenog zivota pod cijenu sugavog ucenja. Zbog toga se srcano odupirem sustavu i ono, kolokviram sta mogu, a ostalo spremam za ispit. Iskreno, meni se ta bolonja uopce ne viđa k tim vise sta ja NIKADA nisam redovno ucio ili ista radio redovno. Jednostavno, nemam tu naviku niti cu je valjda ikada imati.
    Priznajem, ove godine posto sam je parcijalno upisao imam nesto malo manje kolegija, al opet, raspored se nije nimalo popravio, i dalje sam previse na faksu nego sto bi trebao biti.
    Eh da, bas me zanima sta ce smislit za sljedecu verziju bolonje...sve me strah
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Djetinjstvo mladoga dendrofila.
    Postova
    1.514

    Re: RiTeh Corner

    Jebemu ja mislim upisati tehnicara za racunalstvo tu u rijeci, al po vasim rjecima mene je strah
    Na lijevoj ruci rogovi, a desnom se krstim. Duboki mi džepovi i dugački mi prsti.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •