Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Pojednostavljivanje RPG naslova..

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Pojednostavljivanje RPG naslova..

    vrhunske uživljujuća priča, zadivljujuće title-specific atmosfere, prekrasnih dijaloga, dobre doze humora, kompleksnost svijeta, originalnost...to su odlike kvalitetnog RPGa ..
    pojeftinjenjem tehnologije došlo je do neočekivanog nus-pojave.. to je opčenito pojednostavljanje RPGa, naslov koji bi trebao imat prije svega kvalitetnu priču i uživiti igrača u sam svijet se preobrazuje na nekakav poluproizvod(ma kaj poluproizvod, smeće i izrod) čija je jedina uživancija uzet mač i ukokat zmaja...jer je to fensi i zabavno.....da stvar bude dobra dobivamo proizvod čiji je jedini cilj napravit RPG sa ništavnim settingom i pričom ali lijepom travicom koja se njiha na povjetarcu...pjuk...
    ja se ne sjećam kad sam zadnji put odigro naslov kalibra torment ili BG2 a da nije Witcher...
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  2. #2

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Eh, mislim da je riječ koju tražiš "mainstream", a svi znamo da je jedino što mase dobro i jednostavno razumiju (za koje je mainstream i napravljan, tako reći) upravo borba i zato zapravo imamo sve manje pravih RPG naslova, a sve više ovih "action RPGova" gdje je iskreno jako malo pažnje posvećeno Role Playing GameSdijelu (i ne, unatoč tome što neki misle, a ja već po xxx put pišem, dodavanje statsa i loota ne čine igru RPG-om).

    Vjerojatno nam je već do sada jasno da naslovi tipa Baldur's Gate, Planescape Torment i drugi nikada neće imati prave konkurente budući da su to naslovi koje ni same matične kompanije nisu pokušale nadmašiti jer su znale da neće uspjeti, ali i jer se samo tržište promjenilo.

    I malo nevezano, ali mislim da taj problem oko RPG-ova zapravo više tlači naveliko hypani wRPG dio žanra koji sve više i više postaje ovisan o tehnologijama dok se priča, razvoj likova i sve ono što bi zapravo trebalo biti integralni dio RPG žanra praktički ubace samo tako i to bude teški klišej koji smo već vidjeli u gomili sličnih igara. Isto kao i problem sa settinzima u wRPG igrama; ili je neki kvazi-medieval fantasy ili SF setting (koji su još i dobri, valjda jer su rijetki).

  3. #3
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Živcira me što se RPG sticker lijepi na sve i njihovog cucka. Ono, NFS Underground je "dijelom RPG", što je čista benavljenost...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  4. #4
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Eh, mislim da je riječ koju tražiš "mainstream", a svi znamo da je jedino što mase dobro i jednostavno razumiju (za koje je mainstream i napravljan, tako reći) upravo borba
    nažalost, ovo nije samo u računalnim rpgovima..

    riječ je o globalnoj promjeni mentaliteta.. ljudi/djeca traže brzu zabavu, bez puno razmišljanja.
    do te mjere da je jedan WOTC nakon nekoliko stotina priručnika za ADnD i DND3/3.5 dignuo ruke od ustaljenog načina igranja RPG-a. da, istina, DnD3.0 i 3.5 su bili veliki iskorak u odnosu na prijašnje edicije, ali u istom smjeru. smetalo nas je, ali smo mogli računat na neke konstante. DnD4 je jednako velik iskorak, ali na stranu, sa pojednostavljenim pravilima, ubrzanim gameplayom. da se ne bi moralo puno pripremat, koristit mozak i taktizirat

    brzi, akcijski, kvazi-rpgovi na kompu samo prate globalno stanje stvari.

    old school playeri poput mene mogu samo bit sretni kad nalete na developere koji su istog mentaliteta, da citiram Geralta "relic of the old times". i onda nam ne preostaje drugo nego uživat u tih nekoliko punokrvnih rpga poput tormenta i witchera (evo, vrtim treći put witchera). naravno, kupit original igru, da ti ljudi dobiju koju kunu i MOŽDA uspiju svojim sponzorima i izdavačima objasnit "zašto bi trebalo napravit nastavak...."
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  5. #5
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Slazem se glede Witcher-a. To je onaj pravi RPG za nas starije i nesto iskusnije igrače. Moram priznati, ne sjecam se kada sam tako uzivao zadnji puta u nekom RPG-u jer igra, em je bila zanimljiva sa bolesno dobrom radnjom, bila je izazov i za igranje sto nažalost danas malo igara uspijeva biti. I da, moram reci da od svih mojih frendova koji igraju igre, svi su odustali od prelaska igre jer im je bila prekompleksna. To je to danas, sve se samo tjera na akciju i igre se zbog toga jako pojednostavljuju. Velika steta
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Imam frenda kojem je retardirano sve gdje se treba nešto pratit da se prođe. On je zapinjao danima na God of War... I takvih ima kolko oš. Naravno da će radit jednostavne igre kad se to traži. Jebi ga.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  7. #7
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    I takvi najcesce igraju sportske simulacije ili vožnje. Bez uvrede ikome...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  8. #8
    Senior Member Ninja hurdle Ryd3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    838

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    Imam frenda kojem je retardirano sve gdje se treba nešto pratit da se prođe.
    Većina mojih frendova. E nešto što me najviše na svijetu nervira je prekidanje conversationa, quest logova, animacija i filmića prije misija pogotovo samo da čim prije dobiš misiju i onda mi nije jasno koji prozor ja moram se zaletavat motorom na avion koji polijeće (GTA: SA ^^) jer je dragi frend prekinuo animaciju hladnokrvnim pritiskom space tipke. A zanimalo me što to potiče CJ-a na takav čin. Ali ne, bitno je da nas zaboli zašto bitno je samo da je lako i da se pređe. Nervira me to, jako

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Pa to je njihov izbor,ako njega ne zanima priča niti CJ-eve brojne mušice,zašto nebi prekinio animaciju?

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Frend igra fc2. Preskoči sve animacije. Tam krepava od malarije i pita me kaj treba. A to bi znao da je slušo i gledo neki kurac. Reko je da je igra sranje i odustao. Ono... Ko da ja kažem da je šah sranje, a ne znam ni kak izgleda šahovnica.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  11. #11
    Senior Member Ninja hurdle Ryd3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    838

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    Frend igra fc2. Preskoči sve animacije. Tam krepava od malarije i pita me kaj treba.
    Točno o tome ja govorim. Istina, k4ciga, njegov izbor oće gledat to ili ne, no onda ne razumiju o čemu se radi i tako prozovu igru sranjem.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Meni to sve skupa odgovara.Npr. Oblivion mi je bolji nego Morrowind .Također volim mješanje žanrova :Npr. jedan stalker je jako profitirao sa rpg elementima.

  13. #13
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Meni su manje više svi noviji "RPG-ovi" katastrofa.

    Fable - katastrofa
    Morrowind - katastrofa
    Oblivion - katastrofa
    Fallout 3 - katastrofa
    Gothic 1, 2, 3 - katastrofa
    Jade Empire - katastrofa
    Neverwinter Nights - katastofa

    Witcher - odličan
    Kotor 1, 2 - vrlo dobri
    Mass Effect - vrlo dobar
    Neverwinter Nights 2 - vrlo dobar
    Piratess of Carribean - zanimljiv
    ...

    Nadam se da Witcher nikada neće dobiti nastavak.

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Kising lovers and Haters. I love them <3
    Postova
    3.270

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    Nisi ti bio ZA Witchera?

    *MSN me trenutno jebe u mozak pa sam rijetko na njemu*

  15. #15
    Senior Member Ninja hurdle Ryd3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    838

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    = Citat = Izvorno postao Commander Dawg
    Nisi ti bio ZA Witchera?
    Ne kužiš?
    Zato što mu je dobar, ne želi da ga nastavak pokvari. Am I right?

  16. #16
    Senior Member Ninja hurdle Ryd3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    838

    Re: Pojednostavljivanje RPG naslova..

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Hej,to je Pseto.
    Pa kolko je od nickova/accountova imao bokte?

Slične teme

  1. Vaših top deset naslova
    By unknown in forum Multimedia
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-12-2010, 16:52
  2. Tri Splinter Cell naslova + Conviction za 365 kn na Steamu
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 28-05-2010, 14:23
  3. Ucestalo odgađanje PC naslova - zasto?
    By Deadwalker in forum Gaming općenito
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 05-10-2009, 20:21
  4. Installacije novih naslova :S
    By Sickmanno1 in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 02-02-2009, 23:09

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •