Stranica 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 391

Tema: "Hrvatsko školstvo"

  1. #61
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Nije izvedivo ali će biti.Trenutni mješoviti sustav je neodrživ.Vani su to odavno zaključili .Ljudi morate izabrati.Ili kapitalizam ili socijalizam.Ovaj naš narod bi se ševio ali da mu ne uđe.

  2. #62

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Bolonja je, u ovom svom nepotpunom obliku, nama studentima donijela više zla nego koristi. Je, potiče se redovno učenje (khm) i mislim da je neupitno da više gradiva savladaš boljim metodama jer su se poboljšale nastavne metode kao posljedica moderniziranja (projektori, jel'te), ali kao što kažeš, sve van faksa ti je paralizirano jer ne možeš ništa stići ako si redovan student. Ono da se možeš "radom školovati kroz faks" ako si sam i/ili nemaš financijsku podršku obitelji je danas više-manje mit, osim ako ti ne upadne žešća stipendija.

    Da, ali mi smo ionako još uvijek prijelazna država kojoj će trebati još tko zna koliko dugo dok se proklete stvari po tom pitanju standardiziraju (današnje više školstvo ne zna tko pije, a tko plaća i nema zajedničkog programa kojeg se svi drže)... naravno, tu niti ne ubrajam posljedice tih promjena nekoliko godina nakon što se novi uniformirani sistem uvede (čuješ što Bolonja sada već radi).

  3. #63
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ovaj naš narod bi se ševio ali da mu ne uđe.
    slikovit opis bome
    Pa dobro, nije sve bas crno ili bijelo. Mi jesmo u kapitalzmu, al tu je i uloga drzave da brine za socijalni status građana. Dakle, po meni bi trebalo za drzavne fakuletete ukinuti placanje skolarine, te povecati broj privatnih fakulteta(nesto kao VERN), pa tko oce studirati u najboljim uvjetima, a za to ima para, nek mu se i omoguci.
    Ipak, tesko je to izvedivo, poznavajuci nasu vlast i nas famozni proracun

    EDIT: dobro kaze Arbie, bolonja trazi da budemo redoviti i da nam je samo faks u glavnom planu, dok s financijske strane, to je gotovo ne moguce danas pokrivati. Bolonja jednostavno kao takva, jako tesko fukcionira u nasoj drzavi. Em fakulteti nisu spremni za nju kao prvo, a kao drugo, jos vaznie, em hrvatsko drustvo nije dobro financijski potkovano da bi moglo funkcionirati, barem u trenutnim uvjetima studiranja. Nesto ce se morati promjeniti, ovako bu tesko moglo dalje ici...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #64

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Dakle, po meni bi trebalo za drzavne fakuletete ukinuti placanje skolarine, te povecati broj privatnih fakulteta(nesto kao VERN), pa tko oce studirati u najboljim uvjetima, a za to ima para, nek mu se i omoguci.
    Problem je u tome što to dobro zvuči na papiru, ali bi žestoko podbacilo u praksi. Zašto? Jer treba paziti na omjer "privatni vs. državni" i predvidjeti kako bi se stanje razvijalo kad bi uveo tu promjenu. Sad, ja nisam prognozer ni statističar, ali mislim da bi zbog već spomenute ekonomske situacije GOMILA građana navalila na sada državno financirane faksove, do te mjere da bi država OPET morala morala nešto mijenjati iz čiste nemogućnosti održavanje te kvote studenata po kvalitetnim skrbi, dok bi na drugu stranu privatni fakulteti možda čak i dobili nekakvo malo povećanje broja studenata, ali koje bi opet bilo jako sitno u usporedbi sa državnim brojkama. Ovo bi se možda mijenjalo dalje kroz vrijeme, ali prvih nekoliko godina nakon tih promjena bi bilo brutalno dok se stvari ne bi smirile.

  5. #65
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Po meni bi svaki radnik trebao biti plaćen onoliko koliko zaradi a ne da mu se oduzme 55% sa plaće koju zaradi kako bi se platili profesori koje ne koristi.Onaj tko je korisnik taj neka i plati . I to punu cijenu red veličine 20 000 $ (bubam ) kao što je na zapadu a ne neku sinboličnu cijenu koja jedva pokrije tetu čistaćicu u zgradi.Možda će se tada prestai dizati krediti za vikendice na moru ili dobre automobile nego za školarine.
    Stipendije daju poduzetnici ako vide nadarenog studenta i tako ga unaprijed rezerviraju .Sportski klubovi naprave isto sa nadarenim sportašima.Država uskoči samohranim roditeljima i djeci bez roditelja ali to je to .Ostali plate .

    Oni koji si moraju/žele platiti i zaraditi sami studiraju vanredno , uz rad ( nije se valjda i taj dio izmjenio u odnosu na 17 godina ranije).Po meni je to kapitalizam.

  6. #66
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    @Arbiter - A da se i ne spominje rivalstvo i preferiranje studenata s privatnih fakulteta pri zaposljavanju.

  7. #67
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Kolko ja znam privatni fakulteti su itekako dobro popunjeni. Naime, bogatih ili nazovimo to, jace srednje klase, ima dosta pa jos nekoliko privatnih fakulteta nebi skodilo uz lagani porast broja kroz iducih desetak godina. Za drzavne treba hitno ukinuti placanje skolarine jer vec po neznam koji puta, to je cista pljacka studenata i to samo da si drzava puni proracun.
    Al kao sto rekoh, tesko izvedivo u sadasnjoj situaciji. Ajda, ja sam imao sada srece pa sam dobio skolarinu od grada pa ce mi biti malo lakse, al ono, situacija je opcenito iznimno losa. Bolonja samo sve pogorsava
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  8. #68

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    @Arbiter - A da se i ne spominje rivalstvo i preferiranje studenata s privatnih fakulteta pri zaposljavanju.
    Mogu zamisliti da je takva situacija, premda ja nisam informiran o tome (nekoliko ljudi koje znam i koju su svi od reda završili nekakav tehnički faks nisu imali problema s tima... ali onda opet, pretpostavljam da nema toliko privatnih faksova sa tehničkom orijentacijom). Biti će veselje kad budem morao tražiti posao.

    @Deadwalker:
    Ne znam, isto kao što znam nekoliko ljudi koji su pohađali državni faks znam i nekolicinu (2 zapravo) koju su išli na privatni faks (MBA ako se ne varam) samo da bi se kur*ili tamo, da se tako izrazim, premda su im starci dali ogromne pare za faks. Sad ja ne znam koliko njih zapravo i završi tamo, jer ovdje moram biti subjektivan budući da sam ograničen iskustvom, ali time se isto tako pune tuđi koferi, samo što ovdje (još i gore) to nisu ni državni već nečiji privatni.

  9. #69
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    imam osjećaj da se nekima ne sviđa kapitalizam jer bi ekšueli nešto morali delat,... il su ljubomorni na one koji su uspjeli u kapitalističkom sustavu, fof...

    hrvatskom školstvu treba apsolutna standardizacija svih segmenata i njegovih djelova, da se zna, kad sam završio osnovnu idem na višu razinu, a ne da učim iste stvari 1045. put...
    da se država lati posla, mogli bi svakog talentiranog učenika stipendirat, na oxfordu i harvardu slično kao japan u 50-ima i 60-ima...a to nemremo jer KORUPCIJA oduzme previše love iz proračuna, da procesuiramo sve živo i neživo sljedećih pet godina, postreljamo mafijaše i ostatke jugosocijalističkih struktura i da mladi i vizionarski ljudi preuzmu vlast možda bi se i neš promjenilo...a sad trebamo čekat jedno 30 godina da bivši SKJovci sve do reda krepaju...
    tad bi uspjeli
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  10. #70

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    @bezimeni: da ne cjepkam postove i pravim đumbus. Ukratko, ti se zalažeš za sistem koji bi i ovako zaostalu državu zavukao u dalju zaostalost i pad te bi i ovako nizak broj studenata koji ustvari studira bio još niži (iako je kako je to netko već rekao, poprilično apsurdno zahvaljujući glavešinama koje su usvojile bolonju pa ti se dan sastoji iz 8 sati na fakultetu i 4-5 učenja). Postavlja se pitanje zašto bi takav sistem vrijedio? Misliš da bi država imala nekog silnog napretka? Misliš da bi se više ljudi školovalo? Misliš da bi nakon fakulteta imao zagarantovanu budućnost? Ne bi, niti bi država imala napretka, baš naprotiv imao bi 50 000 srednjoškolaca koji su završili tehničku školu i sve što znaju raditi jeste zavrtati cijevi. Ti u tome vidiš napredak? Ja ne. I ovako ljudi u kreditima sada bi se lomili, da li da digne kredit da plati školovanje sinu ili da pokuša i on sam preživjeti. A kako bi ljudi sa dvoje djece? Jedno poslat a drugo ne? Pa i ovako se školovanje svodi na ogromne svote novca (razmisli, evo meni je ove godine trebalo preko 30 knjiga za učenje, a prva godina na fakultetu) što za knjige što za ostalo, a tek sada ogromne školarine ( i ovako se svako malo mora nešto uplatiti). Budućnost nakon fakulteta? Nema je, ako si sposoban odabrati češ struku koju voliš i koju želiš ganjati do kraja života, posla i ovako nema pa se bolje navići na to i pokušati ganjati neki poslić gdje možeš što se kaže stići od šofera do šefa, no problem je što 90% mladih želi odmah bajne plaće, velike kuće i aute u kojima će se vozati a ne da rintaju i rade kao što bi trebali. Eh tu je suština problema a ne u školstvu.

  11. #71
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    gle.. imamo cc 4,5 miliona stanovnika .Od tga je nešto ispod milon i pol zaposlenih.Među njima su i korsnici proračuna (školstvo , zdravstvo , policija , vojska , državani službenici , gradski službenici , komunalci...) .Vjerovatno je broj onih koji prehranjuju sve ostale negdje oko milion.Znači na svakog zaposlenog po 3-4 "parazita" .Da bi sistem funkcionirao omjer bi morao biti 50:50 .Sve ostalo je pretakanje iz šupljeg u prazno.Nepravedno je da svi participiraju a nisu korisnici .

    Sad koliko bi bilo završenih studenata po kapitalističkom sistemu ne znam .Ali bi sistem bio pravedan .Onaj tko ga koristi taj ga i plaća .Ne možemo jednom nepravdom popravljati drugu .Plaće bi porasle jer bi davanja bila manja a ljudi bi morali sami birati prioritete .

  12. #72

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Od tih "parazita" imaš 200 000 bolesnih, od tih "parazita" imaš 200 000 beskućnika koji jedva kroje dan za danom i ne primaju nikakvu pomoć, od tih "parazita" imaš sigurno 200 000 - 400 000 (ako ne i više) penzionera, od tih "parazita" imaš sigurno i 50 000+ invalida, da nastavim? Ne prehranjuje nitko tu nikoga, porez se mora plaćati i tačka. Porez ti pravi zgrade, porez ti pravi pločnike, porez ti kupuje nove tramvaje, autobuse u kojima se voziš, šta misliš odakle ljudi koji rade u institucijama koje vodi država dobijaju plaću? Vade je iz gaća, a? Takve ideje kakve ti smatraš ispravnim i razvitak država dovele su do '92. i zahvaljujući njima sada Balkanci su primorani puzati pred Europljanima i moljakati za EU.

  13. #73
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    baš naprotiv imao bi 50 000 srednjoškolaca koji su završili tehničku školu i sve što znaju raditi jeste zavrtati cijevi.

    Jako glup primjer.

    I ljudi za zavrsenim faksom ima i vise nego dovoljno. Imam dva frenda koji vec 2 mjeseca traze posao (dobro jedan trazi "tek" mjesec dana) a zavrsili su fakultete (Ekonomski smjer financije i bankarstvo, A drugi FOI programer...)

    Btw sa zavrsenim faksom puno ljudi nista neznaju jer je u pitanju obicna strebana. Dobro jasno je da ce se lakse snaci u podrucju gdje su zavrsili faks, ali opet ne mozes mi tvrditi da ja kao strojarski tehnicar nemrem nauciti programirati bolje od covjeka koji je zavrsio FOI...

    Isto tako ja na poslu neznam nista vise o CNC stroju kao moj kolega iz druge smjene, a ja kak ti radim u struci, a on je po struci kuhar <_<

    Drugim rijecima, sve je u praksi...

    Uglavnom salzem se sa bezimenim. Da je kak on kaze, svi ljudi za faksom bi imali posao i placu kakvu zasluzuju, a ne da moraju zganjati posao i biti na birou....

    Stopa nezaposlenosti se nece rijesiti ako faksovi budu povoljniji i sta ja znam, jer tko ce onda lopatati, kuhati, cistiti, zavarivati i raditi ostale poslove koji neukljucuju sjedenje u uredu sa klimom....

  14. #74
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    @bezimeni ovo što ti predlažeš bi smanjilo broj visokoobrazovanih osoba kojih je ionako premalo, opteretilo bi i zadužile ionako prezadužene ljude, barem ako se to ostvari sada...to bi dovelo do kraha gospodarstva i građanske ekonomije...a i siromašnija ekipa bi išla studirat u inozemstvo
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  15. #75
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    Od tih "parazita" imaš 200 000 bolesnih, od tih "parazita" imaš 200 000 beskućnika koji jedva kroje dan za danom i ne primaju nikakvu pomoć, od tih "parazita" imaš sigurno 200 000 - 400 000 (ako ne i više) penzionera, od tih "parazita" imaš sigurno i 50 000+ invalida, da nastavim? Ne prehranjuje nitko tu nikoga, porez se mora plaćati i tačka. Porez ti pravi zgrade, porez ti pravi pločnike, porez ti kupuje nove tramvaje, autobuse u kojima se voziš, šta misliš odakle ljudi koji rade u institucijama koje vodi država dobijaju plaću? Vade je iz gaća, a? Takve ideje kakve ti smatraš ispravnim i razvitak država dovele su do '92. i zahvaljujući njima sada Balkanci su primorani puzati pred Europljanima i moljakati za EU.
    Ti sigurno misliš da sam ja izmislio toplu vodu .Ovo što ti ja govorim je normalana stvar u kapitalizmu .A na prosjačkom štapu smo upravo zbog sistema koji se bazira na solidarnoisti .Kada bi svatko platio ono što potroši problema ne bi ni bilo.

    I tko je spomenuo da se ne mora plaćati porez? Za razliku od tebe ja ga uredno plaćam 17 godina .I nikome nism dužan ni jedne kune.Nemam ni kune kredita .Kako sam ja mogao a horda beskućnika ne može .Živim li ja u nekom drugom sistemu ?

    Svatko neka plati ono što potroši.A ne da ja moram plaćati za nekog drugog ili netko drugi za mene.Nismo u socijalizmu. Tu se ne ubrajaju , DA PONOVIM , djeca samohranih rodiutelja , djeca bez roditelja djeca invalida.Njih treba stipendirati država ako žele studirati i ako su dobri studenti.

    Kaj , ja koji to plaćam ne bi trebao imati ni pravo glasa ? Moje je samo da šutim i plaćam ?

  16. #76
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Nas sistem se nikako ne bazira na solidarnosti. Bazira se na kradji i korupciji. U Skandinaviji vlada prava socijaldemokracija (iliti solidarnost) i, pazi sad, bogatiji su od ostatka svijeta (osim eventualno Svicaraca, koji imaju slican sistem i Arapa kojima je valuta nafta, a ne novac). Tako da da, solidarnost funkcionira.

  17. #77
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Sigurno ne funkcionira ako na jednog zaposlenog dođu četri uzdržavana.To ni jedan lumen nemože provesti osim ako im nafta ne curi u potocima.

  18. #78
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    e jebiga, stanovništvo stari, niski natalitet-visoki mortalitet, prezaduženi smo, sve više staraca , ljenjivaca i nezaposlenih...
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  19. #79

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Primjer je banalan onoliko koliko treba biti. Opet se cjepkaju postovi i ne gledaju u cijelini, pogledaj slobodno što sam napisao, ako upišeš što voliš i želiš, sve će doći na svoje, ako ne, trebaš biti svjestan činjenice da češ provesti narednih 7 godina studirajući 3 tekuće, da češ po završetku biti gluplji nego kada si upisao i da nećeš blage veze imati šta trebaš raditi samo zato što si upisao što ti je rekao otac ili gdje ide većina (pogledaj ekonomske fakultete 1000 upisanih, gdje će raditi svi oni?). Ako se odlučiš za jednu karijeru moraš biti svjestan činjenice da češ se time baviti do kraja života, i ne samo baviti već obnavljati i proširivati znajnje jer bez toga nema nikakve ideje o napretku u karijeri i općenito o napretku u životu. Treba odvagnuti kakav je fakultet ispravan izbor za osobu koja ga upisuje i koliko je to prava ideja o nastavku obrazovanja kao i o formiranju života.
    @bezimenirije svega malo smanji ritam, nitko te nije napao niti išta, nisam te optužio ili nešto, ako se ne znaš raspravljati onda nemoj. Drugo, moji roditelji plaćaju porez, rade u firmi i imaju plaće dovoljne dobre da se može živjeti, imovinsko i kreditno stanje nije tvoja stvar. To kako si ti mogao da 17 godina plačaš porez i da se ne zadužiš nije moja briga, ja kažem ovo, ima horda ljudi koji su dužni. Rijetki su oni koji u ovom sistemu normalno žive bez kredita a da nemaju posla preko neke veze ili da im suprug(a) ne rade u nekom ogromnom poduzeću, vidiš možda si ti upravo jedan od tih pa sada ovde se pre*avaš o sistemu koji bi trebao jer ti imaš sve a to što neki nemaju za koru hljeba zbog profitera koji su spremni rođenu mater pred lavove baciti samo za pare nije tvoja briga. U pravu si nije tvoja briga, to je briga za LJUDE. Amen, O'n'O.

  20. #80
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Ništa se ja ne preseravam .Da sam se preseravao ne bih u tvojim godinama imao već jednu godinu staža .I svakoga mogu pogledati u oči .

    E sad ako zbog drugačijeg mišljenja ja za tebe nisam čovjek , zaboli me .Nikada nisam gledao kome ću se svidjeti.Nisam tip koji će se bilo kome ulizivati.Što mislim to i kažem .Znam da bi svima bilo najdraže da zborno pjevamo kako je "država" kriva.

  21. #81

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ništa se ja ne preseravam .Da sam se preseravao ne bih u tvojim godinama imao već jednu godinu staža .I svakoga mogu pogledati u oči .

    E sad ako zbog drugačijeg mišljenja ja za tebe nisam čovjek , zaboli me .Nikada nisam gledao kome ću se svidjeti.Nisam tip koji će se bilo kome ulizivati.Što mislim to i kažem .Znam da bi svima bilo najdraže da zborno pjevamo kako je "država" kriva.
    Preseravaš se i to uveliko. Odlično, radiš od 18te. I moj otac je tovario čumur u 15toj. Pa znaš šta kaže? Spreman je raditi još stotinu godina ako mora samo da meni obezbjedi obrazovanje, da završim fakultet jer u današnjem društvu čovjek vrijedi koliko jezika zna, a ne koliko godina radi. Čovjeka oblikuje diploma i odjelo, a tebi ako je draže da ti dijete od 18te radi kao crnac od 8 do 8, go ahead. Bucaš se u prsa sa tim kako radiš, pa prema tebi ispada kako svi koji studiraju su ustvari paraziti. Okej, jesmo ti mi krivi što nisi imao šansu da studiraš, ili je možda kriv Tito i kompanija? Mi, ofc.

  22. #82
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Tko kaže da nisam imao šansu? Mogao sam birati .Odlučio sam ne studirati .

    Zašto sam se javio u ovu temu? Vrlo jednostavno .Ne zato da se preseravam nego da ponudim i drugu stranu , drugu perspektivu .Vidio sam kukanje oko toga kao je školovanje danas skupo.Iz moje perspektive nije .Opet se moram ponavljati.

    To što plaćate nije ni približno punoj cijeni , ni približno.Nagrađeni ste sustavom solidiranosti.Da li to znate cijeniti , ne .Da li će te to vratiti društvu ....rijetko.
    Ne znam kaj je čumur ali otac te krivo uči.Čovjeka ne oblikuju diploma i odjelo.Bože...
    I ne brini za moje potomstvo...sve ću ja paltiti , nije bed.Već se godinama pripremam za to a ne 5 do 12.

  23. #83
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Nije mislio na oblikovanje karaktera, nego na vrijednost u trzistu rada.

  24. #84

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Čekaj, nisi želio studirati? Pa zašto sada odjednom treba ograničiti sistem studiranja na samo jaču klasu? Kako ti znaš koja je puna cijena kada nisi studirao, da ti nije dobra vila rekla možda? Ili možda tvoje mišljenje i znanje formira štampa? Nemaš iskustva kako je studirati, nisi u stanju da napraviš osnovnu razliku između intelektualne i radničke klase a pričaš o tome kako moj otac mene pogrešno uči?? Moj otac je mnogo više nego ti svjestan stanja kakvo je, svjestan je i činjenice kako ovdje nema budućnosti, sa ili bez diplomom osuđen si da radiš kao crnac. Ono što mene moj otac uči jeste sistem vrijednosti, normalno uvijek je na prvom mjestu porodica, ali razmisli, da bi dobro živio ja i moja djeca i žena nekada, šta misliš šta je potrebno? Zašto misliš da studiram? Bez odjela i diplome sam nitko i ništa i bez toga mogu se samo nadati uspjehu, sa diplomom dobiti ću i odijelo a sa njim i uvjete za normalan život. Ne brinem se ja za tvoje potomstvo, lijepo je vidjeti da se pripremaš za sve što slijedi, svaka ti čast, ali vidiš za razliku od tebe, moj otac nije mogao da se priprema niz godina jer vidi sjeba, rat je izbio par godina nakon mog rođenja i zamalne su roditelji ostali bez svega što su imali, sječaš se '92. godine?

  25. #85
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Opet se moram ponavljati...imaš na stranici prije.Zaposlio sam se i upisao fakultet uz rad (vanredni ) Radio sam i probao što je studiranje.Predavnja preko vikenda , preko tjedan posao.Nisam završio jer mi se nije dalo , jer sam bio lijen ( nisam nikada pretjerano požalio osim zbog uplačenog novca).Mnogi u mojoj situaciju su završili , radili i vanredno studirali .Imao sam solidnu plaću imam je i danas .Radim umjereno i ne bunim se.Nismo se bunili ni kada smo si studij sami plaćali .A vidim da se neki bune kada im je skoro sve plaćeno.Kada sam ja vanredno studirao godina je koštala oko 1000 DM + svi ostali izdaci ako se ne varam .A plaća je bila 200 DM preračunato iz tadašnjeg hrvatskog dinara (91/92godina ) ponovno ako se ne varam.Pa se studiralo i nije se plakalo.Nije se prosjedovalo.

  26. #86
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Mostar/Мостар
    Postova
    1.014

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Slazem se sa bezimenim. nemaju se pravo danasnji studenti zaliti, kad im je sve placeno. A danas da bi uspio trebas imati samo malo vijuga i kapital za tvrtku, no diplomas required...

  27. #87
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    @Sgt. Bull

    Moj tata je jaci od tvog...

  28. #88

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    @bezimeni:Evo računica, da se svede na kraju.
    Redovni: Pri upisu 1000 kn se odmah uplaćuje + manja svota na papirologiju i za upisnicu
    Vandrednriri upisu uplaćuju ili na dvije rate 3600 kn + manja svota na papirologiji i za upisnicu
    I redovni i vandredni: a)U prvom tjednu nastave dobiješ tonu literature, obavezne, bez koje ne možeš izaći na ispit, evo za primer jedan predmet iz I semestra koji zahtjeva sedam (7) knjiga. Fakultetska literatura koja bi tobajagi trebala biti dostupna u kopirnicama nema cijenu manju po knjizi od 80-100kn. Sada ti izračunaj, svaki predmet (osim jezika) ima minimalno 2-3 knjige, većina 4-5, dok oni malo opširniji zahtjevaju i više. Računica je sigurna, na knjige ti ode bruka novca, ne usudim se reći ni okvirnu svotu. Uzmi u obzir kako od devetog do petog mjeseca imaš dva semestra, go ahead do the count.
    b)Upisi u Semestar, prijave ispita(x2-3 puta): Sigurno preko 200kn ode na to, upiši prvi semestar, upiši drugi, kupi papire, potvrdi papire, uplati premiju osiguranja, uplati premiju ovoga, onoga. Vrijeme i novac odoše u nepovrat.

    @sickmanno1:i has bigger peepee than you

  29. #89
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Pa to je tu negdje...sobzirom da sam ja morao tada za jednu godinu dati 5 prosječnih plaća odmah na startu ( priznajem da nisam 100% siguran sobizirom da su prošle godine).
    I nitko nije prosvjedovao i plakao .Preko tjedna radiš za tadašnjih pišljivih ratnih 100 eura cijeli mjesec a preko vikenda se školuješ.Nakon posla se pripremaš za ispit. Kao što rekoh ja zbog neinteresa i ljenosti nisam ni uplatio drugu godinu ali znam mnoge koji su diplomirali .I isto su se morale kupovati knjige , plaćati za svaki ispit...biljeg ovaj biljeg onaj.

    Ali sve je to NULA .Znaš li koliko bi te koštala PUNA cijena studiranja? Znaš li da ameri dižu kredit na 20 godina radi školovanja ? Istina , lakše nađu posao ali ima ga i ovdje tko želi raditi.

  30. #90
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Sadasnji studenti se imaju puno pravo buniti, istina jeda nam je vecina stvari placena, ali i dalje su dosta veliki izdaci..
    Ma pogledaj malo primjer po forumu lik cak ni ne kupi orginalnu igru pa se buni na bugove iako je to samo 300 kuna orginal...
    Kad upisujes faks pod jednim pravilnikom a koji se u toku skolovanja izmjeni 500 puta onda imas razloga za buniti se..
    KAd ti uvale profesora kojeg su izbacili iz 3 različita faksa onda se imas pravo buniti...
    Kad profesori i asistenti zaborave da imaju predavanje ili vjezbe imas se pravo buniti
    KAd ti u ponedjeljak i utorak nemas niti je dan predmet ali zato u cetvrtak imas od 8 do 20 s jendom pauzom od 30 minuta onda se imas pravo buniti...

    MIslim da ljudi koji ne studiraju ili se ne skoluju nemaju prava da sudjeluju u ovoj raspravi, bez uvrede bezimeni ali ti neznas kako je studirati danas...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

Slične teme

  1. I´m the Freeman - "trailer" za Half-Life "film"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-09-2010, 20:30
  2. "Command & Conquer" : "Tiberium" war
    By Koza in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 26-09-2007, 10:39

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •