Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 391

Tema: "Hrvatsko školstvo"

  1. #1
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    "Hrvatsko školstvo"

    Neznam da li vec postoji tema, nisam je nasao, pa evo da otvorim jednu u pljuvacnici na temu naseg prekrasnog obrazovnog sustava...Prvo procitajte ovaj članak
    Ono, dođe mi da se plačem...
    Necu nista previse filozofirat i pisati tu kilometarski post. Samo znam da se stvari moraju drasticno mjenjat i to pocevsi od osnovne pa do visokog skolstva i to pod hitno. Posto sam student, najvise me naravno zanima sustav studiranja na hrvatskim fakultetima koji je na svakom faksu skroz drugaciji. Dok kod nekih nema bolonje u praksi(sluzbeno je svi imamo), na drugoj strani recimo na mojem faksu(FOI) se provodi u potpunosti, al opet, na vrlo cudan i vrlo vrlo neprihvatljiv nacin. "Pravila igre" se non-stop mjenjaju, imama previse strebanja nepotrenih stvari a premalo prakse i onda se desi da moramo uvoziti radnu snagu dok domaca je u potpunosti nekonkurentna i gospodarstvo nam je, blago receno, u ku***. Skolstvo bi trebalo biti primarno svakom drustvu jer na njemu izrastaju mlade generacije, a nase daleko od onog sta bi trebalo biti.
    Stoga, pisite i recite sta mislite o nasem sustavu skolovanja, kako je kod vas i sta vas najvise zivcira...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Ko da si otvorio topik "mrzim školu" opet. Nije da jesi, al će se svesti na to.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  3. #3
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  4. #4
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    aha, nisam nasao tu temu...može lock onda
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Netreba lock, taj topic služi da bi djeca (manje-više) mogla pljuvati po školi jer im je sat od 45 minuta predug, a odmor od 30 minuta prekratak, dok bi se ovdje trebao kitizirati sustav školstva.

  6. #6
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    pa da, i mislio sam da tema bude vise filozofska, ofkors...eto, slobodno stampajte
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao ssalG
    Netreba lock, taj topic služi da bi djeca (manje-više) mogla pljuvati po školi jer im je sat od 45 minuta predug, a odmor od 30 minuta prekratak, dok bi se ovdje trebao kitizirati sustav školstva.
    di, di?
    vaik ludlo

  8. #8
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Valjda je išao zbrajati veliki odmor s malim odmorima.

  9. #9

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    A ono, što se konkretno tiče visokog školstva, ono je svugdje u banani. Primjer ti je Bosna, svaki veći grad svoju univerzitetsku jedinicu ima, neujedinjene naravno i to potpuno. Diplomiraš u jednom gradu, u drugom ti to ne broje, jel', to je "strani" fakultet za njih. Sramota, a odeš svugdje drugdje gdje je bolonja i naravno prihvaćaju ti. Da ne govorim o tome kako su najnovije generacije (including me) postale maltene zamorci za ispitivanje i provođenje bolonje, samo što je to ovdje nekakva krnja bolonja pa od tog sistema ostaje samo ime dok svaki profesor radi kako hoće, ili ne radi uopšte, već asistenti i pomagači pa i sami studenti su primorani držati predavanja jer je njemu/njoj po stoti put tobože loše pa ne može doći da odradi predavanje. Osim samog postupka upražnjavanja bolonje, ostaje ti naravno i godina manje studiranja. Zvuči dobro, ali je grozno, predmet koji inače smo slušali 2 godine (evo konkretan primjer je na mom odsjeku Historija Srednjeg Vijeka) sada slušamo samo jednu godinu i onda osim što imaš više da učiš iz jednog predmeta, oni ti dodaju i predmete iz druge godine u prvu, iz treće u drugu i tako ti maltene sve poremete. Evo lično se već lomim par mjeseci u nadi da ću nešto postići, no sve je to na kratke staze i veoma je labavo. Učiš, radiš i dolaziš svaki put i na kraju najgore prođeš, a osoba koja niti uči, niti ima veliko znanje (situacija= pita profesor lika koje je stoljeće 378. godina, on onako, hladno 8! nakon hladnog pogleda, pita:"A da nije 6.?") i niti zna osnovne stvari, prolazi... Također i primjeri dva fakulteta u sklopu istog Univerziteta. Prijatelj irl i na forumu je odnedavno pokušavao objasniti bolonju kod njih na fakultetu i završilo je svađom. Naravno, sve dok nisam shvatio kako je i u njih bolonja tek u fazi testiranja i no za razliku od moga fakulteta, kod njih su 4 godine studiranja, a kod nas 3, diplomski je kod njih 1 godinu, kod nas 2... vgg...

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    meni recimo nije jasno zašto "reklamiraju" državnu maturu kao jednaku za sve ako ocjene igraju ulogu
    -i duck, meni nikad odmor nije bija po ure 15min u osnovnoj, u gimnaziji 10
    vaik ludlo

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Neznam da li vec postoji tema, nisam je nasao, pa evo da otvorim jednu u pljuvacnici na temu naseg prekrasnog obrazovnog sustava...Prvo procitajte ovaj članak
    Ono, dođe mi da se plačem...
    Necu nista previse filozofirat i pisati tu kilometarski post. Samo znam da se stvari moraju drasticno mjenjat i to pocevsi od osnovne pa do visokog skolstva i to pod hitno. Posto sam student, najvise me naravno zanima sustav studiranja na hrvatskim fakultetima koji je na svakom faksu skroz drugaciji. Dok kod nekih nema bolonje u praksi(sluzbeno je svi imamo), na drugoj strani recimo na mojem faksu(FOI) se provodi u potpunosti, al opet, na vrlo cudan i vrlo vrlo neprihvatljiv nacin. "Pravila igre" se non-stop mjenjaju, imama previse strebanja nepotrenih stvari a premalo prakse i onda se desi da moramo uvoziti radnu snagu dok domaca je u potpunosti nekonkurentna i gospodarstvo nam je, blago receno, u ku***. Skolstvo bi trebalo biti primarno svakom drustvu jer na njemu izrastaju mlade generacije, a nase daleko od onog sta bi trebalo biti.
    Stoga, pisite i recite sta mislite o nasem sustavu skolovanja, kako je kod vas i sta vas najvise zivcira...
    niš novo za ekonomski faks, tam idu ljudi kaj im se neda radit al oćeju bit neki akademici...niš čudno..
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  12. #12

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    @anarion:Ocjene moraju igrati ulogu. Mora postojati nekakav konkretan kriterij pri upisivanju na fakultet, pri završetku gimnazije i tokarske škole. Velike su razlike ako ti imaš predmet četiri godine a neko u tokarskoj školi ima jednu godinu. Od samog faktora sabiranja ocjena i njihovog srednjeg iznosa da bi se dobio određeni faktor koji ti daje bodove pri upisu, pa do toga kako će te profesor gledati tokom studija.

  13. #13
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    A ono, što se konkretno tiče visokog školstva, ono je svugdje u banani. Primjer ti je Bosna, svaki veći grad svoju univerzitetsku jedinicu ima, neujedinjene naravno i to potpuno. Diplomiraš u jednom gradu, u drugom ti to ne broje, jel', to je "strani" fakultet za njih. Sramota, a odeš svugdje drugdje gdje je bolonja i naravno prihvaćaju ti. Da ne govorim o tome kako su najnovije generacije (including me) postale maltene zamorci za ispitivanje i provođenje bolonje, samo što je to ovdje nekakva krnja bolonja pa od tog sistema ostaje samo ime dok svaki profesor radi kako hoće, ili ne radi uopšte, već asistenti i pomagači pa i sami studenti su primorani držati predavanja jer je njemu/njoj po stoti put tobože loše pa ne može doći da odradi predavanje. Osim samog postupka upražnjavanja bolonje, ostaje ti naravno i godina manje studiranja. Zvuči dobro, ali je grozno, predmet koji inače smo slušali 2 godine (evo konkretan primjer je na mom odsjeku Historija Srednjeg Vijeka) sada slušamo samo jednu godinu i onda osim što imaš više da učiš iz jednog predmeta, oni ti dodaju i predmete iz druge godine u prvu, iz treće u drugu i tako ti maltene sve poremete. Evo lično se već lomim par mjeseci u nadi da ću nešto postići, no sve je to na kratke staze i veoma je labavo. Učiš, radiš i dolaziš svaki put i na kraju najgore prođeš, a osoba koja niti uči, niti ima veliko znanje (situacija= pita profesor lika koje je stoljeće 378. godina, on onako, hladno 8! nakon hladnog pogleda, pita:"A da nije 6.?") i niti zna osnovne stvari, prolazi... Također i primjeri dva fakulteta u sklopu istog Univerziteta. Prijatelj irl i na forumu je odnedavno pokušavao objasniti bolonju kod njih na fakultetu i završilo je svađom. Naravno, sve dok nisam shvatio kako je i u njih bolonja tek u fazi testiranja i no za razliku od moga fakulteta, kod njih su 4 godine studiranja, a kod nas 3, diplomski je kod njih 1 godinu, kod nas 2... vgg...
    eh, ni kod nas nije nista previse drugacije. Istina, moj fakultet djeluje pod okriljem zagrebackog sveucilista al je to samo na papiru. Zapravo, na faksu je dekan bog i batina i apsolutno mu se nista ne može. S nama se isto radi kao s pokusnim kunicima, svake godine se drasticno mjenjaju pravila studiranja a nas se apsolutno nista ne pita. I one ankete koje se provode po bolonji za ocjenjivanje profesora i koje bi trebalo nesto znacit, ne znace apsolutnu nista te u ladici skupljaju prasinu. Dalje, studentski zbor nema gotovo nikakvog utjecaja i cak je jedan profesor javno rekao na sjednici da sta on ima nas slusat, ono, tko smo mu mi da mu ista govorimo. I bas sam bio jucer na tribini studentskog zbora na svojem faksu, na kojem se raspravljalo o novim promjenama koje su se uvele(detaljnije sam napisao na temi FOI u Alt-F4) na mojem faksu, well, nijedan profesor se nije udostojio doci, nego su rekli da im pitanja posaljemo pismeno a oni ce nama na isti nacin dostavit odgovore. Ono, katastrofa
    Ma ono ,mogao bih sada roman tu napisat, kakva se sra** izvode nad studentima. Al opet, "tko smo mi da ista govorimo protiv njih". Eh...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    @anarion:Ocjene moraju igrati ulogu. Mora postojati nekakav konkretan kriterij pri upisivanju na fakultet, pri završetku gimnazije i tokarske škole. Velike su razlike ako ti imaš predmet četiri godine a neko u tokarskoj školi ima jednu godinu. Od samog faktora sabiranja ocjena i njihovog srednjeg iznosa da bi se dobio određeni faktor koji ti daje bodove pri upisu, pa do toga kako će te profesor gledati tokom studija.
    kriteriji nisu isti kod nekih profesora u različitim razredima, a kamoli u različitim školama i gradovima
    a pored nacionalnih ispita, mislin da nema potrebe za tim, osim kod rangiranja
    samo šta niko nezna kakvu će ulogu imati veći stupanj nacionalnog na fakultetu koji traži nižu razinu
    vaik ludlo

  15. #15
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    niš novo za ekonomski faks, tam idu ljudi kaj im se neda radit al oćeju bit neki akademici...niš čudno..
    ajde ti molim te lijepo ne trkeljaj gluposti i prije nego u buduće nešto izvališ promisli malo... kako mi ide na jetra kad se nađe netko, pročita neki članak od nekog kvazi novinara (koji je kad smo već kod toga završio fakultet u istom sustavu obrazovanja po kojem se ovdje pljuje ako opće je, vidi paradoksa) i odma slijepo vjeruje svemu što je dotični posrao... da, apsolvent sam Ekonomskog fakulteta u ZG i mozete reci da sam subjektivan ali od ovakvih provala mi se sere da to nije normalno... fala bogu da na ekonomiji ima studenata koji upisuju, prolaze ispite i završavaju faks na kojekakve upitne načine ali je isto tako maloumno prozivati svih 6,7 tisuća studenata zbog nekih... pa taman da ih je i većina... znam masu ljudi sa drugih fakulteta (FER, FSB, pravo, FFZG itd...) koji isto nemaju pojma neke osnovne stvari o svojoj struci, a kako i nebi kad je ukupni sustav obrazovanja porozan ko švicarski sir... pr. radi cura mi na farmaciji mora bubati napamet lat. nazive lijekova iz registra što zvuči ko neki vudu ritual, a čemu... da bi 3 dana nakon usmenog sve lijepo zaboravila... i hrpa takvih primjera sa raznih fakulteta... ovo za opću kulturu neću ni komentirati... Ameriku su tek otkrili? mislim da ovo sve govori o vjerodostojnosti ovog članka i "istraživanja"...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  16. #16
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Anarion.Umarth
    meni recimo nije jasno zašto "reklamiraju" državnu maturu kao jednaku za sve ako ocjene igraju ulogu
    -i duck, meni nikad odmor nije bija po ure 15min u osnovnoj, u gimnaziji 10
    Pa i meni je 15 min sada u osnovnoj...

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    ajde ti molim te lijepo ne trkeljaj gluposti i prije nego u buduće nešto izvališ promisli malo... kako mi ide na jetra kad se nađe netko, pročita neki članak od nekog kvazi novinara (koji je kad smo već kod toga završio fakultet u istom sustavu obrazovanja po kojem se ovdje pljuje ako opće je, vidi paradoksa) i odma slijepo vjeruje svemu što je dotični posrao... da, apsolvent sam Ekonomskog fakulteta u ZG i mozete reci da sam subjektivan ali od ovakvih provala mi se sere da to nije normalno... fala bogu da na ekonomiji ima studenata koji upisuju, prolaze ispite i završavaju faks na kojekakve upitne načine ali je isto tako maloumno prozivati svih 6,7 tisuća studenata zbog nekih... pa taman da ih je i većina... znam masu ljudi sa drugih fakulteta (FER, FSB, pravo, FFZG itd...) koji isto nemaju pojma neke osnovne stvari o svojoj struci, a kako i nebi kad je ukupni sustav obrazovanja porozan ko švicarski sir... pr. radi cura mi na farmaciji mora bubati napamet lat. nazive lijekova iz registra što zvuči ko neki vudu ritual, a čemu... da bi 3 dana nakon usmenog sve lijepo zaboravila... i hrpa takvih primjera sa raznih fakulteta... ovo za opću kulturu neću ni komentirati... Ameriku su tek otkrili? mislim da ovo sve govori o vjerodostojnosti ovog članka i "istraživanja"...[/quote]
    joj molim te, nisu svi općenito idioti ali ih PUNO ima koji je jedini cilj pohađanja (ekonomskog) fakulteta nekakav studentski život jer im se neda radit a budimo iskreni ekonomiju može svatko završit, oba buraza mi idu sad na ekonomiju, jednom je osto diplomski drugi je na 2. godini i imaju frendove koji neznaju napisat poštenu prezentaciju proizvodi ili napisat zbirni račun...nisu svi takvi al puno ih je..
    al istina je da je sustav školovanja u kurcu, treba neki standard uradit a ne da svaki fakultet radi po svojim nekim imbecilnim smjernicama,..
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Naš sustav školstva se bazira na diktiranju i pamćenju činjenica, umjesto na znanju i razumijevanju gradiva.
    Testovi preko kojih se "penješ" kroz školu su dizajnirani tako da ne testiraju znanje učenika već pamćenje, ukoliko si ti 2-3 dana prije testa nekoliko puta pročitao gradivo i zapamtio glavne činjenice ti bez ikakvih problema možeš proći test, a to što ti nisi ništa od toga gradiva razumio i što za godinu dana nećeš znati ni da si polagao test, a kamoli se sjećati gradiva nikog nije briga jer su oni svoju normu ispunili.
    Ljudi se čude kada su kao u ovome članku fakultetski obrazovani ljudi na granici retardiranosti i neznaju ni osnove svoga posla, a kako i neće biti kada im se nitko nije potrudio objasniti gradivo umjesto da im samo kaže 10 osnovnih činjenica i reče koji dio knjige moraju nmemorizirati da bi prošli test.
    A da ne spominjem tjeranje učenika da uče stvari koje su toliko trivijalne i beskorisne da ih ni najveći stručnjaci na tome polju neznaju.

  19. #19
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    kad se vec prica o vjerodostojnosti tog clanka. Zene koje su provele istrazivanje su visoko obrozovane gospođe, vode EBCL tecaj(ako ne znate sta je to, progooglajte) i bile su vec na mojem faksu. Tak da...
    Nego, nitko nije mislio da su svi studenti ekonomskog fakulteta takvi, al ovo pokazuje samo kakvi ljudi su u mogucnosti zavrsiti hrvatske fakultete pa sam i u svojem prvom postu spomenuo nekonkurentnost hrvatske radne snage. Em je nema, i ovi koji zavrse faks, poveci postotak nezna radit svoj posao, nego imaju samo papir. Zato kazem da nam je skolstvo u katastrofalnom stanju i da se mnogo toga treba mjenjat...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  20. #20
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    joj molim te, nisu svi općenito idioti ali ih PUNO ima koji je jedini cilj pohađanja (ekonomskog) fakulteta nekakav studentski život jer im se neda radit a budimo iskreni ekonomiju može svatko završit, oba buraza mi idu sad na ekonomiju, jednom je osto diplomski drugi je na 2. godini i imaju frendove koji neznaju napisat poštenu prezentaciju proizvodi ili napisat zbirni račun...nisu svi takvi al puno ih je..
    aha, a na svim drugim fakultetima su samo marljivi i požrtvovni studenti kojima je jedini cilj u životu obrazovanje... ajde molim te nemoj biti naivan... misliš da na FERu nema takvih? na FFZGu? na pravu? na FKITu? na Tekstilno tehnološkom? da ne nabrajam dalje... kod EFZGa je problem to što ima uistinu previše studenata, normalno da je najviše onih koji se dođu zajebavat na faks na ekonomiji kad je općenito na ekonomiji najviše studenata u usporedbi s drugim fakultetima... ne kažem da ekonomija nije među manje zahtjevnim fakultetima (prvenstveno zato što nemaš obaveza biti na predavanjima, vježbama itd...) ali da ga moze završiti tko god bez imalo muke si objesi mačku o rep....

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  21. #21
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Oct 2008
    Postova
    218

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Zaš se prepucavate oko škola?
    Kad izađete iz njih vraški čete se namućit da nađete posa.

  22. #22
    Moderator Fight fire with fire croat1gamer's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Digging deeper.
    Postova
    12.017

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    kad se vec prica o vjerodostojnosti tog clanka. Zene koje su provele istrazivanje su visoko obrozovane gospođe, vode EBCL tecaj(ako ne znate sta je to, progooglajte) i bile su vec na mojem faksu. Tak da...
    tak da
    = Citat = Izvorno postao sa foruma studenata ekonomskog fakulteta
    Bila sam na tom famoznom testiranju sad u subotu.Već u nedjelju ujutro mi na mail stižu rezultati da nisam prošla testiranje i poziv na seminar u Trening centar koji se kao slučajno nalazi na istoj adresi kao i revizijska tvrtka.Dakle radi se o besplatnoj samopromociji.Dobila je ogroman medijski prostor da objasni kako nas se na fakultetima ne uči dobro i da svi odemo kod nje na dodatnu edukaciju koja btw kosta oko 2000kn po seminaru.Inače još je bilo pitanje:kad je bio prosvjed stegnite vi remen bando lopovska da se navede datum i mjesto.Evo samo da znate o čemu se radi"... Toliko o našim medijima i žutilu, ipak mislim da ima fakulteta, sa tim mislim na ljude u puno gorem stanju nego ekonomija...dovoljno je pogledati senzacionalizam i objektivnost naših medija. Ali nisu daleko od istine da je angažiranost i zainteresiranost studenata ekonomije jaako mala.
    poprilicno zanimljivo

    inace, ssalg je zapravo ukratko objasnio stanje skolstva, ali uvijek se mogu naci neki izuzetci
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja ne bih mogao raditi ili biti u isto prostoriji s toliko napornim likom koji sve zakomplicira.

  23. #23
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    upravo je to jedna od stvari o kojoj govorim... svi slijepo vjeruju novinarima dok lijepo senzacionalistički objavljuju te splačine od članaka kojima blate školstvo, a niko se ne pita gdje su se svi ti "vrhunski" novinari školovali... naravno da ima problema u obrazovnom sustavu, pogotovo na fakultetima od kad su uveli tu famoznu "bolonju" no to nikome ne daje pravo da se tako generalizira i ocrnjuju neki fakulteti...

    edit:

    evo, to je to... mislim da ovo najviše govori o novinarima... prvo je bilo da dipl. ekonomisti ne znaju kad je otkrivena amerika, do sutra bude već cijeli popis stvari koje neznaju... prokleta gamad kvazinovinarska...


    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    Ma cijelo naše školstvo je besmisleno.
    Pazite sad...

    Idem u smjer,tehničar za računalstvo.Minimalna granica je bila 32 ili 36 bodova,a 90% razreda je taman na granici.Bio sam prvi na listi sa 57 bodova,dok je sljedeći imao 52,46 i onda ispod 40...Učimo Biologiju i Kemiju,i to sve ono što smo radili u 7. i 8. Razredu,a to nema veze sa smjerom.Osim toga,informatiku imamo samo 2 sata tjedno,a radimo "Kako otvorit Folder i podcrtat text u Wordu",a to bi svatko ko se odlučio za taj smjer trebao znat.4 Sata tjedno,koji bi se kvalitetno mogli provest nekakvom informatikom,mi potratimo na "Radioničke vježbe",tj. Predmet di učimo kako raditi sa glodalicom,brusilicom,turpijom i takvim stvarima a koje nam u struci neće trebati ni 0.2%.Zainteresirano za smjer je 10% razreda,a to su 2,relativno 3 učenika.Svi ostali su došli zbog niske bodovne granice.
    A to je razlog zbog kojeg nas profesori omaložavaju.Kod razrednice,hrvatski,napišem 4 str lektire pod satom ("ispit lektire"),dok drugi napišu pola.Napišem čitko,uspoređujem dijelo sa ostalima,ko konj se istrudim da bi samo prvu pročitala i ostale prekrižila,dala mi 2 i onda šutila kad bi ju pitao zašto i srala da su ekonomisti bolji od nas.Preko 70% razreda pada,te nam prijete da će ukinuti smjer ako se ovako nastavi.

    Sramota...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  25. #25
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Neznam da li vec postoji tema, nisam je nasao, pa evo da otvorim jednu u pljuvacnici na temu naseg prekrasnog obrazovnog sustava...Prvo procitajte ovaj članak
    Ono, dođe mi da se plačem...
    ...
    ?
    pa kakve veze ima taj članak s našim školstvom? pa to je opća kultura... i većina tih pitanja uopće nisu ni blizu programu na ekonomiji, kolko ja znam..
    to ovisi o pojedincima a ne o školstvu...

  26. #26
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Neznam da li vec postoji tema, nisam je nasao, pa evo da otvorim jednu u pljuvacnici na temu naseg prekrasnog obrazovnog sustava...Prvo procitajte ovaj članak
    Ono, dođe mi da se plačem...
    ...
    ?
    pa kakve veze ima taj članak s našim školstvom? pa to je opća kultura... i većina tih pitanja uopće nisu ni blizu programu na ekonomiji, kolko ja znam..
    to ovisi o pojedincima a ne o školstvu...
    Jos su gore prosli na zadacima koji imaju direktne veze s ekonomijom.

  27. #27
    Moderator Fight fire with fire croat1gamer's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Digging deeper.
    Postova
    12.017

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    a jeli mozemo dobiti popis pitanja da vidimo sto su ih zapravo pitali
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja ne bih mogao raditi ili biti u isto prostoriji s toliko napornim likom koji sve zakomplicira.

  28. #28
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    upravo je to jedna od stvari o kojoj govorim... svi slijepo vjeruju novinarima dok lijepo senzacionalistički objavljuju te splačine od članaka kojima blate školstvo, a niko se ne pita gdje su se svi ti "vrhunski" novinari školovali... naravno da ima problema u obrazovnom sustavu, pogotovo na fakultetima od kad su uveli tu famoznu "bolonju" no to nikome ne daje pravo da se tako generalizira i ocrnjuju neki fakulteti...
    A znaš tko ih tjera da pišu senzacionalističke članke? Dipl. ekonomisti. Oh slatke li ironije.

  29. #29
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    A znaš tko ih tjera da pišu senzacionalističke članke? Dipl. ekonomisti. Oh slatke li ironije.
    haha, ma nemoj? index.hr? net.hr? javno.com? da ne nabrajam dalje...

    nevjerojatno je kolko je hrvatsko društvo povodljivo... pred par mjeseci došlo je do afere sa korupcijom u akademskoj zajednici u koju je bilo upleteno nekoliko fakulteta (između ostalih i FER), a po kojem se faksu najviše pljuvalo? pred godinu, dvije uhićeno je par doktora medicine i slijedećih pola godine svi su pljuvali po liječnicima... hoću reći da je najgora stvar generalizirati... ja mogu reći da su na ovom forumu sami debili, da li je to ok od mene? sigurno je da ima puno takvih, ali nisu svi, zapravo većina onih koji su aktivni su više manje ok...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866

    Re: "Hrvatsko školstvo"

    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    Ma cijelo naše školstvo je besmisleno.
    Pazite sad...

    Idem u smjer,tehničar za računalstvo.Minimalna granica je bila 32 ili 36 bodova,a 90% razreda je taman na granici.Bio sam prvi na listi sa 57 bodova,dok je sljedeći imao 52,46 i onda ispod 40...Učimo Biologiju i Kemiju,i to sve ono što smo radili u 7. i 8. Razredu,a to nema veze sa smjerom.Osim toga,informatiku imamo samo 2 sata tjedno,a radimo "Kako otvorit Folder i podcrtat text u Wordu",a to bi svatko ko se odlučio za taj smjer trebao znat.4 Sata tjedno,koji bi se kvalitetno mogli provest nekakvom informatikom,mi potratimo na "Radioničke vježbe",tj. Predmet di učimo kako raditi sa glodalicom,brusilicom,turpijom i takvim stvarima a koje nam u struci neće trebati ni 0.2%.Zainteresirano za smjer je 10% razreda,a to su 2,relativno 3 učenika.Svi ostali su došli zbog niske bodovne granice.
    A to je razlog zbog kojeg nas profesori omaložavaju.Kod razrednice,hrvatski,napišem 4 str lektire pod satom ("ispit lektire"),dok drugi napišu pola.Napišem čitko,uspoređujem dijelo sa ostalima,ko konj se istrudim da bi samo prvu pročitala i ostale prekrižila,dala mi 2 i onda šutila kad bi ju pitao zašto i srala da su ekonomisti bolji od nas.Preko 70% razreda pada,te nam prijete da će ukinuti smjer ako se ovako nastavi.

    Sramota...
    Koji si raz? 1? imas prakticnu na vidikovcu ili ?
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

Slične teme

  1. I´m the Freeman - "trailer" za Half-Life "film"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-09-2010, 20:30
  2. "Command & Conquer" : "Tiberium" war
    By Koza in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 26-09-2007, 10:39

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •