Stranica 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 213

Tema: Inaguracija Barracka Obame

  1. #61
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    ok...definiraj mi život koji prihvatljivo ugasiti i kojeg je moralno apsolutno neprihvatljivo ugasiti...

  2. #62
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    ok...definiraj mi život koji prihvatljivo ugasiti i kojeg je moralno apsolutno neprihvatljivo ugasiti...
    Pa ja cijelo vrijeme govorim kako se svaki život treba poštivati.
    Nema gašenja. Ubojstvo nikako ne podržavam, a pobačaj je jedna vrsta ubojstva koju osoba izvršava s namjerom.

  3. #63
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Čovjek se razvija od nakupine blentavih stanica u jednu kompleksnu jedinku. Na kojem dijelu tog puta prema stadiju razvijenog ljudskog bića jeste granica između obične mase tvari i ljudskog bića je veliko pitanje. To jest, gdje život u stvaranju postaje život? Jer ako već u prvim stadijima nastajanja pričamo o "tome" kao ljudskom biću, mogli bismo bićem nazvati i virus za koji se još nitko nije dogovorio je li živ ili nije.

    Najbolje je ne j*bat okolo pa onda neće biti potrebe da se o tome razmišlja. Clear and simple.

  4. #64
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Čovjek se razvija od nakupine blentavih stanica u jednu kompleksnu jedinku. Na kojem dijelu tog puta prema stadiju razvijenog ljudskog bića jeste granica između obične mase tvari i ljudskog bića je veliko pitanje. To jest, gdje život u stvaranju postaje život? Jer ako već u prvim stadijima nastajanja pričamo o "tome" kao ljudskom biću, mogli bismo bićem nazvati i virus za koji se još nitko nije dogovorio je li živ ili nije.

    Najbolje je ne j*bat okolo pa onda neće biti potrebe da se o tome razmišlja. Clear and simple.

    e tako je Kako je govorila moja profa iz biologije u srednjoj. Djecice draga, samo APSTINENCIJA!
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #65
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Najbolje je ne j*bat okolo pa onda neće biti potrebe da se o tome razmišlja. Clear and simple.

    Istina.
    Malo se suzdržiš i neće biti problema.

  6. #66
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Pa ovako,načelno sam protiv pobačaja.Ako si bio frajer da napraviš curi djete,budi frajer do kraja i brini se o tom djetetu,a isto vrijedi i za majku.
    Vjerojatno su znali što se može desiti sa seksom bez kondoma,i slično.

    Međutim,meni je ideja da mi cura odgaja dijete koje je nastalo nasilnim prisiljavanjem na spolni čin a.k.a silovanjem,odvratna.Na majci je da odluči što će učiniti tom sa tim djetetom,i ako ga prigrli kao vlastito i brine se o njemu,skidam joj kapu.

    No,s druge strane,možda je potpuna zabrana pobačaja loša stvar,jer - što će se desiti? Majke će otići kod onih uličnih doktora koji će im za 1500€ napraviti pobačaj,i probudit će se - ako se probudi - u nekom smetlištu,sa zakrvavljenom medicinskom opremom i bez bubrega,tako da je možda bolje legalizirati pobačaj,koji će se odvijati u sterilnim uvjetima i uz potpunu sigurnost majke.

  7. #67
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    No,s druge strane,možda je potpuna zabrana pobačaja loša stvar,jer - što će se desiti? Majke će otići kod onih uličnih doktora koji će im za 1500€ napraviti pobačaj,i probudit će se - ako se probudi - u nekom smetlištu,sa zakrvavljenom medicinskom opremom i bez bubrega,tako da je možda bolje legalizirati pobačaj,koji će se odvijati u sterilnim uvjetima i uz potpunu sigurnost majke.
    pogledati odličan rumunjski film 4 mjeseca, 3 tjedna, 2 dana
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  8. #68
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao K4ciga

    No,s druge strane,možda je potpuna zabrana pobačaja loša stvar,jer - što će se desiti? Majke će otići kod onih uličnih doktora koji će im za 1500€ napraviti pobačaj,i probudit će se - ako se probudi - u nekom smetlištu,sa zakrvavljenom medicinskom opremom i bez bubrega,tako da je možda bolje legalizirati pobačaj,koji će se odvijati u sterilnim uvjetima i uz potpunu sigurnost majke.

    E ovo si dobro rekao.
    Ako bi do toga kojim slučajem došlo, onda mijenjam mišljenje što se tiče zabrane pobačaja, ali i dalje smatram kako pobačaj nije redu, niti je imalo moralan, bez obzira kakve su okolnosti.

  9. #69
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    A znate kako kažu: Poslije jebanja, nema kajanja.

  10. #70
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    E sad... Mislim da se ne može govoriti o ubistvu zato što je u pitanju fetus, koji nema formirano ni telo, ni razum, ni svest, faktički se još ne može nazvati ljudskim bićem. Ja sam u potpunosti na Obaminoj, Pingvinovoj i Helbojevoj strani po tom pitanju.

    = Citat = Izvorno postao ###DK###
    Ako bi do toga kojim slučajem došlo, onda mijenjam mišljenje što se tiče zabrane pobačaja, ali i dalje smatram kako pobačaj nije redu, niti je imalo moralan, bez obzira kakve su okolnosti.
    Šta, treba da dođe do ovakve situacije da bi ti promenio mišljenje? Šta bi rekao prestravljenoj, istraumiranoj devojčici od 15 godina koja je bila žrtva silovanja? "Samo opušteno, curo, 9 meseci proleti dok si rekla sex, ovaj, kex"?

  11. #71
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    negdje
    Postova
    391

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    da to je istina sta kazes.za silovanje ali opet kad gledaš to je loše jer nesmije nitko odlučivati o životu i smrti čovjeka.ovisi kako gledaš,ipak OBAMA
    They had you crying but you came up smiling
    They had you crawling and you came up flying
    They had you crying and you came up smiling

  12. #72
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    E sad... Mislim da se ne može govoriti o ubistvu zato što je u pitanju fetus, koji nema formirano ni telo, ni razum, ni svest, faktički se još ne može nazvati ljudskim bićem. Ja sam u potpunosti na Obaminoj, Pingvinovoj i Helbojevoj strani po tom pitanju.

    = Citat = Izvorno postao ###DK###
    Ako bi do toga kojim slučajem došlo, onda mijenjam mišljenje što se tiče zabrane pobačaja, ali i dalje smatram kako pobačaj nije redu, niti je imalo moralan, bez obzira kakve su okolnosti.
    Šta, treba da dođe do ovakve situacije da bi ti promenio mišljenje? Šta bi rekao prestravljenoj devojčici od 15 godina koju je dečko ostavio pošto joj je napravio dete? "Samo opušteno, curo, 9 meseci proleti dok si rekla sex, ovaj, kex"?
    Ni dijete od mjesec dana nema nešto pretežito formiran razum, ni svijest. Ono zapravo ništa ne zna, ali to nije bitno.
    Od trenutka začeća, počeo je se formirati novi život koji je drukčiji od svih drugih, i kao takav, treba se poštivati. Nije uopće bitno u kojem je stadiju taj život, jer će jednog dana to biti jedinstven odrastao čovjek. Ako uništiš jedan život, nikada ponovo isti taj život neće postojati.
    Ako na to gledaš kao nešto što nije ljudsko biće, onda to meni nikako nije jasno.
    Mislim, dobro, nema još razvijenu svijest o sebi, ali kakve to veze ima? Ni dijete od mjesec dana nema razvijenu svijest, pa opet, je li to u redu uništiti?

    A što se tiče te djevojčice, što bi ona sada trebala? Uništiti taj život koji nosi u sebi jer je njoj teško?
    Na to je trebala prije misliti prije nego je uskočila u krevet s dečkom.
    Dakako, ako dođe do silovanja, to je druga situacija u kojoj je toj ženi sigurno teško, ali je li zbog toga u redu ubiti dijete koje nosi?
    Dijete sigurno nije ništa krivo.
    A osim toga, nerijetko dolazi do pobačaja jer žena jednostavno ne želi to dijete, a ne zato jer se ne može brinuti o njemu i odgajati ga.

  13. #73
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    mislim da ne shvaćaš što pokušavamo reći...istina, život treba čuvati kad god je to moguće, ali ne možeš i nemaš pravo prisiliti nekog da radi sa svojim tijelom što ne želi...ne možeš mene prisiliti da stojim cijeli dan na jednoj nozi, ne možeš nekog prisiliti da gleda samo na jedno oko (parafraziram) i ne možeš, i ne smiješ zabraniti ženskoj osobi da obavi pobačaj ako ne želi dijete/ne može ga odgajati/vatever...radi se o njenom tijelu...NJENOM...samo ona ima pravo odlučiti što će sa svojim tijelom...i ako to uključuje uništavanje novog života koji raste u njoj, to je njoj na savjesti ako se odluči na taj korak...ali je to njena odluka i nikako nije odluka nadobudnih političara/random ljudi i osobito to nije odluka nekog (ovo će zvučati seksistički) muškarca koji ne može zatrudnjeti i ne shvaća kako je biti trudan...to nikad neću znati iz osobnog iskustva i zbog toga nisam kompetentan, kao ni ti, da odlučujem o tome hoće li neka djevojka ili žena pobaciti plod koji joj raste u utrobi...

  14. #74
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Gle, ne govorim ja ništa o zabranjivanju. To sam rekao negdje na početku rasprave, i maloprije sam napisao da sam pogriješio.
    Ali ja želim naglasiti kako to nije u redu, niti je moralno. I stvarno žena koja je spremna ubiti dijete tek tako, po meni nije nikakva žena (dakako, mislim na one koje to rade jednostavno iz razloga jer ne žele dijete).
    A što se tiče onih drugih koje to rade iz nekih drugih razloga, to sigurno ne podržavam, ali opet, to je drukčije od ovoga što sam naveo.

  15. #75
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    o tome jeli to pogrešno ili nemoralno, odlučuje potencijalna majka...ona ima zadnju riječ u takvoj situaciji...

  16. #76
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    o tome jeli to pogrešno ili nemoralno, odlučuje potencijalna majka...ona ima zadnju riječ u takvoj situaciji...
    Istina da ona ima zadnju riječ, ali to ne mijenja činjenicu da je ona svojom odlukom da pobaci uništila nečiji život.
    A to bome sigurno nije moralno.

  17. #77
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Pa ovako,načelno sam protiv pobačaja.Ako si bio frajer da napraviš curi djete,budi frajer do kraja i brini se o tom djetetu,a isto vrijedi i za majku.
    Bravo K4ciga. Signed.

  18. #78
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    DK cijelo vrijeme govoriš o kako se abortusom uništava život, pa da te pitam što je biljkama i životinjama?
    Zar ti samim svojim postojanjem svaki dan ne uništavaš jedan oblik života?

  19. #79
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Ne znam jeste li svjesni, ali ovo je najveći offtopic zabilježen u povijesti čovječanstva. Prešli smo i na pojam ubojstva biljaka.

  20. #80
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao ###DK###
    I stvarno žena koja je spremna ubiti dijete tek tako, po meni nije nikakva žena (dakako, mislim na one koje to rade jednostavno iz razloga jer ne žele dijete).
    Već sam napisao, ali nema veze...

    Žena nekada jednostavno ne može zadržati dijete. Hell, da sam žensko i imam 16 godina i pukne nam kondom pa zatrudim i da imam roditelje koji ne bi ubili i dijete i mene jednim potezom - odabrao bi abortus. Mlada osoba koja ima još cijeli život pred sobom se ne može brinuti o tom djetetu jer, newsflash, ne zna se još, niti se može, brinuti ni o samoj sebi.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  21. #81
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    ja sam za to da zabranimo antibiotike.
    uništavaju život.
    tarmi rićmi

  22. #82
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    [quote=McPingvin_v2.0]
    = Citat = Izvorno postao "###DK###":1hfujp92
    I stvarno žena koja je spremna ubiti dijete tek tako, po meni nije nikakva žena (dakako, mislim na one koje to rade jednostavno iz razloga jer ne žele dijete).
    Već sam napisao, ali nema veze...

    Žena nekada jednostavno ne može zadržati dijete. Hell, da sam žensko i imam 16 godina i pukne nam kondom pa zatrudim i da imam roditelje koji ne bi ubili i dijete i mene jednim potezom - odabrao bi abortus. Mlada osoba koja ima još cijeli život pred sobom se ne može brinuti o tom djetetu jer, newsflash, ne zna se još, niti se može, brinuti ni o samoj sebi.[/quote:1hfujp92]
    Ali uništio bi nevini život!!1 Jebeš svoj, uništio bi nevini život!

  23. #83
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Meh, neće nikad znati da je bilo živo... Svi sretni.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  24. #84
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao ssalG
    DK cijelo vrijeme govoriš o kako se abortusom uništava život, pa da te pitam što je biljkama i životinjama?
    Zar ti samim svojim postojanjem svaki dan ne uništavaš jedan oblik života?
    A Isuse Kriste.
    Kakve biljke i životinje? Mi govorimo o ljudskom biću ovdje.
    Zar je tebi jednako ubiti ljudsko biće i biljku?

    @ McPingvin, u toj rečenici sam govorio o ženama koje žele pobaciti dijete jer ga ne žele, a ne zato jer se ne mogu brinuti o njemu. A davno sam već napisao, sve da je riječ i o tom drugom slučaju, bolje dati dijete na usvajanje nego ga ubiti.

  25. #85
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    [quote=nosferatu25]
    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    = Citat = Izvorno postao "###DK###":ptghce60
    I stvarno žena koja je spremna ubiti dijete tek tako, po meni nije nikakva žena (dakako, mislim na one koje to rade jednostavno iz razloga jer ne žele dijete).
    Već sam napisao, ali nema veze...

    Žena nekada jednostavno ne može zadržati dijete. Hell, da sam žensko i imam 16 godina i pukne nam kondom pa zatrudim i da imam roditelje koji ne bi ubili i dijete i mene jednim potezom - odabrao bi abortus. Mlada osoba koja ima još cijeli život pred sobom se ne može brinuti o tom djetetu jer, newsflash, ne zna se još, niti se može, brinuti ni o samoj sebi.
    Ali uništio bi nevini život!!1 dragaš svoj, uništio bi nevini život![/quotetghce60]

    ne znam koji su od vas katolici, koji nisu, nije to ni toliko važno, ali po kršćanskoj doktrini, a oni su najveći protivnici pobačaja, dijete se rađa "grešno"
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  26. #86
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    mda...kad bi slušali Crkvu još bi išli na konjima i mahali mačevima okolo...

  27. #87
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Idući post vezan za vjeru, religiju ili nešto slično i srodno i tema će nestati *woooosh*
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  28. #88
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    čudim se da već nije nestala

  29. #89
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao ###DK###
    A Isuse Kriste.
    Kakve biljke i životinje? Mi govorimo o ljudskom biću ovdje.
    Zar je tebi jednako ubiti ljudsko biće i biljku?
    Nastranu moje mišljenje, ti cijelo vrijeme govoriš da nitko nema pravo uništiti drugi život, pa te ja lijepo pitam zašto ti misliš da imaš pravo uništiti život jedne životinje (biti ću dobar pa ću izostaviti biljke)?

  30. #90
    Moderator Fight fire with fire croat1gamer's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Digging deeper.
    Postova
    12.017

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao ssalG
    Nastranu moje mišljenje, ti cijelo vrijeme govoriš da nitko nema pravo uništiti drugi život, pa te ja lijepo pitam zašto ti misliš da imaš pravo uništiti život jedne životinje (biti ću dobar pa ću izostaviti biljke)?
    pa, ovdje ti i nema bas mnogo logike, posto postoje i zivotinje koje jedu biljke
    a i postoje zivotinje koje jedu druge zivotinje
    a i ne daleko od toga, covjek se moze klasificirati kao zivotinja (misleci s bioloske strane) s visoko razvijenim umnim sposobnostima

    a i *newsflash*
    nisu sva ziva bica autotrofna i nemogu samostalno proizvoditi energiju nego ju moraju crpiti iz nekih drugih oblika, kao sto su biljke i druge zivotinje

    sto bi znacilo da ako neka ptica pojede ribu ona je pocinila ubojstvo?
    ona je to ucinila da prezivi, jer inace bi umrla da ne ubije niti jedno jedino zivo bice

    istina, covjek ne ubija zivotinje samo kada se treba prehraniti, ali o tome negdje drugdje

    sada, nemojte ovo pogresno shvatiti da govorim da zene rade abortus da bi prezivile

    jer meni se cini da je vecina abortusa pocinjeno zato jer zene ne zele roditi to dijete, a ne zato jer ne mogu roditi (zbog socijalnog stanja, i etc.)

    ali s druge strane, niti roditi dijete te ga dati u dom nije idealno
    kako znamo da ce dijete biti u dobrim uvijetima, sto ako tamo zapadne u los utjecaj i na kraju ubije nekoga
    to bi zapravo i bioloskoj majci bilo na savjesti jer ga je ona poslala u dom, a da ga nije, mozda se uopce nebi niti ubojstvo dogodilo
    istina, moze se i ovako dogoditi da bude u dobrim uvijetima

    inace, predmeti za prevenciju trudnoce bi se mogli isto nekako uvuci pod temu s abortusom, posto su i oni sami sprijecili nastanak novoga zivota, sto se isto i dogada s abortusom (onemogucavanje rodenja djeteta)

    inace, pod kakav abortus vi mislite?
    posto vidim da neki spominju tek kada nastane plod (6 ili 8 tjedana nakon zaceca, idk tocno sad) a neki od samoga zaceca
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja ne bih mogao raditi ili biti u isto prostoriji s toliko napornim likom koji sve zakomplicira.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •