Stranica 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 213

Tema: Inaguracija Barracka Obame

  1. #31
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Podržao je pobačaj.
    Već mi se ne sviđa.

  2. #32
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Da, ne bi trebalo dati ljudima pravo izbora.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  3. #33
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Da, ne bi trebalo dati ljudima pravo izbora.
    Kakvo pravo izbora?
    Dakle, OK je uništiti život ako ti se neda brinuti o djetetu.
    To je po meni ubojstvo, i to treba zabraniti.

  4. #34
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    a ako je žena silovana i zatrudni? mora odgajati dijete koje će jako teško voljeti ili ga dati na posvajanje pa će imati tko zna kakav život... zašto joj ne dati izbor da sama odluči što će i kako će umjesto da o njoj odlučuje nekolicina političara...

  5. #35
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao ###DK###
    Kakvo pravo izbora?
    Dakle, OK je uništiti život ako ti se neda brinuti o djetetu.
    To je po meni ubojstvo, i to treba zabraniti.
    Hellboy ti je dao primjer. Stavi se u situaciju da ti netko siluje curu ili ženu. Ti bi odgajao to dijete, ipak je ono plod silovateljeve ljubavi prema tvojoj dragoj?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  6. #36
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Dijete je dijete.
    Nije ono krivo za to.
    Neka ga dadne na posvajanje, ako joj je tako teško brinuti o njemu.
    Ubojstvo nije rješenje.
    A što se tiče toga "imati će tko zna kakav život", po toj logici svi oni koji su ostali bez roditelja dok su bili mladi, ili oni koji jedva preživljavaju, bi trebali jednostavno naći dovoljno velik most i baciti se s njega.

  7. #37
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    a ako je žena silovana i zatrudni? mora odgajati dijete koje će jako teško voljeti ili ga dati na posvajanje pa će imati tko zna kakav život... zašto joj ne dati izbor da sama odluči što će i kako će umjesto da o njoj odlučuje nekolicina političara...
    znaci bolje je ubiti dijete koje nije nista krivo nego omuguciti mu bilo kakav zivot!? Na covjeku nikada nesmije biti da odlucuje o tuđem zivotu jer na to mi jednostavno nemamo pravo. Tko zna, makar bio u centru za nezbrinute, može ipak postat dobar covjek koji ce lijepo doprinositi zajednici. Svaki covjek ima pravo na zivot i nijedan drugi covjek ne smije mu to oduzeti. Nisam ja neki veliki katolik, ali u ovome Crkva ima u potpunosti pravo i uvijek sam bio protiv pobacaja.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  8. #38
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Deadwalker, tako je.
    Ovaj moj stav nema nikakve veze s religijom, nego s čistim moralom.
    Postoji dosta crkvenih zakona s kojima se ja ne slažem, ali ovo sigurno nije jedan od njih.

  9. #39
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    ok...ne smijemo odlučivati o tuđem životu, no upravo oduzimanjem prava izbora kod pobačaja, odlučujemo o životu žene koja iz tko zna kojeg razloga ne želi dijete...i ako je to već ubojstvo, spontani pobačaji bi bili ubojstvo iz nehaja?

  10. #40
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Zakon logika. Može postati i masovni ubojica. I nešto u čemu se varate - nije bolje bilo kakav život od nikakvog.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  11. #41
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    na spontani pobacaj se tesko može utjecat i on ak se desi, jebi ga, ista stvar dok se desi prometna nesreca i netko strada. Samo hocu reci da svakom, al svakom covjeku treba omoguciti zivot. Zena nema pravo iz nekih svojih sebicnih razloga namjerno ubiti dijete i onemoguciti mu bilo kakav zivot. Jednostavno to nije na nama da mi odlucujemo da li ce netko zivjet ili nece. To je moj stav i ne kazem da se svaki mora slagat s njime. Po meni to je postena i moralna stvar
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  12. #42
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Zakon logika. Može postati i masovni ubojica. I nešto u čemu se varate - nije bolje bilo kakav život od nikakvog.
    Ne znaš ti kakav će život imati to dijete, stoga mu ga nemaš pravo oduzeti.
    A Hellboy, ako ženi zabraniš pobačaj, nisi ju ubio.
    To što vi govorite je isto kao i kad, npr. neki siromah napadne nekog bogata čovjeka na ulici, ubije ga i uzme mu novčanik.
    On će bolji živjeti jer je sada dobio nešto novca, ali je li u redu ubiti nekoga da bi sebi olakšao život?

  13. #43
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Zakon logika. Može postati i masovni ubojica. I nešto u čemu se varate - nije bolje bilo kakav život od nikakvog.
    pa nikome u zivotu nije lagano. Kroz zivot se za nekakav boljitak treba boriti i mnogi nazalost u tome ne uspiju. Ali svatko treba dobiti sansu, svatko
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  14. #44
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.438

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    katajte krep...vidio bi da vas da siluju...sigurno bi priglili djete i odgojili ga ko neki plod ljubavi? djizs...ja znam da ja ne bi...
    i ono sto je netko rekao, daj djete na posvajanje...daj se lupi u rub stola molim te...

  15. #45
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Zena nema pravo iz nekih svojih sebicnih razloga namjerno ubiti dijete i onemoguciti mu bilo kakav zivot.
    Vidiš, ima. To je njeno tijelo i ona smije i mora imati pravo raditi s njim što god hoće.

    I DK, nije isto, jer taj bogataš ima obitelj, ima život, ima prijatelje... Bla, bla. I razlika između mogućeg uništenja svog života i uzimanja 2000 kuna je velika, jer ti budućnost baš i nije svijetla ako dobiješ dijete sa 16 godina i ne završiš ni srednju školu zbog toga. Kako ćeš tom svom djetetu osigurati dobar život kao samohrana majka sa završenom osnovnom školom? Poslat u dom?

    Hvala, ali ja bi se brinuo za njega. Ne bi mogao imati i ne imati dijete.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  16. #46
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    @DK
    kako znaš da ju nisam ubio ako sam joj zabranio pobačaj? znači ti bi zabranio i pobačaje koji uključuju medicinsku nuždu jer će majka umrijeti ako se ne riješi ploda?
    as for spontani pobačaji, istina, dogodi se prometna jer netko popije, ubije nekog, završi u zatvoru zbog ubojstva iz nehaja...majka malo popije, padne u otvor lifta, izgubi dijete, treba u zatvor jer je išla okolo u pripitom stanju i došlo je do nesreće zbog njene nepažnje i opijenosti?

  17. #47
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Zena nema pravo iz nekih svojih sebicnih razloga namjerno ubiti dijete i onemoguciti mu bilo kakav zivot.
    Vidiš, ima. To je njeno tijelo i ona smije i mora imati pravo raditi s njim što god hoće.

    I DK, nije isto, jer taj bogataš ima obitelj, ima život, ima prijatelje... Bla, bla. I razlika između mogućeg uništenja svog života i uzimanja 2000 kuna je velika, jer ti budućnost baš i nije svijetla ako dobiješ dijete sa 16 godina i ne završiš ni srednju školu zbog toga. Kako ćeš tom svom djetetu osigurati dobar život kao samohrana majka sa završenom osnovnom školom? Poslat u dom?

    Hvala, ali ja bi se brinuo za njega. Ne bi mogao imati i ne imati dijete.
    I pritom ubiti dijete koje nije nista krivo i duzno??

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    @DK
    kako znaš da ju nisam ubio ako sam joj zabranio pobačaj? znači ti bi zabranio i pobačaje koji uključuju medicinsku nuždu jer će majka umrijeti ako se ne riješi ploda?
    as for spontani pobačaji, istina, dogodi se prometna jer netko popije, ubije nekog, završi u zatvoru zbog ubojstva iz nehaja...majka malo popije, padne u otvor lifta, izgubi dijete, treba u zatvor jer je išla okolo u pripitom stanju i došlo je do nesreće zbog njene nepažnje i opijenosti?
    dobro, to su iznimne situacije koje su razumljive i u njima je primarno sacuvati zivot majke.
    Dobro, vi imate svoj stav, a ja svoj. Neda mi se sad tu raspravljat i svađat u nedogled jer niti cu ja promjenit svoje stajaliste niti cete vi svoje. Svaki covjek ima pravo da bira sto radit. Ja samo znam da je najveca grehota ubiti dijete koje nije nista krivo i duzno.Amen
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #48
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Zena nema pravo iz nekih svojih sebicnih razloga namjerno ubiti dijete i onemoguciti mu bilo kakav zivot.
    Vidiš, ima. To je njeno tijelo i ona smije i mora imati pravo raditi s njim što god hoće.

    I DK, nije isto, jer taj bogataš ima obitelj, ima život, ima prijatelje... Bla, bla. I razlika između mogućeg uništenja svog života i uzimanja 2000 kuna je velika, jer ti budućnost baš i nije svijetla ako dobiješ dijete sa 16 godina i ne završiš ni srednju školu zbog toga. Kako ćeš tom svom djetetu osigurati dobar život kao samohrana majka sa završenom osnovnom školom? Poslat u dom?

    Hvala, ali ja bi se brinuo za njega. Ne bi mogao imati i ne imati dijete.
    Ako se ne može brinuti o djetetu, neka ga dadne na usvajanje. To sam već rekao. Bolje i to nego ga ubiti.
    Možda dijete imadne i svijetlu budućnost.

    @ Hellboy, pobačaji iz medicinske nužde su druga stvar. Tu ta žena ima izbor između svoje smrti i smrti svog djeteta. To nije isto kao ovo o čemu smo dosad govorili.

    @ MTF, dakle tebi je bolje ubiti dijete nego ga dati na posvajanje.

  19. #49
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    gle...slažem se da je svaki život, ne samo ljudski, svetinja i treba ga čuvati kao najveće bogatsvo...ali prisiljavati ženu da nosi dijete koje ne želi, u svom tijelu, s kojim mora imati pravo da radi što poželi, isto kao što ti imaš pravo raditi sa svojim tijelom što poželiš je kršenje njenih prava...kako možeš prisiliti neku ženu da iznese 9 mjeseci trudnoće ako ona to ne želi? njeno je tijelo i ona odlučuje o životu kojeg je stvorila...

  20. #50
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.438

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    @DK
    da.
    kak mislis kak je djeci koja su u domovima, koji neznaju ko su im roditelji i koji se cude zasto su ih se majke odrekle?
    misle da su losiji od drugih i da su ih zbog tog roditelji napustili.
    takodjer, bolje da neka alkicka pobaci nego da ima djete koje ce kod kuce biti zlostavaljano (psihcki/fizicki) i svakodnevno maltretirano...
    tako da...ima gori stvari od smrti djeteta koje jos nije ni krenulo zivjeti...naposlijetku, smrt nije najgora kazna koja te moze stic...

  21. #51
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Poanta je da majka treba odluciti sto ce uraditi sa svojim tijelom, odnosno djetetom, a ne neki politicar ili crkvenjak tipa Bozanic. Je li to ubojstvo, je li opravdano ili ne, to je na savjesti majke, a drugih se to uopce ne tice.

    Osobno sam protiv pobacaja, osim ako su u pitanju neki "ekstremni" uvjeti, ali se ne osjecam pozvanim ikome govoriti sto bi po tom pitanju trebao uraditi, a jos manje podrzavati nekakve zabrane.

  22. #52
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    gle...slažem se da je svaki život, ne samo ljudski, svetinja i treba ga čuvati kao najveće bogatsvo...ali prisiljavati ženu da nosi dijete koje ne želi, u svom tijelu, s kojim mora imati pravo da radi što poželi, isto kao što ti imaš pravo raditi sa svojim tijelom što poželiš je kršenje njenih prava...kako možeš prisiliti neku ženu da iznese 9 mjeseci trudnoće ako ona to ne želi? njeno je tijelo i ona odlučuje o životu kojeg je stvorila...
    E pa vidiš, po tome, majka ima pravo oduzeti život sinu koji ima par godina jer ga je ona stvorila.
    Nema ona pravo raditi što hoće, jer je to dijete zaseban život.

    @ MTF, uopće ne možeš znati kakav će život imati ta djeca, pa stoga ga nemaš pravo oduzeti.
    Već rekoh, možda postanu uspješni.
    A to "mislit će da su lošiji", možda u tom trenutku, ali kad odrastu i kad steknu razumijevanja, shvatit će.

    @ Schnitzell, možda Sne treba zabraniti, ali bome ne treba ni podržavati.

  23. #53
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    Poanta je da majka treba odluciti sto ce uraditi sa svojim tijelom, odnosno djetetom, a ne neki politicar ili crkvenjak tipa Bozanic. Je li to ubojstvo, je li opravdano ili ne, to je na savjesti majke, a drugih se to uopce ne tice.
    Istina. Svaki covjek ima pravo izbora sto ce radit i za svoje postupke sam odgovara. Ja sam rekao samo svoje moralno stajaliste i nista vise. Ne moraju svi isto razmisljat, daleko od toga, ja samo znam sta bih ja napravio u takvoj situaciji...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  24. #54
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao ###DK###
    Nema ona pravo raditi što hoće, jer je to dijete zaseban život.
    Dok je dio nje nije.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  25. #55
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    [quote=McPingvin_v2.0]
    = Citat = Izvorno postao "###DK###":13ys9v8u
    Nema ona pravo raditi što hoće, jer je to dijete zaseban život.
    Dok je dio nje nije.[/quote:13ys9v8u]

    Ono je zaseban život onog trenutka kada dođe do začeća.
    A ono u tom trenutku nije svjesno sebe, niti će biti neko vrijeme nakon što se rodi, ali to nije opravdanje za ubojstvo.

  26. #56
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    [quote=McPingvin_v2.0]
    = Citat = Izvorno postao "###DK###":c2rr2pma
    Nema ona pravo raditi što hoće, jer je to dijete zaseban život.
    Dok je dio nje nije.[/quote:c2rr2pma]

    dosli smo do kljucnog problema...ja znam da dijete zaseban zivot od onog trenutka kad dođe do zaceca, a ne od kad se rodi...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  27. #57
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    Aha. Dobro, doktore, kako vi to znate, prosvijetlite nas.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  28. #58
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    = Citat = Izvorno postao ###DK###
    @ Schnitzell, možda Sne treba zabraniti, ali bome ne treba ni podržavati.
    Zar postoji nešto između zabraniti i dopustiti?

  29. #59
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    ubojstvo je po definiciji svaki čin koji uzrokuje smrt čovjeka...no kako ćeš definirati čovjeka i je li fetus zapravo čovjek po istoj definiciji kojom bi opisao sebe? određuje li nas naša svijest? razum? emocije? ista definicija koja se primjenjuje na opisivanje čovjeka, ne može se primjeniti na fetus...barem ne odmah...a i čak kada možeš reći da je fetus postao dijete, da se na ultrazvuku vidi da više nije riječ o nečemu što izgleda kao mlado guštera, još je u majci, dio je nje i ona odlučuje što će s time...i ne može se uspoređivati pobačaj i infanticid...dijete koje je izašlo iz majke više nije ovisno o njoj i samim time je zasebna jedinka - čovjek...

  30. #60
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Inaguracija Barracka Obame

    OK, nećemo definirati čovjeka, definirat ćemo život.
    Novi život nastaje začećem. To tvoje je isto kao i kad uspoređuješ čovjeka i dijete. Ima razlike, ali bome ima i sličnosti.

    @ Maloki, postoji neutralnost.
    Jedno je govoriti da je pobačaj dobra stvar, a drugo je učiniti da te jednostavno nije briga.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •