Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 50 od 50

Tema: Binary po ReiKu

  1. #31
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Binary po ReiKu

    Ako brojim na prste, po tvom proračunu ostanu mi dva skupljena prsta, a po stvarnom proračunu jedan. Znači da si mislio kako imam 9 prstiju, a ne 10.

    Ne izvlači se sada. Nisi to znao kao ni ja, i OK je, ne moraš sada izmišljati toplu vodu.

    @chameleon - Fora mi je Luka, kužiš? On veli kao da nije definiran, a definiran je totalno. Sigurno je gamer, vidiš kako se kur...picki u donjem postu.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  2. #32
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Binary po ReiKu

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ček malo, kakve veze ima je li tip podataka signed sa byteom? Ako ćemo po pravome, dogovorena IEEE reprezentacija broja sa predznakom ima još mnogo više bitova.
    Ako je tip podataka signed (jedan ili više byteova, nebitno - npr. običan integer), upola je manji opseg mogućih pozitivnih brojeva, no mogući su i negativni brojevi.

    Nema utjecaja na broj bitova u byteu (ima utjecaja na broj bitova za pohranu samog broja, no to nije bitno za pitanje).
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  3. #33
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Binary po ReiKu

    = Citat = Izvorno postao C
    Ako brojim na prste, po tvom proračunu ostanu mi dva skupljena prsta, a po stvarnom proračunu jedan. Znači da si mislio kako imam 9 prstiju, a ne 10.

    Ne izvlači se sada. Nisi to znao kao ni ja, i OK je, ne moraš sada izmišljati toplu vodu.
    Ne izvlačim se, potpuno mi je nejasno što želiš reći. Ako imaš neku primjedbu na nešto što sam rekao, citiraj i objasni nedoumicu. Svakako je moguće da sam napravio grešku - no grešku ne vidim.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Binary po ReiKu

    Postavio sam sliku, napisao kako i zašto, te to isto napisao i računski, i još ti objasnio šta je taj jedan bit. Ako si nesposoban pročitati i vidjeti, otiđi učiti o avionima...ili zuji u sunce.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  5. #35
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Binary po ReiKu

    = Citat = Izvorno postao C
    Postavio sam sliku, napisao kako kako i zašto, te to isto napisao i računski, i još ti objasnio šta je taj jedan bit. Ako si nesposoban pročitati i vidjeti, otiđi učiti o avionima.
    Induktivno zaključivši kako sam sposoban i čitati i gledati, i dalje mi nije jasno što sam krivo rekao. Citiraj ono što smatraš krivim
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  6. #36
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Binary po ReiKu

    Ne smatram ništa krivim, osim što tjeraš neko svoje mišljenje koje je baždareno.
    Napisao sam ti sve, i ti govoriš da nije tako, a tako je. Razumiješ?
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  7. #37
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Binary po ReiKu

    = Citat = Izvorno postao C
    Ne smatram ništa krivim, osim što tjeraš neko svoje mišljenje koje je baždareno.
    Napisao sam ti sve, i ti govoriš da nije tako, a tako je. Razumiješ?
    Koje moje razmišljanje? "sve", "nije tako a tako je" mi ne govori mnogo.

    Situacija je jednostavna - ako želiš računati na prste kao što to možeš raditi za decimalne brojeve, koristi 2 prsta. Ako ti to, pak, nije cilj, onda se ne možeš čuditi neispravnostima koje će se pojaviti.

    Imaš li i dalje komentara, nadam se da ćeš biti precizniji - posebno me interesira otkud zaključak da imaš 9 prsti.

    Usput, ne tjeram svoje mišljenje - ako je na ikoji način krivo, rado ću ga izmijeniti.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  8. #38
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Binary po ReiKu

    Nisi razumio.
    Evo opet...1 byte ima 8 bitova +1 ispitni. Dakle 1 byte ima 9 bitova, ali je baždareno na 8 bitova.
    Sada si valjda razumio.

    Edit: Sada prste nisi razumio. Evo da ti opet pojasnim. Ako je 8 bitova, ostati će mi 2 skupljena prsta, a ako je 9, onda 1. U ovom slučaju mi je ostao 1 skupljena, a ti veliš da ima 8, znači po tome, imam 9 prstiju, onaj +1 je sigurno ispitni prst.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  9. #39
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Binary po ReiKu

    Može link na neku referencu? Osim ako se nešto nije promijenilo, pojam bytea ne podrazumijeva ispitni bit.

    Što se tiče prsti - nije mi jasan temelj povezivanja broja 10 i računanja u binarnom sustavu.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  10. #40
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Binary po ReiKu

    Ne treba ti link, kada me profesori tako uče na fakultetu.
    Prsti su bila zajebancija...stvarno si dudum.
    Slika koju sam stavio govori na tisuće riječi. Pogledaj ju opet i sve će ti biti kristalno jasno.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  11. #41
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    316

    Re: Binary po ReiKu

    [quote="C"]


    luka sjecas se kako si brojao u osnovnoj skoli prvi drugi razred itd. Na prste.

    To C govori cijelo vrijeme kada spominje prste. Pogledaj sliku gore i prebroj sve kvadratice. Ima 9 kvadratica. Ako si brojao na prste, a imas 10 prstiju 10 - 9 = 1
    ti kazes ima 8 bitova u bytu
    (niti tvrdim da je tako niti da nije ne zelim se mjesati u vasu raspravu samo pojasnjavam sta on govori sa prstima)

    on kaze ako ima 8 a njemu je ostao 1 prst znaci ima samo 9 prsiju jer 10 - 8 je 2 pa nema 10 prstica nego 9 tj 9-8=1 (on je brojao one kvadratice na prste od 10 ostao mu je jedan prst znaci 1 je po njemu nepromjenjivo ako uzme u obzir sto ti tvrdis(ti tvrdis da ima 8 bitova u bytu) lako se dolazi do toga da ima samo 9 prstiju osnovna jednadzba je 10-9=1, 1 je po njemu nepormjenjivo, umjesto 9 ti tvrdis 8 time on zakljucuje da on ima 9 prstiju jer 9(prstica)- 8(koliko ti tvrdis bitova)=1(toliko je njemu ostalo prstiju nakon brojanja dakle nepromjenjivo))

    pcplay>>>sve ostalo

  12. #42
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Binary po ReiKu

    = Citat = Izvorno postao C
    Ne treba ti link, kada me profesori tako uče na fakultetu.
    Budi malo skeptičniji, izbori se za svoja prava ispravnog znanja. Teško mi je vjerovati tvojim profesorima kada ne mogu na Internetu pronaći opravdanje za te riječi. (tu još treba dodati i zabune u govoru, tvoje zabune u razumijevanju... previše je toga!)

    = Citat = Izvorno postao C
    Prsti su bila zajebancija...stvarno si dudum.
    Žao mi je što ovaj podforum (iako se radi o neozbiljnomSforumu) shvaćaš kao mjesto gdje je trolanje u redu! Još više jer ne samo da si moderator, već i moderiraš ovaj podforum.

    @weird1 - problem je u tome što prstiju ima 10, a to je baza decimalnog sustava kojim računamo. U tom obliku (10 prsti) su, dakle, prsti prihvatljivi jedino za računanje u toj bazi. Za ostale baze je potrebno pridodati, odnosno oduzeti prste.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  13. #43
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    316

    Re: Binary po ReiKu

    Ma nisam se ja htio mjesati samo pojasniti kako je on dosao do tog zakljucka da ima 9 prstiju.

    I slazem se tema i podforum su ozbiljni treba spam i offtopic prebaciti u banned.

    pcplay>>>sve ostalo

  14. #44
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Binary po ReiKu

    Ja sam prste spomenuo u samo jednom postu kao šalu, ali on nije shvatio, pa me pitao da mu pojasnim to za prste, pa ja pojasnio prste, pa on opet nije shvatio prste, pa opet išao objašnjavati o prstima, pa on opet nije shvatio prste, pa si mu ti objašnjavao za prste, i on opet ne razumije prste, i što je interesantno, sada sam ja kriv, što zbog njega trebam napisati pet postova na temu prstiju. Spomenuo sam samo jednom, sve ostalo je tvoja krivica, zato to ne bacaj na mene što sam napisao 5 postova o prstima, jer je to uvijek bio odgovor na tvoje nerazumjevanje o tome.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  15. #45
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Binary po ReiKu

    Google laže
    http://www.google.com/search?q=bits+in+byte

    Ugl, bezveze je što se tu prepirete:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Byte
    Citiram:
    ...the number of bits (typically 6, 7, 8, or 9) used...
    ...but the modern de facto standard is 8 bits, as this is a convenient power of 2.
    A de facto standard is a custom, convention, product, or system that has achieved a dominant position by public acceptance or market forces (such as early entrance to the market)
    Various implementations of C and C++ define a byte as 8, 9, 16, 32, or 36 bits[6][7]. The actual number of bits in a particular implementation is documented as CHAR_BIT as implemented in the limits.h file. Java's primitive byte data type is always defined as consisting of 8 bits and being a signed data type, holding values from −128 to 127.
    Tak da ono... oboje ste u pravu O_o

  16. #46
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Binary po ReiKu

    Išao si detaljnije. (Pravo znanje C/P tehnike.) Mi nismo tolike cjepidlake kao ti, da ćeš sam još sa Google-a izvući koliko jedan bit ima pikometara na disku. Dobro znaš da nikada nisu sve informacije s neta točne (ovo je točno što si postao), ali isto tako npr. na Wikipediji su pisali kako je Coca-Cola Company proizvela (izmislila) Djeda Božićnjaka, bez obzira što činjenice govore da je Djed Mraz postojao davno prije Coca-Cola Companya i sl. ne povezanih stvari...ali eto.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  17. #47
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Binary po ReiKu

    Ma znam da nisu sve informacije s neta točne, al ovo oko bit/byte mi je već bilo poznato (davno sam prije nešto čitao o tome, pa sam zato tražio linkove da se podsjetim i mogu ovdje postati kao referencu ako se pokaže da je link točan). Na Wolframu sam isto mogao pogledati (http://www.wolframalpha.com/input/?i=bit+to+picometers), ali onda bi i Wolfram lagao (jer nebi sve rekao). Cjepidlaka nisam, a vi ste se upravo svađali oko detaljnijih stvari.

    Btw, ako uzmeš da CD ima ravno 700mb (nećemo sad ić u detalje ), i "writeable" prostor na CDu ima polumjer od 3.7 cm (upravo izmjerio), onda ti je površina bita na CDu 7.68 pm^2

  18. #48
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Binary po ReiKu

    Svaka čast na raspravi, ovo mi se sviđa - no da ste zakomplicirali stvari za početnike - jeste!

  19. #49
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Binary po ReiKu

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Svaka čast na raspravi, ovo mi se sviđa - no da ste zakomplicirali stvari za početnike - jeste!
    Htio sam samo skrenuti malu pozornost početnicima na to, jer je u biti so simple.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  20. #50
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Binary po ReiKu

    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Tak da ono... oboje ste u pravu O_o
    To nije ni bio predmet "rasprave", već smo na početku zaključili kako je pojam bytea nedefiniran.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Slične teme

  1. Binary Domain
    By Aral in forum Gaming općenito
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 06-05-2012, 12:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •