Pozdrav!

Nema dugo kako sam počeo igrati W:ET, tako da se ne razumijem u dosta stvari, mada igram solidno(ili uvijek zavrsim na serveru s nubcinama).

Zanima me kako se kreira vlastita mapa. Želio bi napraviti potpuno vlastitu mapu, ako je moguće i vlastiti izgled vojske. Koliko je to komplicirano i koliko vremena treba, te kako se to radi? Da li je potrebno znati neki programski jezik ili se to može napraviti pomoću nekog programa(onako da radim kao u simsima )?

U vezi rađenja servera mislim da znam osnove, samo potvrdite ako razmišljam ispravno. Odem u igru, host game, odaberem što želim i start server.

Na koji način mogu dodati dodatne opcije. Kao što su one reklame "visit our webpage" i sl.

Zanimam me još par stvari u vezi toga, što znači:
-spawn
-anti-lag

Recimo da napravim svoji par mapa i napravim server u koje umetnem te mape, koliko bi taj server trajao? Da li bi nestao nakon nekog vremena i koliko dugo je potrebno da nestane?
Što određuje hoće li se taj server nalaziti na onoj listi servera u igri?

Da li mi je za npr. mijenjanje izgleda vojske, činova, oružja i sl. potreban mod ili to mogu napraviti direktno sa pokretanja servera?
Da li za kreiranje moda moram znati neki programski jezik ili postoje neki programi i slično?

Mislim da je to za sada to što se tiče kreiranja servera i modova. Ali imam još par pitanja.

Nemam iskustva sa takvim igranjem niti sa clanovima(savezima). Igrao sam na nekom serveru, zvao se je ime clana, pa recitering. Igrao sam tamo jer je bila jedna dobra mapa. Sada kad uđem u igricu imam opcije: F|A Options, F|A JAYMOD, F|A Options i još nešto. Da li to znaci da sam član tog clana? Nisam nigdje pristao to biti, barem mislim. Neznam kako clanovi i sve to funkcionira.

I zadnje, da li se vi spajate na servere pomocu same igre ili x-firea?


Hvala svima koji pročitaju ovo i pomognu na bilo koji način.

P.S.: Da nebi bilo spama, tražio sam i pomoću google-a, ali je ispalo beskorisno kao i onaj njihov translator.