Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 31

Tema: Ram problem!

  1. #1

    Ram problem!

    Eh ovako kupio sam novi racunar sa 2 x 2 gb rama,i ja na my computers-properties ,kad ono kaze 2 gb rama.Je li to inace ovako ili su oni meni stavili samo 2 gb?
    hvala
    !

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Ram problem!

    Koji OS imaš?

  3. #3

    Re: Ram problem!

    xp
    !

  4. #4

    Re: Ram problem!

    xp bi vjerojatno "pročital" 3.25 ako se ne varam(32 bitni).
    Vjerojatno su ti uvalili 2gb a pošto nebreš provjeriti jer inače gubiš garanciju...reklamiraj
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  5. #5
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Ram problem!

    Preporuka nadalje,bolje sastavljaj sam sebi komp,nakupujes dijelove pa slazi.Ako se razumijes ute stvari ,nego da ti neki manijak ugradzuje sta on hoce.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  6. #6

    Re: Ram problem!

    žice su katastrofalne u gotovim kompovima

    nemojte nikako kupit u vemilu

  7. #7
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Ram problem!

    = Citat = Izvorno postao RaptorFang
    Eh ovako kupio sam novi racunar sa 2 x 2 gb rama,i ja na my computers-properties ,kad ono kaze 2 gb rama.Je li to inace ovako ili su oni meni stavili samo 2 gb?
    hvala
    koju grafu imaš? teoretski ako imaš grafu sa recimo 2 GB vRAMa, OS moze adresirati još samo 2 GB memorije što bi bilo tvojih 2 GB... i koji OS je btw?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  8. #8

    Re: Ram problem!

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao RaptorFang
    Eh ovako kupio sam novi racunar sa 2 x 2 gb rama,i ja na my computers-properties ,kad ono kaze 2 gb rama.Je li to inace ovako ili su oni meni stavili samo 2 gb?
    hvala
    koju grafu imaš? teoretski ako imaš grafu sa recimo 2 GB vRAMa, OS moze adresirati još samo 2 GB memorije što bi bilo tvojih 2 GB... i koji OS je btw?
    nVidia ge force 9600 gt
    !

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Ragvseum
    Postova
    2.191

    Re: Ram problem!

    os mu je winxp.
    64 ili 32 bitni to nije rekao.

    nisam siguran ali možda se može to vidjet u everest ili sličnim programima?
    ili biosu?

    sve u svemu, najgora opcija je ako znaš sastavit comp kupovat gotovi, pa čak i ako neznaš tu smo da pomognemo oko izbora komponenti, a sastavit ti ga može neki poznanik.

    Let the good times roll...

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Ram problem!

    = Citat = Izvorno postao Wishmaster
    xp bi vjerojatno "pročital" 3.25 ako se ne varam(32 bitni).
    Vjerojatno su ti uvalili 2gb a pošto nebreš provjeriti jer inače gubiš garanciju...reklamiraj
    Si ti čuo za everest?

  11. #11
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Ram problem!

    da, to ti bude najbolje, skini everest i lijepo odi pod 'matična ploča' i pod 'SPD' ćeš vidjeti kolko i kakvih modula je upiknuto na ploču...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  12. #12

    Re: Ram problem!

    ma cpuz je kralj

  13. #13
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Ram problem!

    whatever, svejedno, nek skine nekaj od toga i pogleda...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  14. #14
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Ram problem!

    = Citat = Izvorno postao sabbath32
    žice su katastrofalne u gotovim kompovima

    nemojte nikako kupit u vemilu
    ajde tisina, vi veliko-gradani... -.-"

    frend mi je kupio u vemilu u BJ po preporuci trgovca konfu tu negdje, oko 9. mjeseca, i sastavili su mu bas super masinu i uredno slozili kablove...

    kada vec tako ocrnjues trgovinu bez nekih dokaza, barem govori lokalno... hvala...

  15. #15

    Re: Ram problem!

    pa ja sam kupio konfu u vemilu
    i znam da je bila koma

  16. #16
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Ram problem!

    = Citat = Izvorno postao sabbath32
    pa ja sam kupio konfu u vemilu
    i znam da je bila koma
    Nije stvar u trgovini nego u onima koji tamo rade. Najlakse je generalizirati. Da ste vi u guzvi i usput imate problema s curom i npr. njezina mater misli da se trebate zenit, a i ona tako misli tj. svi osim tebe tako misle, sumnjam da bi obracali pozornost na kablovinje. Slazite si sami racunala i posjetite ponekad Algoritam kod hotela Dubrovnik (ZG). Tamo imate raznih svabskih solucija za kejbl menadzmentimus...




  17. #17
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Ram problem!

    = Citat = Izvorno postao h3@dhunt3r
    = Citat = Izvorno postao sabbath32
    pa ja sam kupio konfu u vemilu
    i znam da je bila koma
    Nije stvar u trgovini nego u onima koji tamo rade. Najlakse je generalizirati. Da ste vi u guzvi i usput imate problema s curom i npr. njezina mater misli da se trebate zenit, a i ona tako misli tj. svi osim tebe tako misle, sumnjam da bi obracali pozornost na kablovinje. Slazite si sami racunala i posjetite ponekad Algoritam kod hotela Dubrovnik (ZG). Tamo imate raznih svabskih solucija za kejbl menadzmentimus...


    ti si glup..

    mene ne zanima kaj ti imaš problema s curom, jebe mi se za tvoju ženidnu. jebe mi se za tvoje kurje oči. boli me kita za tvoju neprospavanu noć...

    AKO TE JA PLAĆAM DA MI SLOŽIŠ KOMP.. ONDA SLOŽI KOMP... a nemoj brljavit po kućištu..

    mene šef na poslu ne pita jel sam možda nervozan i da li će mi žena ostat bez posla zbog recesije.. moj šef traži da ja ODRADIM POSAO.. jer to od njega traže naši klijenti.
    to isto ja tražim od tipa u trgovini.. jer sam ja klijent, i hoću da on odradi ono za šta je plaćen

    ja nisam socijalna služba da se brinem za tvoje životno stanje.. ja sam kupac koji za svoj novac hoće USLUGU.. a ne debila koji će natrpat smeće u komp, i onda metnut naljepnicu "garancija" tak da ja moram doć još jednom na servis, jer je debil neš krivo složio..

    JA SAM KUPAC.. koji je tebi dao SVOJ NOVAC da ti nešta obaviš.. tvoj posao nije razmišljat o curi.. tvoj posao je POSAO..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  18. #18
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Ram problem!

    Dobro si mu rekao jarane
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  19. #19

    Re: Ram problem!

    ako stave plexi na kejs
    zašto nebi malo povezali kablove
    makar da ne bude onak debilno
    ak nema plexia netreba
    ali ako ću je u to buljit stalno
    nek srede malo

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ram problem!

    Svatko ima pravo na loš dan pod uvjetom da se ne radi o životno važnim poslovima...doktor , policajac , vatrogasac , zaštitar .Ali čak i oni griješe i to često.Ne kaže se bez vraga , ljudski je griješiti , tako da neuredno složene kablove u kućištu stvarno ne smatram vrijednim spomena.To ima utjecaja na rad računala točno 0.2 posto...to da je zbog kvrge žica u gornjem desnom kutu kućišta loš protok zraka objesite mačku o rep.To je više stvar estetike po mom mišljenju.Nikada tome nisam davao pažnju i nikada zbog toga nisam imao problema.
    E sad....ako ti slože kupljene komponente u dućanu besplatno tada nebi nitko trebao poklonjenom konju gledati u zube ali ako ti to dodatno naplate onda imaš puno pravo zanovjetati makar i zbog " neurednosti" .

  21. #21

    Re: Ram problem!

    pa ja zbog estetike i govorim
    a to što su radnici nedojebani i isfrustrirani nije mene briga

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ram problem!

    Nije ni njih za tebe pošto su robovski plaćeni .....i vidi vraga , zemlja se nije prestala okretati.

  23. #23
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Ram problem!

    bezimeni... oćeš ti bit plaćen ak obaviš posao ofrlje?? ja ne...

    znaš ono.. ja kao zaštitar velim šefu "uglavnom sam dobro odradio svoju 12satnu smjenu.. ali su mi samo kratko, na par minuta upali u jedno skladište i ukrali 4 para niskoprofilnih sportskih autoguma, ali većina smjene je bila OK?? jel se slažete šefe?"

    isto tako ne priznajem argumente "joj, loše sam ti složio kablove i zaboravio stavit jednu pločicu memorije jer sam se posvadio sa curom" ??

    ili što sam doživio od nadrkanog konobara u HardRockCaffeu u ZG.. nakon što je tri puta prošao pokraj stola, na poziv gošće.. "konobar", tip odgovara "šta je?, šta se dereš?"

    di je nestala ona "mušterija je uvijek u pravu" ??
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ram problem!

    A gdje je nestalo razumjevanje za čovjeka ? Svi bi super jeftine komponente u 11 sati navećer ako treba i to da bude složeno ko knjiga...jar ja sam kupac , bog i batina.A to što crv to mora slagati za sitnu lovu...ko ga hebe .
    Kvaliteta košta.

    I hebeš tvog šefa ako si morao poginuti na poslu zbog desetak guma...pa valjda je tvoj život važniji !

  25. #25

    Re: Ram problem!

    U redu je rijesio sam
    hvala!
    !

  26. #26
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Ram problem!

    šta hoćeš reći pod "kvaliteta košta" ?? da mi se smije izgubit jedna pločica rama zbog nečije neprospavane noći??

    razumijem ja čovjeka.. ali posao nema veze sa privatnim životom.. ja se ne zovem Dr.Phil, i nisam došao u trgovinu slušat njegovu životnu priču nego PLATIT da mi se složi komp. e pa ako PLAĆAM, onda SLOŽI komp. nisam došao da mi se udijeli milostinja, pa da onda budem sretan s onime šta dobijem. sorry, ali ako ja moram izi džepa izvuć jednu-dvije prosječne plaće onda očekujem od tebe da imaš razumijevanja za mene i moje potrebe. na koncu, JA plaćam tvoju plaću. činjenica da sam JA kupio komp, je tebi stavila kruh na stol (dobro, možda pola šnite, ali znaš kaj hoću reć). za mene je mušterija na prvom mjestu, jer površan odnos i nekvalitetno obavljanje posla za koji si plaćen je za mene bezobrazno i bez imalo poštovanja....

    a kaj se tiče mog posla, ja radim tu di radim. i od mene se očekuje više od običnog smrtnika, jer sam hvala bogu i plaćen više od običnog smrtnika..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ram problem!

    Kvaliteta košta . U svakom pogledu .Kvalitetan proizvod košta ali i kvalitetan radnik košta .Za kvalitetu se uvijek mora platiti .Naravno da bi me igubljenih giga rama naljutilo ali neuredno složeni kabeli sigurno nebi .Nemojmo ići u extreme...ne gube se rami valjda svakodnevno?

    Ja svoj posao obavljam vrlo savjesno i u 17 godina koliko radim ,kod istog poslodavca , jako rijetko griješim.Ali ako pogrješim očekujem razumjevanje jer razumjevanje i nudim. Ni manje ni više .Nitko nije savršen , nitko.

    U zadnje vrijeme me strahovito nerviraju prerazmaženi kupci.Ptam se kako će to izgledati za desetak godina kada ovi sadašnji klinci stasaju u ljude.Hvala ku...cu što ne radim u trgovini.Ali na žalost ,žena radi i ja joj se divim koje živce ima.Da radim njezin posao hebo me pas ako nebih zadavio ponekog kupca bez obzira što je mušterija uvijek u pravu .Mislim da me ni deset zaštitara nebi zaustavilo kada bi mi pjena na usta potekla.

  28. #28
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Ram problem!

    niš mi ne moraš pričat..

    jedan dio mog posla je čuvanje carinske ispostave u zg.. pa kad mi dođe nad..ani malteški kamiondžija, kojem su upravo nakon 72 sata za volanom zabranili carinjenje te mora provest božić u hrvatskoj, umjesto da je na putu doma, izderava se na mene koji nisam ni kriv ni dužan, najradije bi ga lansirao u orbitu..

    njega ne zanima to što je meni dijete bolesno pa sam mislima na drugom kraju grada, ali se od mene, zbog mog zanimanja, obuke i izobrazbe te uniforme koju nosim očekuje da mu pomognem. što uključuje osmijeh, pristojnost i maksimalnu profesionalnost.

    e, onda ja to isto očekujem od ljudi kojima sam povjerio svoj novac, a ne da doživim da molex kabel zapne u cpu ventilator i da se proc pregrije pri prvom paljenju.. (nažalost, istinita priča)
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Ram problem!

    Stari svaka čast...želim ti sve najbolje ali ljudi koji moraju biti profesionalni i koji moraju gutati tuđa sranja obićno plate vlastitim zdravljem , nažalost. Ja se ispucam na šefu ako me stranaka izludi .Znam nekada puknuti i sarkastično odgovarati i stranci uz zajedljivi podsmjeh.... ja.poslije se osjećam baš nekako zadovoljno .

    Narvno da se šlampavost , koju si naveo , mora podcrtati ( i nasa griješi ) ali ako netko bitch-a samo zbog neurdno složenih kablova za besplatno složene komponente onda bih ga ja .


    Previše smo zabrijali....malo sam se ispucao pa mi lakše....

  30. #30

    Re: Ram problem!

    ovo s procom
    i još zajebu sve onom jebenom naljepnicom
    pa ga moraš teglit u grad
    ili nema garancije

Slične teme

  1. Steam problem - problem with your local games file
    By TeraBajt in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-08-2009, 00:21
  2. Browsing problem & monitor problem
    By vex in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 24-07-2008, 19:20
  3. Call OF Juarez problem (jako VELIKI problem)
    By scorpion667 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 15-11-2007, 02:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •