Stranica 89 od 94 PrvaPrva ... 39798788899091 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 2.641 do 2.670 od 2805

Tema: [Ordinacija]

  1. #2641

    Re: [Ordinacija]

    Erm, maloprije sam očistila komp od prašine (sa štapićima za uši/fenom kojem sam isključila grijače) kao što sam napravila već sto puta...samo što se sad nije upalio kak' treba. Tj., bootao se normalno ali monitor nije prikazao nikakvu sliku (osim onog "no signal" kad sam ga upalila/ugasila) i neki čudan zvuk koji nisam skužila odakle dopire, znači kao ventilator al' sa zastajkivanjem. Nije bilo ni "beep" zvuka.
    Provjerila sam i kablove i sve moguće jel' pospajano kak' treba i ništa.
    Ev' sad radi odjednom sasvim normalno i ja nemam pojma zašto i što se dogodilo.
    Jel' može imati veze s tim što sam izvadila RAM-e i ponovno ih stavila? Sorry ak' je smiješno, al' nemam blage veze
    Znači, što se moglo dogoditi?

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  2. #2642
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: [Ordinacija]

    čisto da budmo sigurni. koliko puta si probala upalit komp i koliko ti je to trajalo vremenski sve skupa..

    rami mogu imat veze s time, ako ih nisi do kraja utisnula u slot.
    iako ovo meni više liči na loše spojen kabel od monitora
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  3. #2643

    Re: [Ordinacija]

    Kablove od monitora sam prvo provjerila. Trajalo je nekih 30 minuta, nekih 5-6 puta sam isprobavala jel' sve spojeno i palila ga. Rame sam izvadila tek na kraju i ponovno ih stavila, tek onda se upalio normalno. Čudan mi je taj zvuk od fana, kao da je nešto zapinjalo, al' ništa se nije vidjelo

    "They don't think it be like it is, but it do." Oscar Gamble

  4. #2644
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: [Ordinacija]

    kaj se tiče venta, moguće da ti je neki kabel zapeo za vent.

    a memoriju si možda zapela za kopču i izvukla jedan kraj ram pločice

    ovak je teško reć. ak nakon ponovnog namještanja rama komp radi, onda ga ostavi. viči ak se ponovi, jer ovak nemremo radit točnu dijagnostiku
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  5. #2645

    Re: [Ordinacija]

    Imam problem sa zvučnicima: sami se smanjuju i pojačavaju svako par sati. Sigurno je do njih jer sam probao na vise računala ih prikopčati. Može li se to ikako srediti?

  6. #2646
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postova
    3.587

    Re: [Ordinacija]

    Perke mi je ping u cod 2 nekad visok? Imam 8 mbit bnet vezu i dl brzina je ok (zna do megabajta doc), internet je isto normalne brzine, ali ping cesto zna bit preko 150. Pretpostavljam da je dijelom problem sta su mi jos 2 laptopa spojena na tu mrezu, ali ne utjece na brzinu surfanja pa san pomislija da je nesto drugo

  7. #2647
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: [Ordinacija]

    Ova dva subtitla ne mogu preimenovati jer mi cijelo vrijeme govori da im je ime predugačko. Ako netko zna kako se može zaobići ovaj problem neka javi.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  8. #2648
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: [Ordinacija]

    Za početak preimenuj i video i titlove u nešto kraće?

  9. #2649
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: [Ordinacija]

    Vidiš da je netko to uspio zaobići. To se može napraviti pitanje je samo kako.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  10. #2650
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Hrvatska,Sisak
    Postova
    548

    Re: [Ordinacija]

    = Citat = Izvorno postao Falus
    Perke mi je ping u cod 2 nekad visok? Imam 8 mbit bnet vezu i dl brzina je ok (zna do megabajta doc), internet je isto normalne brzine, ali ping cesto zna bit preko 150. Pretpostavljam da je dijelom problem sta su mi jos 2 laptopa spojena na tu mrezu, ali ne utjece na brzinu surfanja pa san pomislija da je nesto drugo
    cim ti netko surfa na drugom kompu tebi se to osjeti na pingu.
    druga stvar je kad svi samo surfate. tad se i ne primjeti toliko.
    znaci ako igras cod zamoli druge da ne surfaju

  11. #2651

    Re: [Ordinacija]

    dal postoji ograničenje grafičke kartice s obzirom na matičnu ploču u smislu priključaka ili moreš upiknut nutra koju god očeš?

  12. #2652
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: [Ordinacija]

    imaš stari agp slot i novi pcie slot

    svi agp (1x, 4x, 8x) su fizički isti
    svi pcie (1,2,3) su fizički isti.

    problem je da ne podržavaju sve ploče sve generacije grafa
    konkretno, pcie2 grafa može ali i ne mora radit u pcie1 ploči. ovisi o mogućnostima čipseta.
    ako uštekavaš jaku pcie2 grafu u pcie1 ploču, moraš pazit da grafa ima zasebno pcie 6-8pinsko napajanje
    pcie1 ploča može dat samo 75w sa ploče, dok pcie2 ploča može dat 150w
    imaš neke grafe koje su dizajnirane za pcie2 i predviđene su da vuku cca 100W sa ploče. pa nemaju dodatno napajanje. a neke identične grafe drugog proizvođača imaju dodatno napajanje pa će onda ostatak potrebne struje koju ne dobiju sa ploče povuć direktno sa napajanja..

    to su jedina ograničenja koja meni padaju na pamet
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  13. #2653
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.945

    Re: [Ordinacija]

    Koj kok se dogada sa chromom i facebookom? Sve stranice mi normalno otvori a facebook uopce niti nezeli tj otvori ga polovicno, load samo neke dijelove stranice. Dok sve drugo mi na chromeu normalno radi a i na operi mogu otovirt facebook bez problema. Probao sam obrisat cookies i to.

  14. #2654
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: [Ordinacija]

    Kako svojem dragom susjedu koji mi se spojio bezicno na router, posaljem jednu datoteku?

  15. #2655
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: [Ordinacija]

    Znaci, kako da posaljem neku datoteku drugom racunalu na mojoj mrezi, koristeci njegovu IP adresu? I kako mogu saznat njegovu IP adresu ako ju je on nekak sakrio... u postavkama routera sam uspio vidjet samo njegovu MAC adresu, al to mi ne pomaze nikak osim da ga prepoznam...




    PS ako modovi mogu zbrisat prosli post, bio bih zahvalan....

  16. #2656
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: [Ordinacija]

    Negdje bi trebao bit popis spojenih uređaja, pa bi se možda dala tamo vidjet IP.
    Ako ne, možda možeš napisati skriptu koja šalje nešto na sve IP-ove osim tvojih.

  17. #2657
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: [Ordinacija]

    ma ja sam njega i skuzio preko postavki za router, no uspio sam mu samo mac adresu zapisat, a IP adresa i ime korisnika mu je pisalo ERROR, pa pretpostavljam da je to sakrio. Zanima me i kako je uspio sakriti svoj IP.

  18. #2658
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: [Ordinacija]

    pa ak je na tvom wirelessu onda mu je ip tipa 192.168.1.2, dok ej tvoj 192.168.1.1

    il taj stil nesto

    a si ga jednsotavno poksuao kickati s mreze i staviti novu sifru? briem da bi to bilo lakse od iceg navedenog

  19. #2659
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: [Ordinacija]

    "tip" IP adrese mi ne pomaze nikako, ako i idem radit neke skripte ond cu blokirat sam svoju IP adresu a napast sve ostale.

    i naravno da sam ga kickao istog trenutka kad sam ga vidio (dobro prvo sam zapisao sve njegove podatkle koji su mi bili vidljivi) al mislim da bi neka odmazda bila u redu... sto nije jasno?

  20. #2660
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: [Ordinacija]

    U biti, Ragnarok ima pravo. 192.168.1.1 će ti imati ruter, 1.2. tvoj komp, i tako dalje još drugi uređaji koje imaš, a velika je šansa da je susjed uzeo prvi slobodni IP koji mu se nudi.

  21. #2661
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: [Ordinacija]

    192.168.0.1 mi je router
    192.168.0.13 je komp
    192.168.0.16 je mob
    192.168.0.17 je lap

    .... ....

    na kraju krajeva ja ne znam kad se on meni spojio, jel moje racunalo bilo spojeno na mrezu, jesu li starci palili lap u meduvremenu ili ne... znaci mogao je dobiti bilo koju adresu...

  22. #2662
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: [Ordinacija]

    Mislim da ti mora bit predzadnji broj isključivo 1, ne nula, al nije bitno.

    Ako ti ta 3 uređaja imaju fiksne takve adrese, odnosno da je 1.2 slobodna, onda je lako moguće da je susjedov komp uzeo 1.2. Osim ako se na tvojem ruteru ne dešava piggyback party pa su 13, 16 i 17 prve adrese koje su ti uređaji stigli dohvatit ))

  23. #2663
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: [Ordinacija]

    Misliti je drek znati. Znam sto pricam.

    Laptop mi se prvi spojio na mrezu, pa komp pa mob. Di je 0.12 ne znam, ali svaki put je drugi raspored... i nikad nije u nekom neprekidnom slijedu.

  24. #2664
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049

    Re: [Ordinacija]

    Pozdrav ljudi.
    Imam problemcic sa Laptopom.Uglavnom juce sam instalira Skyrim,i igra sam nekih pola sata.A nakon nekih 10 minuta poslje crkne mi ekran sve crno.E sad kad resetiram Laptop upalia se on i cuje se onaj start up,ali opet sve crno.Tako da mislim da je mozda Grafa riknila zbog Skyrima.Pa me zanima ako netko ima ili je imao slican problem,i kako ga je rjesia.

  25. #2665
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: [Ordinacija]

    mozda se ekran otpojio, sto se zna desavati. a možda je i crknuo ekran ili graficka na visokim temperaturama
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  26. #2666
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049

    Re: [Ordinacija]

    Hmmm sad nebih bas rekao da se otpojio ekran jel juce kad sam izbrisao sve drivere za gafu normalno radi a cim instaliram drivere za grafu crno,sad neznam mozda je problem opet sto moram instalirat 2 drivera jel imam ATI RADEON 5400 i INTEL R(HD) graphics sad neznam zasto imam dva drivera.mozda je i to problem.

  27. #2667
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: [Ordinacija]

    intel ti je integrirana a ati normalna koju vjerojatno koristis.
    to je laptop pa govorim za normalnu pojavu flickera
    gVDtf7XLgU0
    jer hajmo reci u zglobu koji spaja laptop s monitomor se malo kablovi rastimaju pa se javljaju problemi ali ako se iskopca neka bitnija zicica poput napajanja i sl. ekran ce biti u potpunosti crn. to se zna desavati i kada ga ne otvaras ili zatvaras, znaci radis nesto i bam, vise nema slike

    za pocetak reci da li ima slike u biosu i sl, tj. da li samo u win nema slike? ako nema slike samo u win, onda je rijec o win ili driverima. ali ako slike nema nikako ni u biosu onda se radi o tehnickom problemu, ako je to, sada da li je crklo ono ili ovo, ili se nesto iskapcalo ili je nesto pregorilo itd to je testo sada ovako reci
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  28. #2668
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    The Black Temple....
    Postova
    1.049

    Re: [Ordinacija]

    Ima slike u Biosu,znaci cim instaliram drivere bam nema vise slike sve crno.a sad kad sam maknio drivere sve normalno osim sto normalno nema velike rezolucije i sve je u k.tako da mislim da je grafa osla ili mozda to da se ekran otpojio.

  29. #2669
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: [Ordinacija]

    onda je vjerojatno problem u driverima
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

  30. #2670
    Senior Member Small step for mankind Doggy's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    VERY HIGH
    Postova
    2.817

    Re: [Ordinacija]

    imam mali problemcic s kompom... jucer se prvi put dogodilo, pokrenul sam chrome, a on se odma zatvoril i otvoril ie... nakon restarta je sve opet bilo ok... al danas, cijelo vrijeme je otvoren chrome, i ocu pustit pjesmu na face-u, i chrome se zatvori i opet se otvori ie... ima ko ideju?

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •