Eto, listam ja jucer stare brojeve Pcplay-a i u dvobroju 88/89 naiđoh na recenziju Titan Quest-a. Procitah je i ostadoh zapanjen kolicinom krivih informacija o doticnoj igri(dok sam je prvi puta citao bilo je normalno sve ok posto onda nisam jos igrao igru, da se zna). Dakle, da pocnem...Titan Quest, dijelo programera Iron Lore-a, je 2006. ak se ne varam ugledalo svijetlo dana. Predstavnik zanra akcijskih RPG-eva je složen da zabavi gaming populaciju i to posebice fanove besmrtnog Diablo serijala. Igra smjestena u grcku mitologiju, vodi naseg junaka k cilju spasavanja svijeta od osvete starih bogova titana. Igra je na vecini sajtova pobrala solidne ocjene, igra se danas dosta igra i ima vec povecu bazu fanova...nego, da se ja vratim na doticnu recenziju i opce stanje s tim tipom igre. Prvo sto cu reci, da je Titan Quess vraski podcjenjen i vecinu recenzija koju sam procitao na netu a i u Pclay-u su pisali ljudi koji su odigrali možda igrali sat vremena igru i veliki su fanovi Diabla te je uvelike falilo objektivnosti. Prva stvar koja me zasmetala u recenziji u Pcplay-u je da je prica totalni promosaj. Prica je zapavo poprilicno dobra. Istina, možda fale između actova one lijepe video sekvence kao u Diablu da pojacaju ugođaj, al je prica sasvim solidna. Programeri su lijepo iskorstili anticku legendu o sukobu titana i grckih bogava te dodali razne monstere iz pojedinih mitologija(grcke, egipatske, kineske). Pise također, da se neprijatelji precesto ponavljaju u istim skinovima. Upravo suprotno, istina, ima istih monstera poput demona koji se pojavljuju u svakom aktu, ali vecinom svaki akt(odnosno mitologija) ima svoje zivine. Dalje, pise previse rastegnut gameplay od 40 sati. Molim??? Odgovorno tvrdim da za prelazak igre na jednoj tezini je potrebno(uz prelazak svih sidequestova) maksimalno 18 sati sto uopce nije puno za RPG(uz ekspanziju Immortal Throne 5 sati vise). Skill sistem je definitvno bolji od onog viđenog u Diablu. Kombinacija dvije klase cuda cini, i sto je najvaznije, svi skillovi su upotrebljivi do kraja trece tezine jer svaki skill ima nadogradnju na visem levelu(u Diablu su to tek ispravili sa kasnijim patchom). O grafici ne moram govorit, a i s ekspanzijom ova igra je postala jos puno bolja. Stoga, let me see, glavni minusi igre koji su navedeni u recenziji: lose koncipirana prica i radnja: NETOCNO - radnja i prica su i vise nego solidni; recikliranje neprijatelja: NETOCNO - neprijatelji su vrlo raznoliki, a posebice kada se dođe na epic tezinu gdje se možete uhvatiti u kostac sa mitoloskim zvjerima kao sto je ona Hydra u mocvari blizu Atene; previse rastegnut gameplay: opet NETOCNO(kao sto sam vec rekao radnja od 18 sati u RPG-u nije puno). Uglavnom, da ne duljim previse, kod ove recenzije previse fali objektivnosti kao kod recenzenta u Pcplay-u tako i kod svih ostalih po netu i to me najvise smeta. Da se razumijemo, meni je također Diablo i Diablo II savrsen akcijski RPG, ali se previse ovaj novi uzdanik stavlja u sjenu poznatijeg brata...

Eto, napisah svoje opsirno misljenje pa recite i vi sta mislite o svemu tome...