Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 102

Tema: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

  1. #31
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    he,he....bitno da imaš volje za "raspravljanjem" a sve ostalo ako ti se bude dalo . Em ti posla .

  2. #32
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Reiko, čoveče, kako ti ne dosadi? Zašto se nerviram oko tvojih postova, nije mi jasno. Mogu samo da se opustim i pustim da mi prođe kroz glavu... ali ne ide.

    Da li si ti opsovao nekad u životu? Ja jesam mnogo puta, ali samo kada je to zaista bilo potrebno, kao sada. GTA4 treba začiniti jednom dobrom psovkom, pa makar bilo i na forumu na kome borave ovako uglađeni gospodini kojima se dlake na rukama ježe od pomena vulgarnosti. I ne, nisam ni "prostak" ni "random tip na forumu" što neko reče, niti 12-godišnje dete. Jednostavno sam dozvolio sebi izliv besa. Izvini ako te je to uvredilo, sledeći put ću da pišem u književno-naučnom obliku. I da, prestani sa tim svojim cinizmom, sarkazmom i prozivanjem, ništa ti loše nisam rekao.

  3. #33
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Ja mislim da će meni igra kliziti na low postavkama.

  4. #34
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    @Reiko - problem je u tome sto 90% ljudi na forumu ne moze igrati GTAIV kako spada, a Crysis, koji ima mnogo bolju grafiku, ide dobro.

    Je li tu u pitanju "zastarjeli hardver" ili neoptimiziranost? Igra trazi danak u hardveru, ali to je po svemu sudeci neopravdano.

    Uglavnom, volio bih vidjeti performanse na ovome, jer je identicno konfi koju planiram kupiti.
    Intel Core 2 Quad 2,4Ghz
    Radeon HD4870
    4GB Kingmax RAM(800mhz)

  5. #35
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Jasno je da se igrači sada ljute, jer umjesto da su dobili jedan GTA sa, doduše slabom grafikom u starom Renderwareu, dobili su monstruozni RAGE koji guta hardver nemilosrdno zbog napredne grafike i fizike. Ono što treba istaknuti je da je istina da je optimizacija mogla učiniti sve skupa manje zahtjevnim, jer pogledajmo recimo Flatout 2. Meni je ta igra pojam optimizacije. Traži konfiguraiju kojoj se danas slatko smijemo, moj frend ju je pokretao na već dosta starom PC-u, i iako je lagano smanjio detalje, impresivno je što ta igra nikad, ali baš nikad nije zatrzala.

    A usto da spomenem da je gore navedena igra imala veoma naprednu fiziku gdje je u trenucima zrakom letjelo na desetke velikih i malih objekata, što strganih ograda i srušenih skela, što komada od drugih automobila koje ste otkinuli u sudaru. Da i ne spominjem fantastičnu deformaciju automobila i ragdoll kojeg, vidim ima i GTA IV. Grafika Flatouta je doduše manje detaljna od novog GTA, ali ipak nije daleko.

    Štoviše, kad je zahtjevnija od Crysisa i Far Cry-a 2 koji su grafičko-fizički tu negdje čovjek se zapita...

    U svakom slučaju, ovo uopće ne predstavlja neki preveliki problem Rockstaru, jer popularnost koju su izgradili s ovim serijalom ih ograđuje od svih propusta, pa će tako GTA ovisnici poput nas kupovati i novi hardver samo da bi zaigrali, zar ne?

  6. #36
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    Reiko, čoveče, kako ti ne dosadi? Zašto se nerviram oko tvojih postova, nije mi jasno. Mogu samo da se opustim i pustim da mi prođe kroz glavu... ali ne ide.

    Da li si ti opsovao nekad u životu? Ja jesam mnogo puta, ali samo kada je to zaista bilo potrebno, kao sada. GTA4 treba začiniti jednom dobrom psovkom, pa makar bilo i na forumu na kome borave ovako uglađeni gospodini kojima se dlake na rukama ježe od pomena vulgarnosti. I ne, nisam ni "prostak" ni "random tip na forumu" što neko reče, niti 12-godišnje dete. Jednostavno sam dozvolio sebi izliv besa. Izvini ako te je to uvredilo, sledeći put ću da pišem u književno-naučnom obliku. I da, prestani sa tim svojim cinizmom, sarkazmom i prozivanjem, ništa ti loše nisam rekao.
    I rest my case, zapravo i nemam sta restat jer si par puta opet pokorio samog sebe ali nemam se namjeru navlaciti s tobom, sretno ti bilo s kupovinom hardvera, probaj da nadograđuješ komp malo po malo pa da ti komponente kaskaju jedna za drugom 2-3 godine


    @ Herr Shchnitzell

    Kao što sam rekao vec par puta ali nitko izgleda ne zeli citati Rockstar nije napravio BOGOVSKI posao po pitanju optimizacije, ali da je problem prvenstveno u optimizaciji, igra bi manifestirala mnogo vece artifekte osim "oh noes ne ide mi u 30FPS nego u 27" ili to sto nemozes igrati u mediumu nego u recimo low ili igrati u mediumu ali bez antialisinga i ostalih stvari. Uspoređivati Crysis i GTA4 je nezahvalno, ne radi se o istom žanru, ne radi se o istom timu (Crysis je doslovno od početka produkcije bio usmjeren na grafički dozivljaj) , ne radi se o istom žanru,godini proizvodnje...

    Osim toga, zašto svi vi mislite da igra traži danak samo zbog grafike?? A što je s izračunima koji će se obaviti za svo to kretanje i akcije? Pa igra ima 16GB nije sve to od textura i pixela, ima tu mnogo posla ne samo za graficku nego i za procesor i ram... stoga mozemo kad vec radimo glupe i banalne usporedbe s Crysisom zakljuciti da Crysis nema toliko opterecenje u drugim komponentama jer je uspoređujuci Crysis svijet i GTA 4 svijet koji je OGROMAN , GTA4 bi trebao jesti jakooo puno.

  7. #37
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Uspoređivati Crysis i GTA4 je nezahvalno
    Da, zato jer Crysis ima daleko bolju grafiku i nižu zahtijevnost
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  8. #38
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Osim toga, zašto svi vi mislite da igra traži danak samo zbog grafike?? A što je s izračunima koji će se obaviti za svo to kretanje i akcije? Pa igra ima 16GB nije sve to od textura i pixela, ima tu mnogo posla ne samo za graficku nego i za procesor i ram... stoga mozemo kad vec radimo glupe i banalne usporedbe s Crysisom zakljuciti da Crysis nema toliko opterecenje u drugim komponentama jer je uspoređujuci Crysis svijet i GTA 4 svijet koji je OGROMAN , GTA4 bi trebao jesti jakooo puno.[/quote]

    To te ja pitam

  9. #39
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    Reiko, čoveče, kako ti ne dosadi? Zašto se nerviram oko tvojih postova, nije mi jasno. Mogu samo da se opustim i pustim da mi prođe kroz glavu... ali ne ide.

    Da li si ti opsovao nekad u životu? Ja jesam mnogo puta, ali samo kada je to zaista bilo potrebno, kao sada. GTA4 treba začiniti jednom dobrom psovkom, pa makar bilo i na forumu na kome borave ovako uglađeni gospodini kojima se dlake na rukama ježe od pomena vulgarnosti. I ne, nisam ni "prostak" ni "random tip na forumu" što neko reče, niti 12-godišnje dete. Jednostavno sam dozvolio sebi izliv besa. Izvini ako te je to uvredilo, sledeći put ću da pišem u književno-naučnom obliku. I da, prestani sa tim svojim cinizmom, sarkazmom i prozivanjem, ništa ti loše nisam rekao.
    I rest my case, zapravo i nemam sta restat jer si par puta opet pokorio samog sebe ali nemam se namjeru navlaciti s tobom, sretno ti bilo s kupovinom hardvera, probaj da nadograđuješ komp malo po malo pa da ti komponente kaskaju jedna za drugom 2-3 godine
    Nijednom nisam pokorio samog sebe, tačno znam šta mislim i šta sam rekao. Ti zapravo ne želiš da shvatiš koliko nisi u pravu, što je najjadnije.

    I da, ova fora sa hardverom ti je toliko jadna da ne verujem da si se i ti nasmejao dok si ovo pisao.

    I da, again, nema potrebe za menjanjem hardvera, ionako mi sve igre super rade sem jedne...

  10. #40
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Kao što sam rekao vec par puta ali nitko izgleda ne zeli citati Rockstar nije napravio BOGOVSKI posao po pitanju optimizacije, ali da je problem prvenstveno u optimizaciji, igra bi manifestirala mnogo vece artifekte osim "oh noes ne ide mi u 30FPS nego u 27"
    Ne, ocito nisu napravili nikakav posao po pitanju optimizacije. Vise je problem "oh noes ne ide mi u 30FPS nego u 2."

    = Citat = Izvorno postao Reiko
    Uspoređivati Crysis i GTA4 je nezahvalno, ne radi se o istom žanru, ne radi se o istom timu (Crysis je doslovno od početka produkcije bio usmjeren na grafički dozivljaj) , ne radi se o istom žanru,godini proizvodnje...
    Definitivno nije zahvalno. Crysis je otpocetka koncentriran na graficki dozivljaj, istina. I u tome je definitivno uspio. Igra je izasla 2007. i jos uvijek je na vrhu.

    = Citat = Izvorno postao Reiko
    Osim toga, zašto svi vi mislite da igra traži danak samo zbog grafike?? A što je s izračunima koji će se obaviti za svo to kretanje i akcije? Pa igra ima 16GB nije sve to od textura i pixela, ima tu mnogo posla ne samo za graficku nego i za procesor i ram... stoga mozemo kad vec radimo glupe i banalne usporedbe s Crysisom zakljuciti da Crysis nema toliko opterecenje u drugim komponentama jer je uspoređujuci Crysis svijet i GTA 4 svijet koji je OGROMAN , GTA4 bi trebao jesti jakooo puno.
    Opet, idemo u "banalne usporedbe s Crysisom". Zasto? Zato jer se GTA IV fura na naprednu grafiku i "otkljucavanje" high detalja kako novi hardver dolazi. A te high postavke niti ne prismrde ljepoti koju pruza Krajsis. I taj prijespomenuti Krajsis se vrti bolje nego GTA IV.
    Logika? Nema je uopce. GTA 4 svijet je OGROMAN? A Crysis se onda valjda odvija na pustom otocicu.

    Sjetimo se samo cinjenice da GTA igre po tradiciji nemaju graficku prezentaciju na prvom mjestu. Na primjer, GTA III: igra je imala vrhunsku grafiku, bila je portana s PSII, i to je bio solidan port, koji se vrtio sasvim uredno na prosjecnim konfiguracijama. Ali opet: u GTA III grafika NIJE bila na prvom mjestu, i nije se stvarao hype oko toga.

    A sto se tice broja operacija koju moraju izvoditi procesor i RAM, oni su zanemarivi u usporedbi s onime s cime se graficka kartica mora nositi. Tako je u svim danasnjim igrama.

  11. #41
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Čisto da dodam "glupim" usporedbama, X-plane ima 80-90 gigabajta podataka, kompletnu kuglu zemaljsku na dlanu, doba dana i vremenske uvjete prenjete iz stvarnog svijeta putem raznih metereoloških instituta, najzahtjevnije računanje fizike u jednom simulatoru za poluspecijaliziranu svrhu i kabinu s 99,5% točnim vizualnim pokazivačima stanja.

    Uz katastofalnu gamersku godinu, daleko, daleko lošiju od prošle, GTA je svojom užasnom pojavom samo stavio šlag na tortu od dreka, da se pjesnički izrazim.

  12. #42
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Evo ne znam je'l možda pričam gluposti, al ne mislite da su možda ubrzano izdali igru za božičnu sezonu i da će se ovi problemi rješiti daljnjim patchiranjem?

  13. #43
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    Reiko, čoveče, kako ti ne dosadi? Zašto se nerviram oko tvojih postova, nije mi jasno. Mogu samo da se opustim i pustim da mi prođe kroz glavu... ali ne ide.

    Da li si ti opsovao nekad u životu? Ja jesam mnogo puta, ali samo kada je to zaista bilo potrebno, kao sada. GTA4 treba začiniti jednom dobrom psovkom, pa makar bilo i na forumu na kome borave ovako uglađeni gospodini kojima se dlake na rukama ježe od pomena vulgarnosti. I ne, nisam ni "prostak" ni "random tip na forumu" što neko reče, niti 12-godišnje dete. Jednostavno sam dozvolio sebi izliv besa. Izvini ako te je to uvredilo, sledeći put ću da pišem u književno-naučnom obliku. I da, prestani sa tim svojim cinizmom, sarkazmom i prozivanjem, ništa ti loše nisam rekao.
    I rest my case, zapravo i nemam sta restat jer si par puta opet pokorio samog sebe ali nemam se namjeru navlaciti s tobom, sretno ti bilo s kupovinom hardvera, probaj da nadograđuješ komp malo po malo pa da ti komponente kaskaju jedna za drugom 2-3 godine
    Nijednom nisam pokorio samog sebe, tačno znam šta mislim i šta sam rekao. Ti zapravo ne želiš da shvatiš koliko nisi u pravu, što je najjadnije.

    I da, ova fora sa hardverom ti je toliko jadna da ne verujem da si se i ti nasmejao dok si ovo pisao.

    I da, again, nema potrebe za menjanjem hardvera, ionako mi sve igre super rade sem jedne...
    Ma dobro ok ok...whatever, naravno da je sve moje najadnije i da imam najednije fore, bravo za tebe bit svega je da ja neke fore razbacujem, stvarno nemam vise vremena a koliko se sjecam ti se vise ne zelis samnom i mojim argumentima zamarati, pa i tako sam ja u pravu a ti nisi iako nisi dostavio argumente hvalevrijedne Nasmijao sam se da, ali ne "svojim forama". Bre.


    @ McPingivn
    Vec sam napisao poduzi tekst zasto smatram nezahvalno usporedjivati ta dva naslova ali vidim da nema ljeka ne citanju postova stoga necu vise o tome

    @ Herr Schnitzel

    Sta hoces da ti kazem. Ja se povodim svojim iskustivma, nemam namjeru vise se natezati oko toga zašto ti misliš da je sve u lošoj optimizaciji vec sam ti naveo glavne razlike između ogromne količine podataka razmjenjenih u Crysisu i razmjenjenih u GTA 4. Dalje od toga mi se stvarno neda ici.

    Ok, slazemo se da je nezahvalno, cemu onda usporedba??

    Neznam kako stojiš s programiranjem, ali očito loše. Jer vidš pod svijet ne spada samo taj "otočić" jer i da ih ima 10, oni su napravljeni u tkz. "Clusterima" koji se zasebno lodaju, dok je GTA oduvjek bio baziran na "sada i tu" znači miminalno loadanje kad se prelazi iz grada u grad, a to zanči da se SVE mora učirati odmah u RAM . Jel ti znas koliko je to podataka? A likovi? Pa Crysis ima allied par jedinica,protagonista i nepriatelje, GTA-ov engine je zaduzen izračuanavati Real Time praktički... kako da se izrazim... život?? Sve se događa real time i to treba preračunavat,ubacivat u RAM,izbacivat u output, preračunat daljnje rekacije svakog lika, ako ne uspije zbog manjka RAM-a ili čega već zaustaviti neke likove koje trenutno ne vidiš... ma jako puno posla naspram arhitekturi i strukturi kako je kodiran Crysis. Sorry ali ovo je točno i nisam prvi koji to tvrdi, tipovi igara kao GTA koji simuliraju pravi život jedu jako puno samo radi te činjenice.


    Što se tiče operacija procesora i RAM-a, ne da su zanemarivi, nego kako da ti objasnim...bez posredovanja njih dvoje igre nebi postojale,kao što nebi niti bez grafike... no poanta je u tome što su svi zaobravili na ostale stvari koje se događaju za vrijeme izvršavanja igre, osim naravno, te grafike kao da ona uzima 100% moć svega...

    Nemam se namjeru dalje nastavljati jer je banalno i glupo, pogotovo zato jer su neke konstatacije smješne. A i kad pogledam, zasto bi uvjeravao nekog tko ne zeli niti procitati moj post kako spada(da se razumijemo ne mislim na tebe nego na ljude koji mi stavljaju riječi u usta).

    Over & out

  14. #44
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Evo ne znam je'l možda pričam gluposti, al ne mislite da su možda ubrzano izdali igru za božičnu sezonu i da će se ovi problemi rješiti daljnjim patchiranjem?
    Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.

    Doduše, osobno ne znam ni gdje je Rockstar dobio kredibilitet, s obzirom da već petu godinu zaredom razočaravaju.

    Nedavno izašli Bully je imao problem s prevelikom hardverskom gladi, pregrštom bugova i Halo 2 sindromom. Portati igru s prošle generacije konzola nakon nekoliko godina je besramno.
    Manhunt je kontroverza bez imalo dobre igre.
    San Andreas je počevši od izvedbe i nepristupačnih kontroli nakon Vice Citya ostavio gorak okus u ustima.

  15. #45
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    /cut
    Istina, ne stojim najbolje s programiranjem. Ali cak i jedan "promatrac" poput mene vidi da GTA ne "simulira" zivot, nego baca random likove i aute na ulicu, tako da ne razumijem koliko je tu potrebno angazmana proca i RAMa. Bila bi to druga stvar da svaki lik ima svoj AI, ali ovi su tu samo da popune prostor.

    I nisam rekao da su procesor i RAM zanemarive stavke. Itekako sam svjestan da su i dalje vazne komponente. Ono sto sam rekao je da je graficka kartica danas najvaznija za gaming, a kako stvari sada idu, mozda jednog dana zamijeni i procesor

  16. #46
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.
    Ako se ne varam, GTA 3 je dobio patch, ali to je očito samo iznimka koja potvrđuje pravilo
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  17. #47

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.
    Zar gta3 i vice city nemaju 1.1 patch?

  18. #48
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    /cut
    Istina, ne stojim najbolje s programiranjem. Ali cak i jedan "promatrac" poput mene vidi da GTA ne "simulira" zivot, nego baca random likove i aute na ulicu, tako da ne razumijem koliko je tu potrebno angazmana proca i RAMa. Bila bi to druga stvar da svaki lik ima svoj AI, ali ovi su tu samo da popune prostor.

    I nisam rekao da su procesor i RAM zanemarive stavke. Itekako sam svjestan da su i dalje vazne komponente. Ono sto sam rekao je da je graficka kartica danas najvaznija za gaming, a kako stvari sada idu, mozda jednog dana zamijeni i procesor
    Nece zamjeniti CPU jer ce uvjek biti dodatnog posla, ali vec i dan danas dobro surađuje s njim.
    Ako ne stojis najbolje s programiranjem onda i nema svrhe da ti pokusavam reci do kakvih opterecenja dolazi pošto si, kako i sam kazes "promatrac" ali mogu ti sigurno reci da je to puno više od simulacije i da nije važno jeli lik ima svoj AI(da ima, mislim da trenutno ne postoji računalo toliko snažno koje bi moglo isprocesirati toliko stvari svake sekunde) ali ima jako puno stavki kod svakog koje opterećuju jako puno računalo, pogotov CPU i RAM. Nazalost (ili na srecu) nisu samo da popune prostor, tako to tebi kao "promatraču" izgleda ali stvar je nešto kompliciranija.


    Inače, što se patcheva tiče, i mene je uvjek čudilo kako neki proizvođači jednostavno imaju rutinu izbacivati patcheve dok neki uopce to ne rade pa makar otkrili major bugove...

  19. #49
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao downforce3d
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.
    Zar gta3 i vice city nemaju 1.1 patch?
    Koliko mi je poznato, GTA nikad nije imao služben patch. No moguće da se varam.
    Znam da nikad nisam instalirao takvo što.

  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Nkakav patch ne može iz temelja popraviti govnaste perfomanse .Čak sam danas držao original u ruci i skoro ga kupio, ali koja svrha...samo se nervirati zbog prebrzo izbačene igre ....Trebali su pričekati još par godina da hardver sustigne softver ( ) a ne da treba pljunuti 15000-20000 kn kako bi se igra igrala kako spada.Rađe si kupim konzolu.

  21. #51

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Nkakav patch ne može iz temelja popraviti govnaste perfomanse .Čak sam danas držao original u ruci i skoro ga kupio, ali koja svrha...samo se nervirati zbog prebrzo izbačene igre ....Trebali su pričekati još par godina da hardver sustigne softver ( ) a ne da treba pljunuti 15000-20000 kn kako bi se igra igrala kako spada.Rađe si kupim konzolu.
    Komp koji kosta cca 4k moze vrtit igru na medium detaljima...

  22. #52
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Je vidio sam kako takav komp vrti igru...ide igra ok ali kad npr. upališ svjetla na autu padne sa 30 fps-a na 15...ili kada rokne neka eksplozija....a o silnoj nazubljenosti da ni ne pričam.

  23. #53
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    najvjerojatniji problem je u fizici,koja se obrađuje u CPU-u...i zato imamo nizak fps...a najgora stvar je ta da NVIDIA je platila po običaju da se kao bolje vrti na njihovim grafama...a znamo da ove nove od nvidie imaju ugrađen PhysX stoga se postavlja pitanje zašto rockstar nije stavia fiziku na GPU...zato šta su LICEMJERI...uzeli su lovu od nvidie ali su znali da ako stave fiziku na GPU,svi gameri koji imaju ATI grafe če biti zakinuti odnosno bit će neigrivo...budući se mapa kod GTA ućita cila tako da nema dodatnog loadinga...normalno da dolazi do zagušenja jer upravo iz navedenih razloga sve mora obrađivati CPU...na mnogim forumima je uočeno da što je jači CPU su perfomanse veće.....jedino rješenje je da tu fiziku pribace na GPU....žalosno da danas imamo hardversku fiziku PhysX koji može istovrimeno obrađivati 32000 fizikalnih parametara,ustvari nemam više živaca..PONEKAD ČESTO SE PITAM JEL TI PROIZVOĐAČI UOPĆE IGRAJU SVOJE ILI TUĐE IGRE,KAD BI IMA DOVOLJNO LOVE OTVORIA BI U HRVATSKOJ STUDIO ZA IZRADU IGARA I MNOGIMA TU OD VAS BI PONUDIA POSA...jednostavno već imam u glavi zamišljeno nekoliko projekata ali o programiranju nemam pojma tako da izgleda to ostaje nedostižni san...ALI sam sigurno uvjeren kad bi san postao stvarnost da bi iz naših pogona izlazile najbolje igre na svitu

    P.S: čitam prve 3 strane i kolege se međusobno svađaju...nemojte dopustiti da nas međusobno svade...ZAJEDNO SMO JAČI
    P.S.S: nije GTA 4 jedina igra na svitu.....
    P.S.S.S:u americi(raju za kupce) već su poćeli igraći vraćati igru(dobiju nazad lovu)((u rvatskoj nemoguće ni u snovima)) tako da rockstar mora s vjerovatnim
    patchem(ili više njih) ispraviti nepravdu(samo da nebudu brzi kao naši sudovi)
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  24. #54
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    GTA IV ima realnu fiziku?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  25. #55
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao GODSKILLER
    jednostavno već imam u glavi zamišljeno nekoliko projekata ali o programiranju nemam pojma tako da izgleda to ostaje nedostižni san...

  26. #56
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Evo ne znam je'l možda pričam gluposti, al ne mislite da su možda ubrzano izdali igru za božičnu sezonu i da će se ovi problemi rješiti daljnjim patchiranjem?
    Nijedan GTA dosad nije imao jedan jedini patch, niti je Rockstar sklon izdavanju istih.

    Doduše, osobno ne znam ni gdje je Rockstar dobio kredibilitet, s obzirom da već petu godinu zaredom razočaravaju.

    Nedavno izašli Bully je imao problem s prevelikom hardverskom gladi, pregrštom bugova i Halo 2 sindromom. Portati igru s prošle generacije konzola nakon nekoliko godina je besramno.
    Manhunt je kontroverza bez imalo dobre igre.
    San Andreas je počevši od izvedbe i nepristupačnih kontroli nakon Vice Citya ostavio gorak okus u ustima.
    kredibilitet @ dječaci 13 godina i manje ^^
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  27. #57
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao Herr Schnitzel
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    /cut
    Istina, ne stojim najbolje s programiranjem. Ali cak i jedan "promatrac" poput mene vidi da GTA ne "simulira" zivot, nego baca random likove i aute na ulicu, tako da ne razumijem koliko je tu potrebno angazmana proca i RAMa. Bila bi to druga stvar da svaki lik ima svoj AI, ali ovi su tu samo da popune prostor.

    I nisam rekao da su procesor i RAM zanemarive stavke. Itekako sam svjestan da su i dalje vazne komponente. Ono sto sam rekao je da je graficka kartica danas najvaznija za gaming, a kako stvari sada idu, mozda jednog dana zamijeni i procesor
    Svaki NPC kojeg ugledaš ima AI. Jer da ga nema, samo bi stajao i buljio u prazno, a svi auti bi samo stajali nasred ceste.

    @Pingvin
    Da, pogledaj recimo na YouTube-u kakve gluposti rade neki u GTA 4. Lik se zaleti čim brže suprotnim smjerom na autocesti i iskoči iz auta, i ravno na šut autu koji je dolazio ususret. Ima tu svega, ragdoll-a (koji je po meni izveden lijepo), realnog ponašanja ovjesa i slično.

    @ReiKo
    Tebi se možda ne sviđaju stariji nastavci GTA, ali činjenica je da je svaki od njih tukao rekord prethodnika i postajao jedna od najprodavanijih, a što će reći i najpopularnijih igara današnjice. Svaki GTA dosad nije razočarao, svi ga vole, svi ga igraju, i mislim da će mnogi biti spremni izdvojiti dosta para da bi zaigrali novi nastavak.

  28. #58
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Svaki NPC kojeg ugledaš ima AI. Jer da ga nema, samo bi stajao i buljio u prazno, a svi auti bi samo stajali nasred ceste.
    Actually,to su čiste skripte,ne pravi AI...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  29. #59
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    @ReiKo
    Tebi se možda ne sviđaju stariji nastavci GTA, ali činjenica je da je svaki od njih tukao rekord prethodnika i postajao jedna od najprodavanijih, a što će reći i najpopularnijih igara današnjice. Svaki GTA dosad nije razočarao, svi ga vole, svi ga igraju, i mislim da će mnogi biti spremni izdvojiti dosta para da bi zaigrali novi nastavak.
    Odkud ti ovo? Kad sam rekao da mi se ne sviđaju stari GTA naslovi?

  30. #60
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: GTA IV-Razne primjene ALI ne i glavna

    Au, sry, to je bio W3dran...

Slične teme

  1. P: Razne komponente.
    By Carp in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 12-07-2013, 11:21

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •