Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 63

Tema: Chronicles

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Chronicles

    Evo, ja sam došao na ideju da par nas na forumu koji imaju volju i želju za pisanje stvorimo takoreć "pisanu seriju" koja je vezana za superjunake.
    Naime moja ideja je ovakva :
    - da svaki od nas koji je voljan uć u ovaj projekt, stvori svog lika sa svojom pričom i posebnom moći ( ako želite, vaš lik ne treba imati posebne supermoći )
    - da svako piše na svoj način ( netko može pisati iz prvog lica, netko iz trećeg itd. )
    - da se svaka epizoda sastoji od scena. Npr, ja pišem o svojem liku i onda na jedmput prekinem, te slijedu druga scena koja prati drugog lika, pa trećeg pa se onda vrati na mojeg lika i tako ukrug ( a može i ispremiješano )
    - da se naši likovi mogu susretati ( ali i ne moraju, mogu biti samotnjaci ) u toj našoj seriji ali u tom slučaju, dvojica ili više pisaca neka se međusobno dogovore kako će teć radnja u toj sceni
    - da svaka epizoda ima po oko 4 - 5 scena po liku.

    Inače sam inspiran serijom Heroji, i stvarno bi želio da taj projekt uspije jer znam da ovdje ima puno potencijala za pisati. Također svaki put kad bi epizoda bila gotova, sav taj tekst bismo skupili u jedan post i objavili u pdf formatu.
    Naime, prema mojoj "beta" ideji, priča bi bila smještena u jednu metropolu nepoznate države u sadašnjosti. Nešto kao npr. kao što je već isfurani New York
    Da nebi došlo do svađe, ove kronike mogu imati likove koji imaju iste super moći ( ali molim vas ne pretjerujte s super moćima i ne stvarajte overpowered likove )
    Tko je in ?

  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    3.690

    Re: Chronicles

    ha,što je ovo? gdje se nalazim? što? svjetlo? moram vidjeti...
    otvorio sam pritvorena vrata i shvatio da se nalazim na vrhu nebodera. ali,gdje se nalazim?
    kako sam se uopće našao ovdje, ničeg se ne sjećam. i, zašto me toliko boli glava? osjećam se kao da ću eksplodirati svake sekunde. vrti mi se, moram povratiti. tako sam žedan, tako žedan...
    ali,što je ono na podu? moram vidjeti...nije valjda?!? o, bože,ovo se ne događa,ne meni...
    ovo je mrtvac! zar je moguće? zar je moguće da se ovo meni događa? zar je moguće da sam ga ja ubio?!?

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Chronicles

    nisam mislio da već počnemo -.-
    mislio sam da se prvo međusobno dogovorimo kojeg ce tko imati lika, ime lika i malu biografiju lika

    EDIT : evo da ja predstavim svojeg lika.

    Ime - Theodore Eversong
    mjesto rođenja - /
    datum rođenja - 5.11. 1965.
    obitelj - majka i otac mrtvi, dva brata, sestra, te jedno izvanbračno dijete
    brak - neoženjen
    boja kose - smeđa
    boja očiju - zelena
    visina - 174 cm
    težina - 70 kg
    specijalna moć - besmrtnost ( makar će se tokom epizoda otkrivati da nije potpuno besmrtan )
    prebivalište - bolnica za umno bolesne osobe " Sveto Trojstvo "

    biografiju cu predstaviti kasnije

  4. #4

    Re: Chronicles

    Drugim riječima koncept mini story arc? Ali zašto baš mora biti orijentirano prema superjunacima.

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2008
    Postova
    3.690

    Re: Chronicles

    a o čemu bi ti pisao?

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Chronicles

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Drugim riječima koncept mini story arc? Ali zašto baš mora biti orijentirano prema superjunacima.
    pa neznam, htio sam napraviti prve hrvatske superjunake
    ali naravno... zašto nebi ipak to bili antiheroji ? ili pak villiani...
    naprimjer jedan pisac ima junaka koji goni villiana koji je pod vlašću drugog pisca a taj villian goni po svojem dok superjunak istražuje tko je taj villian
    svega može bit
    evo ja sam tio od svog heroa napraviti antiheroja koji malo previše graniči s villianom, tj. lik koji toliko želi pravdu u svijetu da ne preza ni pred čim, jedan od likova čiji je moto : cilj opravdava sredstva

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Chronicles

    im in!!!! xd

    Ime - Mateus Macanius
    mjesto rođenja - Gdanjsk
    datum rođenja - 1.1.1986
    obitelj - nepoznato
    brak - neoženjen
    boja kose - narandasta sa zelenim pramenovima
    boja očiju - modro plava
    visina - 183
    težina - 74 kg
    specijalna moć - Shapeshifter (mogucnost mjenjanja oblika u sve osobe ili stvari)
    prebivalište - Hotel sa 5 zvjezdica

  8. #8

    Re: Chronicles

    [quote=Dreamer Deceiver]
    = Citat = Izvorno postao "Arbiter of Change":2hm8och2
    Drugim riječima koncept mini story arc? Ali zašto baš mora biti orijentirano prema superjunacima.
    pa neznam, htio sam napraviti prve hrvatske superjunake
    ali naravno... zašto nebi ipak to bili antiheroji ? ili pak villiani...
    naprimjer jedan pisac ima junaka koji goni villiana koji je pod vlašću drugog pisca a taj villian goni po svojem dok superjunak istražuje tko je taj villian
    svega može bit
    evo ja sam tio od svog heroa napraviti antiheroja koji malo previše graniči s villianom, tj. lik koji toliko želi pravdu u svijetu da ne preza ni pred čim, jedan od likova čiji je moto : cilj opravdava sredstva [/quote:2hm8och2]
    Ma ne, iako mi sama tematika nije baš nešto, nego sam mislio na to kako se većina herojski fokusiranih uradaka svede na power-playing, tj. "moj je veći od tvoga". Ne znam, ako ispadne da neki imaju uber sposobnosti može dovesti do nezgodnih situacija, na to sam mislio.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Chronicles

    aha, pa ja nisam mislio da bude tako i stvarno bi želio da se ne stvaraju overpowered likovi, ja sam mislio napraviti taj neki serijal gdje postoje različiti ljudi s supermoćima pod tim mislimda nisu svi lawful good ili lawful evil, već neki su neutral neki graniče, a neke jednostavno boli neka stvar za svijet ( htio sam napraviti lika s moćima tipo peter petrelli iz heroja samo s karakterom dr. housa i da ga zaboli za svijet, da svoje moći koristi za svoje dobro ) te nastave svoj život kako ide samo ponekad iskoriste svoje moći

  10. #10
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: Chronicles

    Primamljivo mi ovo zvuči.... možda se i upustim u stvaranje nekog svog lika (imam onako u grubo neku predodžbu kakav bi trebao biti), no slažem se s Arbiter-om u vezi ovoga "moj je veći od tvoga"!

    I trebali bi, kad već imamo super heroje imati i villane, ali baš villane a ne da su anti-heroji, čisto da započnem priču o svom liku! Nešto tipa, ovaj je njegasjebao pa ga sad on traži zbog toga ......

  11. #11

    Re: Chronicles

    Aaahhh.... villain. Me likez.

    Ne nužno kao nešto što bi lik odmah od početka bio, ali drago mi je da imamo tu mogućnost da postane negativac kroz priču. Vjerojatno bi stvarno bilo dobro da svi bar napišemo poglavlje-dva o svojim likovima. Postoje li neka posebna pravila o tome moraju li oni već otkriti svoje moći ili je moguće da ih otkriju kroz svoj tekst?

    ImeS- Ferdinand Kampfer
    Mjesto rođenjaS- Amberg
    Datum rođenjaS- 21. 07. 1988
    ObiteljS- Bliža obitelj (roditelji i sestra) živi u susjednom gradu, a daljna rodbina u Njemačkoj
    BrakS- Neoženjen, u sretnoj vezi već godinu dana
    Boja koseS- Smeđa
    Boja očijuS- Zelena
    VisinaS- 185
    TežinaS- 75 kg
    Specijalna moćS- Manipulacija energijom po štetu vlastitog zdravlja u esktremnim slučajevima (mogu opisati detaljnije ako je nejasno)
    PrebivališteS- Studentski dom, kat 2, soba 21.

  12. #12

    Re: Chronicles

    Okay, why not...

    ImeS- Artorius "Sir Talk A Lot"
    Mjesto rođenjaS- Unknown
    Datum rođenjaS- 21.03.1990. (tako su mu rekli usvajači)
    ObiteljS- Nepoznati (trenutno obitava sa "majkom" i "ocem" te "bratom")
    BrakS- //
    Boja koseS- Smeđa
    Boja očijuS- Smeđa
    VisinaS- 175 cm
    TežinaS- 105 kg
    Specijalna moćS- Praktična snalažljivost u bilo kojem elementu okoliša i umijeće finog sročenog (ali mucavog) govora ovoj osobi jednostavno omogućavaju kontrolu nad svakom situacijom kao i nad svakom osobom (dobro, ne baš svakom).
    PrebivališteS- Stan (soba koju dijeli sa bratom)

    Ukratko, prvih par godina života proveo u neugodnim domovima, prije konačnog prebivališta prošao je kroz desetine domova i roditelja kojima je praktično bio smetnja sve do svoje osme godine života kada su ga (trenutačni) roditelji usvojili. Kroz svoj veoma kratki život nije pokazao zanimanje za mnogo stvari osim za ljenčarenje te povijest koju voli te izučava. Nije spretan ni u kom smislu a prevelika težina mu ne dopušta manevre vrijedne spomena (osim kada vidi pse). Nikada u životu nije poželio ništa drugo osim toplog zagrljaja majke, lijepe riječi oca te razgovora sa bratom ili sestrom, to je eventualno i dobio u porodici sa kojom sada živi za koju kaže da mu je ispunila snove. Biološke roditelje nikada nije želio upoznati jer smatra da nisu to zaslužili (egoista, pff) te nikada ih ni neće upoznati čak i ako mu se jave.
    U školama (osnovnoj i srednjoj) uvijek je bio poznat kao namrgođen i vječito ljut, rijetko spreman na saradnju te prečesto agresivan (tu je agresivnost kasnije počeo ispoljavati u domu). Uvijek je spreman hrabro stati i braniti prijatelje protiv svega i svačega, no isto očekuje i od njih. Ljubav prema povijesti je počeo iskazivati veoma rano (iako je tek u sedmoj savladao vještine govora) te je na pitanje kako se zove usvajačima (trenutnim roditeljima) rekao Artorius (kralj artur), dok priča muca ali opet, sposoban je sročiti bilo kakav govor za bilo kakvu potrebu.

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Chronicles

    hm, slažem se s arbiter, ajmo svi napisati uvodno poglavlje tj. tu nekakvu uvodnu epizodu za svakoga od našeg lika i onda cemo to kad svako napiše uvod staviti u jedan post tj. u jednu epizodu i naše uvode ćemo podijeliti na scene koje cemo razmiješati npr. prva je arbiterova, pa bullova, pa nečija druga, pa opet arbiterova ili bullova i tako dalje
    I usput, prije nego što počnemo neka netko da pošten naziv ovome našem čudu i htio bi da porazgovaramo o tome gdje bi se trebalo smjestiti lokacija

  14. #14

    Re: Chronicles

    Kronike je sasvim dovoljno dobar naziv... nema potrebe za mjenanjem i sada izmišljanjem nekog uber imena..
    Lokacija - Nigdjezemska ilitiga izmišljena zemlja

  15. #15

    Re: Chronicles

    Slažem se.
    Što se tiče lokacije to ti odluči, o veliki gazda (pretpostavljam da ciljaš na neku metropolu ili tako nešto).

    EDIT:
    Daj još malo vremena ako se još netko misli pridružiti/potvrditi sudjelovanje.

  16. #16
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Chronicles

    Wait for mah! Samo da smislim lika.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Chronicles

    mah, ako mi dopuštate mogu i ja napisati uvod...
    slažem se stime da čekamo još neke ljude ako se žele priključiti, također sam obavijest o kronikama ostavio i na forumu pc riders i nosf forumu tako da će najvjerojatnije i ovi s nosf foruma paralelno raditi s nama...
    pa ja sam ciljao na metropolu u kojoj se može vidjeti svi problemi današnjice ( zagreb ftw ) ali se također mogu mjenjati lokacije, npr. jedan lik može započeti u nekom selu pa da dođe u tu metropolu

  18. #18

    Re: Chronicles

    Just start it for fucking sake already! I'm Bored! =(

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Chronicles

    pa ti počni pisati uvodno poglavlje o svom liku, ali neka to ne bude samo par redova, neka to bude praktički "kratka priča"

  20. #20

    Re: Chronicles

    Ferdinand KampferS

    Dolaskom iz Njemačke u svojoj 15. godini Ferdinanda Amerika nije prestrašila kao što je njegova rodbina mislila da će. Naprotiv, potajno joj se veselio jer još nigdje nije putovao van domovine, sve do tog dana dok mu otac nije dobio mjesto predavača na jednom Američkom veleučilištu. Naravno, posao je zahtjevao preseljenje obitelji na novi kontinent, a bilo bi blago reći kako su svi bili presretni tom odlukom. Glavni glas koji se protivio je vjerojatno pripadao Ferdinoj (kako ga je većina zvala, uglavnom jer je sam Ferdinand na tome inzistirao) sestri; Anni, godinu dana mlađoj i jako nespremnoj da napusti sve svoje prijatelje i ode daleko do svega poznatog. Ali svi njezini prigovori nisu mogli realno razuvjeriti oca i oni su otišli putem Amerike.

    Dolaskom u SAD, obitelj se smjestila u Chicagu gdje im je otac i dobio posao. Srećom, jezična barijera je praktički bila nepostojeća zahvaljujući obrazovanju stečenom u Njemačkoj i prijelaz je bio relativno bezbolan za djecu. Ferdinand je, za razliku od svoje sestre koja se i dalje opirala, bio fasciniran novim gradom. Transfer u lokalnu središnju školu je bio sređen i nije bilo problema. Djeca su se uklopila i stekla prijatelje, dok im ocjenje nisu patile zahvaljujući opširnom znanju koje su već imali i koje je bilo, iskreno govoreći, daleko superiorno onomu od njihovih novih prijatelja. Tako su prošle 4 godine kroz koje su se svi; roditelji i djeca, u potpunosti uklopili u novi Američki način života. Ferdi i Anna su se oboje iskazali kao briljantni na akademskom području i upisi na fakultete su bili očigledni. Anna je imala još jednu godina pred sobom, ali Ferdinand je već odabrao što želi. Također je bio nevjerojatno sretan da je i njegova djevojka s kojom je bio u vezi već nekoliko mjeseci također pokazivala interes za taj isti faks, što je najbolje od svega još je to da bi bili u istom gradu. I tako je nakon nekoliko dana dogovora sa roditeljima dogovoreno da Ferdinand ode na faks iduće jeseni u drugi grad gdje će živjeti u domu (na veliku žalost, dom nije bio mješani).

    Došao je dan putovanja i pozdravio se sa svima; roditeljima koji su rekli da će mu slati novac te da ima njihovu podršku i sestrom koja je rekla da će ga posjećivati kad bude mogla jer je dosta često putovala do njegovog novog grada u posjet svojim prijateljima, omogućeno činjenicom da nije bio baš udaljen, maksimalno sat-dva vožnje vlakom. Sa torbom pod jednom rukom i drugom na djevojci, Ferdinand Kampfer je došao u svoj novi dom; Studentski Dom 06; mjesto koje će mu biti novo prebivalište iduće četiri godine.




    Ukratko, kad radnje počne, planiram izvesti kao da je preskočeno neko vrijeme (5-6 mjeseci) tako da nisam sve detalje navodio ovdje već ih mislim postepeno prezentirati kroz same odlomke. Evo, kratko i jasno bez previše detalja. Vjerojatno bi trebali pripaziti na formatiranje i pravopis kod pisanja (moj bed ako ih ima, nisam kontrolirao) i koristimo li smileye ili ne? Ja sam iskreno protiv... samo remete tok.

  21. #21
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Chronicles

    ImeS- Arkannen Harth
    SMjesto rođenjaS- Engleska, Leicester
    SDatum rođenja S- 4.9.1983.
    SObiteljS- Majka (bila je trudna kad je lik otišao) i otac u Leicesteru
    BrakS- neženjen
    Boja koseS- crna
    Boja očiju S- smeđa
    VisinaS- 187 cm
    TežinaS- 98 kg
    Specijalna moć S- Sposobnost da dijeli i utječe na tuđe osjećaje, te sposobnost da pozove neku vrstu svog osobnog guardiana, o kojem još gotovo ništa ne zna
    PrebivališteS- Hotel, dok ne nađe prikladan smještaj
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  22. #22
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Chronicles

    Arkannen Harth

    Arkannen je rođen u obitelji u Leicesteru. Majka i otac su mu bili članovi malog kulta koji je brojio oko 10-ak članova, i bavio se spiritualizmom. Njega te stvari nisu mnogo zanimale, što su roditelji poštovali i tek ga svakih par godina vodili da sudjeluje u njihovim ritualima i molitvama. Problem je bio u tome što on jednostavno nije imao volje za svakodnevne vježbe i duge recitacije. Čitao je mnoge spise i zabilješke kulta, i nije odbacio mogućnost da su istiniti. Pogotovo zato jer je imao sposobnosti koje su uzdrmale njegova vjerovanja.

    Naime, od svog ranog djetinjstva, mogao je uz jaku koncentraciju dobiti uvid u tuđe osjećaje. S godinama, sposobnost se povećala. Kad je navršio 19 godina, potpuno je dijelio osjećaje. Par puta je, iz znatiželje, uspio snažno promijeniti raspoloženje svojih školskih kolega. Ova moć ga je fascinirala, i sve ju je češće koristio. Oko njega je nastao val misterije, smatrali su ga čudakom i izbjegavali.
    U svojoj 23. godini, počeo je osjećati posljedice svoje moći. Emocije svih ljudi koje je osjetio i na koje je utjecao su ga počele jako umarati. Konverzacija sa bilo kim predstavljala je veliki napor za njegov um. Glasine su se širile po školi, čuli su ih i roditelji od strane zabrinutih profesora. Maturirao je na sveučilištu, srećom prije nego što je počelo biti još gore.

    Kao izliku je koristio problem sa nesanicom. Nije htio ništa reći roditeljima. Ne, njima nikako. Zasigurno mu ne bi dali mira. Smatrali bi da je njegova moć posljedica njihovih rituala, i moćnih krvnih linija.

    Počeo se bojati da gubi razum. U trenucima mira bio bi zatrpan tuđim osjećajima, i teško bi pronašao svoje. Uskoro je počeo stvarno patiti od nesanice. Prokleo je svoju abnormalnu moć. Zašto on mora biti poseban?
    Ponovno je pretraživao knjižnicu svojih roditelja. Čitao je davne, mistične knjige, tražio odgovor. Ništa važno spomena, nikakvo rješenje.

    U očaju se bacio na znanje. Opsesivno je čitao, stekao opća znanja. Sve samo da odbije te proklete emocije iz sebe. Izbacio je sve osobe iz svog života, postao je potpuno antisocijalan.
    Glasovi su ga ostavljali na miru kad nije o njima razmišljao. Ali ipak, nije mogao stalno čitati. Oh, te zastrašujuće, besane noći. Kako je mogao učiniti takvu glupost? Ti glasovi, te emocije, postali su dijelovi njega. Dijelovi koji su vrištali, zahtijevali pozornost.

    Morao je bar nešto reći. Tužio se roditeljima za svoju nesanicu. Preporučili su mu da ode kod psihijatra. Učinio je to, ali nije nimalo umanjio svoje probleme. Bojao se mnogo otkriti psihijatru. Bojao se da će ga proglasiti ludim. Nešto će učiniti. Nešto mora učiniti!

    Jedne besane noći, baš kada je pomislio da će se onesvijestiti od nedostatka sna i napokon imati malo mira, dogodilo se.
    Jedan glas mu se jasno obratio iz gomile. To nije mogao biti nitko od osoba na kojima je eksperimentirao. Ukazala mu se mutna slika. Neko biće zaogrnuto plaštem, sa kukuljicom na glavi. Nije mu vidio ni jedan dio tijela.

    "Budalo!" rekao je glas.

    Čuo je odjeke koji su se nastavljali. Budalo... Budalo... Da li je napokon izgubio razum?

    "Osjetio si posljedice svoje nepažnje", nastavio je glas. "Pomoći ću ti, koliko mogu. Smiri se. Ja sam tvoj vodič kroz beskrajne vode emocija. Slijedi me."

    Odlučio je poslušati. Ništa drugo mu nije ostalo.

    "Pokazat ću ti put. Ostalo će ovisiti o tebi. Nisi izgubio razum... Još. Sada zaspi, i razmisli."

    Slika je nestajala, dok se Arkannen prvi put u tjednima osjećao opušteno...

    U narednim danima, mnogo je razmišljao. Misteriozni "vodič" ga je zainteresirao. Činilo mu se da ga treba poslušati.
    Jedne noći, pokupio je svu svoju ušteđevinu, i sve ostalo što je mogao ponijeti, i nestao.
    Pratio je natuknice koje mu je vodič ostavio. Dobro se osjećao što je napustio tu prokletu kuću. Nije ništa objasnio roditeljima, ali ionako nije mogao. Palo mu je na pamet da mu je majka zatrudnjela prije par mjeseci. Kratko je razmišljao o malom bratu/sestri, a onda otresao te misli i nastavio sa svojom potragom.

    U međuvremenu je navršio 25 godina. Jedne kišne noći, napokon je našao grad u koji ga je vodič upućivao, zbog samo njemu znanog razloga.
    Uzeo je sobu u trećerazrednom hotelu zvanom "Golden Heaven" i ponadao se da će moći zaspati.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Chronicles

    budem sutra ujutro napisao nesto o liku, a sad cjeniuo bi da se u pocetnom postu skupe svi likovi, tj da ih neki od modova ubaci sve nase likove (samo c/p iz nasih postova) u prvi post.

  24. #24
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Chronicles

    Mateus Macanius

    Bila je jesen i vani je pljuštalo kao iz kabela. Bilo je to u jednoj kolibi na vrhu proplanka u sumi, bez duše dokle god oko seže. Bilo mi je 13 godina i nisam imao niti trunku spoznaje o mojim sposobnosstima. Taman nakon što sam se ustao iz kreveta i otisao za stol doručkovati spazio sam da nema roditelja. pomislio sam si ''U redu, valjda su otisli u lov ili u trgovinu''. Odlučio sam si sam napraviti doručak kad je na vrata netko odjednom zalupao šakom. Čuo se glas izvana, glas nepoznatog muškarca:''Mali otvaraj! Došao sam po tebe da te okončam kao i tvoje roditelje.". Odmah sam potrčao u svoju sobu i sakri se u ormar. Vrata su pukla. Čuo sam korake kako hodaju prema mojoj sobi (samo su 2 sobe u kući -moja soba i dnevni boravak koji je odma na ulazu). Čovjek je ušao u moju sobu i rekao "Nema se smisla skrivati, pronaći ću te prije ili kasnije", no ja sam ostao skriven u svojem ormaru. Odjednom čovjek je otvorio ormar i mene ugledao. Zgrabio me šakom oko vrata. Refleksivno sam ga počeo tući sakama i nogama. Uputio sam mu par uadaraca u nos ali bez ikakvog efekta. No sa posjedljim udarcem, koji mu je zavrsio u ramenu vidio sam kako mu je počela obilno teći krvi, te sam čuo užasan vrisak boli od nepoznatog čovjeka. Nakon šta sam maknuo svoju desnicu primjetio sam da se preoblikovala u metalnu oštricu tako oštru da sam mogao konzerve rezati ko putar. Čovjek me je u strahu pustio i zagledao se u mene te rekao "Koja si ti sad nakaza??! Dao Bog da izgoris u paklu demone!" te pobjegao kroz kolibu prema šumi. Poslije toga sam ostao u kolibi jos par dana dok nisam uspio ovladati svojim malim djelom moći-shvatio sam da mogu i svoju lijevicu i desnicu pretvarati u takve objekte, pocevsi od noževa pa do žlice/vilice/šeflje/itd.. Četvrog dana sam se uputio u grad već poznatim putem kroz šumu. Pošto sam već bio sa ocem gradu par puta znao sam otprilike put. Nakon što sam stigao u Gdanjsk unajmio sam si sobu u nekom motelu sa novcem koji sam našao u kolibi-sva ušteđevina koju su roditelji imaju sam ponio sa sobom. Pošto sam znao sve računske operacije (osnovne) i lijepo i brzo sam pisao zaposlio sam se kao računovođa kod nekog trgovca koji se lijepo odnosio prema meni i pomagao mi je u svim problemima. Kod tog trgovca sam radio narednih 7 godina te mo je on postao kao drugi otac. No nakon 7 godina stiglo je pismo, od moje majke koja mi piše da je preživjela napad onog čovjeka i da je zdrava, no nije napisala adresu ni ništa da bi joj se mogao javiti, čak se nije potpisala kao "gđa Macanius" vec samo "Mama".

    Više kasnije
    znam da ima previse gramatickih gresaka (č/ć,ije/je,đ/dž) ali to je zato što obično pisem sa c umjesto č/ć ili d umjesto đ/dž. za ije/je nemam izliku to samo neznam xd

  25. #25

    Re: Chronicles

    Bilo bi dobro da Mor, ovaj, Dreamer odredi grad i to... da znamo izvesti poštenu lokalizaciju (imena i to sve).

  26. #26
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: Chronicles

    Odlučio sam nepisati! Prelijen sam i tako to....
    Ali želim vam se najbolje u ovom projektu i sa zadovoljstvom ću ga pratiti!

  27. #27

    Re: Chronicles

    Vi pišite ja ću vas ovih dana stići, naime imam pročitati i naučiti 400 stranica za 2 dana pa imam malih problema, nemojte me izbacivati iz ovog, samo ću ja vas sustići sa jednim ogromnim postom možda već i sutra u pauzi...

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050

    Re: Chronicles

    ma samo uzmi vremena, imam i ja pun vrag toga za naučiti ovih dana

  29. #29

    Re: Chronicles

    Ime:Thomas Raynalas Drake a.k.a Belectri
    mjesto rođenja - London
    datum rođenja - 19.11.1988
    obitelj - mrtva
    brak - /
    boja kose - smeda
    boja očiju - smeda
    visina - 180 cm
    težina - 75 kg


    Plaćenik koji prodaje svoje sposobnosti najvećem ponuđaču bez obzira koji je posao obavit će ga na ovaj ili onaj način.Nakon brutalne egzekucije njegove obitelji napušta zemlju i traži osvetu u međuvremenu održava svoje vještine obavljajući sitne poslove za naknadu.Nakon dugo vremena ima trag koji se isplati slijediti i putuje u novi grad.

    vise ću dodati sljedecih dana sada idem uciti za kolokvij

  30. #30

    Re: Chronicles

    Uf, sad bi nešto rekao na temu učenja za kolokvij od kojeg i ja patim, ali neću.
    Nego Dreameru, daj još ove neke osnovne podatke o gradu i slično koje još čekamo.

Slične teme

  1. The Chronicles of Spellborn
    By Svinjoguz in forum MMOG
    Odgovora: 59
    Posljednji post: 08-06-2010, 18:15
  2. BlackMoon Chronicles
    By Krnja in forum MMOG
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 30-08-2009, 21:13
  3. Chronicles of Narnia
    By Wizard in forum Multimedia
    Odgovora: 54
    Posljednji post: 30-12-2006, 11:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •