Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 160

Tema: Što mislite o ovim monitorima?

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Što mislite o ovim monitorima?

    OK, u fazi sam nagovaranja staroga da si zeme mog 19" monitora i da meni ubode 22" Limit je cca 2000 kuna.

    Za oko su mi zapela ova 3 monitora:

    1) Samsung SM T220S- 1.999,00 kn

    2) DELL E228WFPS- 2.049,00 kn

    3) IIYAMA ProLite E2207WS-B1S- 1.669,15 kn



    Sudeći prema ovom usporednom site-u, T220 mi se čini dosta kvalitetniji od druga 2 monitora. Iza njega mi se čini da je DELL po kvaliteti, a Iiyama dosta kaska ali je i dalje u užem krugu zbog nedavnih rasprava i vrlo privlačne cijene...


    Pa dajte molim vas pokoji savjet uz čvrsti argument ili komentar zašto ste odabrali baš taj monitor.SMože i neki sasvim deseti, ali da je do cca 2000 kuna i da je što kvalitetniji tako da mi niti Photoshop niti igre ne ispaštaju, a da baš i nije neki gabor kojega će mi se gaditi gledati


    Puno hvala unaprijed.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Kvalitetan je sigurno...sad da li je kvalitetniji...teško.Sve je to tu negdje sobzirom na matricu .Izdvaja ga vrhunski dizaj barem po mom ukusu.Ovaj samsung barem izgleda dvije klase bolje od druga dva monitora.
    Osobno da ponovno kupujem ,ponovno bih kupio samsunga 2232BW klikS.Još uvijek ,tko god dođe i vidi ga kod mene na stolu hvali ono što vidi ...od prikaza boja,oštrine a bogumi i dizajna.

  3. #3
    Guest

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Još da T220 nema CMO panele : )))

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Razlika u slici među tim panelima je urbana legenda .

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Koja je ono fora da ovaj DELL ima drito Samsungov panel? Znači da bi trebao realno biti bolji od bilo kojeg Samsunga sa CMO i sličnim panelima!?

    @Bezimeni, meni je također prelijep ovaj T220. Fenomenalan dizajn ima monitor DELL ima šarma i zgleda vrlo profesionalno, ali kada ga iz bliza pogledaš, kao da je plastika nedorađena na njemu

  6. #6
    Guest

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Razlika u slici među tim panelima je urbana legenda .
    Onaj tko ima iskustva primjeti razliku.No obični smrtnici sugorno ne.Malo se šalim

  7. #7
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    bartuc.. to bi bio onaj usporedni test koji se wedr4nu zgadio i kojeg je popljuvao zbog neprofesionalnosti..

    ajd ti odi u dućan i pogledaj tu iiyamu na djelu.. pa mi onda reci da li je lošija od samsunga i della.

    a dell 228 je ista stvar ko i samsung samo sa drugim okvirom, odnosno, ako imaš sreće dobiješ samsung panel, a ako nemaš sreće dobiješ CMO
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  8. #8
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2007
    Postova
    445

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Još da T220 nema CMO panele : )))
    si siguran ??, dok je počela prodaja tog modela, negdje se spominjalo da dolaze isključivo sa Samsungovim panelom

    @Bartuc...na tog Dell-a sam i ja bacio oko i malo se više raspitao o njemu i nije baš hvaljen

  9. #9
    Guest

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Baš sam to htel reć.Milijun verzija monitora...različiti paneli...različita nezadovoljstva...jednostavno je teško reći i procjeniti kaj bu tebi super i s čim budeš zadovoljan.Imaš pravo kao kupac tražiti da ti na stol stave određene monitore i sam vidiš koji kaj valja.Pa makar ih moral i 5 komada staviti ali barem budeš znal koji je za tebe.

    Tako napravi i gotovo.

  10. #10
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Znači i na faking Dellu mogu dobiti CMO panel Ajde lijepo, onda DELL otpada.

    U igri su IIyama i T220 ili neki treći za koji mislite da bi bio dobar konkurent...


    @Gwin, misliš da je IIyama bolja od T220? Kako funkcioniraju njezini paneli? Jel i ona ima te neke shemice sa lošim panelima poput samsunga?


    EDIT:


    @AMD, bilo bi super kada bi bilo u istim dučanima. Jedino da pogledam da li Formel ima T220


    EDIT 2: Nema

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Niš od tog isprobavanja...u dućanu su skoro svu priključeni serijski analognim kabelom i svi na istoj rezoluciji..tak da zanš ku...A sad da bu ti trgovac raspakirao dva modela i spojio ih prek dvi-a na isti komp pa da ih direktno usporediš...moš si misliti.Čak da ti to i napravi sigurno ti nebu dao da svakoga kalibriraš po pola sata kako bi izvukao najbolje iz monitora.

    Napraviš kao ja....odeš u dućan i izabereš sa okvirom koji ti se najviše sviđa i sve 5 .

  12. #12
    Guest

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    = Citat = Izvorno postao karloman
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Još da T220 nema CMO panele : )))
    si siguran ??, dok je počela prodaja tog modela, negdje se spominjalo da dolaze isključivo sa Samsungovim panelom

    @Bartuc...na tog Dell-a sam i ja bacio oko i malo se više raspitao o njemu i nije baš hvaljen

    Gle ja sam se šalil.A to pametovanje s panelima je idiotsko.Konkretno se dam kladiti da za taj tvoj monitor...da ti stavim sva 4 panela na isti stol...pokrenem igru..ti nebi kužil koji je koji...

    Nebi te htel prcati ali pametoval si za taj svoj lcd...i tražil isključivo samsungov panel...da bi na kraju u igrama prolazila svijetla crta po sredini ekrana...e hebiga...a možda da nisi tolko pametoval nebi imal s tim problema Ajde zekam se malo...da se ne uvrijediš..al fakat ono trudiš se da se na zajebeš i onda se tak nekaj dogodi...sad me svakim danom strah uzeti neki lcd s obzirom na te probleme koji zbilja mogu iritirati a iskeširaš preko soma i pol kuna kaj u biti i nije tak malo nama studentima.

  13. #13
    Guest

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Ovo je ipak najjeftinija Dellova serija i koja nije nista od onoga po cemu su dell monitori poznati. Tako ces kupnjom ovog modela najviše platiti ime. Da nije dell ne vjerujem da bi ga gledao bas zbog ovakvih testova na kojima je stvarno nis posebno.

    T220 nisam vidio u akciji, tj.vidio sam ga ali vrtili su se neki glupi screenovi na njemu.

    Kao sto sam negdje naveo, po meni je najbolji odabir LG 226WTQ. Monitor sam vidio usporedno sa 2232 BW (samsung panel) i mogu reci da me je LG vise impresionirao (koliko uopce TN moze impresionirati ). Po meni bolja slika, boja ...

    osobno bih isao na 226WTQ ...

  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2007
    Postova
    445

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    = Citat = Izvorno postao Rubber_Duck
    Kao sto sam negdje naveo, po meni je najbolji odabir LG 226WTQ. Monitor sam vidio usporedno sa 2232 BW (samsung panel) i mogu reci da me je LG vise impresionirao (koliko uopce TN moze impresionirati ). Po meni bolja slika, boja ...

    osobno bih isao na 226WTQ ...
    kolko sam ja upučen, taj mon nigdje nije dostupan....

  15. #15
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Taj LG mi je dizajnom jako ružan monitor. Znam da bi mi to trebala biti zadnja stavka, ali kaj mogu kada me drito pika u oko

  16. #16
    Guest

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Niš od tog isprobavanja...u dućanu su skoro svu priključeni serijski analognim kabelom i svi na istoj rezoluciji..tak da zanš ku...A sad da bu ti trgovac raspakirao dva modela i spojio ih prek dvi-a na isti komp pa da ih direktno usporediš...moš si misliti.Čak da ti to i napravi sigurno ti nebu dao da svakoga kalibriraš po pola sata kako bi izvukao najbolje iz monitora.

    Napraviš kao ja....odeš u dućan i izabereš sa okvirom koji ti se najviše sviđa i sve 5 .

    Ne...njima je posao da to naprave ako kupac traži...a to što su oni lijeni a kupac to nekada shvaća blagim tonom i misli si..no ok budem pristojan nije dobar način...jer ak ja dadem 2k kuna...dođem doma..vidim 2-3 mrtva pixela...blijede boje koje mi ne pašu...mogu se lagano hebat...

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Gle...u linksu gdje sam ga ja kupovao ti ga probaju u skladištu i uvjeriš se u mrtve piksele...ali da ti ga budu uspoređivali sa nekim drugim modelom nema šanse..bez obzira na ton tvoga glasa.

  18. #18
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2007
    Postova
    445

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Gle ja sam se šalil.A to pametovanje s panelima je idiotsko.Konkretno se dam kladiti da za taj tvoj monitor...da ti stavim sva 4 panela na isti stol...pokrenem igru..ti nebi kužil koji je koji...

    Nebi te htel prcati ali pametoval si za taj svoj lcd...i tražil isključivo samsungov panel...da bi na kraju u igrama prolazila svijetla crta po sredini ekrana...e hebiga...a možda da nisi tolko pametoval nebi imal s tim problema Ajde zekam se malo...da se ne uvrijediš..al fakat ono trudiš se da se na zajebeš i onda se tak nekaj dogodi...sad me svakim danom strah uzeti neki lcd s obzirom na te probleme koji zbilja mogu iritirati a iskeširaš preko soma i pol kuna kaj u biti i nije tak malo nama studentima.
    a istina, čim duže razmišljaš i gledaš kak bi bilo bolje, tim se bolje zajebeš....meni se više nije dalo zamarat, otišel sam u Vž u Ve-mil, provjerili smo tam samo dal je sve ok, nije imal bad pixsele i uzel sam ga, još mi je prodavač tam rekel da tu razliku između panela nebudem niti primjetil i nek se ne zamaram, tak da sam sretan prešel doma....

    ...e sad, da sam odma uzel tog Samsunga u Hardveraju, di je čovjek garantiral da dolaze sa Samsungovim panelima, sigurno bi bilo sve ok....jedina sreća u nesreći je ta da imam kupca za oog svog uljeza....

    ...al neznam još koji bude sljedeći.... strah me tih monitora u pm...

  19. #19
    Guest

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    bezimeni: a onda su gamad...u ve-milu to možeš.

    @karloman: Ja znam da određeni proizvođači imaju zakon do kolko bad pixela ti monitor može imat pa da ti ne priznaju garanciju...no za takve stvari poput crtica u igrama mislim da ti ipak vrijedi garancija.Jer to je ipak neispravnost kad gledaš.Ak ništ drugo sa starim u shop i da vidiš kak budu zamjenili

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Ja sam svoj panel provjerio tjedan dana nakon kupovine (ispalo je da sam kupil samsungov panel)...čisto rasprave radi tu na forumu.Ne vjerujem u neku vidljivu razliku među panelima tak da me to nije diralo ni 5% kod kupovine.Jedino me zanimalo da li ima mrtve pixele .

    U linksu mi je prodavač rekao da su uvjeti kupvine takvi da ti prvo platiš svoj monitor a nakon toga ga možeš probati u skladištu.Ako ima mrtvih pixela skladištar otvara novi monitor kojega također možeš provjeriti.Ali ako i taj ima mrtvih pixela (šanse su stvarno male za takvo nešto ) tada biraš između ta dva koji ima manje mrtvih....A ti ako želiš kupiš po tim uvjetima a ako ne voziš dalje.

  21. #21
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Znači T220!?

    Nekako mi se on uzdiže iznad svih zbog fenomenalnog dizajna...

  22. #22
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2007
    Postova
    445

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    ma sve je to isto, samo ovisi dal imaš sreće sa ubadanjem dobrog primjerka....

    ....neznam kaj sam sad kad prodam ovaj 2232bw, dal da opet iskušam sreću sa istim ili da idem na 2253Lw (on mi je nekak čudnog dizajna, prečoškast je) ili T220 (on mi je prefensi, kaj je preveć je preveć )

    ...još bi najradije Lg L226WTQ, al njega više nema

  23. #23
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Rekel sam ja....po okviru se monitor kupuje .Zamisli si da sljedečih 4-5 godina buljiš u onu ružnoču od IIYAMA -e i sa još sa tim imenom.... .Koda gume proizvode a ne monitore...

  24. #24
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Da, niti ne znam izgovoriti IIyama

    A niš, onda će vjerojatno biti T220. Još samo da staroga do kraja nabrijem na monitor Za sada je zagrijan, ali znate kakvi su starci

  25. #25
    Guest

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    = Citat = Izvorno postao karloman
    kolko sam ja upučen, taj mon nigdje nije dostupan....
    a da, bas gledam. Mislio sam da ga ima u hg spotu ali ocito nema.

    Bartuc, ma neces vidjeti neke velike razlike kod svih ti silnih TN panela. Mozda da ih stavis jedan kraj drugog bi vidio ali ovako ...

    Uzmi onaj koji ti svida, a sljedeci monitor idi na neki ne-TN.
    Vjeruj, tu je razlika vec ocita

  26. #26
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Koliko košta najjeftiniji ne TN monitor u 22" izdanju?

  27. #27
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    brijem da bi to bio 22'' lenovo 200x sa rezom od 24'' monitora...

  28. #28
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Ja sam si mislio kupit prije Samsung T 200 , al me klalo to kaj je samo 20 incha, pa sam mislio kupit 2253 LW, nakraju sam prije 2 tjedna kupio T 220 i prezadovoljan sam monitor je mrak .
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  29. #29
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Daj molim te malo opiši monitor. Ili daj link ako si ga već negdje opisao...

    Hvala.

  30. #30
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Što mislite o ovim monitorima?

    Predpostavljam da te tehnićke karakteristike nezanimaju pošto ih znaš , pa reci kaj oćeš da ti opišem ?
    Dizajn ? kakva je slika ili šta ?
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

Slične teme

  1. Što mislite o....
    By Feanor in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 182
    Posljednji post: 13-01-2010, 15:12
  2. Što mislite o terabajtu.....
    By The Patriot in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 11-09-2009, 09:25

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •