Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 40

Tema: Asus eee

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Asus eee

    Ne znam više što bih sa sobom, pa sam snimio mališana.

    Model 4G. Služio bi mi za posao + internet + ebook + stariji naslovi.
    Imam par pitanja.

    Kako ima samo 4 GB hard diska, odmah bi ga nadogradio s SD memorijom (8GB) s potrebnim portable appsima.
    Koliko bi sporo s SD-a čitao aplikacije poput thunderbirda, firefoxa, openofficea?

    Je li mi njegovih 900 MHz i 512 MB DDR2 memorije premalo za Youtube ili DVD film?

    Kako će se Baldur i slični naslovi nositi s 800×480 nativnom rezolucijom ekrana?
    Razvlači ili sužima sliku?

    Ima li tko još kakvih iskustava s njime.
    Bez obzira na liniju posla, još se nisam s njime susreo na ti, osim preko stakla izložbene police.

    http://eeepc.asus.com/global/


  2. #2
    Guest

    Re: Asus eee

    Smeće.Ne uzimati.Nikako.Za taj novac rađe kupiti nešto polovno a "normalno".

  3. #3
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Asus eee

    Već imam "normalan" Dell i upravo bi zbog veličine i nepraktičnosti običnog notebooka uzeo ovaj manji.
    Polovna investicija je najgora moguća jer ti bilo tko može uvaliti laptop s baterijom upitne kvalitete, a to je cca 600-1200 kuna dodatne investicije, ovisno o brandu.

  4. #4
    Guest

    Re: Asus eee

    Ne bi se složil.Kod prodaje polovnih stvari nisu svi takvi...ima ih mnogo koji te nebi zahebali.A s druge strane se možeš dogovoriti da mu daš kopiju svoje osobne te kaparu od xxx kn i par dana isprobaš lap.Ak sve štima daješ mu ostatak love.Normalno da se lapovi od nepoznatih ne smiju kupovati preko pošte.

    Trajanje baterije je ok..prosječno oko 2-3.5 sati ovisno o kirištenju uz naravno smanjenje brightness-a....touchpad je jako osjetljiv(no na nekim modelima baš suprotno-tvrd) i minijaturan pa čovjeku treba nešto vremena da se privikne...veličina...npr kad je rasklopljen tu je negdje kao neka bilježnica(naravno A4)...maksimalna rezolucija je 1024x768 no tada cijeli screen ne stane na ekran pa je 1024x600 taman za verzije sa više inča...a za slabije je max 800x480.

    No postoji i dosta verzija i podverzija ovih lapova pa se čovjek ni sam nemre odlučit kaj da uzme...pa tako npr eee700 nema dvd/cd rom(ako se ne varam)...pa se winsi mogu staviti jedino externom pržilicom ili usb-om (NAPOMENA:Xp na EEE radi samo od verzije sa intergriranim SP2 nadalje)...

    Kaj se perfomansi SD-a tiče suvišno je govoriti dok postoje ovakvi linkovi:

    http://ossguy.com/?p=27

    No cijenom to još ipak nije to...i dalje mi se neda pisat...kasno je


    Si gledal kaj MSI Wind???

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Asus eee

    Jako je spor...non stop se čuje grebanje po hardu .Ekran je toliko mali da doslovno buljiš u njega .Kada sam ga probao ostao sam razočaran .

  6. #6
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Asus eee

    kaj nije trebao ovih dana k nama doć EEE sa 10" displejom?
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  7. #7
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Asus eee

    Nemreš nać 9" kod nas, a kamo li da se desetka pojavi.
    Ovaj sa 7" mi se činio zanimljiv jer je relativno povoljan, oko 1500 kuna novi. Za nezahtjevan posao dušu dao.

    Wind je iznad 3000, i dosta je veći, nada je puno privlačniji.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer GeForce's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.210

    Re: Asus eee

    a kakav poso radiš da baš trebaš tak mali laptop.
    pa pukni si bolje za neki bijensi pocket pc

    ***PSP-3004+4GB Sony Pro DUO Mark 2***

  9. #9
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Asus eee

    zato kaj može s njim doć na zagrebački cvjetni plac, sjest na terasu, naručit kavu i iz džepa na hlačama izvuć laptop i spojit se na KICov hotspot.. a ne ko ostala ekipa koja mora furat ogromne torbe za svoje 15", 17" mrcine

    a pocketpc nema taj "cool" faktor kad ga izvučeš iz džepa
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: Asus eee

    Wedrane, a si gledo mozda malo druge subnotebooke? Takoder se zanimam za subnotebooke, vec neko dulje vrijeme, ali definitivno ne bih uzimal eee-a. Od ove ponude u Hrvatskoj mi se najvise svida acer aspire one, vec za 2500kn ga mozes dobit, winXP, 1.6 GHz Intel Atom N270, 512MB RAM, 120GB HDD, WLAN, 8,9" display i web kamera sa time ako ti to kaj znaci...

    A sad sam vidio i samsungovu Q liniju notebooka... recimo ovaj Q210, lijepo to sve zgleda sam ke nisam bas zicer el se isplati za to dat 6750kn...

  11. #11
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Asus eee

    Meni je također katastrofa taj Asus, ima ga kolega na faxu, toliko je sitan da drito naprežeš oči na njemu. Jednostavno je loš i pre sitan. A te gluposti da ga je lakše na stol staviti, to ne pušim Ako si muško, onda ti nije teško nositi torbicu sa 15.4" laptopom u njoj na kojemu ćeš raditi kao čovjek, a ne gubiti vid i živce na igrački poput Asusa.


    Podržavam AMD Freakove stavove

  12. #12
    Guest

    Re: Asus eee

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    zato kaj može s njim doć na zagrebački cvjetni plac, sjest na terasu, naručit kavu i iz džepa na hlačama izvuć laptop i spojit se na KICov hotspot.. a ne ko ostala ekipa koja mora furat ogromne torbe za svoje 15", 17" mrcine

    a pocketpc nema taj "cool" faktor kad ga izvučeš iz džepa
    No i onda ti ja s 20 godina dođem s torbom...otvorim je..uzmem alienware lap i pokažem ti da sam veća muškarčina od tebe : )))))

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Asus eee

    Imal u rukama i Eee, Acer Aspire One i Hp mininote nesto ... svi su novi izmedu 2000-3000 kn ...

    I iskreno Acer Aspire One ima navjeci cool faktor .. ok hp je fora jer ima aluminisku kibu.. ali po tome se neda tipkati ...

    Eee je spor .. dosta se grije kada iskljucis vent koji radi nesnosnu buku, ima ssd od samo 4 gige .. no ajde moze se prosiriti karticama ali ubiti gle ne .. ima ga par frendova i osjecaj u rukama je ko da si primil kinesku igracku iz ducana sve za 5 kn ... s tim da jednom od frendova ekran ide male na koso kada se sklopi ... uzas ... i nece mu ga zameniti na garanciji ...

    Hp mininote je ok .. ali je papreno skup (mislim da je frendov bil oko 3100) i ima proc od vie na 1.6 .. koji je sporiji od celera u Eee.. tak da osim aluminija nema nis posebno ..


    Acer Aspire One me dousevil do bola.. sam cool faktor s koji ima ... mrvi cu je veci od Eee ali ima i veci ekran .. sama izrada je na vecoj razini od svih njihovih lapova do sada ... ostal sam sokiran kada sam ga primil koji odbar osjecaj u ruci ostavlja ... ko da si primil neki subbook od 12-14k kuna ... S tim da ima dva utora za kartice .. tak ak uzmes varijantu s ssd ima jednu karticu kao extra disk i nadodaje ti se na prostor ssd-a a druga je da ju mozes i koristiti...

    MSI Wind je dosta skup ubiti i neznam nikoga ko ga ima .. tak da za njega nemrem nis rec ...

    Ali apsolutno moja preporuka je Acer Aspire One :

    Jeftinija verzija s 8gb ssd i linux :

    Notebook ACER One A110-Aw (BIJELI), Intel Atom N270 (1.6GHz), 8.9" WSVGA (1024x600), RAM 512MB DDR2, SSD 8GB, LAN, WLAN, CR, Linux - 2.420.00kn - hg spot

    Skuplja s hard disk 160gb i win xp
    :
    Notebook ACER One A150-Bb (LU.S050B.151), Intel Atom N270 (1.6GHz), 8.9" WSVGA, RAM 1GB DDR2, HDD 160GB, LAN, WLAN, Windows XP Home (PLAVI) - 2.899.00 kn ...

    EDIT : Imas reportazu na bug tv :

    http://www.bug.hr/bugtv_wmp/
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  14. #14
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Asus eee

    wow, iscrpno

    Doduše, Acer kao firma mi još uvijek ne ulijeva dovoljno povjerenja, pa njihove proizvode uzimam s rezervom.

    Acer Inspire One i MSI Wind su po karakteristikama i cijeni gotovo jednaki, pa izbor pada na osobni odabir firme.

    ACER Aspire One A150
    Intel Atom N270
    512 MB RAM
    8,9", 1024x600
    SATA 120 GB
    Optimum 2.476,35 kn

    MSI WIND U90X
    Intel Atom N270
    1 GB RAM
    8,9", 1024x600
    SATA 80 GB
    S.medija 2.499,00 kn

  15. #15
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    283

    Re: Asus eee

    Ja se ne bih dvoumio ni sekunde, odmah bi Acera uzeo...
    - već par godina imam Acerov laptop i nikakvih problema
    - a od tada su se jako popravili, što dizajnom što kvalitetom
    - a gledao sam uživo Aspire ONE, i izgleda predobro, za razliku od ASUSa kojega sam imao priliku sam isprobati i stvarno, što je ezav rekao, ko da imaš igračku iz ChinaShopa od 5 kuna...

    Ako ti to treba, uzmi ACERa
    Phenom II X6 1055T Gigabyte GTX460 768Mb 2X2Gb Kingmax DDR3 1333MHz Asrock EXTREME3 770 Samsung SpinPoint F3 500Gb, 16MB cache

  16. #16
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Asus eee

    Acera, sa proširenim RAMom. Mislim da ide do 2GB u njega... Neloše.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Asus eee

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    wow, iscrpno

    Doduše, Acer kao firma mi još uvijek ne ulijeva dovoljno povjerenja, pa njihove proizvode uzimam s rezervom.

    Acer Inspire One i MSI Wind su po karakteristikama i cijeni gotovo jednaki, pa izbor pada na osobni odabir firme.
    Naravno da je iscrpno kada sam neko vreme razmisljam o nekom netbook-u... koji mi ubiti netreba ..ali bi ga bilo fora imati ..

    Gle vec 6 godina radim s acer lapovim... imam dva komada sam... svim frendovima uvek kazem da zemeju acer-a ... tak da uredno "servisiram" 20 komada ... i unutar tih 6 godina nijedan nije imal neki cudni kvar (naravno nakon par godina rikne optika sto je po meni normalno i bilo je 2 riknuta diska ali svaki put nakon pada lapa s stola ili visine vece od metar, metar i pol)...

    S tim da je acer drugi na svetu po prodaji lapova.... a i to nekaj govori
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  18. #18
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Asus eee

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    No i onda ti ja s 20 godina dođem s torbom...otvorim je..uzmem alienware lap i pokažem ti da sam veća muškarčina od tebe : )))))
    ti misliš da one pičkice kaj sjede u KICu na Cvjetnom znaju kaj je alienware??

    a wedranu treba fensi gadget s kojim može skupljat praznoglave sponzoruše.

    ps. ja ionako ne furam laptop van na terasu. ja na terasu furam pivo
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  19. #19
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Asus eee

    vi mislite da alienware nekaj ekstra valja??
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  20. #20
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Asus eee

    nop, neg je extra 1337...

  21. #21
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Asus eee

    Što je u bundleu Aspire One-a? Jel dobijem fency torbicu?

  22. #22
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Asus eee

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    vi mislite da alienware nekaj ekstra valja??
    nakon ovolko godina, topica i rasprava, ti pitaš mene i amda ovakvo pitanje?? daj se odi umij još jednom, razmisli, pa se vrati
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  23. #23
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Asus eee

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Acera, sa proširenim RAMom. Mislim da ide do 2GB u njega... Neloše.
    ima 512 integriranog rama i jedan slot koji je u dućanima popunjen s modulom od još 512 rama

    max memorije je 1.5 giga, tak da možeš eventualno ovih 512 zamijeniti s keksom od gige

    EDIT: ima negdje 10 verzija aspire onea bez očiglednih razlika
    o čemu se radi?

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Asus eee

    Razlika je u bojama .. dolazi u 4 boje za sada s tim da su neki s xp a neki s linux ... tak da je odjednom imas 10 verzija ... gle Acer Aspire One ima svoju stranicu pa tam ti pise kaj je u bundle

    http://www.acer.com/aspireone/

    EDIT:

    Dobis protektiv bag i kerijing bag ... ha dva u jedan
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  25. #25
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Asus eee

    to mi ne govori puno

    viđe kume koliko aspire jedinica

    http://www.optimum-online.hr/shop/index ... 303bd3fbf8

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Asus eee

    jap... 7 kemada na izbor...

    Realna razlika je ova :

    1.boja (4 razna modela) ..

    2.kolicina rama.. dali je 1x512, 2x512 ili 1x1024..

    3. Velicina diska sata 120 ili 160 gb ..

    Svi dolaze s win xp sto smrdi jer ak ti netrebaju bezveze ih placas...

    Zanimljivo je da nemaju verziju s ssd 8Gb i linuxom, ili verziju s 80Gb diska i winXp ... onak da je imaju bil bi barem 300-400 cuna jefitniji kaj nije malo ..
    I zanimljivo je da je u optimumu verzija s 120Gb diska i WinXp kosta par kuna manje nego u hgspot verzija s 8gb ssd i linux ... sto onak nema logike ... nu nema veze ...

    Za ono kaj tebi treba uzmi najeftiniju varijantu (ili bela ili plava)...

    Mada je meni Golden Brown naj lepsi ... ali ga imaju sam u skupljoj varijanti ....

    Nazval frenda .. s njim dobis nekakv faskiel kao torbica za zastitu i neku vrstu platnene torbe za nositi ....
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  27. #27
    Senior Member Respawned sorcerer GeForce's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.210

    Re: Asus eee

    dobro može sada link koji preporučujete da se kupi? sad i mene zanima to

    ***PSP-3004+4GB Sony Pro DUO Mark 2***

  28. #28
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Asus eee

    Ajd, Veky, kad kupiš Aspajra Jedan, javi dojmove. Planiram piknuti i ja jedan...
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  29. #29
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Asus eee

    = Citat = Izvorno postao ezav
    Mada je meni Golden Brown naj lepsi ... ali ga imaju sam u skupljoj varijanti ....
    Drekasto mi izgleda. Šteta što nema crvenog, poput Dell Inspiron Mini ili MSI Winda.

    @boz
    Naravno, pravi prijatelji troše 3 kilokuna da kažu da su se zajebali. Pokusni kunići.

  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005

    Re: Asus eee

    Pa nije drekast... taj golden brown u stvarnosti izgleda ko bordo ... tak da je crvenkast ...

    Nja od msi wind crvena izgleda previse ko roza .... pre svetli je ... a dell je ok .. ali je brate skupppppppp....
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

Slične teme

  1. P: Asus n73
    By M3do in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 30-10-2012, 13:43
  2. Acer ili Asus
    By Vir in forum Mobilno
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 09-06-2012, 11:01
  3. Asus N10
    By Assasin`s in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 01-05-2009, 19:58
  4. Asus Eee PC
    By RaptOR? in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 10-05-2008, 11:10

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •