Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Gašenje kompa [Riješeno]

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    gpu
    Postova
    1.234

    Gašenje kompa [Riješeno]

    U zadnja 2, 3 dana kada bih ostavio komp duže vrijeme upaljen, a ja otišao van ili takvo što, kad bi se vratio on bi bio ugašen, tj. u sleep mode-u. Jer kad stisnem gump za upaliti, on me odma preusmjeri na onaj login od viste, i loada desktop u par sekundi.. problem je u tome što ja takvo što nigdje nisam podesio, do sada je uredno radio bez da se gasio + nakon što ga i upalim iz takvog sleep ili što već mode-a, za par minuta obavezno se javlja BSOD i komp se restarta, a do tada uredno radi.. OS je Vista Ultimate 64bitna, a zadnju software-sku promjenu koju sam radio je instalario O&O Defraga i defragmentiranje kompa.. od tada se ovo počelo javljati. Znači to se dešava kad duže vrijeme ne koristim komp.

    Hvala na pomoći
    Intel Q6600 @ 3.0GHz + Thermalright High-Riser HR-01//Sapphire HD4870 + Thermalright HR-03 GT //Gigabyte EP45-DS3R//Mushkin Arctic White Limited 2x2gb//Corsair HX520W//Seagate 750Gb//Coolermaster Centurion 590

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    gpu
    Postova
    1.234

    Re: Gašenje kompa

    bump.
    Intel Q6600 @ 3.0GHz + Thermalright High-Riser HR-01//Sapphire HD4870 + Thermalright HR-03 GT //Gigabyte EP45-DS3R//Mushkin Arctic White Limited 2x2gb//Corsair HX520W//Seagate 750Gb//Coolermaster Centurion 590

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gašenje kompa

    Jednostavno je. Podesi napajanje na "Never" sve. Isto ti je kao na starom XP-u. Imaš opcije tipa:
    Turn OFF HDD:
    Turn OFF Monitor:
    Stand by:
    Shutdown:
    Itd., u glavnom, tako neke opcije gdje možeš birati primjerice u tvom slučju primjer:
    Stand by: 20 min
    Što bi značilo da nakon 20 minuta ako se PC ne koristi ide u Stand by, gasi HDD, gasi monitor, gasi se cijeli i sl., ne znam koje sve mogućnosti postoje na pamet, koje se mogu podesiti.
    A nakon toga, kada ga vratiš iz Stand by-a, BSOD se vjerojatno pojavi, jer je Vista novi OS i za nju nema još 100%-tnih drivera za grafičku koji će super raditi. Npr. ako nemaš drivere, nećeš ga moći staviti u Stand by, ako imaš malo ne razvijene drivere za grafičku, imati ćeš Stand by, ali je pitanje šta s njime dolazi (restart, BSOD, zamrzavanje, promjena grafičkih opcija, i sl.), a ako imaš drivere koji su 100% OK, onda će to sve normalno raditi.
    Po mom mišljenju, driveri za Vistu, tj. za graičke će se trebati još malo razvijati, kako bi 100% radili, jer je Vista još "mlada."
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    gpu
    Postova
    1.234

    Re: Gašenje kompa

    a mislio sam da sam to podesio, al nekako mi je ostalo da se nakon sat vremena prebacuje u sleep mode.. hvala na savjetu, moze lock
    Intel Q6600 @ 3.0GHz + Thermalright High-Riser HR-01//Sapphire HD4870 + Thermalright HR-03 GT //Gigabyte EP45-DS3R//Mushkin Arctic White Limited 2x2gb//Corsair HX520W//Seagate 750Gb//Coolermaster Centurion 590

Slične teme

  1. Servis pokvarenog kompa [Riješeno]
    By Vorban in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 23-08-2008, 18:20
  2. Age of Empires 3: The Warchiefs = Gašenje kompa [REŠENO]
    By Invisible Man in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 19-03-2008, 17:48
  3. Gašenje kompa na tajmer?
    By Outmind in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 05-02-2008, 17:03
  4. Gašenje i paljenje kompa
    By lonac in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 19-06-2006, 14:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •