Stranica 35 od 44 PrvaPrva ... 253334353637 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.021 do 1.050 od 1295

Tema: Mount & Blade + Warband

  1. #1021

    Re: Mount & Blade + Warband

    Treba imati balans.
    Ja,naprimer,imam prilicno urednu vojsku
    50 Nord Huscarla.
    50 Rhodok Sharpshootera.
    I u tom sastavu s lakocom odbranim zamak od 700+ vojske.

  2. #1022
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Mount & Blade + Warband

    = Citat = Izvorno postao majstoro
    Al nemogu nikako da osvojim neko selo ili grad
    Imam oko 50 unita,i sta treniram da ih mogu vise?

    Reko sam ovoj Arwi da cu joj pomoc da unistimo sultanate al ja nemogu ni jedno selo unistit,pocnem jedno lootat i dodju mi iz dvorca njih 100
    E ovo je točno situacija u kojoj sam se ja našao. Iako sam krenuo kao Rhodok, našao sam tu Arwu i odmah me primila ambicija da postanem vladar Sultanata
    Međutim, teže je nego što možeš zamislit. Uspio sam osvojiti jedan slabije branjeni dvorac i to mi je bilo sjedište dugo vremena, od tog trena nimalo nisam napredovao. Nijednog lorda naravno nisam uspio nagovoriti da se pridruži meni, drugi dvorci su bili previše dobro branjeni, gradove ni u ludilu nisam mogao osvojit, sa sobom sam mogao voditi tek 70-80 ljudi dok su protivnici obavezno imali preko 100 ljudi i nisam ih nikako mogao pobjediti.

    Najgore od svega je onda bila financijska situacija. Imat 150-200 vojnika, čak i ako je većina garnizonirana je skupo, pogotovo kad si slabašan rebel u jednom jedinom dvorcu sa jednim selom koje ti neprijatelji spale iz zabave svakih par dana i koje ti ne može nikako stvoriti prihod. Neko vrijeme sam imao jedan ili dva obrta u Rodočkim gradovima, ali interesantno, odjednom su mi Rodoci proglasili rat i oduzeli mi to vlasništvo, a ja nisam nikako mogao pregovarat s njima.
    Napravio sam još par obrta u drugim zemljama, ali ni to me nije pokrilo pa sam bio prisiljen svako malo opljačkati Saranidsku karavanu kad bih naletio na koju. Jebeno.

    Šta se sastava tiče, volim imati cca. 40 % ranged trupa. Postaviš rodočke samostrijelce da ti pokrivaju melee pješadiju pa da vidiš kako će neprijatelji padat.

  3. #1023
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    = Citat = Izvorno postao Forengner
    U kojoj si zemlji?
    Swadia je najbolja,radi za njih.Ostali smrde.S(osim onih saranida.)
    Postani vassal Swadie,nemas sta da izgubis.A pri prikljucenju dobijas i jedno selo!
    Rhodoks. 50 samostrijela plus ja. Igro sa zenskom kako ne bih dobio fief i nagovorio 2-3 plemica da pomognu u osvajanju keepa (sto rezultira automatskih dobivanjem tog istog keepa jer ti kralj to obeca ako si ga to osvojio).Nakon sto sam osvojio i dobio keep nista...NISTA ga nije moglo uzeti (uzimo sam keep na planini tako da nemogu koristiti siege towere). Cak i ti "prejaki" knightovi od Swadie nisu mogli nista.Umrli bi na skalama ili na nekom kamenju.
    Swadia je dobra konjica al ako znas koristiti teren u svoju korist umiru lako (rijeke,sume,brda,opsade).

  4. #1024

    Re: Mount & Blade + Warband

    Ne govorim ja toliko o jedinicama koliko o moci generalno.
    Imaju mnogo teritorija,mnogo Lordova,kralj im rula.
    A imaju i Haringotha.

  5. #1025

    Re: Mount & Blade + Warband

    A da, kraljevi. Koljemo se mi tako već mjesec dana i do koljena smo u leševima, crno nam se piše. Šta kralj radi? Organizira feštu i poziva sve natrag s bojišta u glavni grad.

  6. #1026
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    To me najvise iritiralo..to i sto je nemoguce ubiti lordove. Ono brijem da sam od Swadie i Norsa pobijedio svakog lorda 2 puta i nisu mrtvi..a znam da su neki imali crossbow bolt u glavi ili sam ih 2 hand swordom nasred glave strefio.Nadam se da ce u novoj igri lordovi moci umirati.

  7. #1027

    Re: Mount & Blade + Warband

    samo bi se svi trebali sloziti samnom oko jedne stvari...a to je muzika i tajming za muziku...
    jebo te ljudi mi ginu ono krive se kako ih ovi slajsaju po utrobi....ja jedva ziv..a vamo muzika koda se rodilo 5 djece u selu -.-
    SaČuvajte drveĆe....pojedite dabra

  8. #1028
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Valhalla
    Postova
    2.934

    Re: Mount & Blade + Warband

    Opaka Arwa previse trazi

    Nego napustio sam je i mislim se izmedju khanatha i swadije
    My life for Aiur!

  9. #1029
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Valhalla
    Postova
    2.934

    Re: Mount & Blade + Warband

    I da,imam misiju da oslobodin ovo counta,i mogu li ja ikako sa konjem da se sneakam u grad mislim nije logicno ali to je jedini nacin da pobijedim ove cuvare
    My life for Aiur!

  10. #1030
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    Odi prvo u obliznje selo i trazi ih da spale lomacu kako ne bi trebao klati sve zive guardove.
    I mislim da ima modova u kojima si namjestis da dobijes barem shortsword jer staff i throwing dagger su premalo :/

  11. #1031
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Valhalla
    Postova
    2.934

    Re: Mount & Blade + Warband

    Nakon sto smo preoteli Suno od Nordsa,meni kralj dodijeli taj grad u tijeku siege-a lol,i ja odem da branim al neuspješno,ccc
    My life for Aiur!

  12. #1032
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    Pretesko je ponekad braniti gradove. U nekom modu sam vidio lijepu stvar. Dobijes advisora i on salje recruitere po svijetu i svaki ti donosi po 50-80 recruita u grad/dvorac, jedino sam sa tim modom mogao na neko vrijeme izaci iz grada na duze vrijeme.

  13. #1033

    Re: Mount & Blade + Warband

    Ali to je cheat.
    Ja lako odbranim castle.
    Huscarls+Rhodok Sharpshooters+Swadian Knights.+ ja (two handed sword,full plate,fancy oklop i to.Samo stojim sa strane i ubijam stotine.)

  14. #1034
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    Prvi put cujem da je Mod cheat. Realno je da bi radje poslao subjecte da mi odu recruitati ljude nego da se ja time zamaram.

  15. #1035

    Re: Mount & Blade + Warband

    = Citat = Izvorno postao Forengner
    Ali to je cheat.
    Ja lako odbranim castle.
    Huscarls+Rhodok Sharpshooters+Swadian Knights.+ ja (two handed sword,full plate,fancy oklop i to.Samo stojim sa strane i ubijam stotine.)
    Na kojoj težini igraš? Ako je ispod 100%, ptuj ptuj. Ako je >130% onda si OK kao čovjek.

  16. #1036

    Re: Mount & Blade + Warband

    = Citat = Izvorno postao sickpetey
    Pretesko je ponekad braniti gradove. U nekom modu sam vidio lijepu stvar. Dobijes advisora i on salje recruitere po svijetu i svaki ti donosi po 50-80 recruita u grad/dvorac, jedino sam sa tim modom mogao na neko vrijeme izaci iz grada na duze vrijeme.
    1257AD

  17. #1037
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Valhalla
    Postova
    2.934

    Re: Mount & Blade + Warband

    Mene uvijek ubiju u boju,lako mi je sa strane bit al kad ih krene dosta na mene a ja sa stitom i macem sta cu,neznam blokat da valja pa me zgaze
    My life for Aiur!

  18. #1038
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    Meni smeta takticko sucelje. Probao sam taktizirati sa trupama i pobijede bi bile ogromne i lake ali je bilo fakkin tesko kontrolirati platoone. Imo sam oko 7-8 razlicitih platoona (horse archers,lancers,heavy,footmen,range itd) ali je prokleto tesko napraviti to i same kontrole su shit i ponekad je tesko voditi bitku i naredjivati kad svi neprijateljski uniti odma idu....na tebe....mozes ti biti iza 1000 knightova njihov cilj si ti. Podijelim vojsku na pet dijelova i rasprsim se svi neprijatelji chargaju onaj dio di sam ja XDDDD..kasnije sam uspio to koristiti u svoju korist kako bi ih outflanko i to ali tesko je i to naredjivati kad te chargaju.
    Ono htio sam malo vise takizirati a ne da svaki napada bude click "all" click "CHAERG" -.-


    @hrcak- jeli dosao AD koji ne laga ko vrag i koji ne crasha CIJELO vrijeme jer znam da sam ga zbog toga prestao igrati.

  19. #1039
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Mount & Blade + Warband

    Nije problem u sučelju nego u tome što taktika malo znači. Dobra je za rasporediti ljude prije bitke, a onda kad te neprijatelji rushaju više ne znaš ko pije ko plaća.

  20. #1040

    Re: Mount & Blade + Warband

    Na kojoj težini igraš? Ako je ispod 100%, ptuj ptuj. Ako je >130% onda si OK kao čovjek.
    Igram na max tezini.Pre sam igrao na easy,ali mi je dosadilo posle prve borbe,pa sam postepeno dosao do najtezih postavki.
    @Sickpetey:znam da to nije genuine cheat, ali mi je nekako cheaterski,ono,samo (das pare???) posaljes glasnika i gotovo.

  21. #1041
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    Da ima pauza tijekom igre pa da mogu u miru zadati naredbe sve bi bilo lakse..i taktika znaci dosta ako se dobro napravi pogotovo ako si jos na nekim zajebanijim terenima kao rijeke i planine odma zauzimam strmine kako bi prekinuo cavalry charge ili kod rijeka prebacim sto prije horse archere i light cavalry na drugu stranu a ostalo ceka neprijatelja da pocne prelaziti rijeku i onda sa horse archerima i light cavalry charge iza ledja .

    @taj glasnik donosi recruite...R.E.C.R.U.I.T.E u prijevodu pišalinu. To ce samo braniti keep svojim tijelima dok trening ti moras napraviti a trening 300-400 recruita ne vidim kao tolko laku opciju pa ti govori sta oces.

    I bez toga si lud ako ides uzimati zamak a da nemas barem 5 sela u blizini koja su ti odana preko 50+ jer tek onda ces od njih dobivati veterane i bolje vojnike.

  22. #1042
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Valhalla
    Postova
    2.934

    Re: Mount & Blade + Warband

    Ja sam vidio nesto zapovijedi ali neznam kako se koriste,znam da su f1,f2 komande al neznam sta je sta
    My life for Aiur!

  23. #1043

    Re: Mount & Blade + Warband

    @Sickpeteya?Znam,normalno da pocinjes sa regrutima,ali nije fer ako ih dobijes 40+ (ili kako vec) Oni veoma lako dodju do sledeceg stepena (tj,nove jedinice)
    Ja zapravo samo uzmem Lezalita i on ih i fizicki i psihicki spremi da se tuku sa Nordima.
    @Majstoroa daj procitaj par strana teme,ili pogledaj neki FAQ.Lako je.

  24. #1044
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    Komande se mogu same namjestavati da ti budu lake za uporabu.

    @sigh Foregner ne koristi se to u vanilli nego u ADu znaci karta Europe,totalni drugi uniti and so...mod koji si i ti mislio igrati ali ti je bio preslab komp

  25. #1045

    Re: Mount & Blade + Warband

    @Sickpetey:jebi se,znas. (
    ))

  26. #1046
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    Samo sam ceko da ti to napomenem ali zelio sam te jos navlaciti hehe...sve ja pamtim

  27. #1047

    Re: Mount & Blade + Warband

    Kupio sam PS3.
    Heheh.
    )))))






    Zapravo ne,idalje sam klosar koji mora da gleda filmove iz video kluba.

  28. #1048
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Valhalla
    Postova
    2.934

    Re: Mount & Blade + Warband

    note to self:ne ostavljati facebook upaljen dok igras mount & blade warband 1257 AD mod
    Jebate cekam igru 10 minuta da pocne i spusti se igra tj minimizira,kontam ja crashalo,i jos cekam 2-3 minute da mi pise don't send,vidim nema.i ctrl+alt+delete izgasim tako igru i skontam da me se neko javio i zato mi se spustila igra grrr

    Nego jel vama isto stopalo kad ste 1257 ad mod upalili
    My life for Aiur!

  29. #1049
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Mount & Blade + Warband

    Da..mod je predobar ali konstantno crashanje i lagananje me odvuklo od njega....sta jos ga nisu popravili?

  30. #1050
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Valhalla
    Postova
    2.934

    Re: Mount & Blade + Warband

    note to self:ipak facebook nije bio kriv,crashanje je bilo krivo
    i tako to ja opet upalim I OPET MI CRASHA
    My life for Aiur!

Slične teme

  1. Mount & Blade 2 - Bannerlord
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 27-09-2013, 17:41
  2. Mount & Blade
    By W3DR4N in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 13-04-2010, 20:20
  3. Mount&Blade problem
    By God Of War(gaming) in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 20-03-2008, 11:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •